15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Gyümölcsök (5)
Primulák (2.)
Pletykák
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZOK A TERMÉSZETBEN,-kirándulások,túrázások (2)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kedvenc filmem, színészem
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
7:46:pm aszokfa :
Sok dolgom van még! Maradnom kell! Köszi!
11:54:am bau :
Örülönk,hogy éppségben látunk ÁSZOK APÓ
6:45:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:12:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kreatív ötletek....barkácsolás (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreatív ötletek....barkácsolás (10)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.01.23, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak úgy,érdekességként! Smile

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.01.15, 17:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor írta:
Akkor ez az elgondolás megfelel, megcsinálod?

...meg, csak jussak hozzá! Very Happy
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.01.15, 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie
ez eszméletlen!!! remek ötletek vannak benne
Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.01.15, 07:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
Jo ötletek Very Happy Wink
http://mokavilag.com/details.php?news=4658&error=access_denied&error_code=200&error_description=Permissions+error&error_reason=user_denied

Kár, hogy aki nincs a faszbúkon, az nem láthatja. Bár sok reményem már akkor sem volt, amikor megláttam a linkben a két marék "error"-t és a "user denied"-t Smile
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.01.14, 21:47    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tényleg marha jók! Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2016.01.14, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jo ötletek Very Happy Wink

http://mokavilag.com/details.php?news=4658&error=access_denied&error_code=200&error_description=Permissions+error&error_reason=user_denied
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.01.07, 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Sőt, ha kellő alapossággal tekintem fel az ezeraprócikkes bolt fogantyú-választékát,...

Ha rétegelt lemez, akkor arra jobb ha oldalról nem csavarozol, csak a lapjáról! Egyébként egy fél biciklikormány például kiadná Smile
Halkan teszem hozzá, ha akad egy régi kulcs, aminek levágod a tollát és az ülőke oldalára fúrt furatba műgyantával beragasztod, annál egyszerűbben már csak szöggel tudom elképzelni Smile

Érdemes először csak szigetelőszalaggal felrakni és "ülőpróbát" tartani!
Akkor ez az elgondolás megfelel, megcsinálod?
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.01.06, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Zseni vagy, de én ezt rég tudom. Very Happy Én "leragadtam" a szemből nyitásnál. röhög

Sőt, ha kellő alapossággal tekintem fel az ezeraprócikkes bolt fogantyú-választékát, még találhatok is megfelelőt. Very Happy Mivelhogy az se baj, ha úgy 1/3-nál, "a kanyarban" van a fogantyú.
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.01.05, 10:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Vackor, köszönöm, hogy vesződtél az én gondommal, és hogy ilyen érthetően leírtad.

Ha megelégszel egy kevésbé high-tech verzióval, olyat el tudnék képzelni, hogy az ülőkére aluról felcsvarozni két füllel egy rozsdamentes acél fogórudat, amivel emelve szépen nyitható az egész. Esetleg a fogantyú részét (amit feketével beszíneztem) kissé kifelé lehet hajlítani, a kényelmesebb kezelhetőség érdekében. Ilyesmire gondoltam:

Ez mondjuk egy d14x1,5 mm-es impulzuscsőből kultúráltan kivitelezhető, "kedvezményes" áron Wink

Persze arra ügyelni kell, hogy akkora csavarral rakd fel, ami nem megy keresztül az ülőkén. Igaz, úgyis észrevennéd röhög
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.01.05, 01:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor, köszönöm, hogy vesződtél az én gondommal, és hogy ilyen érthetően leírtad.

Végül is, a cél az ülőke érintés nélküli felnyitása, lehetőleg külön mozdulat(ok) nélkül, adott esetben akár kezemben a felmosóvödörrel. Azaz a gumikesztyű túl macerás.
A kampóra gondolva nézegettem az ülőkét, alapötlet, hogy elöl megfúrom (rétegelt lapból van), és úgy dugom át a kampót az ülőke furatán, hogy használaton kívül elöl középen lógjon.

Valahogy erről beugrott a néhány filmben és a kórházi rehab-osztályon(?) látott, elöl nyitott ülőke.

Namármost, a nemkívánatos folyadék-szennyezés nem pont elöl középen történik? Teszek pár próbát kiszabott papírral, és ha ez így beválik, akkor elég csak elöl kicsit átszabnom a fa ülőkét.
(Venni nem fogok, mert nagyon drágállom!)

Ha a fröccsenés az ülőke más részeit is éri, akkor maradunk a kampónál. De azt valószínűleg magam is meg tudom ügyködni egy törött műanyag vödör fém fülének az anyagából, ami elég kemény, ezért "megmentem",ha a vödröt ki is kell dobni. Igaz, nem lesz annyira profi, mint ha Te készítenéd, de igyekszem majd, hogy ki is nézzen valahogy.
És ha már dolgozom rajta, felújítom azt az ülőkét. Anno nagyon nehezen sikerült vennem (faanyagból levőt és Hatvanban), gyerekkori nosztalgiát követve... de pocsék a kivitele. Nem fog ártani egy átcsiszolás és pácolás, ha már levettem... Very Happy
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.01.04, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti, lerajzoltam, kiszámoltam. Az a helyzet, hogy elég drágán lehetne úgy megcsinálni, hogy érjen is valamit, ne menjen tönkre két hét alatt. Először is saválló acél alkatrészek kellenek, részben a környezet, részben az átviendő nyomaték miatt. Szerintem a KO14 már teljesen megfelelő. Akkor is, ha PVC ülőkéről van szó, akkor meg pláne, ha fa, vagy MDF. Aztán kell egy átmenő fém tengely, amire a zsanérok (mindkét zsanér!) fedélhez rögzített részét fixáljuk. Ezt lehet csappal, hernyócsavarral, illetve akár fészkes, akár íves retesszel.
Ezután kell egy hornyos tárcsa, a tengely egyik végére rögzítve. Minél nagyobb az átmérője, annál kisebb erőt kell kifejtened a nyitáshoz. Erre a tárcsára feltekert madzaggal, melynek végén van egy kengyelszerű dolog, amibe beleléphetsz, tudod nyitni a fedelet, ha gondolod egy dupla tárcsával a zárás ugyanígy megoldható. Az így ébredő hajlítónyomaték miatt, a tengely nem lehet túl vékony! Szerintem átmérő 10 mm-től felfelé érdemes gondolkodni.
Az anyagár lenne olyan 3-4000 Ft, az esztergálás hasonló összeg. Zsanérokat, kengyeleket szerintem úgy kell csináltatni, nem hinném, hogy kapható készen, az is olyan 5-7000 Ft. Tehát olyan 15-17 000 Ft-ra jön ki a végösszeg.
Úgy gondolom, jobban jársz a gumikesztyűvel, vagy egy fedélnyitó, saválló acél kampóval. Ilyet egy d3,2 mm-es huzalból tudok neked készíteni Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.12.29, 10:53    Hozzászólás témája: Kreatív ötletek....barkácsolás (10) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt az új topic, lehet sok ötlettel megtölteni

Előzmények

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3785
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
20 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban