16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Csomag indulás, érkezés.......köszönet(16)
Vendégeink a kertben (18)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Kertek és kalandok (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Aktuális tennivalók a kertben (3)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Találd ki (30)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019....2020.
IDŐJÁRÁS (65)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Írj bármilyen témáról (16)
Miért mérgelődök?.....Mi bosszant? (25)
Vicces történetek...képek (19)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:06:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt, jó hétvégét kívánok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Kellemes hosszú hétvégét nektek!
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:51:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Segitséget kérnék a "kertészetben"
5:53:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!
6:01:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:44:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:38:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......Sede próbált valamit csinálni, remélem, jobb lezs megint a GAZ!!
12:32:pm Emmylie :
Nekem az elsö KV-ra sokat kellett varni laborba mentem elöbb Szep delutant mindenkinek
11:41:am bau :
Sede Boldog névnapot kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Kreatív ötletek....barkácsolás (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kreatív ötletek....barkácsolás (10)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kovarigergo
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.09.20, 10:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kreatív alkotások! lepke

https://idei-dekoru.com/2020/09/19/%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%b8%d0%bd%d0%b8-%d0%b7-%d0%bf%d0%b5%d0%bb%d1%8e%d1%81%d1%82%d0%be%d0%ba-%d1%82%d0%b0-%d0%bb%d0%b8%d1%81%d1%82%d1%8f-33-%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be-%d1%96%d0%b4%d0%b5%d1%97/?fbclid=IwAR03VM0F00ABoH6AH8ygN9wiVeCwbxzorywlPLpervEgInenbtLOkIkaP2Y
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bojta
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2020.04.01, 22:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kell még a lakasban is maszk, hogy ne egyek olyan sokat!
Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.04.01, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már a maszk szot hallani se birjuk a férjemmel de aki késziteni szeretne magának itt lehet ötleteket találni. Wink

https://www.youtube.com/results?search_query=mundschutz+aus+k%C3%BCchenrolle
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.27, 22:33    Hozzászólás témája: kreatív ötletek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sosem láttam ilyen feliratozó kütyüt. De mivel el se tudom képzelni, míg nem látom múködni, maradok az én módszremnél.
Oh, jut eszembe! Most éppen nem tudok nyomtatni szombat óta, mert feltöltöttem tintával a nyomtatót, de a szokásos tisztító művelettel, amit ilyenkor el kell végeztetni, nem boldogultam. A lányom ígérte, hogy vasárnap megnézi, de bolond nap volt a vasárnap is, hétfő is. Kedd-szerda számvital és adós, NAK-os előadás. Ma meg nagyot döglöttem. 10.30-kor keltem fel, kicsit ügyködtem, egy egytál ételt készítettem, jóllaktam és emésztettem, de vzszintesben. Utána egy nagy mosogatás, pakolászás, tejforralás. És elálmosodtam. Megint ledőltem és szunya.
Na, az igazsághoz hozzátartozik, hogy kedden az előadásról nem bírtam gyalog hazajönni a kimerültségtől. Vagy 300 m-t gyalogoltam és telefonáltam a zembernek, hogy itt állok és nem bírok tovább menni. Hol vagy? Itthon. Akkor azonnal indulj! Jött is, vagy 7 perc múlva ott volt. Amikor hazaértünk, láttam, hogy még az evést is abbahagyta, úgy sietet. Sajnos, ha kimerülök, én nem tudok járni. Ez az autoimmun betegségemnek köszönhető. Tehát nem célszerű magam ennyire kimeríteni, de évente néhányszor összejön. Ez egy görcsös állapot, ami a lábaimról a törzsre is átterjed, ha továbbra sem lazulok el. Ezért ha nem is bírok elaludni, feküdni kell. Íhgy kedd este döglöttem.
Tegnap már 3 előtt befejeződött az előadás. Telefonáltam neki, de még kint volt az állatoknál. Így elindultam gyalog, de egy kicsit jobb passzban voltam. Gondoltam, úgyis a kedvenc turkálóm felé hoz a GPS-em és betérek. Legfeljebb kérek egy széket és leülök. De a turkáló többek között izomlazító hatással is bír, úgyhogy egy kicsit túrtam. 3. nap, csak 700.-Ft/kg. 4 db 932.-Ft volt. Egy nyári blézer, nagyon jó anyagú, nagyon az én színem, jó fazonú. Viszont van rajta javítani való, de nem bánom. Belül nincs elszegve, pedig márkás darab. Egy klassz kék cipzáras vastag polár felső, egy zöld hosszú ujjú póló és egy hosszú ujjú blúz. A blézert majd megvarrogatom kézzel a tv előtt, nyárra kész kell lennie, sok göncömhöz fog passzolni. A válltöméseet már kiszedtem, nekem erős vállam van, nem kell. A zsbeket kitisztogatatm, tele volt összetömörödött szösszel. Nagyon bolond tudok lenni, ha valami tetszik. Olyan jól meg szoktam csinálni, hogy kimosva, szépen kivasalva olyan, mintha új lenne. Úgy saccolom, hogy olyan két órai varrás lesz. Az egyik zsebénél is van feslés, a z akasztó egyik vége is ordenáré módon volt a feslést követősen levarrva.A többi darab hibátlan, csak mosni, a vasalóst vasalni kell.

Na, a fokhagyma rajtam maradt. Ősszel direkt annyit vettem hogy legyen a disznóvágásra is. Jó állapotban van. Asszongya a zember, ahogy felhozta a pincéből, hogy te holnap ráérsz megpucolni. Mondtam, hogy szerintem ma este meg holnap este ő fogja megpucolni. De elment bevásárolni és ledőlt tv-t nézni, ami nála mindig azzal jár, hogy elalszik. Most ébredt fel.
Aztán eszembe jutott, hogy van egy gyors fokhagyma pucolós módszer. Két műanyagtál közé kell tenni kb. fél kiló fokhagymát, elótte bevizezni, dagad egy kicsit és forgatni. Lepereg a héja, utána már gyorsan lehet tisztítani. A főzésnél is szoktam bevizezni, a vöröshagymát is.
Tehát estére csak a pépesítés fog maradni.

Otthon a varrtak vászonkötényt, amit surcnak hívtak, a mg-i munkához használták. A benti asszonyi az kötény volt, farkasfoggal, szegő díszítésekkel, a mellrészen is formázva. Széles megkötő pánttal, hogy szép bokrétát lehessen kötni. Paraszt ide vagy oda, ők kötény nélkül nem kezdetek el főzni. Más kötény volt mosogatni, más főzni és megint más tésztát gyúrni. Az ünnepekre, a lakodalmi főzőasszonyoknak, felszolgálóknak gyönyörű, hímzéses, csipkés kötényük volt. Sajnos, én főzésnél leszoktam a kötényről, de újra rá fogok szokni, mert néha a ruhámra fröcsköl a zsír. Sőt, ez a néha ha fehér vasalt blúzban hazajőve valamit megkavarok, akkor kötelezően.

Szerintem bevásárló szatyroknak a súlyosabb terheknek a farmernadrágok, szoknyák lennének a legjobbak. Gyűjtögetem őket, de nem tudok tőlük megválni. A divat forog, megint bővül a nadrágszár. A régi jó minőségű farmerok most is jók. Majd meglátom, az unokáknak kell-e?
De női farmer is van elég, majd ha lesz időm, varrok.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.27, 19:27    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem cellukszozok,kb.5 éve kaptam karácsonyra a "nagyoktól" egy kütyüt.
Eddigi leghasznosabb ajándékuk. Laughing

https://www.conrad.hu/hu/feliratozogep-tze-356912-mm-es-szalagokhoz-brother-p-touch-pt-h100lb-1376161.html?gclid=EAIaIQobChMI1JmN16zy5wIVz0MYCh11ewhfEA

Sajnos igaza van Kutyusnak pasi ügyben. Crying or Very sad

Emmylie szivem,képzelj már el engem egy ilyen ruhában!! aranyoskám
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.27, 17:05    Hozzászólás témája: Re: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike írta:

Emmylie szivem az 5let jó,de a kivitelezéshez min.5-6 fős nyakkendő mániás ffi. családtag kellene. Wink Laughing

3-4 ferfi tagu csaladban össze jöhet.
Föleg ha minden karacsonykor kaptak ajandekba röhög2
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.27, 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Sajnos - észre se vesszük - de valóban mi rontjuk/kényeztetjük el a pasikat!!
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.27, 11:45    Hozzászólás témája: kreatív ötletek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Excelben megszerkesztem a kis üvegekre a címkéket, hogy se túl nagyok, se túl kicsik ne legyenek, egyszerer sokat. Kinyomtatom, szétvagdosom és széles celluxszal (ne, ezt ugyan hogy kell helyen magyarul) felragasztom. Még jól is néznek ki, sok egyenüveg a polcon.

A fém konzerves dobozok némelyike tényleg gyorsan rozsdázik, de szegeknek, csavaroknak, a zember szarjainak JÓ! Ő semmit nem pakol el! Ha ezt annak idején tudom! De becsapott! A kollégiumban az egyetemen az ő szekrénye volt a legrendesebb, félrevezetett! Olyan élére volt hajtogatva minden, hogy bármelyik nő is megirigyelhette volna azt a katonás rendet. Erre mit mond a pofátlan? Mellettem szokott le a rendtartásról, ez én hoztam ki belőle.
Én mánákusan, svábosan pracíz voltam. Nekem "fejlődés" volt együtt élni a később kiderült trehányságaival. Valahyogy mindig azt a látszatot kelti, hogy most éppen nem ér rá, na de neki mindig most van. Ha szólok, hogy ha ezt vagy azt nem rakod el rögtön, repítem a kukába, akkor asszongya, most nem mert éppen nem ér rá, de holnap! És mindig újabb holnap van.

A múltkor vettem 15 kiló krumplit. Nem vittem le a pincébe, gondoltam, nézzük meg, lesz-e rá tetets. Aová a folyosóra letetem, ott volt 2 nappal ezelőttig. Arrébb tetetm a még meglévő 2 kilónyit, hogy nagyon útban legyen. Annyira senkit nem zavar, hogy a pincébe levigyék.
Gondolom, én követtem el hibát, hogy azt hiszik, ezt csak én tehetem meg.

De az összes hagymát is én cipeletem le, amikor már menekíteni kellett a fagyok elől.

Most disznóvágás lesz. Kell fokhagymát pucolni. Deberecen mellé viszi egy barátájához. Eddig mindig pucoltam a fokhagymát, olyan áron is, hogy le se feküdtem, hogy reggelre kész legyen. Mert ugye már két héttel előtte is tudja, jó dógában elkezdhetné pucolni, eláll a hűtőben, de lustaság félegészséég, inkább hallgat, tv-zik, előtte három nappal szól. Nekem télen mindig csúcs van. Szedjem össze az edényzetet, rekeszeket, ládákat, pucoljam a vöröshagymát, fokhagymát, dinszteljem a vöröshagymát, hogy ne ott kelljen. Hát most nem! Az edényzetet összeszedm, kimosom, becsomagolom. Fűszereket nem kell vinni.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 21:37    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella míg olvastalak,mosolyogtam. Nálam is fut az újrahasznosítás. Mindenre ráírva hogy miben mi van,mert a sok egyforma üveg között már én sem ismerném ki magam,no meg a remény hogy esetleg a férjem is megtalál valamit. Nemtom'
/de nem Evil or Very Mad / Tavaly véletlenül hallottam a "nagyok" párbeszédét...

-Szerinted ebben víz van? kérdezi a lányom a vejemet miközben az ásványvizes üveget nézegeti.
-Biztos az van benne mert anyukád nem írt rá semmit. Laughing

A műanyag tatyók nálam is hajtogatva egy szatyorban a spájzban felakasztva,műanyag edénykék szintén elrakva. A gyerekeim távozásakor abba pakolok,nem gond ha nem kerül vissza. Laughing /nem szokott/ No és akkor jő Wink a kérdés: nincs egy szatyrod? röhög
Úgy látszik az idősebb korosztály /mi/ már csak ilyen... Laughing
Megnézem én is pl. a szép/csicsás tárolóedényeket,de maradok a megszokott nagy Nescafés vagy a közepes méretű koffeinmentes üvegeknél. És még a spázban is jól mutat a sok egyforma üveg. Eltörik,jön a következő-ingyen. Laughing
A konzervdobozokkal már nem ápolok ilyen szoros barátságot. Wink Laughing Ha a méret megfelel,megy a kaspóba virág alá hogy párája is legyen.Egyik "rendbetételtől" a másikig még ki is bírja rozsda nélkül. Laughing

A száraz fűszereket én is tovább használom mint ajánlják,a szavatossági idő a minőség megtartására vonatkozik.Ha látok benne valami nem odaillőt az más lap. Very Happy

Emmylie szivem az 5let jó,de a kivitelezéshez min.5-6 fős nyakkendő mániás ffi. családtag kellene. Wink Laughing
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akinek sok fölösleges nyakkendöje van Very Happy
Most en ilyesmit nezegetek.
Na nem azert mert sok nyakkendöm van röhög2

https://www.google.at/search?source=hp&ei=i8FWXqvNMefIrgT47ZD4Bw&q=sch%C3%BCrze+aus+krawatten+n%C3%A4hen&oq=kravatten+sch%C3%BCrze&gs_l=psy-ab.1.0.0i8i13i30.2035.10168..13564...1.0..0.111.1517.16j2......0....1..gws-wiz.......0i131j0j0i10j0i22i30j0i22i10i30.OmLRyd6tCRU
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igazából én se dobom ki a száraz fűszereket........nem is tudom egyedül időn belül elhasználni mindet
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 14:48    Hozzászólás témája: kreatív ötletek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tényleg jó ötlet kombinált fogóval végigfogdosni a konzerves doboz éles peremét, mert a kisebb méretűeknél nagyon kell ügyeskedni a kalapáccsal.

A kis méretű üvegekkel való felrögzítés, csavarás is jó ötlet. Nekem ugyan a felső konyhaszekrény alatt nincs elég hely, hogy odategyem, mert az állattartás miatt sokszor nagyobb méretű edényket is mosogatunk, csepegtetünk és levernénk.

A fűszereket mindet átarkom jól zárható dobozokba. Két eslyes: ha már elkezdett penészedni, akkor záratn is folytatódik. Ha em, akkor talán nem fertőződik. Eddig nem tapasztaltam semmit se, mert bár aligha látható, de az ízén talán észre lehetne venni valamit. Szerintem ezek a száraz fűszerek, ha egy fél évvel később vannak elhasználva, akkor sincsen semmi sem.

Általam nagy műgonddal szedett és szárított vad kakukkfüvet vagy tíz év múlva használtam fel egy 720 ml-es üveggel, mert elpakolódott a spezban. Jobb volt, mint a bolti.

Régen jól szellőző vászonzacskóban, tüllben tárolták ezeket, de akkor még nem voltak ezek a jó kis lapkás üvegek.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 11:57    Hozzászólás témája: Re: kreatív ötletek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
Mivel a dobozoknak befelé éle van, kis méretű kalapáccsal laposra leverem és utána már nem sérti fel a kezünket.

Én a kombinált fogóval végig "fogdosom" az élét.
Csavaros tetejű üvegeket úgy is lehet hasznosítani (főleg a kisebbekre gondolok: mustáros, tormás), hogy a tetejüket szögezzük az adott polc aljára. A kis üvegek a tartalmukkal együtt a tetejüknél fogva "lógnak" a polc alatt. Levenni-visszatenni egyetlen csavaró mözdulat, és még csak le sem esnek, helyet sem foglalnak külön, hisz holt térbe lógnak be.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 05:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

épp tegnap olvastam, hogy a fűszereket azért nem jó lejárat után is megtartani-használni, mert penészedhetnek......úgy is, hogy nem látszik
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.02.26, 01:22    Hozzászólás témája: kreatív ötletek Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szoktam felhasználni ilyen dobozokat. A zember egy nagyon trehány fajzat! Olyan még nem fordult elő, hogy rendszrezze a szerszámokat, szegejet, csavarokat, mindenféle alkatrészeket, kütyüket. Kész Isten csapása! Időnként én rakok benne rendet. Az apró vackokat méretükhöz illó konzerves dobozokba teszem. Mivel a dobozoknak befelé éle van, kis méretű kalapáccsal laposra leverem és utána már nem sérti fel a kezünket.
A konyhában meg az a helyzet, hogy nekem mindenre van egy jó ötletem, hogy mire használható, ezért elmosogatom. A lánym, amint meglátja, kidobja, mert neki lom. Egyszer úgy fejbe vágom, hogy megtanulja, hogy az én vackaimat ne dobja ki.
A zember soha semmit nem tesz a helyére. csak a ruhái egy részét. A minap használta az esernyőt, azt gondoltam, nem teszem el, megnézem, hány hét múlva teszi el. De tudom, hogy én fogom elunni.
A lányomnak meg olyan pakoló mániája van, aminek az elviseléséhez néha nagyot nyelek, mert nem háborúzhat örökké az ember,
A konyhát én használom elsősorban, mert a legtöbb szarnak valót én gyártom. Amíg ez így van, elsőbbségi jogom eldönteni, mit hogyan tárolok a spájzban és a knyhában-gondoltam én. Megőrülök! Feszt keresek valamit! Ma itt a helye, holnap ott! Van, hogy nekiállok főzni, de már az eljén nem lelm az olajat. A zsírokat már kicseszte, pedig egészségesebb, mint az olaj.
A fűszereknél mániája, hogy ne vegyek egyszerer sokat, mert lejár a szavatossága. Na, egy őrölt borsnak vagy köménymagnak sokára, de utána is jó. Azt meg nem lehet kiszámítani, hogy a férjem mennyit rak az ehetetlen főztjeibe. Tehát főznék és nincs őrölt fehér bors vagy köménymag. A római kömény íze más, nem illik mindenbe.
Szóval, néha azt gondolom, hogy ez egy idióta család.

A telfölös kisvödröket nagyon szeretem, mert ételmaradékot, zöldségpucolékot küldök ki benne az állatoknak. Erre mindkettőnek baja van vele, hogy miért mosogatom el, amikor az már szemét. De a mosogatás végn, nem új vízzel mosogatom el. Ezek a kisvödrök a kutyatápos vödörbe is jók, azzal visszük ki aza ktuális adagot a kutyáknak. A zember ott felejti, elrágják, eljátszák. Van, hogy a tistára mosott virágcserépben viszi ki a kutyatápot, akor azt felejti el, azt rágják össze.
A joghurtos poharakat is elmosgatom, mindig jó vmire, meg palntának is. Na, ez is útjukban van.

A reklámszatyrokat is szépen összehajtogatva gyűjtöm, hogy legyen, ha kell. A lányom kidobja. Ha kell, kéri.
De hoztam már vissza mákdarálót, zsemledarálót is a kukából, mert kidobta, mert úgy ítélte meg, az már nem kell. Én meg cseszhetem a 130 eFt-os konyhai robotot, amit a felső polcon tárol, ahonnan egy rakat kisgépemet kidobott, hogy ennek a nagy dögnek legyen hely, amit létra nélkül le se bírok venni. Tehát nem főzök olyat, amihez ez a gép kell.
Van, hogy mérgemben azért nem főzök, mert nem ott vanak a dolgaim, ahol én megszoktam. Annak oka volt, hogy mi miért volt ott, ahol.
De bajom van a lapkákkal, csavarokkal is. Több méret, méret szerint tároltam egy nagyobb dobozban. Na az úgy nem jó, vegyesben lehet keresgélni. De most sikerült az asszem 89 mm-eset egy dobozba rakni, a kisebbeket egy másikba.
Rendszeresítetetm kis üvegeket tetővel, kávénak, pecsenyezsírnak, rántásnak, stb..., hogy kéznél legyen. Na, az is útban van, mert ilynre nincsen szükség. Le a pincébe. Utána miért nincsen kéznél?

Amway-os mosogatószes, LOC-s, stb flakonok nagyon erősek, formásak, szépek. Nem dobom ki, mindig találok neki funkciót. De az is szemét.
A lányomnak mániája a JYSK-ben venni modern szarokat, attól, hogy divat, nem jobb, mint a bevált régi dolgok. Sok dolog azokból felesleges, nem tudom jól használni. Miért baj, ha a régi masszív dolgaimat használom?

Néha ott tartok, ha valaki még hoz egy tárgyat a konyhába, azt fejbe vágom. Felesleges!

Rájöttem, hogy nem jó városközpontban lakni, mert aki hajlamos, megvesz minden szart. Évekbe telik, mire rájön, hogy az használhatatlan szemét. Csak a gyártónak és a kereskedőnek haszon, a sok marha meg megveszi, mert akciós és divatos.
Legjobb, csak listával vásárolni és el nem térülni!

Ez a fogyasztói társadalom elviselhetetlen, de kitermeltük. Ha nem vennénk meg a sok szart, nem gyártanák a sok felesleges silányságot.

A fiatalok meg élettepasztalat híján a nyájszellemmel megerősítve veszik a vackot.

A fiókban van pl. a karácsonyi halászlé alapos kis műanyag doboz, 2 db tetővel. Jó a mérete, átlátszó. Amikor elmosogattam, mindketten ki akarták dobni, pedig nekem nagyon jó. A varráshoz is milyen sok aparó dolog van, azokat is kell rendszeresíteni valamibe. Természetesen azoknak is mindig találok valami mellékterméket, miért vennék új valamit, amikor ez megfelel.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Következő
1 / 22 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban