14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
12:31:pm Emmylie :
Szép délutánt.
11:14:am Bojtárgazdi :
Szép napot, Gazország!
4:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:13:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:52:am kutyus :
Jó reggelt! jön a TÉL?
2:45:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Kicsit tovább aludtam
5:20:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot.
1:36:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét itt egy hétbége......rohan az idő
5:12:am kutyus :
Jó reggelt
12:45:pm Emmylie :
Szép délutánt
5:46:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.09.23, 19:05    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma egy virágzó fehér vérvirágot kaptam és egy agávét kunyiztam. Embarassed

Nem is tudtam,hogy a fehér vérvirág ilyen mélynövésű. Shocked Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.08.13, 19:18    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Cimarin! Shocked Ezt nem hiszem el.... Rolling Eyes Bár minden kívánságom ilyen gyorsan teljesülne.... hódol Laughing

Nagyon szépen köszönöm,pü-t írok! Puszi Puszi

Szivem! Lehet hogy felkínáltad,de miután nemtom mi az Embarassed így nem jelentkezem,mert nem az én tulajdonom a százholdas pagony. Wink Laughing
Ez volt az első találkozásunk Wink és most sem mutatkozott be. Laughing
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.08.11, 14:57    Hozzászólás témája: re_helenium Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Én küldök neked egy kazal magot. Évek óta kínálgatom itt, de eddig senki nem kért belőle.Hálás virág sokáig nyílik a kertben és több színben van. Priviben küldj címet
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.08.10, 21:34    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vettem a piacon egy csokor sárga virágot, - név nélkül - gyönyörű és a vázában nagyon tartós.
Mivel ide nem tudtam feltenni a képet róla,a facén érdeklődtem mi is lehet.
Piroska megfejtette hogy Helenium - napfényvirág.
Ezt találtam róla:

http://www.botanikaland.hu/helenium/napfenyvirag/

Tudtok segíteni hogy nekem legyen ilyenem? Embarassed

Előre is köszönöm szépen. Puszi
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.07.28, 04:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
olyan élvezetesen írod a dolgaidat, hogy szinte látom, amit olvasok!
nagyon jó kis "novellák", köszönöm.
A kalapemelésem most is - mint eddig mindig -kijár!
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.07.27, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella kedves nagyon szépen köszönöm a segitségedet.
Hát az én áfonyám még nagyon kicsi Wink de egyszer remélem hogy teremni is fog.
Csupán 650.- ft-ba került kb Wink és mostmár sajnálom hogy csak egyet vettem. Wink Esetleg majd megprobálom szaporitani Wink
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.07.27, 21:47    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem szereztem ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
Tegnap vettem egy növényt a neve - Cranberry vaccinium macrocarpon-
Valami áfonya féle de nem tudom hogy melyik.
Valaki ha segitene nagyon meg köszönném.
Csak abban vagyok biztos hogy áfonya. Wink

Emmylie! Amerikai tőzegáfonya

https://www.megyeriszabolcskerteszete.hu/vaccinium_macrocarpon_cranberry_amerikai_tozegafonya
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.07.27, 21:38    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem szereztem ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus!
Úgy gondolom, a tömény hypó árt a a ház vízszigetelésének, de a betonnak is.
Lehet, hogy a megoldás a totális gyomirtó lesz, ősszel, amikor már kezd visszatáplálni a karógyökérbe. Ennek az a lényege, hogy a gyomirtószert is betáplálja a karógyökérbe és elhal, mert nem asszimilál tovább.
A gyomirtószert nem töményen, hanem meghatározott higításban kell használni.
...........................
Ma 3. napot dolgoztam a dózerral. Már úgy kell érteni, hogy én elmondom, mit hogyan kellene megcsinálni, ő dolgozik és én közben a kapcsolódó gyalogmunkát elvégzem. A hűvösebb órákban nagy elánnal dolgozok, de amikor melegebb lesz, a hátam közepére kívánom az egészet.
Ma azért már kezdtem látni, hogy megérte tegnap és ma egy adott területen dolgozni. Nagyjából 1 ha lehet. Egy részén a vízelvezető árkot újra ásattam, mert feltöltődött. Mellette a kis dűlőutunkat karbantartotta a dózer. Mellette a legelőn sok tuskót szedettem ki. Még a maszek világban sok gyümölcsfa volt itt és időközben kiszáradtak, volt amelyiket a villán csapott szét, a vihar tört le. Egyesek csak simán kiöregedtek. Mindig lefűrészeltük, hogy a lovakat ne zavarja a sok leszakadó ág, de a tuskó benne maradt. No, most a tuskókat kiszedte a dózer, azokat cibáltam csomókba. Sajnos, a kökény, galagonya, vadrózsa rémesen tudnak nőni. A nagy bokrokat korábban kiszedtük, de így a kicsik még nagyobb erővel kezdtek el nőni. A gép kiszedte a bokrokat. Meglepetés volt sok bokor töve. A föld felett csak kis ágrendszer, de a gyökere hatalmas. Nyilván ezeket a karos ollóval már akárhányszor visszavágtuk, de mindig kihajtott. A kiszedett bokrokat is csomókra hordtam.

A többször emlegetett háromszögben van egy komolyabb horhoskezdemény. Évek óta hordjuk bele a kiszedett bokrokat, a vékony faágakat, hogy teljen.
És ugyanitt van egy fűvel benőtt mesterségesen régen kialakított árok, széles és mély, ami a közlekedést akadályozza. Ma ebbe hordattam az összes kiszedett bokrot az árok aljára. A tereprendezésből származó földet ráhordattam. Még van az árokból is, ahol tölteni kell, de a tereprendezésből is lesz még föld. További munkával nagyon jól sikerül megoldani az árok betemetését és a dombocskát belenyomatva olyan szépen egy szintbe ill. minimális lejtésre lehet összehozni, hogy látványnak sem utolsó.

Közben a bozótból piros, gömbölyű régi szilvafákat szabadítottunk ki és tősarjakat, amiket be fogok iskolázni, hogy megmentsem ezt a régi fajtát. Délben jöttek a lovak a szokásos gyümölcsportyára, mert most érik a piros szilva meg egy kék is, szintén valami régi fajta.
Egy nagy helyi ismerettel bíró öreg kanca a nagy melegben ott hagyta a többieket és vágtában jött a szilvafák alá, hogy ő gyorsan felegye, ami lehullott. Aztán újabbak jöttek és olyanok is voltak, akik szabályosa rázták a fát, úgy dörgölőztek neki.
Még egy napot szánok ennek a területnek a rendbe tételére. Ebbe az időbe és költségbe a nagy horhosnak csak kis része fér bele, de az is halad lassan. Minden évben dolgoztatok rajta egy-egy kicsit és lassan tömődik.
Találtam kökényszilvafákat is, kettőt meghagyattam, azok nagyon sok virágport termelnek, ami jó a méheknek.
Az lenne a célom, hogy ezzel a terprendezéssel a háromszögbe beérkező vizet ott tartsam, abból ne follyon el és közlekedni is lehessen.

Itt van egy régi cseresznyefa és négy tölgyfa a horhosban és mellette. Régen a bozótban alig valami látszódott a kis vékony magoncokból, de mindig segítettük a fejlődésüket, volt, amikor még öntöztük is. Mostanra nagyon szépek. Az ötödik tölgyfa a háromszögre vezető úton van, onnan gyönyörű a kilátás az Eged hegyre és a Szadur fenyvesére. Nagyon elgyönyörködtem a látványban. Ebben a háromszögben nagyon szeretnek a lovak legelni, mert itt gyakran fúj a szél és a nagy melegben szellős.
Ha egyszer végre betömjük a nagy horhost is, akkor a tölgyfák árnyékában is hűsölhetnek, ha lemondunk arról a tervünkről, hogy oda fagyérzékeny gyümölcsfákat ültetünk. Ugyanis ez ennek a területnek a legmagasabban fekvő része.
Bebóklásztam az akácosba is és találtam egy olyan növényt, amilyet még soha nem láttam Majd igyekszem mielőbb szúrós galyakkal körberakni, hogy a lovak ne legeljék le és lefotóztatom, hátha valaki meg tudja fejteni.

Nagyon elfáradtam mindhárom nap és minden nap hót retek lettem, ahogy vitte a szél a port, amikor a dózer a kanálból ledobta. Izzadtam 4 l-es vízfogyasztás. De nagyon örülök a várható eredménynek

Említettem a kökényszlvát. Én ilyennel itt találkoztam először. Ez a két faj hibridje. Létezik belőle augusztusban (idén most) és később érő változata is, gondolom, az érési idő annak függvénye, hogy a szilva érési ideje mennyire korai vagy későbbi. A fanyar íz megvan benne, nem egy nagy szám, de amikor mellette dolgozunk, csipegetjük. A lovak ezt is nagyon szeretik. Tavasszal a méhek zsongják. Így tegnap is megkegyelmeztem egy nagyon öreg csoportnak.

A szomszéd meg akarta venni ezt a háromszöget, de nem eladó.
Ez benyúlik az ő szőlőültetvényébe, a kerülgetésével neki időkiesése, többletköltsége keletkezik. Ha eladtuk volna, nem vágná ketté az ültetvényt ez a a háromszög. Annak idején gyümölcsfákat gondoltunk ide, de öregszünk. De meg lehetett volna győzni akár eladásra, akár földcserére is, valószínű, de...
De ugye az ember nem szeret olyan szomszéddal üzletelni, aki le se szarja. Történt vala pár éve ősszel, a szomszéd szőlőtelepítése előtti őszön, hogy akkor is a háromszögben dolgoztunk a dózerossal meg a fiammal.
A szomszéd földjén megjelent egy terepjáró ige-igen gyorsan, két férfival. A dózeros munkáját abbahagyatták vele, miközben én is, a fiam is nagy levegők voltunk nekik.
A dózeros "parancsba" kapta, hogy azonnal menjen át a szőlőtelepítés helyét előkészíteni, tuskózni. A dózeros mondta, hogy nem, mert amíg az elvállalt munkáit be nem fejezi, addig nem mehet senkihez sem. Erre újabb parancs, győzzön meg engem, hogy ezt a háromszöget adja el a szomszéd.
A dózeros mondta, hogy ott van a tulaj, ott szedegeti a bokrokat, beszéljék meg vele. Erre ezek újra elmentek mellettem a kerítés másik oldalán és se bú, se bá!
Pár nap múlva a fiamnak telefonált, hoyg adjuk el. A fiam azt mondta, hogy neki semmi beleszólása, az ősök vették, neki csak van a nevén tulajdon, de neki az természetes, hogy az történjék, amit ők akarnak. És anyám az, aki dönt.
Akkor győzze meg a mamát.

Mondtam, fiam, ennek a lehetősége elszállt akkor, amikor jövet-menet köszönés nélkül elmentek mellettem, mellettünk. Ha csak egy napszámos vagyok, a dolgozó embernek akkor is kijár a határban, hogy köszönünk neki.
Újabb hetek teltek el, november végén felhívott, hogy szeretné elcserélni a négyszöget vagy megvenni, mert neki fontos a gépek munkája miatt. De ha belemegyünk bármelyik variációba, nagyon sürgős, mert át kell helyezni a kerítést. számoljam és mérjem ki, hogy hová esik a kerítés. A fiam azt mondta, hogy Anyu ezt tudja. Mondtam jó, csere, kiszámolom, kimérjük. Küldjön embert, hogy leellenőrizzen. Ő nem küld, megbízik bennem.
A következő szombaton a fagyos hidegben kimértem és áthelyeztük a kerítést. Eltelepítette a szőlőt, de a papírmunka nehezen haladt. Én felhívtam a figyelmét, hogy kell ehhez hivatalos földmérő is. Egy év múlva jött a földmérő. 12 m2-t tévedtem a saját kárunkra. Ami nem baj, mert egy sarkon meg az ő földjéből mi használunk egy pici csücsköt, hogy az autóval bírjunk fordulni, ne essünk bele a horhosba.

Ma kérdezte a dózeros, hogy pár éve ősszel, amikor itt dolgoztunk és meg akarta venni a szomszéd a háromszöget, miért nem adtuk el?
Mondtam, hogy elsősorban azért, mert se jövet, se menet nem köszönt a dógozó embernek.
Az röhögőgörcsöt kapott.

Amúgy, ahogy mi megyünk a telephelyre, útközben nagyon sok szőlőmunkással találkozunk, napszámosok. Sokszor akkor érkeznek vagy reggeliznek. Mi minden csoportnak köszönünk, de minden egyedül lévő embernek is. A gyerekeink is. Szoktam mondani, hogy az ember lehet sokféleképpen hülye, de a másik emberrel szemben az a minimum, hogy köszönök vagy ha ő köszön, fogadom. Nagy tahóság nem köszönni. De ezek szerint üzlet is múlik rajta.
Vissza az elejére
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2018.07.27, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap vettem egy növényt a neve - Cranberry vaccinium macrocarpon-
Valami áfonya féle de nem tudom hogy melyik.
Valaki ha segitene nagyon meg köszönném.
Csak abban vagyok biztos hogy áfonya. Wink
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.06.27, 04:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella
Arra, ami a ház és a járda közt kelt ki, nem lenne jobb hypot önteni???
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.06.26, 20:34    Hozzászólás témája: Milyen növényt vettem szereztem ma? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem is sárga selyemmályva.

Nálunk is megjelent a telephelyi kertben vagy 10 éve. Meghagytuk, mert még nem tudtuk, mi az. Virágzott, de jó pofa. Következő évben rengeteg kelt ki. Akkor már tudtuk mi az és gyomlálás. Évekbe telt, mire eltűnt. Vagy legalábbis reméljük.

Mi a vett szénákkal "telepítettünk be" sok gyomnövényt, nagy része szúrós.
2009-ben nagyon beteg voltam és abban az évben nem foglalkoztam azzal, hogy a legelőt gyomláljam. Mert évekig gyomláltam eredményesen.
2010-ben rengeteg szúrós gyom jelent meg, azóta sem bírom kiírtani.Nem vigasztal, hogy sok szúrós gyomnövény akkor virágzik, amikor már kevés virág van és nagy részük nektárt is termel. A méhek nagyon járják. Viszont az állatok nem legelik le, így zavartalanul termelik a magot és terjednek.

Itthon az alkörmössel háborúzok. Az is ezerszámra termeli a magot. Ráadásul a madarak is áthozzák máshonnan az ürülékben. Nálunk meg sok madár van a fák és bokrok miatt.
Amikor a kelés még pici, pár leveles, akkor kell kikapálni, mert akkor még jól lehet. Később egy saraboló kapálás már elvágja a fejlődő karógyökeret és a talajban maradó daranb regenerálódik a föld alatt anélkül, hogy gyanítanánk, hogy ott valami van. Következő évben már olyan erős, hogy csak kiásni lehet, kihúzni, sekélykapálni nem.
Az öreg tövek karógyökere akkora, mint egy nagy cukorrépa. 30-40 cm mélyre körbe kell ásni ahhoz, hogy ne maradjon vissza gyökérdarab.
Tavaly nagyon sokat kiástam, de még maradt. Ezek most virágoznak. Egy részét már levágtam, de hagytam egy szárrészt, úgy 15-20 cm, hogy majd ha lesz időm és erőm kiásni, akkor lássam, hol kell nagy gödröt ásnom.
A fal mellett a járda kicsit eltávolodott, de abban pár mm-es hézagban is kikelt és a beton aklatt vastagodik. Évről évre levágom, de évről évre erősebben tör elő. Majd sót szórok a levágott szárba, hátha elpusztítja.

A karógyökerek nagyon nehezen száradnak ki, nem szabad komposztálni, nehogy életben maradjon.

Ilyen szörnyűség a gyalogbodza. A legelőn küzdök vele. Nagyon sok magot termel, a terméssel a madarak akármilyen messze elvetik. De gyökérről is nagyon szaporodik. Azzal is az a leggyorsabb, hogy levágom a virágzó szárakat, hogy ne termeljen magot és majd ha jön a dózer, kiásatom vele és kicibálom a földből a sok gyökeret.
Tavaly egy darab földet így tisztítottam meg, de még így is nagyon nehéz volt. A markoló kanala 80 cm-es, még ha kicsit széthúzza is a földet a gyökérről, akkor is nagyon nehéz órákon át cibálni a gyökereket.
Az idén muszáj lesz pár nap múlva újra áttúratni, mert én már nem bírok ennyi földdel, gyökérrel birkózni. Új helyeken jelenik meg és két alatt már telepeket alkot.
A férjem szemét ki nem szúrja vagy arra számít, hogy majd én írtom. Lehet, hogy ősz felé gyomirtózni kellene, de eddig nem vitt rá a lélek, pedig olcsóbb lenne, mint a dózeros segítséggel.
Vissza az elejére
arozsa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2018.06.25, 14:57    Hozzászólás témája: Re: gyomnövény Hozzászólás, az előzmény idézésével

dany12 írta:
Gyomnövény : Sárga selyemmályva.

Így igaz, agresszív gyomnövény!
Ne hagyd beérni a magját, féléretten se dobd a komposztra! Nem szabadulsz tőbbé ettől a látványos gaztól!
Vissza az elejére
iglu
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 21:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Óóóóóóó!!!!! Shocked
Crying or Very sad
Vissza az elejére
dany12
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.06.17, 05:41    Hozzászólás témája: gyomnövény Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyomnövény : Sárga selyemmályva.
http://www.sarviznador-karmentesites.hu/node/1868
Vissza az elejére
iglu
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2018.06.16, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vajon most át lehet ültetni? nem egészen jó helyen vannak. Vagy várjak míg nagyobbak lesznek?
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban