15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)

- Tábortűz témák:
Események........kiállítások....programok (4)
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Írj bármilyen témáról (15)
IDŐJÁRÁS (62)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Kedvenc filmem, színészem
A Tudat keresése (3)
Milyen öröm ért ma? (37)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Valaki segítsen (22)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
2:38:pm Bojtárgazdi :
Szép napot, Emmylie Kedves!
9:43:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Gyümölcsök (5)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Gyümölcsök (5)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.21, 05:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Nagyon köszönöm a tanácsokat, odafigyelek rájuk, mert mind nagyon jó fajta, megérdemlik Very Happy

Az őszibarackról még annyit, hogy azt a fajtát amit kaptunk, sem azelőtt, sem azután nem is láttam sehol. Sárgászöld héjú, sárga húsú és piros magú volt. A magról kelt nem is hasonlít hozzá, de nagyon szép, olyan mint egy nemes barack.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 23:15    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti08!
Akkor ez az őszibarack főnyeremény! Öntözd, megérdemli!

Képzeld! Szilvából a Stanley óriás a kedvencem! Csak 1 db-ot ültettünk, az az idén termett először, de kétszer elverte a jég. Én se szeretem a gyümölcsöt, amikor már lottyos, hanem amikor még kemény, de már édes.
Ez a fajta enyhén muskotályos ízű, ez külön jó benne. Kicsit leves a lekvárfőzéshez, de ha száraz, meleg helyre ki van terítve pár napig, akkor nagyon sokat veszít a víztartalmából (természtesen más fajták is) és gyorsabb a lekvárfőzés. A konzervgyár nem kultiválja szilvásgombócnak, mert túl nagyok és plusz költség embert beállítani, hogy felezze.

A birsalmát is nagyon szeretem. Természtesen azt is elverte a jég. A minap néztem, hogy ahol közel van hozzá az akácfa, az felfoghatott valamennyit a jégverésből, mert azon egész sok alma maradt, de ami fölé nem hajlott az akác, azokat elverte, néhány fityeg rajta.
Pedig én meg pont ezeket az akácokat akarom kivágatni, hogy ne zavarják a gyümölcsfákat.

Arra figyelj, hogy úgy augusztus 20-ig nagyon fontos a gyümölcsfákat öntözni, mert általában addig rakódnak be a jövő évi termőrügyek és ha nincs elég vízük, nem tudnak gondoskodni a következő évi termésről.

Viszont amilyen nagy szárazságok vannak, őszi tározó öntözést is lehet csinálni, amikor már hideg van, a hideg miatt nem indul meg a rügypattanás, hiába van víz.
Kint a telephelyen, ha holnap lesz időm és erőm, akkor a felfogott esővizet fogom a gyümölcsfák alá öntözni. Kicsit megbontom a talajt, hogy beszívja.
Van egy lyukas öntözőkanna, azt nagyon bírom. Akármilyen kőkemény ez a hegyi agyag a szárazságtól, ahová azt vízzel leteszem, az szép lassan engedi a vizet és nem folyik el. Na jó, nem lehet annyi lyukas öntözőkanna, hogy beborítsa az egész öntözendő felületet, de ahogy térülök-fordulok, a legfontosabb helyekre lerakom.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.20, 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Az őszibarack augusztus végén érett meg, akkor fotóztam, de csak most érkeztem, hogy megmutassam Sad
Nagyon finom ízű, magva váló, bordó magvú és a mag környéke is gyönyörű bordó, kissé fűszeres, vékony héjú, sárga húsú.
Tavasszal virágzáskor permeteztük meg egyszer, azóta nem kapott semmi vegyszert. Nyáron a nagy melegben többször megöntöztem, talán ez is segített, hogy ilyen szép gyümölcsök lettek rajta.
Sajnos nem tudom milyen fajtából származik a magja, egy baráti házaspártól vettük pár évig, de már 6 éve nem kaptunk belőle, mert a barátunk beteg lett, és nem tudták gondozni a gyümölcsöst. Ekkor vetettem el jó pár magot a kertbe, sok ki is kelt, de hely hiány miatt csak egyet ültettünk el. Örömünkre ilyen szép meglepetés várt ránk Very Happy A közelben nincs őszibarack fa, csak egyéb csonthéjas /sárgabarack, meggy, cseresznye/.
Ez a szép kis fa most már emlékfa, sajnos barátunk egy hónappal ezelőtt elhunyt.

A szilva is az idén termett először, roskadásig volt gyümölccsel Very Happy
Stanley fajta, nagy szemű, szép hamvas, nem egészen sötét kék.
Én akkor szeretem a legjobban, ha még kemény a húsa, de már édes. Nagyon finom tud lenni, nagy kedvencem.

Még birsalma fánk van ami most terem, tele gyümölccsel, most kezd már sárgulni.
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 18:24    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Betti08!

Kóstoltátok már a barackot? Tudjátok, milyen fajtának a magonca? Vagy azt, hogy milyen fajta porozhatta be? Jól néz ki, ha finom is és nem sok permetezést igényel, akkor főnyeremény!

A szilva is csodás, több nem is férne rá. Milyen fajta?

Én meg a nyáron a befőzéshez használt gyümölcsök magvait begyüjtöttem, több kilónyi van. A legelőn akarok belőle vetni. Ami sikeredik belőle, jó lesz az állatoknak, ha nekünk nem kell.
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.09.19, 16:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magról kelt őszibarack fánk első termése:

A szilva is bő termést hozott:

bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.07.07, 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt hívják fosóka szilvának? Smile
Más néven cseresznye szilva. Laughing
Finom édes.
A barackból küldhetsz lekvárnak való mennyiséget! Smile
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.07.07, 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon guszta Ászokom!
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2019.07.07, 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mert jó olvasni a dolgaitokat. Most szedtük. Rég volt ennyi kajszi.
Az aprószemű egy ringló oltási alanyáról termett.
Vegyétek és egyétek! Wink
https://i.postimg.cc/FzgCpQ0q/ny-rvan-kicsi.jpg
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2019.03.31, 00:48    Hozzászólás témája: Gyümölcsök Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ostoroson nekünk a mandula és a kajszi virágzik, az előző fagyos napok alatt nem fagyott el, úgy látjuk. A vízen jég volt, tehát a meglátásunk ellenére is van aggodalomra ok. Ugyanis van, amikor még meg is köt, de később lehullik a termés.

Egy cseresznye mára nyílt ki. Ma délután 20 C volt, ami nem normális.
A föld olyan száraz, hogy utoljára ilyen szárazat 2011-ben láttam, amikor itt 5 hónapig nem esett az eső.
A tavaly, tavalyelőtt ültetett gyümölcsfákat öntözzük, az idén ültetett 6 db-ot pláne!

Egy kertrésszel bővültem kint, ahogy ma este leléptem, olyan 280 m2 lehet.
Még a pucér seggemet is verdesném a földhöz örömömben, ha nedves lenne a föld! De olyan száraz, hogy így nem lehet bele vetni. A zember megígérte, hogy jövő héten hord nekem, a kertnek vizet, hogy betározzuk vízzel.
30-60 cm-rel emeltük a terepszintet, sok benne a trágya. Nagyon sok víz kell rá.
De tanácstalan is vagyok: a sok hideg víz nagyon lehűti a talajt, leshetem, mikor kelnek ki a magok. Az apró magvakat meg ki is mossa, tehát nem lehet vetés után öntözni, hanem előtte kellene.
Hogy kevésbé hideg vízzel töltsem fel a talajt, asszem, az lesz, hogy mindenféle edényeket odakészíítek, feltöltöm, 60-90 l -esek hamar felmelegszenek és kiöntözhetem egy-egy ágyásra. A nagy tartályból 1000 l-esbe is kellene feltölteni és az estére elég meleg lesz egy-két ágyásra. Későbbi ágyásokra pedig mehet a nagy tartályból a hideg víz, mert azok az ágyások, amik később kerülnek vetésre, majd felmelegednek.

Eddig az idén ültetett 6 db gyümölcsfára is itthonról langyos vizet vittem, hogy hűl, mire kiérek és nem hűtsa a gyökérzónát.

Nagyon jó minőségű lett ez a talaj, ezt öröm lesz kapálni. És ez messzebb van a macskáktól, ide nem járnak szarni.
9-10 macska van, de a lakhelyük melletti kertben szörnyű, hogy mi van! Asszem, egy nem kertként használt területet kell porhanyósra ásnom nekik s abba még valami számukra áhított dolog is kellene, hogy oda járjanak a kertem helyett. Most egy feketeribizli bokrot szemeltek ki maguknak, jó porhanyós az alja. Ma elkezdtem öntözni, de 100 l-t meg fog inni ahhoz, hogy a macskák onnan eltűnjenek.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.23, 05:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom.........de remélem nem kopasztja le egészen mindenhol őket a fagy.......és még májusban is lesznek a fagyosszentek!! Shocked Shocked Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.03.22, 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vajon hogy viselik a gyümölcsfák az idei ilyen-olyan tavaszt,hideget,meleget?
Rolling Eyes
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
nem szereti.

lényeg az,-hogy Ő szeretve legyen! Smile
Sokat ér egy ilyen szép korú mama Smile
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 17:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau!

Köszönjük a jókívánságot Very Happy
A hagyma mindig elmarad, nem szereti.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Isten éltesse még sokáig! Smile
Jó is az... egy kis hagymával!
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 95 éves anyósom is mindig szalonnát reggelizik, kétfélét: fehéret és paprikásat. Nem szed egy szem gyógyszert sem, szemüveg nélkül olvas.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Következő
1 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban