15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (61)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kávéház (40)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Írj bármilyen témáról (12)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írj bármilyen témáról (12)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.08.13, 07:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elmúlt Lőrinc nap és még mindig 129 Ft/kg a dinnye, a táblán az út mellett.
Árus kicsit távolabb, óriás dinnyékkel, nem lékel, nem vág ketté sem.
Lehet, hogy mi járunk rossz felé?

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.08.13, 00:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem hétvégi vályogházam van. Eredetileg présház volt, most olyan pihenőház. Nagyon elégedett vagyok vele. Akik először építették (több mint 100 évvel ezelőtt, láttam egy térképen), nagyon jól csinálták. Az előző tulaj kicsit gondatlan volt, ezért a ház egyik sarka megsüllyedt, de kijavítottam. A javítás után nem romlik, és igazából karbantartásra sincs szükség, csak ellenőrzésre, hogy nem vizesedik e valahol.
Amire figyelni kell:
1. nem szabad alábetonozni, legalábbis a falak mellett kell hagyni rést (10 cm)
2. A tetőt nagyon gondosan ellenőrizni kell, ha valahol csurog a falra, már elmállik.
3. Az alulról és oldalról jövő esők ha kárt tehetnek benne (sík vidéken áll), érdemes a négy sarkát betonba önteni.
4. ha beton alapú vakolatot vagy bármit akarsz a falra kenni, rabicolni kell. Nem kell hozzá drága rabicháló, jó a csirkeháló is. Régen drótot tekertek a falba vert szögekre, én csirkehálóval csináltam. Öt éve és azóta meg se rezzen.
5. Diszperziós festékkel nem lehet festeni, csak mésszel.
6. Glettelni nem gipsszel kell, hanem sárral (vályoggal).
7. Nekem van pincém, de nem tartok benne bort, télen kinyitottam és így az egyik szoba fagymentes lett. A másikban fagyott, de semmi baja nem lett a falnak. Csak akkor mállik el, ha túl nagy a víztartalma, lásd az első néhány pontot. Légszáraz fal nem romlik a fagyban.
8. A vízvezetéket, ha van természetesen óvni kell a fagytól.
9. Az elektromosságot falon kívül vezetem.
Hát most ennyi jut eszembe.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
PMRLali
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2015.08.12, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Idézet:
ezelőtt az utak mellett

Itt van a titok!
Megtiltották a forgalmazást a KÖJÁLOSOK,-az autók benzingőze "fertőzi" a zöldségárút!
Tatán ,-egy úthoz közel eső zöldségesnek a bódéját is arrébb kellett költöztetnie .Csak 200 métert,de arrébb!
(ott már nincs benzingőz?) Rolling Eyes Mad

Az én autómból nem jön ki benzingőz. Frászt is kapnék ilyen hogy a drága benga...
Jut eszembe ha valami szutykos dolgot el akarok mosni azt meg benzinnel teszem. Még hogy a benzin mérgez. Tisztít bakker tisztít! ;=)))
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.12, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Más lett bizony minden.

Ma azon méláztam el, hogy a fiatalabb generáció szerint "egy joghurt ott figyel a hűtőben" vagy "a polcon figyel a lekvár". Netán "befigyelt egy lángos is".

Még emlékszem, habár nem mind személyes emlékem már, hogy a Rákosi-érában az éberség kötelező volt. A gépelés után a használt indigókat nem volt szabad a papírkosárba dobni, mert az ellenség mindig figyel, kiveszi onnan, és el tudja olvasni, mit írtak a vállalatnál. Olyan sokszor kellett használni, hogy már ne legyen kivehető rajta szöveg, ezért volt a sok nagyon halvány másolatban kerengő leirat.
Azt hiszem, még ekkor is külön kellett leadni valakinek, aki azután valahogy megsemmisítette.

Személyes emlékem (talán 81-82-ből?) , Erdélyben voltunk látogatóban, ott olvastam egy kalendáriumban az "írógép bírlalásának szabályait", hogy senki ne írhasson csak úgy gépelt szöveget. Az éberség miatt. Mert az ellenség figyel! A belső ellenég is lecsap az írógépre, és azzal írja imperialista és bomlasztó röplapjait.

Talán 85 körül felhívtam, a Kartográfiai Vállalatot, hogy miért nincsen lépték a Budapest-térképen. (Futáshoz szerettem volna tudni a környező utcák hosszát.) Azt mondta végül egy középvezető, hogy azért nincs lépték, mert abból az ellenség ki tudná számítani a csatornahálózat hosszát, és ott észrevétlenül tudna közlekedni.

A vállalatnál, ahol dolgoztam, a fénymásolatokról (xerox) füzetet kellett vezetni.
No, végül túléltük ezt a korszakot, már nem kell ébernek lenni és suttogva beszélni senkinek. A parasztember ha nem permetezi büdös szerekkel a krumpliját, szíve joga, senki nem bántja azzal, hogy Titót, az imperializmus láncos kutyáját támogatja ezzel.

Erre kiderül, hogy körülöttünk még az élelmiszerek is figyelnek. A spájzban. Mint az oroszok.

Ha ekkora az igény a paranoiára, akkor kicsit meg is vagyok ijedve. Hát hol élek én????
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2015.08.12, 18:33    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is! aranyoskám
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.12, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy ilyen hibridet én is elfogadnék!!!!

https://www.youtube-nocookie.com/embed/D4uSWtazRCM?rel=0
Vissza az elejére
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 13:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt vannak a lékelés szabàlyai:
http://www.modulok.eu/dinnyeszezon-lekeles-darabolas-ertekesites-szabalyosan

Lehet ha kereskedő volnék, én se lékelnék. Fél dinnyét kell venni, a maiak úgyis óriásiak, és abból kóstolót kérni.
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valamelyik nap hallottam a rádióban, hogy hivatalosa nincs tiltva a lékelés, gondolom így az árusok a rossz dinnyét is el tudják adni. Crying or Very sad

Éva

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lehet, hogy a nagyszüleinknek megártana a mai világ és nem élnének olyan sokáig, mert ők máshoz voltak szokva.
Mi már más világban nőttünk fel, de ha megfogadnánk minden tanácsot, hogy mit ne együnk, akkor akár éhen is halhatnánk.
Én azt eszem ami jólesik, nem válogatok, nem olvasom el a tiltó szöveget, eddig még tuléltem Smile

Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most olvastam egy cikket a kovászos uborka fogyasztásának veszélyeiről. Shocked

A hisztaminintoleranciában szenvedőknek allergiás tüneteket okozhat... Rolling Eyes

Anélkül, hogy bántani akarnám a hisztaminintoleranciában szenvedőket - halkan megkérdezem, hogy ükanyáink és ükapáink hogy küzdöttek a mára áttekinthetetlenül sok érzékenység, intolerancia és allergia ellen.
Ja, hogy akkor egészségesen éltek, táplálkoztak...? Ez eszembe se jutott... Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk egy Békés megyei fiú árul nagyon finom dinnyét egy parkolóban. Lékel is, darabol is, biztos nem találkozott még ellenőrrel. Laughing (Egyébként a t...m tele van ezzel az agyonszabályozott világgal. Minél inkább óvják-védik az egészséget, annál nyamvadtabb és betegesebb nemzedékek születnek.)
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 08:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
ezelőtt az utak mellett

Itt van a titok!
Megtiltották a forgalmazást a KÖJÁLOSOK,-az autók benzingőze "fertőzi" a zöldségárút!
Tatán ,-egy úthoz közel eső zöldségesnek a bódéját is arrébb kellett költöztetnie .Csak 200 métert,de arrébb!
(ott már nincs benzingőz?) Rolling Eyes Mad
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.08.09, 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Évekkel ezelőtt az utak mellett a déli megyékben több dinnyeárus várta a vevőket. aztán mindig kevesebb lett. Tavaly egy-kettő még volt amerre mi jártunk, de olyan drágán adták, hogy kétszer meggondolta az ember, hogy vegyen-e. Most már nem lékelik ők sem és hiába kong, nem biztos, hogy jó.
A kérdésre, hogy miért nem adják olcsóbban, amikor 5 km-re XY üzletben lehet kapni, az volt a válasz, hogy sokba kerül a termesztése.
Hogy mi lesz az el nem adottal? Megy a disznóknak.
Nem értem, mi ebben a jó .
Az idén meg nem is találkozott dinnyeárussal Tasa, amikor lement a tanyára.

Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.08.07, 23:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tibimanó! Én vályogházban élek, de sajnos pár dolgot elrontottunk, és a megfelelő javításhoz nehéz szaktanácsot vagy segítséget kapni.

A padlót sem szabad csak úgy betonozni, a falak mellett körben hézagot kell hagyni.

Ott lehet hagyni fűtetlenül, ha a vályog megkaphatja a levegőből a nedvességet, azaz nem ajánlatos például téglával beépíteni a verandát. Ugyanakkor figyelni kell, a tető körben lógjon kijjebb, mint a falak, hogy közvetlenül ne verődjön a falakra a csapadék.

Ha bent vízvezeték van, akkor amúgy is külön téliesíteni kell, hogy a vezetékek ne fagyjanak szét. Ennek a folyamatát és nem tudom, de biztosan el tudja valaki magyarázni.

Az éves karbantartás lényegében a tapasztás lenne a megfelelő anyaggal. Ugyanis ha rá is lehet rögzíteni a vályogra a vakolást, akkor az akadályozza a "nedvkeringést" benne.

Vannak viszont mérnökök is, akik ezzel a témával foglalkoznak. Az egyik név, amit biztosan tudok, Dr. Gilyén Nándor. Ő már nem él, de sok könyve található könyvtárakban is.
Van egy könyvem még Mednyánszky Miklóstól is, Vályogházak címmel, építés, korszerűsítés, átalakítás alcímmel. Kicsit komolyabb olvasmány, de sokat segíthet.
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2015.08.07, 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tibimanoo!
Én nem értek hozzá,de ha beírod a gugliba,hogy vályogház rengeteg linket ad ki.
Jó tanulmányozást

tercsi
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban