13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18281
Összes látogató: 9
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
12:43:pm Bojtárgazdi :
Meg napot is.
12:27:pm Bojtárgazdi :
Szép napor kívánok mindenkinek én is!
11:50:am Emmylie :
Szép vasárnapot kivánok mindenkinek mostmár ujra a falubol.
6:06:am kutyus :
Jó regeglt, kellemes vasárnapot
5:03:pm terimamy :
Írtam privid, légy szíves nézd meg és várom a vállaszod.
5:01:pm terimamy :
Bojti !
1:51:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:06:am Emmylie :
Igen igy van.Ejfel elött feküdtem le de 1-kor mar fönnt voltam.Volt meg egy kis dolgom is.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét! Emmylie, csuda friss voltál
3:49:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
6:52:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
6:21:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:57:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
6:35:am arozsa :
Szebb jó reggelt! Egész nap eső várható.
6:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.11, 22:31    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erzsi "eldobtam" a zagyam. őrült őrült
Ez valami fantasztikus. Shocked Nekem kis és nagy levelű lilám van,fehérem,rózsaszínem,összesen 8 közepes méretű ládával./most kaptam egy cserép rózsaszín-tarkát is/
Nagyon szeretem őket,alig várom hogy virágozzanak. Épp ezért érdeklődöm bőszen hogy ki hogyan csinálja,mert nekem piszok sokára hajtanak. Crying or Very sad
Gyűjtöm a tapasztalatokat. Laughing
Lehet nálam az a gond hogy ültetés után máris fényre rakom? Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
oerzsi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.09.11, 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Bau Laughing, de nincs mit bevallanom piszkál, nem élek virág boltban, ez a teraszom Laughing Laughing

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.11, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erzsi
Hozd a fölmosóvödröt,mert elájultam! röhög3
Ennyi virág! Félelem
Valld be,hogy Te egy virágboltban élsz! Smile :puszkál

Eszméletlen szépek! Taps
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.09.11, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is rengeteg mesevirágom van, imádom őket is. Very Happy Very Happy

https://photos.google.com/share/AF1QipM1r06871jiMSr4GSYWXg4upS7NLiA9u0PsU9Z7j56i676GQtVl_dVoui_IO20zrA?key=bElVclc2S0JmQ1NCby1Ba0NqZEJEV1pxaEJBVVdn

Én így tartom őket:

Általában február végén március elején szoktam elültetni az elsőket cserepekbe, ládákba. A cserepeket, ládákat a nappaliba a radiátorok alá pakolom, mivel a meleg kell nekik, de fény még nem. Kb 2-3 hét múlva elkezdenek előbújni a növénykék, ilyenkor kellene olyan helyre tenni őket, ahol több fényt kapnak, de ez sajnos ekkora mennyiségnél, mint ami nekem van, lehetetlen Embarassed Idén elég későn lehetett kitenni őket a szabadba, a hosszan tartó hűvös időjárás miatt, így elég sok növényem megnyúlt, ezeket visszacsíptem. Nagyon gyorsan nekiálltak bokrosodni, úgyhogy jövőre, ha nem nyúlnak meg, akkor is visszacsípem őket. Állandóan nedvesen kell tartani a földjüket, de nem szabad túlöntözni. Nálam májustól havonta egyszer kaptak tápoldatot. Az első virágok július elején jelentek meg.
Október végén november elején mikor az időjárás hatására már kezdenek leszáradni, abba kell hagyni az öntözését, és hagyni, hogy teljesen leszáradjanak. Vissza szoktam vágni az elszáradt töveket, a földbe hagyom a rizómákat, ládákba pakolom a cserepeket, amiket egymásra pakolva a pince egy eldugott szegletébe teszek. Télen egyáltalán nem szabad locsolni. A pincében kb. 8-12 fok van. Február elején, amikor már nagyon unom a telet, kiborogatom a cserepeket, és kiválogatom a rizómákat. Dobozokban, továbbra is szárazon tartva a pincében tárolom őket ültetésig.
Amiket késve május végén ültettem el, azok is augusztus elejére el kezdtek virágozni.
Az árnyékos helyet szeretik, nálam a ház északi oldalán van a terasz, ott vannak, és láthatóan nagyon jól érzik magukat Laughing Laughing

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.11, 20:32    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

De jóóóó! Köszönöm szépen puszi2 keresni fogom!! puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.11, 09:09    Hozzászólás témája: Csuporkafélék Hozzászólás, az előzmény idézésével

A táprúdrhoz:
lehet kapni olyat, ami csak táprúd, meg olyat is, ami növényvédelmet is ad.
Ez utóbbit érdemes venni, bár drágább.
Vannak olyan növényfajok, amiket imádnak a rovarok, no ezeknél nagyon jó szolgálatot tesz.
A tápanyagot könnyebb pótolni, de permetezgetni utál az ember.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.10, 22:36    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bauka! Tényleg gyönyörű,de cukkolni nem tudsz,mert már az enyémek is szépek. Laughing

Capsella köszönöm szépen! Puszi
Amiket felsoroltál,azt kb.80 %-ban teljesítem. Kivétel,hogy kb.20 fokos pincében telelnek./meleg,vizet nem kapnak/ Valamint nem használok rudacskákat,folyékony tápoldatot kapnak.

Most -mint írtam is- jan.végén,febr.elején fogom átrakni másik ládába és a teleltetést is a garázsban oldom meg. /a leanderek szeretik,kb.10 fokos/
Ezt a táprudacskát is ki fogom próbálni,hátha... hódol

Ládákban tartom őket a kertkapunál,mert ott a leylandik miatt árnyék van,ill. a ház végénél. Érdekes,hogy a kapunál nem pöttyösödnek be a levelek az esőnél,locsolásnál,míg a ház végénél van 1-2 "pöttyös levelű" is. Rolling Eyes

A lilából mostmár van annyi,hogy kísérletezhetek kedvemre. Laughing

puszi2 puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.10, 12:28    Hozzászólás témája: Mesevirág Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem vagyok szakértő, de leírom a tapasztalataimat:

Mivel a rizómáit nagyon könnyű sérülésmentesen szétszedni, én inkább teljesen új virágfölddel indítanám a tavaszt. A régi földben már kevesebb a tápanyag, a szerkezete is rossz, tömörödött, levegőtlen, netán a téli tárolás során fertőződött, ha addig nem.
Ha valakinek van elég napos helye, déli ablaka kora tavasszal, akkor akár már február végén elkezdheti az új földben a hajtatást. Addig nem kell fény, amíg kibújni nem kezdenek. Amint az első hajtás megjelenik, fényre vele, hogy erősödjenek. Így elő lehet készíteni, hogy mire kitehető a szabadba, akár arasznyi hajtásai legyenek. Ha a bokrosodás érdekében visszacsípjük, akkor sokkal rövidebbek lesznek a hajtások, hiszen nem egy, hanem 4-5 hajtásra is dolgozik a növény, de így lesz szebb formájú, kompakt bokrocska.
Ősszel valóban kevesebb öntözéssel fel kell készíteni a télre. Én a szuterénben tároltam 12-14 C-on a cserepében olyan meggondolásból, hogy a földjében nehezebben szárad ki.
Talán -helyszűkébe n- érdemes lenne az edényükből kiszedni, tiszta papírzacskóba áttenni, tálcán vagy valamin egymás mellett sorakoztatni. Így elég szellős lenne, de kevesebb helyet foglalna. Viszont így télen nem lehet öntözni.
Ha korán hozzuk fel és indítjuk az új évet, aligha kell télen öntözni. Viszont ha csak április-májusban hozzuk fel, akkor szükség lehet egy-két öntözésre. Ez attól függ, hogy a teleltető hőmérséklete, páratartalma milyen, hogyan emelkedik tavasszal és mindezek függvényében kiszáradt-e a földje vagy nem?
Növényvédelemre - megelőzésképpen is- a gazdaboltokban, OBI-ban kapható rudacskákat ajánlom. Tartós hatású, tápanyagot is tartalmaz.
A gondoskodást nagyon meghálálják.
Nem bonyolult a tartásuk, annak ellenére, hogy netán a leírtakból úgy tűnik.
Tudjátok, aki szereti a növényeket, azoknak többnyire elmondják a növények, mire van szükségük. A zöldujjú boszorkák pedig nem a fülükkel hallják, hanem a szemükkel és biztosítják a szükségleteiket (kivéve, amikor vészhelyzet áll elő valamiért és nem sikerül mindenről jól gondoskodni)

A téli tárolás minden teleltetős növény esetében kritikus művelet. A nem megfelelő hőmérséklettel, a hőmérséklethez nem igazodó öntözéssel könnyen lehet hibát elkövetni, jönnek a gombák, baktériumok túl nedves, párás, hideg környezetben. Ha túl meleg, száraz, a rovarok hada jelenhet meg.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.10, 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kicsit cukkollak Vigyor

Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.09, 21:07    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm puszi2 ezt is olvastam.

Több helyen említik szobanövényként is,lehet jövőre kipróbálom,a lilából van elég próbálkozni való.
Jövőre jan.végén kezdem el a nevelésüket. Twisted Evil Nekem juniusban még nem volt mit visszacsípnem. Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.07, 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt találtam róla,de itt sem ír,hogy mikor érdemes elkezdeni az "ébresztést" Smile

http://www.botanikaland.hu/achimenes-x-hybrida/mesevirag/

És egy másik cikkből ollózva:

A mesevirág egy éve

Március-április A munka kora tavasszal kezdődik. A gyökérlabdákat ültessük szét tiszta cserepekbe, tőzeges földbe, majd a cserepeket tegyük meleg, párás helyre.

Május-június Ha az első fiatal hajtások kb. 10-15 cm-re megnőnek, vágjuk le a csúcsokat, így az oldalhajtások gyorsabban nőnek.

Július-augusztus A szép bokros, virágos növény a párás környezetet kedveli. Ne zuhanyozzuk, nehogy a virágok lehulljanak vagy összetörjenek.

Szeptember-október A mesevirág ebben az időszakban hozza a legtöbb virágot. A száraz és elvirágzott növényrészeket távolítsuk el. Készítsük fel növényünket a télre, öntözzük kevesebbet.

November-december A növényt ne öntözzük tovább, hagyjuk, hogy elszáradjon. A gumókat száraz tőzegben, száraz helyen pihentessük.

Január-február Ha a rizómák nedves helyen telelnek, gombás megbetegedés fordulhat elő. Az enyhe fertőzés gombaölő szerrel kezelhető, a súlyosan fertőzött gumókat dobjuk ki.

NÖVÉNYDOKTOR

o A virágok lehullanak, a levelek lelankadnak. A fény-, hőmérséklet-, ill. páratartalom-változás okozza.
A növényt virágzás közben ne mozgassuk.

o A fehér legyek elszívják a nedvességet.
A levelek elsárgulnak, elszáradnak. A fehér legyek támadásai után gyakran fellépő liszthar matos fertőzés nehezen gyógyítható. A fertőzött növényt tegyük hűvös helyre, és kérdezzünk meg egy szakembert.

O Az egész növény lankadt, pedig elég vizet kap. Valószínűleg sok a fény és kevés a levegő páratartalma.

O A molytetvek kiirtása nehéz, ezért a fertőzött növényt dobjuk el, vagyerőteljesen vágjuk vissza. Ne öntözzük.
A gyökeret a következő tavaszig őrizzük meg (teleltessük) .

A mesevirágot világos, meleg ablakba tegyük, de óvjuk a közvetlen napfénytóI. Szereti a párás levegőt.
Különböző színű fajták közt válogathatunk.

Vásárlási tanácsok

Bimbós növényt vegyünk.

Tanácsok röviden:

Élettartam: Több éven át virágzik.

Idény: Tavasz.

Gondozás: Egyszerű (környezetét párásítsuk) .

Méret és növekedés

A mesevirág kis termetű növény és lassan növekedik. Végleges magassága kb. 30-40 cm.

Virág és illat

Első virágait június közepén hozza, majd egész éven át tele van tányérvagy trombitaformájú, gyengén édeskés illatú virágokkal.

Fény és hőmérséklet

A mesevirág fényigényes, de a közvetlen napsütést nem szereti. Félárnyékos, világos ablakba tegyük.
A nyári hónapokban 20-24 oC-os hőmérséklet a legmegfelelőbb számára.
Télen a visszavágott gumókat kb. 14 oC-on tároljuk.

Öntözés és trágyázás

Annak érdekében, hogy a környező levegő állandóan párás legyen, vízzel és kis kövekkel töltött tálban tartsuk. Hetente egyszer alaposan locsoljuk meg.

Földés és átültetés
Közönséges virágföldbe tegyük. Gyökérlabdáit minden tavasszal ültessük át.

Nyesés, visszavágás

Ha bokrosnak akarjuk nevelni, a fiatal hajtásokat csípjük le.

Szaporítás

A szárazgyökérlabdákat könnyű szétosztani és egyenként cserepekbe ültetni. Már a következő nyáron virágot hoznak.
Ha erős szárú virágot szeretnénk, az első évben ne válasszuk szét a gumókat.

Környezet

Színpompás virágaival csoportos növénykompozícióban is igen dekoratív.
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.07, 18:37    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is kb.akkor,kis vizet adva nekik a meleg /alig fény/ pinyóban csücsülnek még egy ideig.
Volt,hogy fólia alá tettem őket napos teraszra, /szűrt nap/ de az sem hatotta meg őket,piszok sokára kezdtek hajtani. Crying or Very sad

Nem találtam utalást arra hogy a rizóma mennyi idő alatt hajt ki. Crying or Very sad
Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.07, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

nekem tűző napon megégett, félárnyékot jobban szereti szerintem

viszint nagyon későn kezd el nálam is hajtani, mikor kezdje el az ember tavasszal öntözni?
az a baj, hogy meleg helyem nagyon nincs, világos van de az csak 16-18 fokos
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.07, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Nagyon nehezen indulnak be.

Mikor dugdosod be a rizómákat???

Én korán tavasszal.
Mondjuk február végén.
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.07, 18:00    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is árnyékos helyen vannak,most kezdi ontani a virágait. Laughing

Azt néztem,hogyan kellene velük bánni,hogy minél hamarabb virágozzanak,mert az enyémek még a fasorban sincsenek,mikor ti már képeket raktok fel. Rolling Eyes
Nagyon nehezen indulnak be. Shocked Crying or Very sad
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
1 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban