15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(16)
2019-es nyári abádszalóki tali
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
12:34:pm bau :
Szécsike! MERRE VAGY?
5:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:39:am Bojta :
Jő reggelt!
4:52:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (110)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (110)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2015.03.21, 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is voltam ma a Gardenen.A kiállított orhik nagyon szépek voltak.Nagy cymbit szerettem volna vásárolni,azért utaztam 200km,de nem sikerült,drága volt.Esz a méreg ,hogy az ELTE-kiállításon nem vettem meg 4500ft-ért,azóta is csak a cymbire gondolok.Minim van ,de az mini,habár az árakat látva jobban megfogom becsülni őtet,mert a nagy 5l cserépnyit kb 4500ft vettem virágnélkül az hódosban anno.Vettem egy 1 virágszállas Coelogyne dayana-t.A család szerint büdös az illata,szerintem is egy kicsit a lótrágya szagra hasonlít,de olyan aranyoska .Kinek van gyakorlati tapasztalata a C. dayanával?Vettem még egy kakukk tojást,1500ft-ért virágnélküli orhi,amit az eladó sem tudott,hogy mi a neve.Az elvirított lepkék 1000ft kínálták (madarasban 400ft vettem ,jó kondis mentőset).Kb. 11 óra előtt értem oda és már 13-kor jöttem is el onnan,visszasétálva a Keletibe bőven elértem a 14,00 órási vonatot.Családom megdöbbent ,hogy 21,00 óra helyett már 17,00-re itthon voltam.Megfogadtam erre a kiállításra többet nem megyek.Nézek majd helyette valami olcsóbb kiállítást.Az ember a saját kárán tanul. Emily21 Jól láttam az egyik helyen a pozsgás fácskákat 600ft adták?Vagy csak rossz a látásom?Most azon rágódom,ha jól láttam vagy három haza jöhetett volna velem,mert a lányim kedvelik őket.A lepkék szerintem is drágák voltak,a madarasban és más ehhez hasonló helyeken 1200-1800ig ft,szépeket lehet venni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
emily21
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2015.03.21, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Élmény" beszámoló a Gardenexpo-s orchidea ünnepről:
Hát nem véletlen, hogy nem kiállítás a neve. 1 komoly közös (az összes árus növényeiből) kiállítási stand van. Mondjuk az szemet gyönyörködtetően csodálatosra elkészítve, de nagyon kevés növénnyel. Meg pár helyen azonos fajta, de tucat virágból rengeteg összeültetve. Hát ezektől nem esett le az állam, ezeket az obiban is megnézheti az ember.
Árus kevés van, kevés növénnyel, annak is 80%-a Phalaenopsis hibrid, arany áron.
Aki a MOT-os kiállításokon szocializálódott (mint én is) az ne várjon sokat, de azért van pár szép növény, nézni való.
Aki vásárolna, vasárnap 18-20 óráig ingyen be lehet menni (gondolom addigra a kiállítást már elbontják) és a kiállított növényekből is lehet vásárolni.
Vettem a Marczikától egy fehér-zöld Zigo-t, a német ajkú árustól egy lila Masde-t, orchideaháztól egy ezerhatszáznegyvenkettő bulbás Maxillaria rufescens-t (komoly 800 HUF volt az ára) és egy hófehér Masde-t.
Azért szép növényeket tudtam venni, így elégedett vagyok. Bár eléggé haragszom, hogy a vasárnap esti ingyen bemenetelt nem nagyon reklámozták, mert a kerti részre én oda sem mentem, az orchidea "kiállítást" meg tudtam volna nélkülözni 2500-ért....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.19, 20:35    Hozzászólás témája: Orchideák otthonunkban (110) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Itt a folytatás

Előzmények

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4249&highlight=orchide%E1nk+otthonunkban+109

Legutóbb kutyus szerkesztette (2015.12.05, 15:17), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 38, 39, 40
40 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban