16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben (18)
Kertek és kalandok (5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Canna Indica / kána virág
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Fűápolás (2)
Íriszek (7)
Bougainvillea

- Tábortűz témák:
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (75)
Írj bármilyen témáról (16)
IDŐJÁRÁS(64)
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek....képek(18)
Találd ki (30)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Abádszalók szeptember 11-13.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
9:22:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:33:am kutyus :
Jó reggelt!
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:34:am kutyus :
Jó reggelt! Nálunk is esik.esett éjjel is
4:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok! Nálunk egész éjjel esett az eső, remélem, másutt is, és megenyhült kicsit az idő.
5:48:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:52:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
6:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:13:am kutyus :
Jó reggelt!
8:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:59:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Én ma fejeztem me a múlt hetet, sikeresen leadtam a munkámat. Szóval nekem most lesz hétvége, hacsak nem érkezik még több munka.
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! ...indul a következő hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Valaki segítsen (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Valaki segítsen (22)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.09, 14:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Terike,
Termelőt nem találtam, de kertészetet igen:
Nem könnyű dolog, mert inkább nagykereskedők vannak ilyenek.
Amit keresel: mag vagy dugvány vagy gumó, ezeknek a 'szaporítóanyag' az összefoglaló neve, ezt is így találtam.

https://dobaykert.hu/
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Terike
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2020.06.08, 16:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Olyan termelőt keresek, ahonnan vágott virág magvakat,gumókat,vagy palántát lehet beszerezni.következő virágokra lennék érdekelt : szekfű,liziantusz,gerbera , ázsiai boglárka,krizantém,margaréta,kála. Minden segítséget,ajánlást előre is hálás szívvel köszönök! Válaszokat,ajánlásokat üzenetben várom! Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.07, 00:40    Hozzászólás témája: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

Apró vagy folyondárszulák (Convulvulus arvensis) mindenütt van. Talán nem kellene komolyan venni a jelenlétét, mert úgysem tudunk megszabadulni tőle. 80 cm mélyen is van a gyökeréből. De a hossza ennél is több, mert fel van tekeredve. Képtelenség tőle megszabadulni, ezért nem érdemes a kiásására nagy gondot fordítani. De ennek ellenére, ha kiásom, kiveszem a földből és gyűjtöm, hogy az a darab már ne szaporodjon.

A gyomok tekintetében nagyon érdekes szemléletformáló videót láthattok Dr. Gyulai Ivántól. Már többet is megnéztem és meg kell mondjam, változtatott az eddigi kertművelős szemléletemen.

Az acat is hasonlóan kiirthatatlan növény.

Még a tarack irtható a legkönnyebben. Az ásónyi földet kiforgatom, egy egész sort. vagy kettőt, de nem egymásra. Utána pihenésképpen kirázom belőle a földet. Ha nem bírom, akkor az ásó sarkához verdesem a csomót és széthullik a föld. Legalább morzsalékos lesz utána. Ahogy ások, igyekszem nem szétszórni a földben a gyökereket, hogy minél többet begyűjtsek. Szerencsére, ha ásás után a felásott rétegből újra kihajt, az a darab könnyen kijön.
Akkor nagyon nehéz ásni a tarackot, ha száraz a föld. Mert pont elég a sok gyökeret átvágni, de ha még a föld is kemény, akkor nem lehet. Viszont ha előtte beöntözöm és úgy ásom, gyökértelenítem, kiváló morzsalékos talaj lesz az eredmény.

Azért ezek a bigott kertművelők is egy külön ...csoportot alkotnak! De ez így van jól!

Ja! Nagyon fontos tudnivaló!
Takarással meg lehet szabadulni a gyökerek zömétől. A fény megvonása miatt nincs táplálék és elpusztulnak. Bizonyára tapasztaltátok már, ha az ember valahol valamit rajta hagy a gyepen, egyéb növényzeten, ott kipusztul a növény. Egy-két hónap és biztos az eredmény. Akár hullámpapír, akár színes fólis. Ez fényt át nem eresztőt akar jelenteni.

Nekem is vannak elhanyagolt területek. Mindig gondolom, viszek ki fóliát és ráterítem, de valahogy még nem tettem meg, pedig nagy kár.
A takarással elbomló növény táplálja a kultúrnövényt és javítja a talajszerkezetét, az elbomló gyökér különösen, mert a tápanyagon kívül lazábbá is teszi.

Remélem a kiszedett gazzal mulcsoztok! Én a mulcsnak köszönhetem, hogy végre kikelt a sárgarépa!
Tarackkal, csalánnal, és még sok fajtával mulcsoztam. Kezdetben rövidek voltak a gazok, majd félméteresek is lettek. Ezeket jó lett volna feldarabolni, hogy könnyebb legyen a mulcsot mozgatni, ha valamit akarok. Ezen okulva, az utóbbi egy hétben már daraboljuk a mulcsnak valót, különösen mert a pokolvar libatop derékig ér az aszály ellenére.

A csalán gyökerétől se könnyű megszabadulni és a gyalogbodzától sem! De valami Solanum-féle is ott van nekem visszatérően és két tő erdei iszalagtól se bírok megszabadulni.

A mulcs alatt nem nő a gaz. Azt még nem próbáltam, ha a gyeppé vadult területen levágom a gazt és letakarom vele a tarlóját, kipusztul-e?

Na, és a nagy bűnös: a goji bogyó! Pusztítani fogom, ahogy jut rá időm és főleg erőm! UTÁLOM! Ráadásul képes lisztharmatossá lenni!
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A folyófűvel én is évekig kinlódtam, egész évben rengeteget kapáltam, téptem, gyomláltam, mégse volt tiszta a veteményes.
Pár évvel ezelőtt, betegség, műtét, a kert meg csak gazosodott, totális gyomirtó, mindent kitakaritott, következő évben még nem lett vetve semmi, részben az újabb betegség miatt,részben meg vártuk, hogy elmossa az eső a gyomirtót.
Azóta boldogan kertészkedünk, tisztán lehet tartani a veteményt.

Sajnos sok évelő virágom is áldozatul esett Crying or Very sad
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 12:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a tarackkal küzdök minden évben Sad
Nem húzgálom ki, mert beleszakad a vége. Ásóval alányúlok, igyekszem minél mélyebbről kiszedni, de mindig beleszakad egy-egy darab. Pár nap múlva már hajt is kifele, azokat kihúzgálom, vagy levágom. Egyszer talán kevesebb lesz.
Így vagyok még a folyófűvel és a disznó paréjjal, minél jobban írtom, annál több van Evil or Very Mad
ani1016
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 12:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mindenkinek a segítséget 😍 Akkor nem lesz könnyű. De nem reménytelen....metsző olló, ásó, kapa , türelem a megoldás....😁😁😁
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 09:54    Hozzászólás témája: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ostoroson az egyik kertrészben vagy 10 éve egy szál komló jelent meg a kerítés tövében, még szép is volt, meghagytam. Nagy hiba volt. Azóta nagyon megerősödött, megy a gyökere mindenhová, félméter mélyen kubikolok utána, hogy kiszedjem. De ennyi erőm, időm nincs. Levagdalom, egy évben többször is, de nem elégszer. Kevesebb van, mert a kiirtott gyökerek nem dolgoznak újra, de a környéken is van az erdőkben. Ezért bármikor bárhol megjelenik. Talán a madarak is terjesztik a maggal.

Most a másik kertrészben találtam a kerítés mellett egy tövet. Azt ki fogom ásni, mert mellette paprika van. Levagdaltam, a paprika ágyásba átmenő gyökereket kiástam.

Nyáron a lombfelületre lehetne gyomirtószert permetezni, de nem végzi ki.
Ősszel kelelne felszívdó gyomirtóvel megpermetezni, mert az jobban felszívódik a gyökerekbe.

Én inkább küzdök mindenféle szerszámmal, de nem vegyszerezek.

A folyamataos zöldlemetszésnek van érteleme, úgy agogy Emmylie is írja. De valóban sok türelem kell, hosszú idő alatt fáradnak ki a gyökerek. Arról van szó, ha mindig levágjuk a zöldet, akkor asszimiláló felület hiányában erőforrás nélkül marad a gyökér és majd nagy sokára elpusztull.

Szerintem, ahol hozzá lehet férni, ott érdemes ásni. Ha marad is benne apró kis darab és kihajt, azt már könnyen ki lehet a puha földből húzni. Az meg vigasz, hogy na, ez a kis terület legalább jól meg van fogítva, ide akár batáta is jöhet.

Én a vakondokkal kínlódok. Nem bántom, de nem bánnám, ha máshobá tenné át az élőhelyét.

Egy ágyásban olyan puha, morzsalékos talajt csinált, amiről minden bolgárkertész csak álmodni mer. Azt nem számolom, mennyi fokhagyma és szamóca ment rá. Ugyanitt amég a szarvas is garázdálkodott.
Na de maradt annyi szami, hogy tudok belőle szíporítani és remélem, augusztus végére lesz két szép eperáegyásom,
Vissza az elejére
ani1016
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszönöm szépen a segítségeteket...akkor marad az ásó...kapa metszőolló? Nem érdemes befektetni semmilyen gyomírtóba sem ugye?
Akkor ha az új hajtások mindig le lesznek vágva akkor kipusztúl a föld alatti vastag szerteágazó gyökérzet is?

Megkérdezem még a kertészeti oldalon is, jó ötlet, de nem tudtam hirtelen hova forduljak, mert már földcserét is ajánlottak, de azt, hogy kb. 40 cm-es vastagságban kicserélni az egész kert földjét az nem kis költség, és óriási munka is lenne... ezt hanyagolnám...
További szép napot kívánok, és mondom, ha történt valami....
Köszi még egyszer. Smile Smile
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 05:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez így van, Anyu is így irtotta ki: ahol csak meglátta kibújni, már törte is le.
Panaszolta is, hogy csecsemőgyilkosnak érzi magát, de nem hagyhatta, hogy belepje a komló.
Elég hamar sikerült kiirtania.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.06, 05:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ani kedves ez nem az én tudásom és kitalálásom én is csak olvastam a neten.
Nekem borostyánnal van problémám.
Gyomirtoval nem fogod tudni ki irtani.
Ahozzá fogni mégpedig télen ha elhaltak a felsö részei azt mindet el kell távolitani.
Utánna kell neked sok türelem és kitartás mert tavasztol rendszeresen a kerti ollot kell használnod.
Tavasszal mindig akkor amikor az hajtások kb 30 centiméteresek lesznek ezeket muszáj kissé a föld alatt levágni.
Elöször ugy fogod érezni hogy ez a modszer nem hatásos de türelemmel kell lenned és nýarra meglátod hogy sokkal kevesebbet nö.

Bár ezt talán inkább a kertészet-be kellett volna tenni. Wink
ani1016
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2020.06.05, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni! Mit lehet tenni hogy kiirthassam a vadkomlót? Tele van a kert vele, se kiásni, se kihúzni nem lehet, mert beleszaladt, és újra ki nő. Az egész kertet behálózza, és vastag gyökerei messze elnyúlnak. Nem tudunk mit csinálni vele.
Szinte behálózva az egész kertet semmilyen módon nem tudjuk "eltüntetni". Valami gyomírtó segítene? Olyan vastag gyökerei van, és hosszan a föld alatt, hogy a gyomírtó bejuthat odáig szerintetek?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat, és a segítségeteket!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.02, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A típus ismerete nélkül ezt nehéz még megkeresni is.
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.02, 13:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Közben megtaláltam a neten.
Ékszijtárcsa van meglazulva.Kb az lehet a baj.
Mostmár csak azt kellene tudnom hogy lehet megjavitani. Wink
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.06.02, 00:10    Hozzászólás témája: Valaki segítsen Hozzászólás, az előzmény idézésével

eMMYLIE!
nEM VAGYOK MŰSZAKI SZAKEMBER, DE ILYENKOR AZT SZOKTÁK MONDANI, HOGY CSAPÁGYAS LETT ÉS CSERÉRE ÉRETT.

Persze gibicnek semmi sem drága! Hány éves a géped, nagyon sokat használtad?

Egy öreg gépnél fennáll a lehetősége, hogy ezt nagy pénzért kijavíttatod és két hónap múlva újabb rész megy tönkre.
Az öreg gépeknek olyan hátránya is van, hogy túl sok energiát esznek és sok vizet, ezért sok mosószert is fogyasztanak.

20 eFt alatt nem nagyon van alkatrész, plusz szállítás, kiszállás, munkadíj.
De ha van egy jó szerelő ismerősöd, aki nem a fellegekben jár, akkor lehet, hogy ha érdemben megnézi, nem is olyan nagy a baj. Nekem is fordult elő már többféle baj, de van egy ismerős, megbízható ezermester, aki megjavítja. Már vagy 5 éve javítgatja és megy a gép. A lányom vett egy okos mosógépet, még a garanciális időn belül elromlott, megjavították, újra elromlott. Áll vagy 3 éve.

Sajnos, ha nincs megbízható szerelő, akkor gyakran a csere a célravezető.

Nagy méreg, amikor rászabadulok a mosásre és több gépnyi koszos állattenyésztős rongy be van áztatva és elromlik!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.06.01, 22:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Segitséget szeretnék kérni.
A mosogépen kopog kattog.Elöbb azt hittem hogy zsebben maradt öngyujto lehet a ruhák közt de nem Volt.
A dobban semmi nem Volt tehát nem azért kopog amikor forgatja.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Következő
3 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban