13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18281
Összes látogató: 9
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:06:am kutyus :
Jó regeglt, kellemes vasárnapot
5:03:pm terimamy :
Írtam privid, légy szíves nézd meg és várom a vállaszod.
5:01:pm terimamy :
Bojti !
1:51:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:06:am Emmylie :
Igen igy van.Ejfel elött feküdtem le de 1-kor mar fönnt voltam.Volt meg egy kis dolgom is.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét! Emmylie, csuda friss voltál
3:49:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot.
6:52:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
6:21:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:57:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
6:35:am arozsa :
Szebb jó reggelt! Egész nap eső várható.
6:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
8:35:pm Emmylie :
Szep estet
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:37:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Valaki segítsen (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Valaki segítsen (22)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.17, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha már korábban ismertétek a szoc. helyzetét , lépnetek kellett volna, nem most amikor minden lepukkadt, ráadásul még segitettétek is !!! mi az oka hogy ennyire szorult helyzetbe került
Nyugdij folyositótol lehet 2 vagy 3 évente segélyt kérni . Van mikor rendkivülit adnak és van amikor megemelik 3000 ft al és csatolják az addigi nyugdijhoz
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.09.17, 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crystal,
mi történt, hogy ennyire lerobbant, hogy ennyire tönkre ment.?
Ha van nyugdíja, akkor a beosztással van a gond, főleg hogy Ti ennyit segítetek neki
Bocsi, de én azt nem értem, hogy ha ennyit eszik csak, akkor mitől ilyen kövér. Mit mond az orvos? Szeged nem egy kis falu, ahol nem törődnek a betegekkel.

http://www.idosallatok.hu/

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.09.17, 10:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Család segitő Szolgálat,
NEM CSAK A SOKGYERMEKES RÁSZORULÓKAT SEGITIK HANEM AZ EGYEDÜL MARADT IDŐSEKET IS AKIKNEK NINCS HOZZÁTARTOZÓI.

A CSALÁDSEGITŐ SEGIT ABBAN IS HOGY A REZSIJE RENDEZŐDJÖN , SZOLGÁLTATOKKAL FEL VESZI A KAPCSOLATOT.

TERMÉSZETESEN , HA AZ A HOZZÁTARTOZÓ VAGY ISMERŐS NEM JÁR KÖZBE AKI ISMERI AZ ILLETŐT ILL A KÖRÜLMÉNYEIT, HA CSAK A SZOMSZÉDOK NEM JELLZIK EZT AZ ÁLLAPOTOT ÖNMAGÁTÓL NEM OLDODIK MEG AZ ÜGY
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.09.16, 19:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Tercsi!

Semmilyen segély nem jár neki, mivel nem elég alacsony a nyugdíja.
Az egyházi szervezetekkel nincs tapasztalatom, nem vagyunk vallásosak, járatlan vagyok a témában.
Szegediek vagyunk, de itt ugyanúgy nem jár segély, mint máshol.
Mi is rengeteg segítünk neki, naponta ebédet viszünk, elvisszük kocsival orvoshoz stb., neki adtuk a régi konyhaszekrényünket, mosógépünket, de annyi a gond, hogy itt az Isten segítsége se lenne elég.
Vissza az elejére
tercsi
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2017.09.16, 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crystal!
Amennyiben a nagynéni,és a környezete valóban ilyen állapotban van,akkor a távolról küldött 10 kg liszt/pld/ szerintem nem megoldás.Nem tudom,hogy te hol laksz,de nyilván neked is továbbítanod kell a felajánlást,ami nem kis költség.
Ha valóban segíteni akarsz,akkor az a helyszínen kell megtenni.
Leutazni,felkeresni az önkormányzat szociális osztályát,a Vöröskereszt helyi szervezetét, vagy egyházmegyei szeretet szolgálatot /http://www.szeretet-szolgalat.hu//// egyet belinkeltem/// továbbá ingyenes felajánlások hirdetéseket is lehet találni,ahol bútort,egyéb eszközöket lehet szerezni. Helyben olcsóbb a szállítási költség. Nyilván ha ételre nincs pénze,akkor tüzelőre sem lesz,lehet hogy el kell helyezni egy arra megfelelő otthonba.
Nem kioktatni akarlak,és kibújni az esetleges segítség adás alól,de a leírásod alapján én inkább ilyen irányban indulnék el.

tercsi
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.09.15, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az a helyzet, hogy mivel nincs pénze ételre, így nem is főz és ezáltal nem is mosogat. Csak havonta 2-3 alkalommal. Tehát a mosogató nem annyira fontos tulajdonképpen.
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.15, 20:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crystal, első körben azért azt a mosogató lefolyót nézzétek meg neki. Legalább ne kelljen a koszos vízzel az udvarra mennie kiönteni. Nem tudom, hogyan van nála kialakítva, még az is lehet talán, hogy csak a cső van a zsíros kosztól eldugulva.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.09.15, 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, remélem nem off itt.
73 éves, kisnyugdíjas, szegedi nagynéném számára szeretnék kérni bármilyen élelmiszert, tisztálkodószert és ruhát. Mérete kb. XXXL (160 cm, 120 kg). Ő sosem kérne magától, ezért teszem meg helyette. A rezsi kifizetése után mindössze 10-15 ezer ft-ja marad a megélhetésre. Egyedül él, segítsége nincs. Zsíroskenyéren és kakaón él, a gyógyszereit nem tudja kiváltani. Fogai alig vannak. Járni csak nagyon nehezen tud. A közelben levő körzeti orvoshoz sem tud elmenni, ő meg nem jön ki, csak ha fizetnek neki. Alapvető fűszerei sincsenek, mint pl. só, bors.
A 100 éves vályogháza omladozik, a plafon több helyen beszakadt, beázik, minden penészes, de a felújítás esélytelen, hisz még ételre is alig van pénze. Egerek is vannak. A WC kagylója 3 darabra tört. A vizet nem tudja fizetni, így csak havonta kétszer tusol. Hűtő, mosógép van, de nagyon rosszak. A mosogatója gyakorlatilag használhatatlan, mert visszaáramlik belőle a zsíros lé. Az ágya 50 éves, kényelmetlen és nem az ő nagy súlyához való. A kanapé rugói tönkrementek, besüppedt az ülőrész. Sok még a gond, de röviden ennyi. Bármilyen apró segítséget nagyon szépen megköszönök.
Ha valaki távolról szeretne segíteni, a postaköltséget előreutalással kifizetem.

Hálás köszönettel: Edit
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.13, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen. Szeretem a kisrókát, és eddig nem találtam olyan tulajdonságát a krómnak, ami meggyőzött volna az előnyéről. Very Happy Szóval, telepítem a Firefoxot!
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.13, 05:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojti
Nálam is megvan a róka...........most nem használom, de működik a Chrome mellett
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.09.12, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtika, nálam egy időben mindkettő működött,minden probléma nélkül. Mindig azt nyitottam ki, amelyikre szükségem volt.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.12, 21:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én most gondban vagyok.
Az új gépemenChrome van, gondoltam, itt az ideje, hozzászokom.
Az angol órák Hangouts- funkciója csak a chrome-al működik úgyis, és pl. az egyik bizonyos webáruházban sem működik a fizetés Firefox-szal.

Hát nem belefutok egy másikba, ahol meg csak Firefox-al tudok rendelni, chrom-al nem???

Legutóbb Bojtárgazdi szerkesztette (2017.09.12, 21:35), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.12, 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

...és mi volt a baj - illetve a megoldás??

Hátha másnak is lesz ilyen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.12, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos itt más volt a bibi,a régi általam is ismert trükkök (pl F11) nem működött!
De már megoldódott! Wink

Köszönöm szépen,hogy segíteni próbáltatok! Puszi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.12, 13:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bau
F11-------és visszajön
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő
1 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban