15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - NICK nevem története
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

NICK nevem története
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.12, 07:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

odzsisan írta:
Nagyapa/Nagypapa,Nagyapó,nagyapóka/Mivel itt nehéz lenne használni a kanji jeleket ezért irtam igy.Nagyapa vagyok unokám lassan hét éves lesz.

Nagyon köszönjük.hogy így irtál!
Azért tegezelek,mert így sokkal barátságosabb és már a koromnál fogva is megtehetem,talán. Ha zavar,szólj nyugodtan!
Én is nagyi vagyok! Az unokámnak egyszerűen Mamci!
Néha szoktam a nevedet látni és örülök,hogy találsz haszos információkat itt.
További jó olvasgatást,de ha esetleg néha irni is kedved támad,akkor tedd meg! Mint most is.

Üdv.
M:
bangita
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.07.12, 04:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia! Odzsisan!

Örülök, hogy végre megszólaltál! Laughing
Persze olvasnivaló van bőven,de
hogy állod meg, hogy nem szólsz bele? Laughing

Pedig már jó régen vagy itt!

Kerted van?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
odzsisan
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.07.12, 02:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlöm.Kevés időt töltök it ezen a lapon .néha néha benézek mert sok az érdekes és értelmes információ.Nickem magyarul annyit tesz Nagyapa/Nagypapa,Nagyapó,nagyapóka/Mivel itt nehéz lenne használni a kanji jeleket ezért irtam igy.Nagyapa vagyok unokám lassan hét éves lesz.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
diju
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.06.23, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sissy, szerintem Ornithogalum dubium

Van belőle több színárnyalat

"Ha látod mi a lényeg
Semmit sem értesz"
R.Smullyan
Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sissy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.06.23, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Apropó, nem tudja valaki, milyen virág van az avataromon? Én eredetileg mást választottam, de Bojti azt mondta, neki nagyon ismerős régről, és hogy ne legyen keveredés inkább váltottam
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sissy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.06.23, 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én történetem nagyon egyszerű. Hirtelen ijedtemben a kisebbik kutyám nevét irtam be.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Molnarka
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.06.12, 18:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Azon gondolkodtam, ma este a földieper tisztítása közben hogy mit is jelent egy-egy nicknév és mit jelent egy testhezálló avatár.

A pincébe ha lemegyek az ászokfáról eszembejut Ászok, a kertben gyönyörű kék lenvirágról Ginkgo,a golgotavirágról Áfony és Hkati,a majomról BB, ha koszos lesz a lábam talán eszembe jut Isyka, az íriszekről Kriszti,a hóbagolyról(amit csak TV-ben láttam még) még mindíg Bagolyka,bár itt vannak már új kedves baglyocskák Bojtárgazdi és Annaka, a békáról amitől anyukám visítva menekül Anya, a katicáról Katicka,aki jól eltünt és sorolhatnám tovább.

Ez az egész az eperről jutott az eszembe és Eperkére gondoltam!

Legutóbb Molnarka szerkesztette (2006.06.12, 19:09), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
UralWolf
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.05.23, 14:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Akkor leírom én is... eredendően motoros lelkületű ember volnék.
Ural Wolf... a névnek csak közvetetten van köze az Ural hegységben őshonos farkashoz, de annál inkább egy orosz motormárkához. 2003ban Irbitben a ruszki szakemberek úgy gondolták, hogy felélesztik az orosz motorkerékpárgyártás nagyágyúját az Uralt! A régi Uralokról köztudott, hogy bárhol elmennek, strapabíró, igazi oroszos igénytelen motorok voltak... csak... megbízhatatlanok... rengeteget kellett szerelni őket... vagyis nem is szerelni, hanem a gyenge minőségű hazai alkatrészeket cserélni, mivel gyorsan koptak. Bár igénytelensége miatt egy sima, mezei esztergályos/marós bármilyen alkatrészt el tudott készíteni hozzá, akár otthon is. Nos 2003 óta ezen a tendencián fordítottak. Memaradt a motor minden pozitívuma, új stílust alkottak, új Uralok jöttek létre. Első osztályú anyagból készült alkatrészeket, olasz fékeket, japán gyújtást kapott. Az Ural Wolf perpillanat egy jelenség az itthoni motorok között... az ára korrekt, és egy igazi karaktermotor. Az alkatrészek gyártását, összeszerelését úgy tudom, hogy teljes mértékben kézzel csinálják... nincs robotizált technikájuk. Ebből az következik, hogy ezeknek a vasaknak lelkük van - ezt mondogatják a tulajok is - és úgy is kell hozzáállni. Igénytelen, de csak akkor, ha az ember megfelelően gondoskodik róla...akkor elvisz bárhová... meg kell adni neki azt a keveset ami jár. Hát innen vettem a nevem... jelenleg a legjobban hozzám illő motor a picon... talán jövő tavasszal meg is tudom majd venni. Egyelőre ez az álmom... sokfog
Aki kíváncsi rá milyen is... itt megnézheti.. www.uralwolf.hu
Ahoy!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.05.18, 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Annaka talán nem is tudja:

Amikor ő kuksolt pocakban, nagyon tetszett az Anna név. Kosztolányi szerint a legizgalmasabb női név, mert mindig feltételes módban marad...
De megeskettem a családot, hogy senki nem fogja Ancsurkázni, Ancsizni, még Pannizni se.
Hívtuk aztán Annababának, Bibulbabulnak...

Aztán megtanult beszélni, és az Orsika, Katika , stb. mintájára ő maga adta magának a nevet: Annaka...
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.04.29, 09:57    Hozzászólás témája: miért ginkgo Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Ginkgo egy igen ősi, különleges fa. 1700 körül találtak rá kínai palotakrtekben, pedig évmilliók előtt erdőalkotó fa volt. Magyarország területén is találtak kövületekben egy ginkgo fajt. Egy botanikus írta le (sajnos nem tudom a nevét), az eredeti kinai név alapján gin-kyo nak. Amikor Linné a növénytani rendszerébe felvette ginkgo.nak írta, mert az elődje csúnyán írt, és az "Y"-t "G" nek olvasta.
A magyar nem szereti a mássalhangzó torlódást, ezért nem ejtünk ki minden betűt. De írásban tartsuk meg (tiszteljük meg Linnét) az eredeti írásmódot. Ezért vettem fel ezt a nevet, hogy szokjuk a helyesírását. Több helyen volt vitám erről, hogy másként írták, erre figyelmeztettem őket. A válasz az volt, hogy "így is szokták".
Vannak akik az 1x1-et két "C" vel irják, mégis helytelen.
Egy hosszú cikk van erről a fáról a terebess.hu-n.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
covy
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.07, 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ászokfa! Nagyon jónak tartom a leírást. Csak érdekesség képpen jegyzem meg, hogy felénk az ászokfát, gántárfának, vagy csántérfának mondják.
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.03.07, 07:58    Hozzászólás témája: aszokfa Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szabadidős program keretében a bor, és a szőlő a fő érdeklődési területem.Egy borokkal kapcsolatos topic ürügyén,az Indexbe regisztráltam magam. Legkedvesebb és legtöbb munkát adó szőlőfajtámat jelöltem meg: a Cirfandlit. Ahogy az lenni szokott, a regisztrációs kódot, úgy ahogy lehet,-elkevertem. A hálás utókor számára sajna, a felhasználó nevet jóidőre sikerült elérhetetlenné tenni.
Felmerült, egyéb használhatónak tűnő ötlet a névválasztás kapcsán. Ezt onnan tudom, hogy a neten már találkoztam velük. Ők jobban kiérdemelték azokat,-meg is bocsátom nekik. Szerintem a véletlennek tűnő névválasztás is , utal valamennyire annak viselőjére. Ezért, most már tudatosan, kerestem a témában olyan szót, vagy tárgyat, ami egyszerű, nem kelt számomra nem kívánt képzeteket rólam. Talán ez valamennyire sikerült.
Arra viszont nem gondoltam, hogy az ászokfa szó nem túlságosan ismert. Most akkor ne sértődjön meg lehetőleg senki,ismeret terjesztés következik:
Fahordók tárolása un. ászokfán történik.Gyalulatlan fűrészelt farönk. Általában keményfából készül. Némi kezeléssel,a fának nem kedvező klíma ellenére is, nagyon sokáig épségben marad. De az, hogy valójában miért is lettem ÁSZOKFA,ha jól emlékszem, egy kislány így mesélte nekem: Hol volt hol nem volt...igen régen..
...Otthon inkább a kertben játszott, vagy a szőlőben. A présházban mindig a gerendákon lógott. Akkor kapta a nevét is:Ászokfa. /valahogy így../
Ugye, bájos? Nem hiszitek? -Járjatok utána! Na kérem! Írtam itt feljebb ezt meg azt. De a gyerekek mindíg igazat beszélnek! Tessenek utóbbiakat elhinni! Ha egyszer lesz unokám, neki,- már így fogom mesélni.
Előtte gondolom, biztos iszom egy üvegből, valami jó kis Cirfandlit. Ha minden jó lesz.
Remélem a pince még meg lesz, és nem dobozos bort kell innom, műanyag pohárból.
Amen!
(Elnézést, úgy látom, egy kissé hosszú lettem. )

Legutóbb ászokfa szerkesztette (2006.03.07, 08:11), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Kisördög
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.03.02, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az én nicknevem története roppant egyszerű:

Kicsi is vagyok, meg Ördög is Laughing
Hiába no, jóból keveset adnak. Wink
Of this resurrection"

Blogom Képtáram
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Dettig
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.02.24, 14:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A nickem a keresztnevem + a vezetéknevem első betűje.

Egy másik fórumban évek óta egy másik nicket használok, de azt itt sajnos lenyúlta valaki, ami miatt nagyon szomorú vagyok....

A férjem is a múltkor nagy vigyorogvan mutatja, hogy látta a hozzászólásomat itt a Gazlapon, aztán sajnos le kellett lomboznom, hogy az most nem én voltam, hanem a névbitorlóm...

Na jó, tudom, erről nem tehet senki, ráadásul nem is egy olyan extra név, csak már úgy azonosultam vele...

Közületek járt már így valaki?
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.02.15, 15:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor írta:
Saját gyártmány!!! (büszke, büszke, büszke)

Na jó, a vigyor, meg a kacsintás. A körte az clipartból van Very Happy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35  Következő
33 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban