17 éves a Gazlap...
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Muskátlik (7)
Orchideák otthonunkban (111)
Szobanövények (22)
Gyümölcsök (5)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Dézsások (20)
Vendégeink a kertben (18)
Hawaii rózsa - frangipani
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Kertünk meglepetései (2)

- Tábortűz témák:
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (11)
Milyen öröm ért ma? (39)
GAZLAP szakácskönyv (79)
Kávéház (41)
IDŐJÁRÁS (68)
Vicces történetek....képek(21)
Szomorú vagyok (11)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (7)
A Tudat keresése (4)
Írj bármilyen témáról (17)
Kedven filmem, színészem (2)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt! Megint egy héttel közelebb a Karácsony!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:29:am pili :
Szia, Kátya!
5:24:am kutyus :
Hahóóó! maradék GAZ-ország! Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
5:55:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:10:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am kutyus :
Jó reggelt!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Muskátlik (7)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Muskátlik (7)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.11, 19:20    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Felszedtem ma a muskátlikat,gyönyörű dúsak,nemtom mi marad belőlük tavaszra. Az ablakokban lévő műanyag ládák még maradnak egyelőre,azokat 2 perc alatt bekapom ha muszáj. Laughing A leandereket is egy kupacba tereltem védettebb helyre,de még nem takarok és nem viszem tető alá. Harsogó zöldek! Very Happy A ház északi végén már a vadszőllő levelek is lehulltak,míg a déli oldalon még alig-alig. Shocked Folyamatos avar szedés van,mégis levelekkel teli a kert. Very Happy

Érdekes,hogy van két juhar fám -egyidősek-a telek 2 végében. Ugyanolyan fekvésúek,ugyanazt kapják,mégis az egyik már tök kopasz,míg a másikon még fele levélzet fent van. Amelyik még leveles,annak a közelében kb.10 m.-re van a szomszéd háza. Ennyit véd. Shocked
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.11, 05:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

CApsella!

Az agyam eldobtam, amíg olvastam...........képzelem, a te agyad és vérnyomásod merre járt!

Réme, hogy unatkozó, rosszindulatú emberek mi mindenre képesek Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.10, 19:03    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Basszus Capsella még ilyen hülyékkel is meg vagy áldva? Shocked Twisted Evil
Sajnos a magyar ember /?/ szeret jelentgetni,főleg akkor ha ez a tulajdonság még irígységgel is párosul. Twisted Evil Nnnna az a hab a tortán. egó
A bosszantó az,hogy mindezt ingyenesen név nélkül is megteheti.

A halálfejes trágyával teli zsák isteni 5let,ki ne hagyd! röhög2
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.11.10, 00:14    Hozzászólás témája: Muskátlik Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na, ma folytatása volt. A múltkori két banya feljelentett bennünket, hogy szemetet égetünk, rontjuk a levegőt.

Ma 9 körül (én még hálóingben dolgoztam a pc-n), csengetnek, felkaptam a köntöst, kukk, 2 nő és 2 kémyényseprő érkezett. Tudjátok, a kéménysprőnek az a mai magyar változata, aki fekete és feliratos ruhát visel, de az az életben nem látott és nem fog kormot látni a ruhája.
Bemutatkoztak, hogy a bejelentésre jöttek. Mondtam, na remek, tudjuk már, miért kell ennyi adót fizetni Magyarországon.
Lehívtam Bogit, ők hátramentek. Gyorsan felöltöztem. Utánuk mentem. Ezek fényképeztek mindenütt, szuterén, az új melléképület, kert, udvar.
Aztán tisztáztuk, hogy a lovas felszerelés nem tüzelni van a szuterénben, hanem a mellléképületben lesz, de az nem befejezett. De miért nem egy db van? Mert lótenyésztéssel foglalkozunk, meg mi is voltunk fiatalok, amikor négyen-öten lovagoltunk egyszerre. Miért van annyi cipő a szuterénben? Mert a szuterén tárolni való, fent nem fér el minden. Sajnos, a gazdálkodás miatt mindenkinek csak gumicsizmából legalább 3 pár van. De nyári, átmeneti munkáscipők is kellenek, nem bírunk mindent fent tárolni. Miért vannak mezőgazdasági gépek a szuterénben? Nem tüzelni azok sem, de abból se bírunk mindent fent az előszobában tárolni. Miért, mit csinálunk? Lótenyésztés, gyepgazdálkodás, szántóföldi növénytermesztés. Ezért vannak itt pl. a bálahálók, a sok kézi szerszám, azokhoz a nyelek nem gyújtósok, az eltörteket fogjuk vele pótolni.
A kertben miért van kivágott fa? Mert kivágtuk. Tüzelni? Nem, de el fogjuk tüzelni. Mivel fával fűtünk, eltüzeljük, annyival kevesebb fát kell majd hozni. De ezek csak tavasszal fognak sorra kerülni a fűtési szezon végén, hogy addig is száradjanak. Miért vágtuk ki? Hatalmasok voltak, öregek, dőltek és árnyékolták a leendő napelem helyét. Akkor miért vannak még a kertben? Mert nem repkednek le a kazánhoz és nem fűrészelik fel magukat, nekünk pedig nincs elég időnk mindenre. Megmutattam, ott van, amit felfűrészeltünk, az a csomó a gyújtósnak való a vékony ágakból eme csomó, a levelek és nagyon vékony ágacskák itt sorakoznak a zsákokban, mennek a telephelyen lévő kertcskémbe komposztálni, mélymulcsozni. Ezen nagyon meglepódtek. Mondtam, hogy utána lehet nézni, ez az újabb és igazán környezetkímélő kertművelési módszer. Ez itt az én reszortom, de nem haladok, aug. 31-én volt a balesetem, törött vállal, repedt karral nem ez a legfontosabb. Valamennyit már megcsináltam és jövögetek egy-egy kis időre, de hamar elfáradok.
Miért voltak műanyag zsákok a kertben? Azért mert a melléképület bontásából származó sittet abba szedjük fel. Ott van belőle sok az új melléképület alatt, mert még kell bontott téglát pucolni. A sitt hová megy? A telephelyen, ahol a kert mellett a víz az utat kimosta, oda töltjük be, a törött téglával együtt. Lassan hordjuk kifelé, nincs mindig a férjemnek se kedve, ereje hozzá. Neki az állatok ellátása a legfontosabb és a többi kinti munka. Esőben nem csúszkál vele. Egyszer majd kész lesz minden. Nem fogunk megőrülni azért, mert az a kté bolond nő szeret jelentgetni. Ha kész lesz a napelem és már se fával nem fűtünk, se gázzal, akkor meg mi jelentsük fel, mert gázzal fűtenek és szennyezik a levegőt?
Igen magas a kémény! Mert a háznál magasabbnak kell lennie.
Miért kezdtünk el fűteni a fűtési szezon előtt? Mert én fáztam a baleset után jobban, mint máskor, de a többiek is fáztak, mert a férjem előtte hét végén Psten járt egy rendezvényen és hazahozott valami nyavalyát és mind betegek lettünk. Törvény nem tiltja, hogy akár nyáron is fűtsünk, ha valaki fázik. Mi a probléma valójában? Hát, az nincs. Nem is mérhető a füst, pedig be van gyújtva. Mondtam, olyan van, amikor a szél lehozza a füstöt, de arról nem tehetünk. Nézték a füst minőségét is, hogy ez igazi fafüst, a színe elárulja. A kéménynemseprők a kazánt és a kéményt ellenőrizték. Közben mindkét csapat rájött, hogy mivel ide be van jelentve a cég, ők nem is jogosultak ellenőrizni, mert ők csak magánszemélyeket ellenőrizhetnek. Aztán telefonálgatások és folytatták. Jegyzőkönyvet írtak. Majd értesítenek bennünket és a közérdekű bejelentést tevőket is.
Ja, a festett fa volt a kiemelt téma. Kiderült, a halom tetején a régi hatalmas kutyaól volt, ami le van zöldre festve. Azt látták a kupac tetején a másik utcából az emeletes házból. Videó, beküldve. Rácsodálkoztak, hogy az kutyaólnak mennyire nagy. Mondtam, abban fialt annak idején a kuvasz mama és 3 hétig csak abban lakott a kölykökkel. El kellett férniük, a tetején fel lehet nyitni, hogy könnyebben lehessen benne kezelni. Ez volt a halom tetején, most a melléképület alatt van, majd kivisszük a telephelyre az ottani egyik kutyának ez lesz az ólja. Csak szét kell szedni a szállításhoz, mert nem fér fel az utánfutóra és mindennek sora van. Annak idején is a darabokat hozták leszabva és itt állították össze.

Egyébként normálisak voltak. Megállapították, hogy lent fél m3 kezeletlen fa van előkészítve tüzelésre. Nem találtak kezelt fát. Erre megmutatatm a fészer alatt az oszlopok, lécek szabásából megmaradtakat. Ezek jól fognak jönni további munkálatokhoz, kint a baromfinál akarunk tákolni. Még egy lécdarobot mutatatm a kupac tetjén, amit még nem bírtam levenni, mert olyan magasan van. De az sem tüzifa lesz, hanem építőanyag.

Mondtam, az unokáim itt laknak a 2. házban. Gondolják, hogy direket szeméttel, műaanyaggal fűtenénk, hogy őket is mérgezzük?

Mondtam nekik, ha én ezzel a két büdös kurvával összetalálkozok, agyonverem őket. A jómúltkor a turkálónál ott volt az idősebbik, de akkor még nagyon rossz állapotban volt a karom és ezért nem szóltam a férjemnek, csak itthon. Ő nagyon sajnálta, mert szívesen a fölbe döngölte volna azt a szemétládát.

A délutáni jó időben kicsit dolgoztam kint. 4 zsák komposztnak valót felszedtem és gyújtósnak való is lett vagy begyújtáshoz.
Nagyon jó anyag a komposztnak való. A régi törökmogyoró és tölgy terméseinek a maradványaival van tele, a falevél a kevesebb, de sok mogyoró, makk már le is bomlott.
Az is lehet, hogy nem kellene kivinni a kinti kertbe, leszarom ezt a sok hülyét. Jövőre akarok fóliasátrat vagy inkább jobb anyagból és annak az aljára kiváló lesz. Minek vigyük ki és tavasszal meg hozzuk kintről az érett trágyát? Na, az lesz szép, ha vagy 30 zsákban itt fog sorakozni a fekete arany! Valami halálfejet kell ráfesteni a zsákokra, hadd videózzanak!

Hú, a hülye embernél ökörebb nincs!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.09, 18:50    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella csak nem az én családomról mesélsz? Wink Laughing Az enyémek is tudják hol a helye a dolgoknak,de csak akkor mikor elő kell venni. Very Happy Mikor vissza kellene tenni,akkor már nem. Twisted Evil

Én a muskátlik nagy részét felszedve,felakasztva teleltetem a "langyos",alig világos pincében,mivel a terasz körül beton "ládában" vannak,de az ablakban lévőket ládástól szoktam levinni ami félhomályban van a pince ablakban.Ilyen körülmények között kb.75%-os a teleltetésem.Tudom nem jó arány,de ami megmarad azokat sem kell megvenni a köv.évben.
Nálam is van egy rahedli gyökereztetni való amit a bepakolás előtt levágtam,de pont azok nem gyökeresednek meg amit nagyon szeretnék. Crying or Very sad Sajnos én is ledugom még a seprűnyelet is,hátha megered,pedig nem is lenne rá szükségem. :evil:Az idén szét kellett már szednem pl.a ZZ pálmát. Lett két bazi nagy,4 kisebb,de a leesett leveleket azért homokba dugtam,hátha megmaradnak. /még nemtom-kísérlet/ Fogalmam sincs kire tudom majd rásózni.
Aztán én is "hisztizek" hogy mit hova rakjak. röhög2

Egyébként az én lányom hasonlít a tiédhez,ő is elviszi a szebb szobanövényeket,aztán 1/2-1 év mulva hozza vissza hogy leheljek bele lelket. Laughing

Amúgy pedig nagyon köszönöm a tanácsot,akkor felszedem,nem oroszrulettezek tovább. puszi2 puszi2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.09, 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella
rémes állapotok lehetnek így nálatok!

Sajnos, mi magunk rontjuk el a családunkat azzal, hogy kicsi koruk óta elpakolunk utánuk Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.11.09, 00:06    Hozzászólás témája: Muskátlik Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szécsike!

Holnap ugorj neki és szedd fel!
A meteorológia is tévedhet néhány fokot, de ha nem, akkor sincs mire várni. Örülhetünk, hogy eddig kint lehettek. Ne kockáztass!

Nem tudom, hol teleltetsz. De ha a lakás lakott részében, tudom, nehéz elhelyezni őket.
....................
Nálunk is éppen anyázás van, mert nem férünk. Egyébként se fértünk a hülyeségeink miatt, de most meg beteleltetés van.

A konyhában van az ablakban 4 db muskátli, olyan szép, mintás rózsaszín virággal. És egy kis ládában 3 db piros virágú, cserepekben.
Itt mellettem a számítógép asztalon 14 db piros virágú. A konyhában a macskák ketrecén 2 nagy-nagy cseréppel, már 40-60 cm magasak. Még van kint az utcai ablakban két ládával beültetve, azok mennek a pincébe, csak azt nem tudom, kinek a mijét csesszem ki, mert május óta elfoglalták a helyüket, meg a többi növényét is.

Itt gyönyörködök bennük és meg is győztem magam, hogy az átteletetésük nemcsak a lelkemnek jó, hanem a pénztárcának is. Tavasszal ilyeneket 1000.- Ft alatt biztos, hogy nem lehet megvenni. Fene nagy drágulás lesz a dísznövények és a hajtatott zöldségek frontján is az energia és a többi termelési tényező drágulása miatt.

Amikor egy-egy ág letörik, akkor sajnálom kidobni, feldarabolom és vízbe teszem. Vesztemre majdnem mind gyökeret ereszt. Szoktam kínálgatni, de nem tudok mindtől megszabadulni. Van, akinek csak becserepezve kellene. Néha olyat is adok, de embere válogatja, hogy olyat kinek.

Úgyhogy most itt vagyok a sok muskátlival. Ezekről februárban vagy akár előbb már lehet újabb dugványokat szedni. Vagyis lehetne, de amikor a vízből ki kell venni hová tegyem?

És még ehhez jön a villanyszerelés, bár nem tudom, mikor ér már ide a mester.

Itt van előttem 4 db piros telt virágú kigyökereztetett dugvány beültetve. Van még 4 db, azok magasabbak, hosszabb volt a gyökerük, azoknak éppen nem volt bent tegnap cserép. Egy napja ültettem be őket, de szemlátomást tetszik nekik az új helyzet. Szépen duzzad a közepük.

Szétszedtem a Billbergiát 4 kisebb cserépre. Ebből egyet viszek a fodrásznak, 3 marad. Most senkire nem tudtam rálőcsölni.

A lányom az összes virágját lehozta a konyhába, az enyimeket meg csak úgy kicseszte onnan a teraszra. Természtesen ezeket a virágokat korábban tőlem vette el. Az volt a szokása, hogy a legszebbeket kiválasztotta, felvitte, majd nála kidöglöttek, néhány kivételtől eltekintve. Nála inkább csak a kaktuszok maradnak meg.
A Monsterákat inkább átültetem kisebb cserepekbe, valamit változtatok, hogy ne legyenek girbe-görbék. Talán levágom őket és gyökereztetek.Azok megmaradtak nála és egy gyompálma. Bár azzal nem nyerek helyet, mert a gyökeres részt perszehogy meghagyom. A fejdugvány meg a legszebb, legértékesebb, marad. A közbeni szárrészeket felvágom és szintén kigyökereztetem, majdcsak lelnek gazdát.

Gondolkodok, hogy ha már nem fogok könyvelni, csak több hely lesz egy kicsivel. Már kigondoltam, hogy egy szekrényt a dossziés polcok helyére fogok áttteni és akkor az ablakoknál több hely lesz és akkor oda nagyon mutatósan tudok virágokat elhelyezni. Még a zember szarjait kénnne kicseszni a nappaliból!

Most borzasztó állapotok vannak. Begyűjtöttünk sok dobozt a villanyszerelés miatt, hogy akkor gyorsan legyen mibe pakolni. Ezek is itt várnak a házban.

De a legeslegnagyobb baj az, hogy kb, két éve, hogy én utoljára aprólékos pakolást csináltam. Azóta ha elkezdtem, sosem bírtam befejezni. Mindig történt valami. De a törött vállam miatt most sem bírok akármit akárhová elpakolni. A zember előbb hagyja magát ivartalaníttatni, minthogy ő pakoljon. Az ígéreteknek sosem volt híján. De a lányom se segít, asszongya, a mi szarunk, pakoljak. Ellenben idelent mos, itt vannak hozzá a vackai, fogja a helyet. Lent szárít. Sokszor meg sem kérdezi, csak mire megyek, éppen dolgozik a mosógép.

Na és a pakolásnak van egy fene nagy hátulütője. Tudjátok, amit szoktam mondani, hogy legjobb hülyének lenni! Ez itt azt jelenti, ha kell valami, akkor te tetted el, add elő, mert sehol nem lelem. Közben pedig csak a szemét is inkább hagyná kiverni, nehogy meglássa a keresendő cuccot, miközben várja, hogy a mancsai a hátsójába benőjjenek. Így, amikor már nem kell az a valami, koszosan lelökve a használat helyén találom meg.
Szerintem a legtöbb hülye nálunk van. Mindekttő arra vár, hogy én pakoljak.

A lányommal meg az külön baj, hogy megvett egy csomó modern szart, amikről azt hitte, jól használhatók. Valamiért kidobni nem akarja, lehozta a konyhába, spájzba, nappaliba, de ezek inkább csak a helyet fogják és az általam sok év alatt kialakított pakolási rendet felborították. Így még kevésbé férünk.
Pl. a konyha egyik sarkában a padlótól a plafonig feldepóztam a kiszerelt mézet és az üres üvegeket két oszlopban. Az üres üvegek tetején még a mézleeresztő tartály és a ládák is elfértek és egyéb pergetős eszközök, vödrök, egymásban, nylonzsákokba behúzva. Helyette most van egy polc és rajta uborka, amit nem tudok, miért nem mehetnek a pincébe. Az üvegek még 3 rekeszoszlopban. Ebben az a bosszantó, hogy amikor olyanja van, az ablakot eltorlaszolja és nem tudom a virágokat öntözni. Már volt, ami ezért száradt ki.

A mézleeresztő tatály az asztalon, még van benne pár üveg méz, ami magától nem repül az üvegbe. Eddig jól tudtam kiszerelni, most miért nem? Tényleg, most kimegyek a konyhába és kiszerelem és elmosogatom és eltüntetem a tartályt. Reggel észreveszi-e a főméhész, hogy nincs tartály?
A pergető csavarjait sosem tudja, hová tette. Komolyan, lassan ide kell tennem a könyvelési anyghoz, hogy meglegyen.

Egyik évben szétszerelte a pergető belsejét. A csavarokat ide tette a nappaliban a polcra, a dossziék mögé, ahová a férjem is be szokta rejteni a szóló csavarokat, amikor lusta a helyükre tenni. Olyan meg de sokszor van. Majd amikor csavarok kellettek neki, innen anyával elvitte. Jött a pergetés ideje, mondja a lányom, hogy nem jó a pergető, javíttatni kell. Nem értettem, de egyebkért is kellett menni Balatonba, hát mentünk. Ott szembesültem, hogy a nem jó azt jelentette, hogy szét van szerelve és nincsenek meg a csavarok!

Oh, ha kész lesz a melléképület hátul, úgy kicseszem a gazdálkodás kellékeit, hogy nocsak! Nem érdekel, hogy rakják el. Belefáradtam, hogy az összes hülye után pakolok több tíz éve és nekik éppen a virágaim vannak útban. Na persze, inkább, mint a saját szarjukat megfelelően elrakják.

Van a belső folysón a plafon alatt egy jó kis tárolótér. Onnan a nyáron a lányom lepakolt, mert kereste az üvegekre a lapkákat. Ezek több átlátszó dobozban, felcmkézve voltak, méret szerint csoportosítva. Vissza már nem. DE lepakolta a lábbeliket is. Én meg most a törött vállammal nem bírok vissszapakolni.

Nem tudom, hogy bírom ki ép ésszel, hogy nem pakolnak el maguk után, hanem rám várnak. Eddig ezt ennyire nem vettem észre, de most, hogy nem tudok elpakolni, szörnyű!
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.11.08, 18:50    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nézem az időjárásjelentéseket és nemtom hogy mitévő legyek a muskátlikkal. hmm huh
Tudom hogy -5-ig jól elvannak,de az előrejelzés szerint -3,-4 fok után a nappali még +4,5. Szedjem,vagy ne szedjem fel.
Azért vagyok tanácstalan,mert egyszer már ráfáztam az odázgatással,a tartós éjszakai -4 foknál és az alig + nappali hőmérséklettel.
Jelenleg még virágzik,köszöni jól van.
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.11, 18:46    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Frászt! Komoly gondjaim vannak a matekkal. Embarassed Tudom magamról,de hogy már az összeadás is gondot jelent.... hmm Embarassed

Vízben gyökereztettem a levágott musi szárakat. Kb.1/4-e lett gyökeres. Nem valami jó arány,de én örültem neki. Ma el is ültettem mind a 11 db-ot. Very Happy
Anno még Pili írta le a hogyanját,azóta minden évben csinálom kisebb-nagyobb sikerrel. Very Happy
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.11, 04:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megnőtt a házatok Szécsike?? Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.10, 19:02    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma elültettem a tegnap vásárolt félfutó muskátlikat. Évek /évtizedek?/ óta mindig ugyanannyit,ugyanoda,a bejárati teraszra. 4 láda,az 4x4 db. + a lépcsők,az 6 db. 16+6 = 18,veszek 20-at.... Érdekes..... Rolling Eyes kevés lett. Twisted Evil hmm Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.29, 20:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mondtam a férjemnek az Osanból hazafelé jövet,nézzük már meg nyitva van-e a kertészet ahol vásárolni szoktam. Nyitva volt! Meg is vettem a terasz ládákba valót,el is ültettem. Éjszakára kaptak a tetejükre 1-1 vödröt.
Már a tavalyiak is ládákban vannak visszametszve az ablakban,ha hidegebb éjszakát mondanak beveszem őket. Ma alszanak kint először,6 fokot jósoltak.

Már nagyon sok szépség van a kertészetben,de még nem mertem "vagánykodni". Crying or Very sad
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.08.29, 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vigyor
Örülök,hogy véletlenül segítettem pacsi

Nekem az idén futómuskátlim volt, háát nem vitte túlzásba a virágzást,de fiatal volt. (kaptam)
Nem tudom,hogy érdemes-e átteleltetni?
Viszont a sok lógó ágaival volt vele gondom bőven.
A nagy viharos esők alkalmával folyton be kellett szednem a korlát külső oldaláról,hogy ne verje ki belőle az eső a sarat.
Gyakran útban voltak a lelógó ágai.
A parasztmuskátlival kevesebb a macera. Rolling Eyes
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.08.29, 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A képemhez a szöveg az akart lenni, hogy nem tudom hogyan, de azt hiszem a múlt évben valamit jól csináltam, mert szépek lettek a muskátlik.
Akartam volna írni...csak azt nem tudom, hogy mit...de ideértem erre az oldalra és most már tudom, hogy kitől tudtam:
Bau aranyos épp aktuális ajánlatát látom. Ha újra elolvasom; esélyem van repetázni a tudományt! Köszi!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2019.09.16, 20:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem nincs hernyó a muskátlijaimon,de elszáradtak a levelei. Alig van,az is a legtetején. Shocked hmm
Először a forróságra gondoltam,de ugyanazon az oldalon a fenti teraszon jól vannak. Shocked
Esetleg beteg töveket vettem a tavasszal?
Vadi új földbe, JÓ FÖLDBE ültettem őket. Crying or Very sad A fentiek a sajátjaim és a tavalyi földbe lettek ültetve. Shocked
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban