15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Csere-bere növények.....magok (49)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Csere-bere növények.....magok (49)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bobertgida
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ehinachea magokat keresek,természetesen a különlegesebb fajtákból,cserében megegyezünk.

pl ilyeneket: sima rózsaszínem van,de más is kellene.

Köszönöm előre is

Noémi
greenbird
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.12.11, 01:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv! Van valakinek Aurora fajtájú nyárfája (populus candicans 'aurora')? Vagy tudtok valakit akinek igen? Forgalmazták már itthon, de csak 1-2 helyen. Megköszönném ha segítenétek, mert nagyon szeretnék belőle szerezni. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.12.09, 00:26    Hozzászólás témája: Csere-bere Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a tövises narancseper a valóságban is pazarul néz ki. A virágai jelentéktelenek, bár szerettem volna behatóan tanulmányozni, hogy méhészeti jelentősége lehetne-e, de pont a virágzáskor csak egyszer jártam ott.
A fa felfelé törekvő formája, lombja, az őszi termése, mind dekoratívak. A tövisei nem túl nagyok, de nagyon kellemetlenek. Valóban gyorsan nő. Szerintem az ágit lehetne összefonni.

A termésből a magokat kiszedni nem könnyű, vagy én még nem találtam meg az egyszerű módját. Úgy ragad egy fehér nedv az ember kezéhez, mint az egérragasztó. Sok mag van egy-egy termésben.

Szerintem helybe vetve is nevelhető sövény, már több helyen láttam, hogy csak úgy az Isten nevében, az elhullott termésből keltek ki magoncok és amit nem tettek tönkre, szépen fejlődik. Amelyik a kerítésben nőtt ki, gyönyörűen pompázik, anélkül, hogy öntöznék, gyomlálnák. De nyilvánvalóan érdemes megadni a módját, és gondosan nevelgetni.
Ha nagyon magas sövény kell, akkor pl. 6 m-ként a csemeték fának készüljenek, a köztük lévők visszametszve, sövénynek.
Csepegtető öntözéssel, gyomlálva prímán fejlődne.

Ha valaki többet tud a virágjáról, illat, pollen, akkor itt írja le. Ugyanis ha legalább a pollenje sok, akkor tudom indokolni a családnak a méhészeti jelentőségét.
Vissza az elejére
kivivi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.12.08, 07:40    Hozzászólás témája: .......... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a zöld labda - narancseper : maclura pomifera ....

Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.12.08, 00:00    Hozzászólás témája: Re: Krisztustövis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nicola írta:
Kedves kiszmi1!

Gondoltam én is a Gledicsiára, de a lényeg az lenne, hogy nagyon tüskés legyen, amiből áthatolhatatlan kerítést tudok növeszteni.
Alkalmas erre a gledicsia?
Ha igen, akkor a kérdésedre adott válaszom: igen.

Üdv
Nicola

Nicola!
Először is, azt kellene tudni, hány fm-en akarsz tövises sövényt létesíteni?
Mert nagyon eltérő áron tudsz az egyes növényfajokból. És az sem mindegy, hogy milyen gyorsan nő az a növényfaj?
Konténeres vagy szabad gyökerű növényt tudsz beszerezni vagy netán csak magot?
A sövény diszítő értéke számít-e vagy nem?
Tudni kell, ami gyorsan nő, azt sokat kell metszeni.

Legolcsóbbak, akár vadon nőtt cserjéket is áshatsz ki tavasszal (vagy akár még a fagyok előtt), de ez munkaigényes:
vadrózsa, kökény, galagonya

Veszel csemetéket:
- homoktövis (elég drága a csemete, esetleg az interneten tudsz "no name" magoncokat olcsón beszerezni). ,
- Maclura pomifera (a DMkertnél van akciós növény, ennek a diszítő értéke sem rossz, és elég gyorsan nő. Fát és sövényt is nevelhetsz belőle, én szedtem termést, mert akarok nevelni sövényt)
- Poncirus trifoliata (szerintem nagyon lassan nő, de elég szép
- tűztövis - szép díszcserje, dugványozással Te is szaporíthatod, de most még termést is tudsz szedni és magról is vethetsz.
- gledícsia -igazi nagy ágyú. Szedjél magot és hőkezeld, majd vesd el. Hőkezelés nélkül nagyon elfekszik a mag. A magoncok nagyon gyorsan nőnek, ha az első években öntözöd.

No, és az is kérdés, magasra felnőve, milyen széles lehet a sövény, milyen magas lehet, mert árnyékol, és az is kérdés, mennyi időt szánsz évente a sövény nyírására?

Nyíregyházán a Zetor-Vas Kft. telephelyén láttam csodás tűztövis sövényt. Ők maguk telepítették, minden igényt kielégít. Mindig szép (örökzöld, fehér virágtenger, piros gyümölcsfüggöny, sok madár rajta télen) és áthatolhatatlan. Alul kell metszegetni, hogy ne legyen mondjuk fél méternél szélesebb.
Szerintem a tűztövis lenne a legnyerőbb, hogy elég gyors és olcsó is legyen. Viszont ez esetben Rád marad sok munka: dugványszedés, telepítés, öntözés, gyomlálás.

Ha netán vadrózsa, galagonya, kökény kell, szólj és túratok ki a dózerral nagy gyökérzettel. Sajnos, nekünk ott is van, ahová nem kívánjuk.
Ezeket tőre metszve tuti az eredésük, két év múlva -megfelelő gondozás mellett- nem másznak át rajta.

Az a tövises, amit írtál, Krisztus akác vagy mi, kerestem a neten. Érdekes, hogy össze-vissza írnak róla. Elbizonytalanít.

Van Egerben egy érdekes szúrós sövény, amit már 10 éve kinéáztem, hogy szedek róla dugványnak valót. Dekoratív, de virágot, termést sosem láttam rajta. Elérhetősége, ha érdekel, priviben.

A csipkebogyó termése sem utolsó szempont!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.11.30, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nicola kedves esetleg jo lenne neked ide benézni.

http://kertmanufaktura.blogspot.hu/2013/01/sovenyt-szurosat-tamadnak-vadak.html

Nekem van tüztövisem na az aztán jo szuros Wink
Vissza az elejére
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.11.29, 21:37    Hozzászólás témája: Tüskés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nicola!
Esetleg a télálló kaktuszok?Egyes Opuntiák és hasonlók elég nagyra nőnek és sztem élő ember azon pár év után nem jut át Smile Smile
kekcinege
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.11.28, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lenne ilyenem cserére, illetve sztem van magja is, van belőle, és még be is tudok szerezni, illetve datolya magom is van, valakit érdekel?
Ha igen jöhet az üzi.

Vissza az elejére
Marcsi65
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.11.27, 11:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Keresek gyapotrózsát (Hibiscus mutabilis).
Cserébe selyemmályvát tudok adni kb. 15 cm-es, és még vannak mocsári hibiszkusz magjaim(rózsaszínszélű, Manihot).

https://plus.google.com/u/0/photos/100526755388604253505/albums
Vissza az elejére
bobertgida
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.11.27, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Lenne egy nagy kérésem hozzátok,egy növényt keresek,még a baleset előtt néztem ki.Persze a nevét nem tudom,árnyékos helyre szántam,nekem valamiért a klemtiasz jut az eszembe ,amit a neten néztem én nem találtam meg,persze nyáron virágzik is.

meg is venném vagy valami cserét találnánk nálam.

Segítsetek légy szíves

Noémi
Nicola
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.11.27, 07:51    Hozzászólás témája: tüskés sövény Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez is jó lenne, minden ami nagyon tüskés. Nekem nem a termés miatt kell, hanem átjárhatatlan kerítés jellege miatt.
Minden megoldás érdekel, és ez irányban szívesen fogadok minden ilyen növény-magot. Ki tud küldeni?

Nicola

arozsa írta:
Nicola! Ehhez mit szólsz?

http://www.botanikaland.hu/botanica/vadcitrom/1.jpg

csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2014.11.26, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Császárfamag ,zárt magtok van kb18db,megcímzett válaszborítékért ingyen,kisérletező kedvű gazdikat keresek nekik.Tegnap szedtem Sárospatakon.Nekem már van kb 1dl tisztamag és az elég.1 magtokban kb 1 kompótoskanálnyi apró magvan.Ha kell valakinek Pü irj.
Vissza az elejére
arozsa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2014.11.26, 18:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nicola! Ehhez mit szólsz?

http://www.botanikaland.hu/botanica/vadcitrom/1.jpg
Vissza az elejére
Nicola
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.11.26, 17:29    Hozzászólás témája: Krisztustövis Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves kiszmi1!

Gondoltam én is a Gledicsiára, de a lényeg az lenne, hogy nagyon tüskés legyen, amiből áthatolhatatlan kerítést tudok növeszteni.
Alkalmas erre a gledicsia?
Ha igen, akkor a kérdésedre adott válaszom: igen.

Üdv
Nicola
kiszmi1
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.11.26, 13:03    Hozzászólás témája: kledicia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nocola.

Cledicia nem volna jó.?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő
37 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban