13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18281
Összes látogató: 8
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben (16)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Páfrányok (3)
Milyen növény ez?? (37)
Egzotikus és különleges növények (15)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Bougainvillea
Kúszó és futó növények (19)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Sziklakerti növényeink (13)
Orchideák otthonunkban (110)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hibiszkuszok (32)
Gombák (2)

- Tábortűz témák:
Gazlap szakácskönyv(64)
Milyen öröm ért ma?? (36)
Viccek...vicces történeket,képek(14)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
IDŐJÁRÁS (55)
Írj bármilyen témáról(13)
A Tudat keresése
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Gyerekszáj
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
JÓKÍVÁNSÁGOK (19)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:44:am erdőmenti :
Jó reggelt, kellemes napot!
5:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!!
7:09:am arozsa :
Még ilyet! 3-szor beköszöntem, de nem fogadja, nem küldte el!!!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt!
6:39:am kutyus :
jó reggelt minden Gazosnak és családjának!
6:18:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
7:56:pm Bojtárgazdi :
Úgy néz ki, nem sikerült... "majd értesítjük"... vannak még hirdetések.
7:55:pm Bojtárgazdi :
Semmi baj, Emmylie Kedves! Munkát keresünk neki, mert egy ideje nem dolgozott már, és tanfolyam indulásra vártunk, de nem győzzük tovább.
9:26:am Emmylie :
Szép vasárnapot. Bojtika én sajnos lemaradtam a boszizásrol.
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Bojti, hogy sikerült az állásinterjú?...miért kell új állás Zsombornak??
11:53:am Bojtárgazdi :
Köszönöm!
11:48:am tercsi :
Drukkolunk Zsombornak!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek......szom bat van ismét
5:58:pm Bojtárgazdi :
Köszönjük szépen! Nem sok reményt fűzök hozzá, de van több más is. Valahová csak sikerül!
4:55:pm zsuzsok :
Boszizás ment Bojti
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Segítség csak kertészeti témákban (16)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Segítség csak kertészeti témákban (16)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.06.15, 12:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Megtelt a topic, zárom

További segítség kérés-adás itt

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4464
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.06.13, 20:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bizony kellett létra is, hiszen közel három méter magasak voltak a bokrok. De így legalább megmentettük a termést, csaknem 80 kg termett. Még jó, hogy tavalyról maradt lekvár idénre is.

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.06.13, 18:52    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Félelem Jééézusom,ez eszement nagy meló! őrült A méreteit nézve -gondolom-még létra is szükségeltetik.

Otthon nálunk a seregélyekkel volt gond,feketerigó csak mutatóban.
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.13, 13:30    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bagoly!
Ez is jó kis meló volt, mivel magas. Gyönyörű az a füge, hogy fájhat a szívetek, hogy elfagyott.

Én azért fogok raschel hálót használni, mert az van, elég sok. Használtuk a paradicsom takarására a nap ellen jó pár éve, másik darabokat a méhesnél pergetéskor a méhek ellen.
Azért nekem a bogyósokat könnyebb lesz, mert nem olyan magasak, viszont sok hosszméter.. Azt még nem tudom, hogy egy sor hálóval két sor bogyóst takarok, vagy csak egyre lesz elég széles. Majd megnézem, felmérem a hálókészletet, méreteket, a bogyósok igényét és megtervezem.
Összességében nagy munka lesz. A talaja csupa gaz, de én már látom, hogy örülök, ha lesarlózom és csak a sorát kapálom meg. A sorközre lerakom a geotextíliát. De ugye ezt is a madárvédelem előtt kellene, hogy ne laposkússzak a geotextíliával a háló alatt.
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.06.13, 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pontosan így csináltuk, ahogy írod, csak madárhálóval. Az nem olyan sűrű, mint a raschel. Először csak a hálót raktuk fel, de a földről alá mentek, és ugyanúgy garázdálkodtak. Ezért voltam kénytelen kipótolni és földig lefüggönyözni.

Ezek tavalyi képek. Az idén nem lesz rá szükség, mert tövig elfagytak a fügék. Sad Már újból hajtanak, de most csak kevés lesz rajtuk.

Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.13, 08:21    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bagoly!
Hogyan hálóztátok le?

Nekem a ribizlit, jostát kell lehálózni. A málnát aligha tudom.
Úgy gondoltam, a sor két oldalára magas karókat verek egymással szemben és rájuk vízszintesen egy-egy rúdat erősítek és erre a tákolmányra rakom a raschel hálót.

Így jónak tartod az elgondolásom?

Tulajdonképpen ezt is úgy kellene megoldani, mint egy támrendszert, jövőre megint kell. A váz maradna, csak a hálót szedném le és tenném vissza jövőre. Ehhez fémkarók jobbak lennének, mert az nem korhad el.

No, akkor egy újabb sürgős munkát megint nyertem, de ezt is muszáj. A madarak mindent megesznek.
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.06.11, 22:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálunk is óriási károkat okoznak a gyümölcsök közt. Tavaly egy szem fügét sem ehettünk volna, ha mind a három bokrot nem hálózzuk le egészen a földig.

Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.11, 21:02    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem öntermékenyülő tavalyi egy ültetésen és kettő idei van. Ezek még nem teremnek.

Bár a kivi a szakirodalom szerint strapabíró növény, ennek ellenére a tavaszi szélsőséges időjárás könnyen okozhatott bajt. A terméskötés idején minden növény érzékeny a hidegre, hideg esőre. Ha sikerül is termést kötnie, később lepotyog.
Úgyhogy nem tehetsz mást, továbbra is kitartóan gondozod és reméljük, jövőre a méretéhez megfelelő mennyiségű termést hoz.
Vigasztaljon, hogy mivel nem kell a termést kinevelnie, még nagyobb vegetatív tömeget tud nevelni és jövőre megtermi azt is, amitől az idén megfosztott az időjárás.

A rigókból nekem is elegem van. A kitűzdelt palántáimat rendre kicibálják, a magvetéseket kikaparják. A fák terméseit megeszik. Pofátlanul még az almát is kikezdik.
Sajnos, van aki eteti. A szomszéd utcában a kozmetikus, akihez járok, a teraszra kitetet a macskának a kaját. A rigók rájárnak, ha elfogy, a nyitott ajtón bemennek a konyhába, szobába is reklamálnak. Erre ő telerakja a macskatányért és örül, hogy több rigócsalád is jön a lakomára. Neki nincs palánta, gyümölcs, nem okoznak kárt. Mondtam neki, hogy nagyon nem kellene őket etetni, még jobban ide szoktatni és serkenteni a szaporodásukat. Hatalmas károkat okoznak.

Szerintem ok nélkül nyilvánították védett madárnak. Ostoroson a jostában még fészket is raktak.
Vissza az elejére
erdőmenti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2017.06.10, 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van valakinek kivije Gazosok?

Sajnos tavaly is, idén is lehulltak az apró kivibogyók, pedig a levele tök egészségesnek tűnt. már azt hittem idén végre megkóstolhatjuk. Egy fiú, egy lány van, 4- 5 éves kb. volt rajt 10 db, már sötétedéskor vettem észre, hogy eltűntek, a talaja füves, nehéz lenne megtalálni az apró bogyókat.Majd holnap nappali fénynél átvizsgálom. Nem hinném, hogy a feketerigónak ez izlett volna zölden, talál a meggyfán is csipegetni valót, ízletesebbet, és a piros ribizlin is felfedezte azt a pár szemet, ami először termett. Állandó szállást bérel nálam, tavaly ősszel is olyan rendes volt a drága, segített szüretelni a szőlőlugason, elhívta magával a társait is.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.06.10, 19:11    Hozzászólás témája: Re: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:
... kár az egészséges levelekért.

Dráááága szivem! Ezen alig volt egészséges levél,az is csipetnyi. Crying or Very sad

Ha meg nem hajt ki,akkor így jártam.Jövőre majd jobban figyelek. Laughing puszi2 puszi2
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.09, 23:05    Hozzászólás témája: Re: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella írta:

Én egyébként le szoktam tőből vágni a lisztharmatos petrezselyem leveleket, megkapálom, hogy jól kiszellőzzön süsse a nap és utána nem szokott visszajönni.

Hűha, én csak a lisztharmatos leveleket szoktam eltávolítani, mert az egészségesek hadd asszimiláljanak.
De nyilván fog új leveleket hajtani, csak kár az egészséges levelekért.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.06.09, 20:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Aranyosak vagytok,köszönöm! puszi2 puszi2

Ma tarra vágtam,ha elkezdenek bújni az új levélkék és ismét beteg lesz,kipróbálom a tejet. Laughing Igaz,nálam csak UHT tej van,remélem ez is "bejön".

Egyenlőre nem fog kapni vizet sem,mivel olvastam hogy ne locsoljuk tul. /hátha ez is segít/
Nekem viszont víztartályos virágládában vannak,csak a levélért tartom,nincs területem. Crying or Very sad Egész évi petr.szükségletem megterem így,sokat le is fagyasztok. Laughing Tudom hogy van a piacon is,de ez kéznél van és tuti friss. Laughing

Mégegyszer köszönöm, a fejleményeket megírom. puszi2 puszi2
Vissza az elejére
erdőmenti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2017.06.09, 05:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az őszibarack fákat én is tej-víz 50%-os keverékével permeteztem, most már másodszor, levélfodrosodás ellen, mert olvastam róla, hogy hatásos.Minden héten meg kell ismételni, akkor várhatunk eredményt.
Kiváncsi leszek a fejleményre.
Vissza az elejére
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.09, 02:45    Hozzászólás témája: Segítség csak kertészeti témákban Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tej esetében nem tartom lehetetlennek, hogy a tejből képződő tejsav baktériumok pusztítják a lisztharmat gombékat.
Ez akár kutatási téma is lehetne, mert ha igaz lenne, biológiai fegyver lenne a védekezésben.

Én egyébként le szoktam tőből vágni a lisztharmatos petrezselyem leveleket, megkapálom, hogy jól kiszellőzzön süsse a nap és utána nem szokott visszajönni.
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2017.06.08, 20:38    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lisztharmatos a petrezselymem. Twisted Evil
Folyamatosan szedem,szeretjük. Így fontos hogy mivel szórom le.
Ezeket próbáltátok már? Hatásos?

http://gazigazito.hu/?modul=oldal&tartalom=1186147

A másik....

http://hobbikert.hu/magazin/10-ravasz-kerti-praktika-szodabikarbonaval.html
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 38, 39, 40  Következő
1 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban