15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Egzotikus és különleges növények (15)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Amarilisz /Hippeastrum/22

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
Írj bármilyen témáról (15)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
3:27:pm Bojtárgazdi :
Igen, hamar visszabillenek az éjszakázásba mindig.
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek.....Bojti kám, te meg akkor nem vagy, ha a többiek
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető?
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető?

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
AnnaPanna
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 22:57    Hozzászólás témája: Re: Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Ildis a tippeket! Átettem az általad említett topikba és fotókat is csatoltam Very Happy

Óó, most látom, hogy mégsem sikerült betenni az "Orchideák otthonunkban" topikba. Nagyon kezdő fórumozó vagyok, ez meg is látszik. Remélem egy segítőkész admin segít áttenni vagy törölni (nem spammelni szeretnék). Köszi

Ildis73 írta:
Anna Panna! Emiatt nem kellett volna új topikot nyitnod, szerintem minden ilyesmit az "orchideák otthonunkban" topikban meg tudunk tárgyalni, de majd a modi eldönti, jó-e így. Kép mindenképpen kellene, egyáltalán milyen fajta orchiról van szó, mert abszolút nem mindegy, bár szerintem az egészséges levelek levágása semmilyen orchi esetében nem célravezető Rolling Eyes ...
Képet pedig ide nem tudsz feltölteni, hanem képmegosztó oldalra, pl. kepfeltoltes.hu, és onnan a "direkt link a képhez" hivatkozást bemásolod e közé a két url(?) közé: [img]ide kell a hivatkozás[/img]
Figyelj a képek méretére, ne legyenek nagyobbak 640*480-nál lehetőleg.
Várjuk a képeket, vagy legalább az orchi fajtáját (phalaenopsis, dendrobium, oncidium, cambria, stb..)
Kitartás: Ildis virág

AnnaPanna írta:
Sziasztok!

Az Orchideás csoportba sajnos nincs engedélyezve, hogy új témát nyissak, úgyhogy itt kell segítséget kérnem tőletek.

2 éve, január végén kaptam egy orchideát, szülinapomra. A bimbói még akkor lehulltak, valószínű megfázott. Akkor nyáron hozott két virágot és azóta semmi. A tavaly ősz elején, mivel a levelei óriásiak voltak -nagyon hosszúak- szépen fogtam és levágtam őket, csak két kisebbet hagytam meg. A száraz gyökereket levágtam, és újraültettem az egész növényt, remélve, hogy megújulva fog örvendeni további életének. De sajnos nem így történt Sad Azóta egyre gyengébb állapotba kerül, hozott egy kis levelet, de az sem néz ki valami túl fényesen... szerintetek mit kellene tennem vele? Dobjam ki? Még megmenthető?

Ablakban tartom, kéthetente öntözöm, a kaspóba kavicságyat készítettem arra helyeztem rá a virág tartóját. Néha egy kis vizet öntök a kavicsokra, hogy legyen párája. A gyökerek a földben szárazok és a külsők halvány zöldek, fehérek, nem is látom, hogy fejlődnének.

Kérlek ha van valami tippetek, hogy mivel lehetne megmenteni, írjátok meg.

Szépeket mindenkinek,

Anna Panna

UI. Szeretnék fotókat feltölteni, de nem találom ezt az opciót Crying or Very sad pedig ezek segítenének
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ildis73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 20:59    Hozzászólás témája: Re: Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anna Panna! Emiatt nem kellett volna új topikot nyitnod, szerintem minden ilyesmit az "orchideák otthonunkban" topikban meg tudunk tárgyalni, de majd a modi eldönti, jó-e így. Kép mindenképpen kellene, egyáltalán milyen fajta orchiról van szó, mert abszolút nem mindegy, bár szerintem az egészséges levelek levágása semmilyen orchi esetében nem célravezető Rolling Eyes ...
Képet pedig ide nem tudsz feltölteni, hanem képmegosztó oldalra, pl. kepfeltoltes.hu, és onnan a "direkt link a képhez" hivatkozást bemásolod e közé a két url(?) közé: [img]ide kell a hivatkozás[/img]
Figyelj a képek méretére, ne legyenek nagyobbak 640*480-nál lehetőleg.
Várjuk a képeket, vagy legalább az orchi fajtáját (phalaenopsis, dendrobium, oncidium, cambria, stb..)
Kitartás: Ildis virág

AnnaPanna írta:
Sziasztok!

Az Orchideás csoportba sajnos nincs engedélyezve, hogy új témát nyissak, úgyhogy itt kell segítséget kérnem tőletek.

2 éve, január végén kaptam egy orchideát, szülinapomra. A bimbói még akkor lehulltak, valószínű megfázott. Akkor nyáron hozott két virágot és azóta semmi. A tavaly ősz elején, mivel a levelei óriásiak voltak -nagyon hosszúak- szépen fogtam és levágtam őket, csak két kisebbet hagytam meg. A száraz gyökereket levágtam, és újraültettem az egész növényt, remélve, hogy megújulva fog örvendeni további életének. De sajnos nem így történt Sad Azóta egyre gyengébb állapotba kerül, hozott egy kis levelet, de az sem néz ki valami túl fényesen... szerintetek mit kellene tennem vele? Dobjam ki? Még megmenthető?

Ablakban tartom, kéthetente öntözöm, a kaspóba kavicságyat készítettem arra helyeztem rá a virág tartóját. Néha egy kis vizet öntök a kavicsokra, hogy legyen párája. A gyökerek a földben szárazok és a külsők halvány zöldek, fehérek, nem is látom, hogy fejlődnének.

Szépeket mindenkinek,

Anna Panna

UI. Szeretnék fotókat feltölteni, de nem találom ezt az opciót Crying or Very sad pedig ezek segítenének

AnnaPanna
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 18:52    Hozzászólás témája: Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Szépeket mindenkinek,

Anna Panna

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban