15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Vendégeink a kertben(17)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (62)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
A Tudat keresése (3)
Wanted! Őt keresem.....(8)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Versek, költemények (4)
Írj bármilyen témáról (15)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Hidropónia, Akvapónia
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Hidropónia, Akvapónia
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.07.24, 21:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lizzy!
A vénuszfodorka nagyon szép kis növény, tetszik, ahogy a levélkéi mintha a semmiből erednének, csak úgy lebegnének a levegőben Smile
Arra vigyázz, hogy ha az elpárolgott vizet pótlod, öblítsd néha át a gyökereket, mert a visszamaradt tömény sók tönkre tehetik a növényed.

Tímka,
melyik volt az a növény, ha szabad kérdeznem? Mindig érdekelt, másoknak mijük van Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.07.24, 16:57    Hozzászólás témája: okosodtam Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok.
egyik növényemnek nem tudtam mi a neve most okosodtam, mgtaláltam,itt nálatok.
üdv timi
Lizzy
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.07.24, 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a vénuszfodorkát tartom igy.
Csak nagyon résen kell lenni ebben a nagy kánikulában, mert a viz iszonyat gyorsan párolog.

Weboldalaim:
- Fotózás
- Esküvői fotó

Egyéb képeim
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.07.23, 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Legújabb szerzeményem egy
Crassula arborescens undulatifolia

Már át is ültettem, szép gyökerei voltak, remélem gyorsan alkalmazkodik és nő idén valamennyit míg tart a napsütés.

A bolt amúgy rettenetes látvány volt, nem voltam elég bátor lefotózni sajnos Sad Gyakorlatilag halott és haldokló növényekkel voltak tele a polcok, egyszerűen nem értenek hozzájuk a bolt tulajdonosai (egy család). Többször jártam ott, eleinte voltak szép bonsaiok, kaktuszok, pozsgások, szobanövények a legáltalánosabb fajtákból. De a hanyagság és hozzá nem értés miatt egy sötét sarokba súvasztva kókadoznak viszonylag ritka növények (mint a Crassula hobbit vagy gollum amit ezen kívül csak 1 helyen láttam, ott viszont csillagászati árért).
Hosszas nézelődés után (hogy a fenti növénykén kívül mit lehetne még megmenteni) fizettem, és mondtam a pasasnak, hogy sajnálom, hogy így hagyták tönkremenni ezeket a ritka növényeket. De ha gondolja, hetente egy délután bejönnék és megpróbálnám megmenteni amelyiknek még lehet esélye. Csak hümmögött, meg bazsajgott szóval hagytam, de még mindig motoszkál bennem, hogy visszamegyek ha a felesége lesz a boltban és őt is megkérdezem Smile
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.07.12, 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eltelt bő egy év és közben igencsak megnőtt a gyűjteményem. Nagy részük hydroban van és rengeteg tapasztalattal gazdagodtam. Szerencsére leginkább jókkal Smile

Szóval kaktusztól a pálmán keresztül fikuszig bármit lehet hidropónikusan tartani.
Hogy a legutóbbi poszttól folytassam:
A Dieffenbachia remekül van, eltaláltam a megfelelő vízmennyiséget (nem szereti a túl sokat). Azóta van már társa is.

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A kroton szépen kilombosodott, sőt virágzott is!
A Pachira végre meggyökeresedett és pár új levelet is hozott. Nem sieti el, de én ráérek Smile

A Calathea végül bedobta a törülközőt, a zebrával egyetemben. Nem bírták a fűtésszezont Sad
Az Aloe rahuii is virágzott és van egy szép kis fiókája is. Nem tudom idén fog-e virágozni, most nyugati ablakban van, nem déliben és nincs olyan szép idő (eddig) mint tavaly ilyenkor volt.
A Sansevieria többszörösen kinőtte a cserepet, rendszeresen le kell vágjam az új hajtásokat. Sajnos nincs hely számukra. Kipróbáltam viszont, hogy mi lesz ha a levágott nyúlványt elültetem. Hát lett egy új növény. Vagyis kettő, mert mindkét vége kihajtott!

A karácsonyi kaktusz kétszer is próbált virágozni, mindkétszer épp nyílás előtt dobta le a bimbókat Sad De rengeteg új hajtása van, szóval nem bánom. Amúgy is fiatal, max 2 éves kis növényke lehet.
Van 2 szép csokrosindám, a nagy zöld szélű, a kicsi fehér szélű (van ezeknek külön neve?)

Büszkeségeim a pozsgások, mert hát ki gondolná, hogy hidropónikusan lehet őket nevelni? De köszönik, remekül vannak, szépen nőnek. A legtöbbjük levélről vagy dugványról hajtott.
Cotyledon tomentosa

Crassula ovata 'gollum'

Aeonium

Kalanchoe tomentosa 'panda'

Crassula Hummel's sunset

A legfrissebb hajtások
Crassula ovata tricolor

Hoya kerrii

Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.29, 16:38    Hozzászólás témája: *update* Hozzászólás, az előzmény idézésével

Új hírekkel érkezem!

Kezdjük a rosszal, a Dieffenbachia nincs jól, sárgulnak a levelei és hiába olvasok utána, csak ellentétes infókat találok. Lehet hogy napégés okozta (ezt azóta kizártam mert már nem éri közvetlen napfény és tovább sárgul). Lehet túlöntözés (már nem áll vízben, pedig ugye ez volna a hidropónia lényege) illetve tápanyagdeficit, amit megpróbálok rendbe hozni, egyelőre sikertelenül. Okozhatja a tetűirtó szer, amit a levéltetvek támadása miatt kb 4 alkalommal kellett használnom, pedig mindannyiszor le is zuhanyoztattam a növényt. Alulról felfelé szépen sárgulnak a levelek, nem szárazak, de nem is rohadtak, csak a hegyüktől kezdve elvesztik a színüket. Ha esetleg valakinek van ötlete, örülnék ha megosztaná!

A kroton továbbra is egyenként dobálja le a leveleit, de a régiek helyén kis rügyeket láttam, szóval talán szép lassan talpra áll!

És akkor jöjjenek a jó hírek:
szereztem egy Pachira (pénzfa/díszkakaó) hajtást, még egyelőre próbálom gyökereztetni

Van egy Calathea albertii növényem, a halál torkából mentettem meg egy kertészeti áruházból, és a közel 2 havi gondoskodás ellenére elvesztette minden levelét - egyszerűen elszáradtak.

de most van remény, mert kis hajtások jelentek meg a levágottak mellett. Rögtönzött melegházba tettem (átlátszó kukás zsák), meglátjuk hogy mi lesz belőle. Picit aggasztó hogy az új levélkék széle is mintha száraz lenne, de tovább nem tudom növelni a páratartalmat mert félek hogy rohadni kezdenek a levágott csonkok. Így is újra kell majd ültetnem ha kicsit megerősödtek, nem maradhat elhalt szár az ültetőközegben Confused

Vannak új szerzeményeim, de ők még nincsenek hidróban (kifogytam az anyagból, mennem kell a kertészetbe egy újabb zsákért). Egy Codiaeum 'mammy' kroton, egy Sansevieria 'friends' anyósnyelv, egy Phlebodium 'blue star' medvetalp (?) páfrány és egy Aloe rauhii 'snowflake' (nem biztos hogy túléli, a boltban túlöntözték).
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.05.16, 19:24    Hozzászólás témája: Eredmények :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Így közel 3 hónap elteltével, látható eredményeim vannak az új ültetőközeggel kapcsolatban!
Először is, találtam növénytápot: DutchPro A+B grow+bloom. Eddig bevált, bár szerintem kb ezer évig elég lesz 4 liter Shocked

A növényekről... az átültetésről a blogok között olvashat akit érdekel.
Megölni gyakorlatilag nem sikerült egyet sem, ezt jó kezdetnek veszem. Sőt, a legtöbbnél már látványos növekedés is megindult.

A vitorlavirág egyik felét kitettem az ablakba ahol szépen elkezdett kifakulni, úgyhogy most visszakerült a fürdőszobába. De sok pici hajtást hoz és remélhetőleg virágot is végre!

Az orchideák szintén megindultak, leginkább gyökeret hajtanak, de a levelek is növekszenek. Nekik a "grow" táp helyett a "bloom"-ot fogom adni, hátha segít a virágzásban.

A Calathea rengeteg új hajtást hoz, bár a régi levelek közül úgy 5-6-ot le kellett vágjak mert sárgulni kezdtek.

A Guzmania minor sarjadzik, még csak 1 centis a bébi.

Léggyökerek a fikuszon. Akkor kezdte hozni őket, mikor bent volt az "inkubátorban" így bent hagytam míg megerősödnek. Még egy hét és kiveszem.

A mangó szépen kihajtott Smile Az avokádók viszont nem, lehet hogy perlit helyett sima vízbe kellett volna tenni őket.
Ezek voltak a leglátványosabbak, a legrosszabul egyelőre a kroton van, 4 levele maradt, de talán van még remény Crying or Very sad
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.22, 17:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Véletlenül felfedeztem, hogy blogot nyitottál.
Ott mérgelődsz, hogy nem válaszolnak a kérdésedre.

Egyrészt a blogokat nem olvassa mindenki, legfeljebb ha írásairól ismertebb tagtárs újabbat tesz közzé. Akkor is inkább szól erről a témájának megfelelő topikban.

Másrészt, Te ezzel a témával most új topikot nyitottál, amit sokan még fel sem fedeztek.

Nincs sok hozzászólásod, pedig nyilván értesz a témához.

Hogy éppen az orchideásba még nem írtál, azt nem értem. Alig szólaltál még meg itt, de ha gyakrabban jönnél, és nem új topikokban beszélgetnél a növényeidről, hidd el, hamarabb kapnál választ is.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.03.14, 00:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Átültettem a pillangó orchideákat és egy fiatal guzmániát. Tőlük gyors alkalmazkodást várnék el, mert eleve föld nélkül, levegős ültetőközegben érzik jól magukat. Részletek több képpel a blogon.
DSC 0101[1]

dodo! (és aki még tart hidropóniában szobanövényt)
Milyen tápoldatot használtok? Milyen rendszerességgel? Hogy tartjátok karban a növényeket? Gondolok itt a pangóvízre, vízkőre, algásodásra, oldottanyag-százalék és pH mérésre.

üdv:
KiQsz
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 08:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tartottam és tartok most is így növényeket (fikusz banjamint pl.), nekem un. seramis (német) nevű agyaggranulátumba vannak ültetve a cserepes növényeim.
Nagyon szeretem, mert az 1 hónapos nem locsolást is kibírják benne minden kár nélkül. Sajnos nagyon elvízkövesedett az évek folyamán, le kellene cserélnem.
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.03.11, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma végre beszereztem az agyaggolyókat és egy adag perlitet és belekezdtem az átültetésekbe. Nehezebb mint gondoltam Embarassed
Az első három alany végül a Calathea makoyana, a vitorlavirág és a dieffenbachia lett. Nem volt egyszerű lemosni a földet a gyökerekröl és közben vigyázni a szárakra, levelekre.. Annyi boldogít, hogy most megszabadulok a virágföldtől és aztán nem kell maszatolni soha többet Smile Most már betakarva állnak a nappaliban, remélem mind »úlélik Very Happy
Akit esetleg érdekelnek a részletek, majd kattintson a blogomra, holnap jön a beszálomó képekkel.
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.02.28, 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A tápanyagellátást folyékony táppal vagy lassan oldódó tápgolyóval szeretném megoldani. Nem hiszem hogy bonyolultabb volna mint a hagyományos tápoldat-adagolás.
Jókora listát találtam a már kipróbált szoba- és dísznövényekről, amelyek biztosan bírják a hidropóniában. http://www.hydro-culture.net/plants.html
Vissza az elejére
Aisa
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.02.28, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pletykát és zöldikét (csokrosindát) minden nehézség nélkül lehet ezzel a módszerrel tartani. Én más növényt még nem próbáltam, jelenleg már nincs is ilyen tartásmódban virágom, régebben kísérleteztem vele én is. A tápanyag-utánpótlásra fokozottan kell figyelni, hiszen az égetett anyaggolyókból és vízből nem tud a növényke megfelelő táplálékhoz jutni.
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2014.02.27, 22:04    Hozzászólás témája: Hidropónia, Akvapónia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Próbálta már valaki közületek?
Újdonságként ért hogy így is lehet szobanövényeket nevelni, a földdel való bajlódás nélkül.
Nagyon erős késztetést érzek hogy áttérjek erre a módszerre.
itt egy kis ízelítő, hogyan is néz ki a gyakorlatban: http://plowingthroughlife.blogspot.ie/2012/02/fridays-flower-pot-converting-plants-to.html#.Uw-n8oUnMkR
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban