15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)

- Tábortűz témák:
Kedvenc filmem, színészem
Wanted! Őt keresem.....(8)
Kávéház (40)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Slideshow & Videó
A Tudat keresése (3)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Eladnám..........Vennék (11)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:46:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:58:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
8:00:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.04.11, 15:53    Hozzászólás témája: köszönöm Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
köszönöm, nagyon érdekes műsorok vannak rajt. s gyönyörű szép virágokat mutatnak be.
ha nem baj néha hozok pár érdekességet.
legyen szép a hétvégétek
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.04.11, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tinka

ide mindenféle érdekességet hozunk, épp erre való ez a topic..........a Nature csatorna valóban remek, mi is szoktuk nézni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Terimamy
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2014.04.11, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma ünnepeljük ötvenedszer a
MAGYAR KÖLTÉSZET Napját !

1905. április 11.-én született József Attila

Tasa tanya Állatotthon és Molosser Mentés Alapífvány

Vissza az elejére
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2014.04.10, 16:35    Hozzászólás témája: rovaremésztő növények az új kedvenceim Hozzászólás, az előzmény idézésével

sziasztok.
Talán nem nagy baj én egy szép virágos ismeret terjesztő sorozatról írnék.A kábeltévénkben egy új szép csatorna került be, "Nature"egyszerűen megkedveltem.Mondhatnám nekik köszönhetem az új érdeklődésem a rovaremésztő növények iránt.
Egy sorozat aminek a címe: A növények titokzatos élete"
Nagyon megfogott, a kürtvirágokról beszélt egy botanikus.Bemutatta őket,először találkoztam ezzel a növényfajjal. A sivatagos területek lakói így kevés tápanyag jut a növénynek és így másik táplálkozási technikát alkalmaznak.A hatalmas kürtvirágok ,sárga és piros színben pompáznak, s nektárt termelnek,s amikor a bogár rászáll azt hiszi egy darabka húsra szált .A növény speciális peremcsapdával rendelkezik, s a szélein már nem tud vissza mászni, mert apró kicsi pikelyes amit viaszos felület takar.
belecsúszik és a növények belsejében a kancsókban, emésztő nedvek vannak,ezek feloldják a bogarat.
nekem ez annyira megtetszett, utána addig kutattam a neten amíg nem találtam kürtvirágot.
A növényvilág annyira változatos, különleges, néha elcsodálkozom, tanultam a kertészetet, de annyi minden van amiről még csak nem is hallottam.
Remélem nem nagyon haragszotok, hogy ezt megosztottam veletek, de ez a sorozat annyira lenyűgöző azóta félig írtam egy füzetet ami szépet érdekeset láttam, olvastam ami után kutattam itt.
Hiába Virágmániám van.

Laughing Laughing Laughing Laughing
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.04.03, 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hogy mik vannak!!!! Shocked Shocked Shocked

Itt egy térkép, hogy a világban hogy nevezik az itthon "kukac"-nak hívott jelet, a @ -t

http://hvg.hu/tudomany/20140402_itt_a_nagy_email_kukac_terkep#utm_source=hirkereso&utm_medium=listing&utm_campaign=hirkereso_2014_4_2
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.20, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Figyelem!!

Tapasztalatból írom!!
Aki idén évvégén menne nyugdíjba, az legkésőbb december 30.-val menjen el!
Így csináltam tavaly, és megkaptam a januári emelést idén!!
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.20, 07:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem kell többé bosszankodni, ha a melegítés közben az étel köpködött, kifröccsent. Fogj egy gerezd citromot, facsard bele egy pohár vízbe, tedd a mikróba, és melegítsd néhány percig. A program végén vedd ki a poharat – vigyázz, mert forró! – , majd egy puha szivaccsal töröld át a készülék oldalát – tanácsolják a Zanussi szakemberei. Meglátod, úgy fog csillogni, mintha új lenne!

A citrom egyébként is remek tisztítószer, jól használható például ruháknál is. A citromlé természetes fehérítő hatású, használata az egyik legbiztonságosabb tisztítási módszer. Mosáskor öntsünk a vízbe fél pohár citromlevet, és legalább fél óráig hagyjuk benne ázni a ruhákat. Miután átöblítettük az anyagot, a textilek láthatóan fehérebbek lesznek. Kiváló tisztítószer rozsda és ásványi anyagok által okozott foltok eltüntetéséhez is, mosás után pedig észrevehetően természetes frissességet ad ruháinknak.
5 tipp a tűzhely tisztán tartásához
Ha a gázrózsa nem gyullad meg elsőre, a sütemény pedig nem sül át egyenletesen, legfőbb ideje takarítani! A piszok nemcsak a tűzhelynek árt, de az ételek ízének is!
Vissza az elejére
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2014.03.20, 05:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Néhány érdekesség a dohány élvezetéről.

http://biokoho.hu/2012/02/fustoles-dohanyzas-dohanyfustoles-1/
http://biokoho.hu/2012/02/fustoles-dohanyzas-dohanyfustoles-2/

A pipa

Író pipája vagyok én
rajtam ki-ki láthatja szépen,
nézvén setét kafferi képem,
hogy gazdám füstnyelő legény.

Ha lomha bútól nyög szegény,
száll párám kis ház füstjeképpen,
melynek étket főz üstje éppen
a pórnak, aki hazamén.

Tüzes szájamról sűrü háló
mely könnyű, kék rezgéssel ing,
szépen, lassan, köré kering,

és száll rá mind dúsabbra váló
balzsamnak bűvös kelleme
s meggyógyul lankadt szelleme.

Charles Baudelaire, Las Flores del Mal -1857
(Tóth Árpád fordítása)

Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.13, 08:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hol található a legtöbb kórokozó, és hogyan távolíthatók el

Házi praktikák: A mosogatószivacs tisztán tartása

2014.03.05. 13:47

A reklámoknak köszönhetően az emberek többsége azt hiszi, hogy a WC ülőkéjén hemzsegnek a különböző baktériumok és kórokozók. Néhányat valóban találnánk, ha mikroszkóppal vizsgálódnánk, azonban a legtöbb bacilust, vírust és egyéb betegséget okozó, láthatatlan organizmust a mosogatószivacs tartalmazza.

A Myth Busters, magyarra fordítva Állítólag című műsor rendszerint olyan mindennapos tényekkel, tévhitekkel foglalkozik, amikkel a hétköznapi ember nap, mint nap szembesül és ezekkel foglalkozik. A minap az egyik adásban azzal foglalkoztak, vajon valóban hemzsegnek a kórokozók a WC ülőkéken, ahogy azt a reklámok állítják, vagy akadnak más tárgyak, amelyek sokkal fertőzöttebbek, veszélyesebbek. Érdekes és számomra kissé megdöbbentő eredményre jutottak a vizsgálódok: a legszennyezettebb tárgyunk a mosogatószivacs. A szivacs, amit egyébként is tisztításra használnánk, legalább kétszer annyi kórokozót hordoz magán, mint a második legkoszosabb pénz, vagy a harmadik koszfészek, a távirányító. A WC ülőkén egyébként mindössze négyféle bacit találtak, szemben a mosogatószivaccsal, amelyben 32 -féle nyavalya bújt meg.
Hirdetés

Aki nem cseréli hetente, vagy esetleg gyakrabban a mosogatószivacsot, nyilván valahogy igyekszik tisztán tartani. Ennek az egyik legjobb módja az, ha naponta két percre megmikrózzuk. A mikróban ugyanis a kórokozók, baktériumok, vírusok, gombák kilencvenkilenc százaléka elpusztul. Ha ezt a módját választjuk a fertőtlenítésnek, akkor előtte alaposan vizezzük be a szivacsot, s arra is figyeljünk, hogy fémszálat ne tartalmazzon, különben könnyen baleset lehet a vége.

Aki elzárkózik a mikrótól (amit megértünk), az próbálkozzon vegyszermentes fertőtlenítéssel. Például tegyünk egy liter meleg/forró vízbe négy-öt evőkanál szódabikarbónát. Ebben áztassuk a szivacsot néhány órára. Észre fogjuk venni, hogy nemcsak tiszta lesz, hanem szagtalan is.

Remek módszer lehet még ha a mosogatószivacsra fertőtlenítő hatású illóolajat csepegtetünk (teafa, levendula, citrom, grapfruitmag), vagy a mosogatószerbe csepegtetünk bele ezekből.

Használhatunk ecetet is. Áztassuk be a szivacsot egy éjszakára 20 százalékos ecetbe, garantáltan tiszta lesz, szagtalan.

A hypó és a domestos is hasonló hatású, azonban ezeket inkább kerüljük és inkább a vegyszermentes megoldásokat válasszuk, önmagunk, családunk és környezetünk védelméért.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A képekre kell egyenként kattintani, akkor látható a különbség apály és dagály között

http://www.ba-bamail.com/Content.aspx?emailid=5732&memberid=747728
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2014.03.11, 19:25    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Alagút Nagymaros és Visegrád között
Nagymaros - Bár a helyiek sem tudják, de Nagymarosnál bármikor átsétálhatunk a Duna alatt. A bős-nagymarosi vízi erőmű "melléktermékeként" ugyanis 1995-ben építettek Visegrád és Nagymaros közé egy alagutat. Először egy utat akartak hosszában a folyó alatt, de a végén csak erre futotta. A közműveknek épített átjárót kizárólag az üzemeltető és a karbantartó cég szakemberei használhatják. Ők minden negyedik órában, a hajók és halak alatt néhány méterre végzik el az ellenőrzéseket.
A közműalagút pontosan ott fut ma, ahová a nagymarosi duzzasztómű nyomvonalát tervezték. Pontosan az 1696. folyamkilométernél nyíló lejáratot kék fedőlapok jelzik.1992-1993-ban, miután nyilvánvalóvá vált, hogy nem épül meg a bősi erőmű magyar párja a tervezők jónak látták, ha valamilyen módon mégis létrejön a két part összeköttetése. A Mélyépterv Zrt. által megépített létesítményben már 1995-ben próbaüzemet tarthattak. Nem csupán kábelek és vezetékek futnak benne, kapcsolódik hozzá egy meder alatti vízbázis is, mely ha működne napi 3000 köbméter friss ivóvizet pumpálhatna be a rendszerbe. Egy dréncsövet kell elképzelni, mely az alagút fölött fut a 4 méternyi vastag sóder és kavicságyban. Perforált lyukakon áramlana be a szűrt Duna víz a rendszerbe, melynek jelenleg csupán üres csövei léteznek.
Rövid lépcsőzés után egy fogadóhelységbe értünk, ahol a vezetékek kapcsolótáblái, elosztói és csapjai között kis kiállítás is helyet kapott. - A közműalagút 550 méteres hossza zsilipajtókkal van szakaszokra bontva. Tűz esetén például nem az egész rendszer károsodik, hanem valamelyest lokalizálni lehet a kárt. Komolyabb vízbetörést ezek az ajtók nem bírnának ki. A létesítmény bejárata is a mértékadó árvízszint fölött helyezkedik el.

Kattints a linkre előjönnek a képek, ha a bal felső sarokban lévő diavetítés szóra kattintsz levetíti a képeket

https://picasaweb.google.com/117241974335539325531/AlagutADunaAlatt?authkey=Gv1sRgCNGbnMzllLScvwE
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.17, 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

FIGYELEM!! FONTOS, OLVASSÁTOK EL!

http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/55341-vigyazz!-gyilkos-gyogynoveny-tippek-egy-artatlan-korlevelben!.html
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.15, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ginkgo, keresgéltem:

http://homar.blog.hu/2011/09/15/tobb_benne_a_szinezoanyag_mint_a_meggy

http://www.borsonline.hu/20120613_egeszsegkarosito_szorpot_is_arulnak
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.15, 22:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sokféleképpen lehet egy sálat, kendőt viselni.

http://www.youtube.com/watch?v=5LYAEz777AU
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.02.15, 06:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdítő ital mániás vagyok. Vettem egy Jumbi nevű ananász szörpöt. Odahaza elolvastam a szuper erős nagyítómmal a feliratot. Azt hittem rosszul látok. De legalább megtudtam mit vettem. A gyermekek tevékenységére és figyelmére káros hatást gyakorolhat. Olvasom a címkén. Mit is vettem tulajdonképpen?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő
37 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban