15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
NÖDIK magminták - Mit tudunk a tájfajtákról?
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Milyen öröm ért ma? (37)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
IDŐJÁRÁS (62)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)
Kedvenc filmem, színészem
GAZLAP szakácskönyv (72)
Írj bármilyen témáról (15)
Kávéház (40)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
Találd ki (29)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:09:am bau :
Köszönjük!
7:56:am sede :
Sziasztok, cseréltem.
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:25:pm bau :
Kedves Sede!Kérjük a téli fejlécet! Boldog karácsonyt Nektek.
12:39:pm Bojtárgazdi :
Köszönöm! Sikerült!
5:56:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....bOSZI ZÁS MEGY!!!
12:43:am Bojtárgazdi :
Kérek szépoen boszizást a targoncavizsgázó BojtiZsombornak!
12:42:am Bojtárgazdi :
Szia Mka!!!!
10:55:pm molnarka :
Sziasztok! Benéztem!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!...MEGJÖT T A HÓ!!!!
11:17:am bau :
Kutyus-csupa buli az életed! Jó szórakozást!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....ma mindenféle szül- és névnapok ünneplésére megyek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Ismét vagyok......semmi baj nem volt, sőt!
2:12:am Bojtárgazdi :
Korán mentál aludni, itt kérdeztem, ketten vagyunk-e. Emmylie meg rám köszönt, hogy ő téged nem lát.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Táplálékallergia
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Táplálékallergia
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.07, 06:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is gondjaim vannak a tej, tejföl, tejszín fogyasztásával.........
Elmentem egy laktóz-intolerancia vizsgálatra, ott viszont azt mondták, nem vagyok rá érzékeny......akkor miért futok ezektől????? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bkati
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 13:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kíváló recepteket és további nagyon fontos információkat találhat az érdeklődő a www.liszterzekeny.hu honlapon, ahol további aktuális(gm szaloncukor, mikulás stb) információkkal látják el a gluténmentes diétára szorulókat. Ajánlom mindenki figyelmébe!

A privát véleményem - mellyel lehet vitatkozni - hogy a mostanában oly nagyon kedvelt paleo diéta követői között(persze csak azoknál akinek kimondottan bevált) sokkal több lehet a latens lisztérzékeny, főleg, ha figyelembe vesszük, h felmérések szerint csak minden 10. lisztérzékeny embert diagnosztizálnak. Azaz 9 ember járja az egészségügy útvesztőit hiába, mert a kezelő orvosok jó része csak a tünetekkel(vérszegénység, haspuffadás, kiütések stb) foglalkozik, nem pedig a betegségük valódi okával. Az is igaz, hogy csak minden századik ember valószínűsíthetően lisztérzékeny ebben a régióban. Skandináviában még gyakoribb! Ezért nekik kimondottan ajánlom az ez irányú orvosi kivizsgálást, mert olyan súlyos szövődményektől kímélhetik meg magukat a későbbiekben, mint például a szív és érrendszeri megbetegedések, mely összefüggésekről már orvosi tanulmányok is születnek.

Nekem a Beiker féle lisztből kiválóan vékony palacsinta vált be. De kenyérhez, kalácshoz Aa Schar és Beiker 50-50%-os aránya a tökéletes.
További fontos adalék anyag a Xantan, mely segít, hogy az egyébként kezelhetetlenül törékeny tésztát nyújtani, formázni lehessen.
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 13:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Glutén- és tejmentes palacsinta

Nálunk a Sp.r Free Fr.m gluténmentes lisztje vált be.

Olyan sűrűségű tésztát készítünk, mint a normál palacsintatésztánál. Sütés után kissé törékenyebb, de nagyon finom Smile Ugyanúgy van benne tojás és cukor, tej helyett sima vizet teszünk bele. Mennyiséget direkt nem írtam, ki kell tapasztalni, hogy kinek mennyi kell az összetevőkből a megfelelő sűrűség eléréséhez.[/b]

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyébként sok ember nem is tudja, hogy van valamilyen táplálék allergiája, pedig mindegyiknek van valamilyen tünete.

Amit mi tapasztaltunk:

Nálam a glutén tipikus "glutén-alkatot" eredményezett (zsírlerakódás a hason, a combon és a fenéken), persze ez nem feltétlenül jelentkezik. Kisebbik fiamon, aki szintén glutén érzékeny, ekcéma alakult ki, ami nehezen gyógyult, már szteroidos kenőcsöt akartak ráadni...
Feleségemen, aki tejfehérje érzékeny, júniustól szeptember végéig tartó, makacs szénanáthával küszködött, allergiás volt a parlagfűre. Nagyobbik fiam szintén tejfehérje érzékeny, rajta különös foltok jelentek meg, amik nem tűntek egy egy hamar, gyógyszerrel sem.

A diéta végeztével mindegyikünknél eltűntek a tünetek, a feleségem észre se vette, hogy egyész nyáron nem tüsszögött, nem folyt az orra...

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabor81
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 14:01    Hozzászólás témája: Táplálékallergia Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Manapság egyre több emberrel derül ki, hogy kisebb vagy nagyobb mértékben, de van valamilyen táplálék érzékenysége vagy allergiája. Így vagyunk mi is. Idén április végén elmentünk biorezonanciás vizsgálatra, ahol kiderült, hogy ketten glutén-, ketten meg tejfehérje érzékenyek vagyunk. Jó magam gluténérzékeny vagyok. 3 hónapos kemény diéta (Candida diéta, nem ehettünk semmilyen pék- és cukrászsüteményt, tejet ill. tejtartalmú élelmiszert, semmit, amiben ecet, cukor van...) után a végeredmény: közel 20 kg-t sikerült leadnom, amit a mai napig tartok, ezen kívül a 2 féle vérnyomás-csökkentő gyógyszeremből az egyiket elhagyhattam, a másikból már csak felet kell szednem, normalizálódott a vérnyomásom, könnyebben mozgok...
Ma már fogyaszthatok tejet és tejtermékeket, vásárlásnál csak annyira kell odafigyelnem, hogy a vásárolni kívánt termékben ne legyen búza, árpa, zab, tönkölybúza és rozs. Mert bizony, sok konzervben, felvágottban, de még a mirelit zöldségekben is fellelhetők!

A topikot azért nyitottam, hogy beszélgessünk, kiről derült ki, hogy van-e valamilyen fokú táplálékallergiája, recepteket cseréljünk, írjunk, illetve kisebb-nagyobb prakitkákat osszunk meg egymással.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban