15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Leanderek(18)
Vendégeink a kertben(17)
Bonsai-bonszáj (2)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Én így tartom (gyakorlati tanácsok növények tartásáról)
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Orchideák otthonunkban (111)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Kávéház (41)
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
ÜNNEPI KÉSZÜLŐDÉS (5)
Nagyik és ŐK..........(3)
Nagyik és Ők....(4)
Kávéház (40)
Találd ki (29)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Vicces történetek,...képek(17)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben(10)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
4:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!....jó készülődést
5:56:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:51:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:51:am kutyus :
Jó reggelt!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:07:am kutyus :
Jó reggelt!
3:02:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép hetet kívánok!
6:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:48:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!.....remél em, ma nem lesu olyan pocsék, nyálkás az idő
5:53:pm Bojtárgazdi :
Én meg mosok és mosok...
6:04:am kutyus :
Kocsonyát főztem, kenyeret sütöttem......ezért aztán nem értem rá itt GAZolni
6:03:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
7:44:pm bau :
Hol vagytok? Mindenkit elvitt a KRAMPUSZ?
5:30:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:09:am bau :
Köszönjük!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető?
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető?

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.03.14, 05:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van már ilyen témájú topic, ott keresd a megoldást
Az Új hozzászólás gombbal lehet a topicban írni, ne az Új témára kattints/moderátor

Ezt zárom

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4204

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
AnnaPanna
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.13, 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ildis, képzeld az este vmi belső sugallat folytán, átültettem az orchideámat, pont úgy, ahogy te most mondod. A száraz gyökereket levágtam és jól behelyeztem az ültető közegbe. Mondjuk én azért tettem, mert a kötők nagyon rosszul néztek ki ott, az orchidea is esett ki a tartóból. Megöntöztem és máris jobban néz ki. Mostmár nincs más hátra mint várni. Very Happy
Köszi nagyon a tippeket. Mind hasznos, amiket írtál!

Köszi a videót is. Jópofa a bácsi. Én pár gyökeret kint hagytam, de most újraültetem hamar, amíg meg nem szokja. Jaj de örülök!

Ildis73 írta:
Kedves AnnaPanna!

Így a képeket látva ez az orchi egyáltalán nem haldoklik, csak nagyon rosszul van a cserépben, ha jól látom, az összes ép és egészséges gyökere a cserép, illetve a közeg fölött van, ha locsolod is, nem is kap vizet, jelenleg annak is néz ki, kicsit vízhiányosnak, de egyébként semmi más baja. A helyedben újra átültetném, szinte az összes gyökerét kéregbe tenném, a legalsó levélig: akkor a madzaggal sem kellene vacakolnod, megállna magától is. Nézd, itt egy video, hogy általában hogyan kell csinálni:
http://www.youtube.com/watch?v=SxgzkxOU4xY
Egyébként így a youtubon nagyon sok jó átültetős-gondozós kisfilmet lehet találni, mindenféle növényről, én szoktam itt bogarászni Very Happy
Vissza az elejére
Ildis73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.03.13, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves AnnaPanna!

Így a képeket látva ez az orchi egyáltalán nem haldoklik, csak nagyon rosszul van a cserépben, ha jól látom, az összes ép és egészséges gyökere a cserép, illetve a közeg fölött van, ha locsolod is, nem is kap vizet, jelenleg annak is néz ki, kicsit vízhiányosnak, de egyébként semmi más baja. A helyedben újra átültetném, szinte az összes gyökerét kéregbe tenném, a legalsó levélig: akkor a madzaggal sem kellene vacakolnod, megállna magától is. Nézd, itt egy video, hogy általában hogyan kell csinálni:
http://www.youtube.com/watch?v=SxgzkxOU4xY
Egyébként így a youtubon nagyon sok jó átültetős-gondozós kisfilmet lehet találni, mindenféle növényről, én szoktam itt bogarászni Very Happy
AnnaPanna
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2014.03.12, 22:51    Hozzászólás témája: Haldoklik az orchideám - kidobjam vagy megmenthető? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

2 éve, január végén kaptam egy orchideát - Phalaenopsis - szülinapomra. A bimbói még akkor lehulltak, valószínű megfázott. Akkor nyáron hozott két virágot és azóta semmi. A tavaly ősz elején, mivel a levelei óriásiak voltak -nagyon hosszúak- szépen fogtam és levágtam őket, csak két kisebbet hagytam meg. A száraz gyökereket levágtam, és újraültettem az egész növényt, remélve, hogy megújulva fog örvendeni további életének. De sajnos nem így történt Sad Azóta egyre gyengébb állapotba kerül, hozott egy kis levelet, de az sem néz ki valami túl fényesen... szerintetek mit kellene tennem vele? Dobjam ki? Még megmenthető?

Ablakban tartom, kéthetente öntözöm, a kaspóba kavicságyat készítettem arra helyeztem rá a virág tartóját. Néha egy kis vizet öntök a kavicsokra, hogy legyen párája. A gyökerek a földben szárazok és a külsők halvány zöldek, fehérek, nem is látom, hogy fejlődnének.

Kérlek ha van valami tippetek, hogy mivel lehetne megmenteni, írjátok meg.

Szépeket mindenkinek,

Anna Panna

[/img]
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban