15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (2)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (108)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (108)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szépek!

gika! Nekem is van egy ilyen Beallaram, de nem nagyon szeret engem... Embarassed Crying or Very sad
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 20:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hasonló kis Cattleyám nekem is van, ugyan nem lett ennyire narancs, inkább sárgás volt rózsaszín ajakkal, illatos, nagyon szeretem, ez még nyári kép:

ő is két leveles, és több virágot hoz egy száron, a virágok eléggé viaszos tapintásúak, és egész tartósak, 4-5 hetet kibírtak ha nem még többet, már nem emlékszem, virágot meg az összes kinyíltról elfelejtettem csinálni Embarassed ez a kép a nyílás utáni napon készült Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 19:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mashu: Ez csodaszép!! Király

Ma teljes pompában fogadott a catty ugra

szépen virágba borul a pár hetes beszerzésű Beallara is, nem bántam meg Very Happy

A Milti Honolulu csak két virágot hozott idén, a randa lustája, de azért szeretem Laughing

egy picike phala

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 18:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

elvileg nem lenne gond az átültetést, értsd úgy, hogy hetek óta hurcolják a gazokat becsomagolva virágostól, ha az nem ártott meg nekik, lehet ez még jót is fog tenni Smile mivel nem volt sokat locsolva, szerintem ne számíts sok gyökérre a növényeken, ezt majd tavasszal pótolják Smile

update: kinyílt a Dendrobium Spring Dream 'Apollon'

Vissza az elejére
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 16:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kiállításon vettem a tajvaniaktól 2 mohába ültetett Cattleyat. Máskor az ilyen közegbe ültetett növényt azonnal átültettem rendes kéregbe, most mégis gondban vagyok. Az egyik virágos, a másik bimbós. Várjam meg, hogy elvirágozzonak? Vagy meg kellene várni a tavaszt? Rolling Eyes Question
Az EOC-on vettem tőlük utoljára növényt, de hát az ugye tavasszal volt. Az egyik akkor is lepotyogtatta a bimbóit...
teszti
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.18, 06:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Masu Taps Ok
Vissza az elejére
Mangiry
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mashuro, csodaszépek!
Vissza az elejére
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 22:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hideget is! de ha kész az új bulba teljesen és nincs rajta tasak, akkor már nem is lesz, csak a következőn Sad
Vissza az elejére
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar írta:

Egyleveles catty témában nekem olyan gondom van, hogy már sikerül szép nagy feszes bulbát gyártanom, csak tasakot nem hoz sehogy sem, és egységesen egyik sem. Rolling Eyes Akkor ő már félúton eldöntötte, hogy figyiszt mutat, és juszt se fog virágozni?

Szárítsd!
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, hasonló a Nellyre, de mégsem az. Pont ezért vettem Nellyket, de egyet sem tudok megtartani, cambria ide vagy oda. Meg ez a Nellynél nagyobb virágú, és több a fehér meg a babarózsaszín benne, egyszerűen jobban tetszik a Nellynél. Embarassed Plusz ez egy totál igénytelen cambria, simán panelban elvan, semmi nyűgje nem volt. Imádtam. Annyira rosszul esett, mikor nyaralás alatt a szomszéd kinyírta a kánikulában. Crying or Very sad A Nellyk meg egyáltalán nem bírják nálam sem a meleget, sem a szárazságot. Nekem ők túl hidegesek. Tudom, másnál simán pikk-pakk, de nálam nagyon nem. Mint ahogy az oncik sem, legalábbis a sárga felhő nem. Nagyon páraigényes. Pillanatok alatt fonnyad a bulbája nálam a szárazságban. Spriccelgetni meg nincs időm. Embarassed Úgyhogy már kiszelektáltam, hogy mik maradnak meg nálam, mással már nem nagyon próbálkozom. Rolling Eyes Azért köszi csajok, arik vagytok, mostanában tényleg sok Nelly van mindenhol a boltokban. Laughing
Nelly-m ilyen volt. Sztem pirosasabb, mint a Vulk... (gika, én sem tudom sose megjegyezni a nevét Laughing )

Egyleveles catty témában nekem olyan gondom van, hogy már sikerül szép nagy feszes bulbát gyártanom, csak tasakot nem hoz sehogy sem, és egységesen egyik sem. Rolling Eyes Akkor ő már félúton eldöntötte, hogy figyiszt mutat, és juszt se fog virágozni?

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Joomar: A hódosban láttam nagyon hasonlókat a múlt héten, bár lehet az is Nelli volt Embarassed

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
cherry41
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Joomar én tegnap láttam Nelly Islereket, az eléggé hasonlít erre a Vuyl... Rolling Eyes
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

joomar: most az osanban cambriák vannak, nézz be hátha Smile nem az enyém a gaz, nekem nem mondom hogy nem volt szerencsém velük, a miltit megvirágoztattam, de sokkal kevésbé hisztis gazok is vannak amik hasonlóan szépek, így maradnak a polcokon Smile
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 17:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mashumaro írta a lezárt topicban, így sajnos nem tudom ideidézni. Sad
Idézet:
Ezeket a mindenből kreált Oncidium hibrideket nem tudom beazonosítani, de itt van egy:

Szóval ismerem őt, imádtam, sajnos évekkel ezelőtti a kép. Gondoltam, majd könnyű szerrel visszapótolom, hát ez három éve nem sikerül. Crying or Very sad Úgyhogy most nagyot dobbant a szívem, mikor megláttam itt. Nagyon jó kis cambria. (ha vki lát vhol eladó ilyet, sikítson nekem pls.)
Ilyen volt három évvel ezelőtt:

gika: ezt a hitetlenséget meg se hallom! Nálad olyanok virágoznak, hogy csak pislogunk, ergo jó a klíma. Tessék beszerezni fajt, oszt meg tetszik látni, hogy igazam van!! Laughing

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mashumaro
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.11.17, 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

hát pedig van könnyen tartható faj nem is egy Smile például ez a Coilostylis ciliaris szerintem nem vészes gaz, akinek van ismerőseim közül, meg ahogyan látom, gyorsan nő, én kezdőknek ajánlanám mindenképpen,mivel az élőhelyén akár szélsőséges körülményeknek is ki van téve, így a tartási hibákat tolerálja Smile a Laelia ancepset sem gondolnám hisztinek, ő már augusztusban elkezdte tolni a virágszárat, csak türelem kell, mert 4 hónap míg kineveli a virágokat Smile összességében szerintem egy átlagos cattleya tartással fénnyel jól elvan mind a kettő Smile
az epidendrumokat is tudom ajánlani, gyakorlatilag az is kiírthatatlan, és ott is az ibaguense/radicans elég mutatós ám amikor virágzik, kicsik a virágok, de egyszerre sok nyílik, és látványos Smile

persze azért nálam is inkább a hibridek vannak többségben, mivel amikor elkezdtem ezzel foglalkozni, akkor azok jöttek velem haza mindig, de ez fordulóban van, most a fajok érdekelnek jobban már Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 39, 40, 41  Következő
40 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban