15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
10:55:pm pili :
Kátya - nézz be az időjárásosba!
4:38:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Orchideák otthonunkban (108)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Orchideák otthonunkban (108)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.04.08, 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez a topik betelt! Ne írjatok ide!

FOLYTATÁS ITT
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1143681#1143681
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2014.04.08, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bognarkatalin írta:
rengeteg hangya jelent meg rajta a leveleken meg a környékén rohangásznak. Sad Embarassed

Nálam a cymbin akkor jöttek a hangyák, mikor az új hajtásokon kis vízcsepp szerű édeskés mézgás kiválás volt, de tetű nem volt rajta. Ezt a mézgát nyalogatták.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.04.08, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Winu
Köszönöm a tanácsot.Akkor a többit is át kell néznem mert többen egy helyen teleltek. Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
winu22
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.04.07, 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Katalin,ahol hangya van ott levéltetű is található.
Nekem is van sok cimbim de eddig mindig jöttek a virággal együtt.
Szerintem nézd át,ha van akkor azt kell megölnöd és a hangya eltünik magától.
A hangya különben nem tesz kárt benne

Csuri!
Érdekel tegyél képet és azt is milyen szinű.Nálam is egy szál dróton lóg.
Vissza az elejére
bognarkatalin
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.04.07, 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az 5 éves cimbim először hozott 3 bimbót,nem foglalkoztam vele a lépcsőházban telelt,meg beteg is voltam,vagyok.Minimális vizet kapott.Ma kiraktam az erkélyre beáztattam és rengeteg hangya jelent meg rajta a leveleken meg a környékén rohangásznak.Mit tegyek?Elég,ha holnap reggel nyakig áztatok?,Szeretném a vIrágot is látni. Sad Embarassed
Vissza az elejére
zivatar80
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2014.04.07, 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezeket láttátok már? Szerintem csodálatosak! Vannak ilyenek Nektek is, vagy ezek mennyire különlegesek?

http://www.thefeaturedcreature.com/2013/01/6-amazing-orchids-that-look-just-like-animals.html

www.ankert.hu - Anna kertje, kertészeti oldal
www.esotanc.hu - a felelős időjárás-előrejelzés
Vissza az elejére
csuri
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 22:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a választ reménykedtem hogy olvasod winu mert emlékeztem hogy egyszer mutattál egy vandát sok gyerekkel csak az a baj hogy nincs üvegházam az ablakban felkötve nevelem kb 1 éve de ezek szerint szereti a helyét a gyökere is nagyon beindult kivettem a kosárból amikor hozzám került hajlítottam egy drótot huroknak és az tartja hogy a gyökerei is szabadon fejlődjenek, nem vágom szét csak ha látom hogy valami gond van az anya tővel ,ha lessz időm majd lefotózom.
Vissza az elejére
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 22:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Winu, köszönöm! Ezek azok a tartási információk amit csak az ilyen "guruktól" tudhat meg az ember.
Amikor kertészetben vagy kiállításon vásárolok az eladónak legtöbbször az a lényeg, hogy kifizessem az árat. Volt már rá példa, hogy az előttem fizető vásárlóról "lerít", hogy nagyon laikus, mégsem adtak neki bővebb útmutatót. Lehet, hogy némelyik kereskedőnek az is a célja, hogy ne maradjon meg a növény, szinte "vágott" virágot árul. Ha tönkremegy majd veszel másikat ha tetszik... Rolling Eyes Wink Question
winu22
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem szebb igy Csuri!
5-en vannak rajta és négy már virágzott,egyáltalán nem zavarják egymást.
Egymást látják el párával és szebben nőnek

Bekati:minden bulbásra igaz.Mig az uj hajtás nem indul be addig viz érzékeny mindegyik.Hazájukban is ilyenkor szárazabb időszak jön és pihenésre vonulnak.Ha sok a viz a gyökérzónába rohadhat könnyen.A legjobb esetben marad egy pár gyökér ami kevés erőt ad az uj fejlődéshez ezért több de satnya hajtást hoz életfentartási ösztöne miatt de ezekből csak több év után lesz virágzó bulba
Vissza az elejére
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Miért akarod szétválasztani? Kezdő vandás koromban amikor itt kérdeztem a szétválasztást azt válaszolták a szakértők, hogy nem kell bántani. Megsérülhet mind a kettő. A gyökerek összenőve, meg a vágás se eshet jó nekik... Pár év múlva lesz egy szép nagy Vandád tele virággal. Tavaly a kiállításon volt egy óriás kék rengeteg oldalhajtással. Csodaszép egy ilyen.
csuri
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csoda szépeket mutattok gratulálok mindenkinek! Sajnos az enyémek közül 1-2.-tö megadta magát de viszont örömöm is van a fehér vandám már hozott egy gyereket még nem választottam le és most láttam hogy a gyerek fölött indít egy uj gyereket, szeretnélek kérdezni benneteket mikor érdemes leválasztani az anyatőröl? Mióta növeszti a gyereket 2X virágzott.
Vissza az elejére
Bekati
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.04.06, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

winu22 írta:

A miltivel sincs semmi gond ha a vizet jól adagoljátok.

Hááát, akkor lehet, hogy ha akciósan ráfutok egyre bepróbálkozom mégegyszer... Nagyon tetszenek. Ezek a tanácsok a zygokra is nagyjából érvényesek?

Winu, ha szervezel "nyílt napokat" akkor megyünk! Laughing
Csodálatosak a virágaid! Rolling Eyes Shocked Very Happy
linterneszegedieva
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2014.04.05, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyönyörűek Winu , mint mindig , ...ahogy megszoktuk tőled ! Taps Taps

Éva Pá-pá
winu22
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2014.04.05, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy pár apróság hátha nem láttátok még
A miltivel sincs semmi gond ha a vizet jól adagoljátok.Amit láttam a képen lejjebb látszik az egyenlőtlen viz adagolás,harmonika levél lesz belőle.Mikor pihen nagyon kevés kell neki és azt is ugy,hogy ne maradjon a levél között vélen sem.Mikor az uj hajtás beindult és kezdenek a levelek kibomlani onnantól lehet locsolni de rendszeresen mig el nem virágzik.Pihenőidőben egy fölösleges locsolás végezhet vele.Nagyon finomak a gyökerei és ha nincs felhasználás berohad

Ez az én véleményem

Legutóbb winu22 szerkesztette (2014.04.05, 20:12), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
gika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2014.04.05, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Áááá, nem vagyok én olyan röhög2 tippem azért van a miltire. Szerintem azért szeret nálam mert nincs a párkány alatt radiátor. Rolling Eyes

https://picasaweb.google.com/106695724209263686672
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Következő
1 / 41 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban