14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Leanderek(18)
Szobanövények (22)
Gloriosa Rothschildiana (2.)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Szárazkert
Szárazkert
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)
Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Sziklakerti növényeink (13)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Paprikák, chilik (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
IDŐJÁRÁS (59)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (69)
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(16)
Kávéház (40)
Találd ki (28)
A Tudat keresése (2)
Szomorú vagyok (9)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:51:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:17:am tercsi :
ebben a cikkben jól le van írva! Sok sikert hozzá!
11:16:am tercsi :
http://novenytar.krp. hu/novenytar/sarkanyf a-tarka-dracena/30
10:45:am Boncamano :
Sziasztok, a sárkányfám szára elkezdett puhulni, nem adtam neki sok vizet soha a levelei egyre sárgábbak. azon gondolkodom hogy levágom hogy megmentsem kb 10 éves 4 egű. Mit tegyek, segítségetek megköszönném.
8:10:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot
5:48:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:44:am kutyus :
Jó reggelt
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:56:pm Emmylie :
Jo éjszakát.
5:37:am erdőmenti :
Jó reggelt, szép hetet Mindenkinek!
10:45:pm Emmylie :
Jo éjszakát
5:44:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:49:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bougainvillea
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bougainvillea
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

emke27 nem tudom mekkora a növényed, de ha könnyen mozgatható akkor én hagynám a leanderekkel amíg nincsenek nagy minuszok és az éjszakai hőmérséklet nem megy 5 fok alá a folyosódon. Nem bírnák ki a -1-2 fokot. Ha már nagyon hideg van akkor ráérsz bevinni a lakásba, esetleg ha van olyan ablakpárkány ahol elfér és nincs alatta fűtőtest, az is jó mert ott lényegesen hűvösebb lehet mint a szoba belsejében.
Hűvösben teleltetésnél öntözés nagyon kevés, főleg ha az összes lombja lehullik. Nem kell megijedni ha csak a csupasz ágak maradnak, tavasszal kihajt ha a gyökere nem károsodik a sok víztől.
Azt még hozzátenném, hogy a frissen gyökerezett dugványokat nem kell hűvösre tenni, jobb ha maradnak egy fűtött szoba ablakpárkányon. Ebben az esetben ügyelni kell, hogy ki ne száradjon nagyon a földje de nem szabad nagyon vizesnek lennie és nem állhat alatta víz.

Legutóbb virág55 szerkesztette (2013.11.14, 15:56), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
emke27
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 16:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kvagi ! Köszönöm a válaszod. Akkor a többit tavaszig nem bolygatom. Amiről le vettem a pet palack tetejét, nem lekókadt, hanem ledobálta az összes levelét Crying or Very sad Gyönyörű szépek a Bugenvilleáid, remélem nekem is sikerül majd a kicsi dugványokból párat jövőre felnevelni.

virág55

Nekem nincs télikertem, csak fűtetlen folyosóm ahol a leándereim telelnek, de ott télen ha -20 fok van kint, le ment a hőmérséklet o, -1-2 fokig is Crying or Very sad a leáknak nem ártott, de a bugi kibírná azt??? vagy inkább fűtött lakásban teleljen majd velünk?? Ez nehéz kérdés lesz számomra Crying or Very sad , de valószínű az új szerelem a virágoknál a Bugenvillea lesz, olyan szépeket mutattatok Laughing , az a kérdés, hogy ők is így gondolják-e majd??? Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 13:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem van egy télikertem, ahol ha télen nem süt a nap akkor is van 10 C fok nappal, éjszaka sincs fagypont alatt és jó sok fény van. Ez nagy előny és korábban kezd hajtani és virágozni is. Általában az előző évi hajtásokon hamarabb lesznek virágok.
Azt még elfelejtettem írni, hogy talán a Barbara Karst az ami tavasszal tömve virággal levél szinte semmi, aztán egész nyáron elvétve virágzik. Bár ezt a fajtát virágzás után szoktam metszeni mert az egekben járna ha nem vágnám vissza és lehet azért nem virágzik már nyáron sokat. A többi az többször nyílik, még behordáskor is sok virág van rajtuk.

Kvagi, nagyon szépek a virágaid. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Virág55 köszi, ezt írtam előzőleg,

bippa írta:

Most ablak előtt garázsban telel

tavaly is hűvös helyen volt, amit bent teleltetsz talán korábban fog virágba borulni úgy tudom.
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 12:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bippa! A szomszédom fűtött lakásban teleltette őket, nyáron alig virágoztak neki. Nálam világos, de hűvös helyen vannak télen, virágözön van nyáron. Az albumomban meg lehet nézni, milyenek szoktak lenni.
Vissza az elejére
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kvagi írta:

bippa
Nem tudom neked megmondani ,hogy miért nem virágzott mindegyik. Sok oka lehet. Ugyan az a fajta ?

Kvagikám,
tavaly mindkettő egyszerre ontotta a virágot, két különböző fajta.
Hát ez akkor talány. Kíváncsian várom a nyarat, mit fognak csinálni.
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.11.13, 00:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ágikám!

CSODASZÉPEK! Gratula Neked! Taps Taps Taps
Csak szaporítsd őket, mert én is hamarosan jelentkezek nálad.
Vissza az elejére
kvagi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen Very Happy
Nem tudok betelni velük ,annyira tetszenek.

kjucus77
Igyekszem ,hogy legyen tavaszra piros és rózsaszín is . Smile

bippa
Nem tudom neked megmondani ,hogy miért nem virágzott mindegyik. Sok oka lehet. Ugyan az a fajta ?
Olyan nekem is van ,amelyik idén most hoz bimbót először,és olyan is van , ami idén még nem nyílt.
A metszésről csak annyit ,én nem vágtam vissza őket. Majd tavasszal ,de csak kicsit . Én hagyom nőni őket ,kúszó növények ,irány a létra Smile

emke27
Világos helyen vannak ,idén már fóliában .Előző években nappali ablakában.
Amikor sötét ,hideg helyen teleltek ,bizony volt veszteség.
A dugványokat ,ha meggyökeresedett ,nem bolygatom ,nem ültetem át. Marad abban. Nagyon kényes a gyökere ,hamar megsérül ültetéskor.Lehet nálad is ez történt. Ha van gyökere ,nem szokott lekókadni ,ha leveszem a búrát.

Bági
A citromsárgát én is sokáig kerestem . Nyár elején sikerült vennem horror áron.Azóta harmadik hullámban virágzik ,most a legszebb.Még nem szaporítottam belőle.

Én csak óvatosan metszem őket,csak az ágvégeket,és a kajla vékony ágakat. Ezt a módszert egy bugi kertészetben láttam.Inkább tekergették őket karóhoz,létrához.

kvagi
.............................................

Honlap: http://www.agikertje.hu/

Facebook: Ági kertje/csoport
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bági
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 11:55    Hozzászólás témája: x Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ági!
Nagyon szépek a bugijaid, különösen a citromsárga tetszik. Régóta keresem.
Már egyszer rendeltem is, de narancssárgát küldtek helyette.
Ha lesz belőle cseréd, vagy akár hajtás is, szólj légy szíves.
Az enyémek most nem virágoznak, csak a ciklámen, de nincs időm fotózni.
Megyek is, mert még mindig vannak kinn növényeim.
Jó ötlet a külön topik. Megérdemlik.
Vissza az elejére
emke27
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 08:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kvagi

Csodaszépek a bugijaid Shocked
Szívesen olvasnák a tapasztalataidról a bugikkal kapcsolatban. Hol tartod őket télen?? Az ősszel én is tettem le ágacskákat gyökereztetni, van sikerélményem is Laughing , gyökeret húztak de mikor ki vettem a búra alól és nagyobb edénybe ültettem, ledobálta a levelét Crying or Very sad , most ijedtemben Embarassed , a többit hagyom a búra alatt Rolling Eyes . Nincs még tapasztalatom Crying or Very sad
Jó lenne a tanácsaidat olvasni.
Vissza az elejére
bippa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.11.12, 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kvagi,
2. éve gyönyörködöm a sajátomban, igen lassan eredt meg a dugvány, (ősztől tavaszig tartott)
Eddig valami miatt soha nem maradtak meg.
Kvagi mi miatt lehet az, hogy az egyik ontotta a virágot nyáron, a másik nem, de ugyanolyan szépen fejlődött 3 m-re nőtt mindkettő. Ugyanabban a bánásmódban részesültek, sőt egymás mellett is voltak.
Most még tapasztalatokat gyűjtök, ha van tanács szívesen fogadom.
Most ablak előtt garázsban telel, tavasszal ha 50-60 cm-re visszavágom, biztosan jól meg fog bokrosodni. Vagy most kellene inkább, hogy hamarabb dolgozzon a kihajtásra?
kjucus77
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2013.11.11, 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ági!!
Ez nagyon jó ötlet!!
Bár én még nagyon kezdő vagyok belőlük!!
Én csak olvashatom még, és gyönyörködhetek a virágaidban!!
De ha a szép fehérem ami Tőled van elkezd majd nálam is fejlődni én is hozzászólhatok majd érdemben is!!

Hát majdnem leestem most a székről ahol ülök annyira szépek!!
Minden elismerésem!! És van rózsaszín is??!!
A piros mellé amit beszéltünk már most tehetsz el nekem tavaszra!!
Pá-pá
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kvagi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.11.11, 22:39    Hozzászólás témája: Bougainvillea Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy gondolom ,olyan sokunknak van már Bougainvillea virágja,hogy igazán lehetne egy ilyen topik is.
Itt elmondhatjuk egymásnak a tapasztalatokat , mutathatjuk gyönyörűséges virágaikat .
Indulásnak hoztam is friss képeket.Hozzátok Ti is !

kvagi
.............................................

Honlap: http://www.agikertje.hu/

Facebook: Ági kertje/csoport
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
11 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban