13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18281
Összes látogató: 8
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Leanderek(18)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növény ez?? (37)
Szobanövények (22)
bir a hideg ?
Karácsonyi-, húsvéti- és levélkaktuszok (11)
Kertünk meglepetései
Kertünk meglepetései (2)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Konyhakerti növények (14)
Konyhakerti növények (13)
Golgoták (17)
Kúszó és futó növények (19)
Orchideák otthonunkban (110)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (54)
Gazlap szakácskönyv(63)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (8)
Eladnám......Vennék (10)
Abádszalóki találkozó.
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Kávéház (39)
A Tudat keresése
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Írj bármilyen témáról(13)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Kutyák, cicák, egyéb házi kedvenceink(49)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:42:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,kellemes hetet
10:11:am pili :
Szép ünnepet ebben a jó hűvösben!
8:16:am kutyus :
Jó reggelt! már csak csöndes eső esik
4:49:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
7:55:am kutyus :
Jó reggelt!!! Ma már voltam Budán kutyát etetni, a Bosnyák piacon, reggeliztünk........n emsokára indul a konyha-szolgálat, és emygek a barátainkért
7:36:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Én paradicsommal fejeztem be a napot ma meg avval kezdem
4:51:am csiri67 :
Jó reggelt mindenkinek !Kávé lehörpintve,indulhat a nap!
2:14:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
7:55:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:12:am Emmylie :
Jo reggelt.
10:35:pm oerzsi :
Szia Bau -igen, csütörtökig itthon vagyok még.
11:00:am bau :
Szia Erzsi Szabin vagy??
6:14:am kutyus :
Jó reggelt!.él még a kaktusz virágom!!!
6:01:am Emmylie :
Szép napüt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bougainvillea
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bougainvillea
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.17, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyugodtan vágd vissza, annál előbb erősödnek az alsó hajtások . Az a tapasztalatom ,ha nem vágom vissza a bugikat nehezen hozzák a virágot. Visszavágás után a meglévő hajtások megerősödnek ,és hamarosan megjelennek a virágok is,vagyis a színes fellevelek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kisfecske
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.06.17, 12:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Laci, nem vagyok egy bougainvillea mágus, ezért csak gondolom ,hogy nem túl jól teleltek a bugik (nálam is volt elég sok száraz hajtásvég, én levagdostam őket). Smile
ászokfa
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2017.06.10, 00:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! A bugim hajtásai olyanok mintha félig visszaszáradtak volna. A földhöz közeli részen jönnek zöld hajtások de gyengén. Szerintetek elképzelhető, hogy a felső rész valóban kiszáradt? Nem vagyok olyan bátor, hogy csak úgy vagdossam. Így meg fura nagyon..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gyopárka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.06.06, 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsela!

Köszönöm a választ! Sajnos egyre inkább úgy látom, hogy nem fog megmaradni a bugim. A földje ennek is tiszta tőzeg volt, azért is gondoltam átültetni, azt a szövetet meg azért próbáltam leszedni,mert eddig ahányszor ilyenben volt a növény, amit kaptam, ha nem szedtem le róla tutira elpusztult, hiába ültettem át azzal együtt.
Pár nappal később vettem egy hibit, szintén tőzeges talajban, szintén betekert gyökerekkel. Azt is átültettem, leszedtem a szövetet és két nap múlva már virágzott, mintha mi se történt volna. Sajna a bugi kényességével nem számoltam. Jó kis lecke volt.
Capsella
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.06.05, 21:44    Hozzászólás témája: Bougainvillea Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyopárka!

Elméletileg az a kis szövetke, amit láttál a cserépben a bugi körül, annak nem kellene gondot okoznia. Azt a szövetet a gyökér átjárja és a külső talajból is táplálkozik. Ebben a szövetben és benne némi közegben nevelik a szaporítóanyagot és a szükséges méret, fejlettség elérése után ültetik be a cserépbe, az én ismereteim szerint.

Azt megfigyelted-e, hogy milyen talajba volt ültetve a bugid?
A konkrét esetre nem tudok okosakat mondani, mert ahhoz látnom kellett volna, de talán még akkor sem lehetnék biztos a baj okában.

Azt a kis szövetkét lefejteni a gyökérállomány sérülése nélkül általában nem lehet.

A nagyüzemiből vásárolt növényeket célszerű azonnal átültetni, mert gyakran egy nagyon tőzeges közegbe vannak elültetve és rendszeresen tápoldatozzák őket.
A "gyárukból" elkerülnek a kereskedelembe, nagykereskedés, kiskereskedés, lehet, hogy 2 hétbe is beletelik, mire a célszemélyhez eljut a növény. Előfordulhat, hogy addigra éhenhalóban van a növény. Ha ehhez még egy enyhe szomjazás is társul akár egyetlen alkalommal, kész a baj. Egy gyors átültetés még mentheti a helyzetet.
Azért írok gyors átültetést (a megfelelő közegbe), mert a talajból aligha vesz fel túl sok tápanyagot, ellenben, ha a szomjazó növényt megöntözzük tápoldattal, akkor előfordulhat, hogy túl sok tápanyagot vesz fel. Természetesen egy hígabb oldatottal ez elkerülhető. Az is megoldás, ha először nem tápoldatos vízzel öntözzük meg, utána tápoldatossal, de lehet, hogy mire tápoldatoznánk, már nem szomjas és nem veszi fel a tápanyagot.

Az egy nagy trükk, hogy olyan is van, amikor elég nagy az új vett növénynek a cserepe, nagyon jó minőségű föld van a cserépben, tehát csak öntözgetem, de pár hét után elkezd romlani a növény állapota.
Végül az átültetés mellett döntök, szerencsére. Így jártam most egy rozmaringgal. Csak a cserép tetején volt talaj, alatta tőzeg, vagyis az nem sok tápanyagot tartalmazott.
Egy hete ültettem át, kezd magához térni.
Ilyen esetet már többször benyaltam, csak olyan is volt, amikor már elkéstem az átültetéssel. Merthogy nem minden éhhalál fordítható vissza.
Vissza az elejére
Nusika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2017.06.05, 06:10    Hozzászólás témája: kép Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is olyan régen még láttam a képeimet- majdnem egy évig senkit nem zavart. Sajnálom, ha egy bugis kép nem jó ebben a topikban -- a dézsásban sem láttam.Bocsi, hogy nem vettem észre a méretét!!!
Vissza az elejére
gyopárka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2017.05.28, 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Múlt héten kaptam egy bugit, de kilátszott a cserépből az a papír szerű valami, amivel az áruházakban kaphatő növényeknek sokszor betekerik a gyökerét (tudja valaki,hogy minek csinálják ezt???), szóval úgy gondoltam nem várom meg míg emiatt tönkremegy, inkább átültetem, de ez is eléggé megviselte szegényt, sok levelet ledobált és nagyon lekókadt. Most azt látom, hogy a felső részen már mintha kezdene magához térni, de még elég rosszul néz ki szegény. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mivel kényeztessem, hogy kiheverje az átültetés okozta sokkot!
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.07.06, 09:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nnna !Smile

Tudtam én,hogy csak szólni kel piszkál

GYÖNYÖRŰ SZÍNŰEK! Király
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2016.07.06, 09:46    Hozzászólás témája: a másik Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://s1282.photobucket.com/user/wilhelmpeter/media/13480314_1166351820089924_1220486874_n_zps66xbiib2.jpg.html]
http://i1282.photobucket.com/albums/a532/wilhelmpeter/13480314_1166351820089924_1220486874_n_zps66xbiib2.jpg

Képed javítottam, mert széthúzta az oldalt. Betehető képméret 640x480!!/moderátor
Vissza az elejére
Nusika
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2016.07.06, 09:42    Hozzászólás témája: bugi Hozzászólás, az előzmény idézésével

a dézsások közé tettem...
http://s1282.photobucket.com/user/wilhelmpeter/media/13407449_1166271726764600_1424619735_n_zps18kpjx48.jpg.html][img]http://i1282.photobucket.com/albums/a532/wilhelmpeter/13407449_1166271726764600_1424619735_n_zps18kpjx48.jpg

Képed javítottam, mert széthúzta az oldalt. Betehető méret 640x480///moderátor
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.07.06, 09:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Senkinek nincs bugija? Shocked
Máskor annyi szép fotót hoztatok... Itt az ideje ,biztosan virágzik néhány! Smile
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.09.03, 10:04    Hozzászólás témája: lemosó Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már elég régen vannak bugijaim, de csak az idén kellett permetezni őket, úgy néz ki atkák támadtak.
Most se mind egészséges. Némely levelek deformáltak, később a levél szélein sárgás foltok jelennek meg, lehullanak.
Egy másik tarka levelűnek a levélszélei mintha megégtek volna a napon.
Szeretném felkészíteni őket a következő évre!
Van valami tapasztalatotok ilyen téren, szoktátok lemosózni?

Köszönöm a segítséget előre is.
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.08.27, 11:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Virág55!

Csodálatos színélmény. Jövőre az enyémen is ennyi virág lesz!!!

Marika
Vissza az elejére
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.08.26, 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam most ő van a topon, a többiek második nekifutásra készülnek virágzásban. Smile

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Eve
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.08.23, 05:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Valamelyik nap fotózok Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban