16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
6:00:am kutyus :
Jó reggelt!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:49:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - PERMAKULTURA: Termeszetszeru gazdalkodas
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

PERMAKULTURA: Termeszetszeru gazdalkodas
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
csucsesz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.11.07, 23:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hat bizony a talajjavitas az kesz muveszet...Itt nalunk Szekesfehervaron van egy gombatermeszto pasi, attol tudok venni letermett zsakokat 20 Ft/db aron, az jo kis cucc, felig rohadt szalma, tozeg meg marhatragya azt hiszem. Van egy kecskes pasi is, attol meg lenne ingyen tragya, esz is a fene, mert a terdszalag szakadasommal nem nagyon ugralhatok...:S

Rengeteg szervesanyag bevitellel lehet javitani a talajt, azt imadom, amikor olyan szagu a fold, mint a gomba, tele van mikroorganizmusokkal...Nekem vannak olyan ismeroseim, akik ossze is szedik a hazak ele kitett, bezsakolt kerti hulladekot, azzal gazdagitjak a kertjuket, es mennyire igazuk van...

Az asassal kapcsolatban....hat vannak esetek, amikor tenyleg elengedhetetlen. Egy szuz terulet betoresekor, vagy amikor teljesen kemeny...De ha jo a talaj, rendszeresen apolt es taplalt, akkor elhagyhato az asas valoban. De csak ha jo a talaj...tehat ha rossz, akkor azt meg kell javitani...Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.11.07, 22:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Többen is próbálkoztunk az idén az "öngyógyító kiskerttel"
Nekem a növények társításai elég jól bejöttek, de a talajtakarások már kevésbé.
Nem tudom, hogy mindenhol alkalmazható-e, ez a módszer, de amikor nekem a cékla a felásott földbe is csak a legvékonyabb gyökerét tudta letolni, és inkább a föld felett terjeszkedett. A répáim is igencsak furcsa formákat vettek fel a kemény talajban, akkor a jövő évi vetést hogy oldanám meg, mert az ásó alig megy a talajba, nem hogy a mag magától Embarassed Nálunk is minden maradék a talajba kerül.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csucsesz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.11.07, 22:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Huuuu, tok jo kepek, imadom nezegetni, csorog is a nyalam...Szep a repa is, nem olyan tapos, muvi egykaptafa mint a boti, de tutira zamatosabb!

Hogyan kell feltenni kepet? En is teszek fel!

En Angliaban elek, de most itthon ragadtam, mert volt egy balesetem. Ott annyira mas minden, nincs krumplibogar, meg borsokukac, viszont a malnat, epret, es minden mas gyumolcsot halozni kell, mert lezabaljak a madarak...

Lenin azt mondta :"Tanulni, tanulni, tanulni!"

....es habar en nem vagyok semmifele kerteszistenno, de en meg azt mondom:
"Mulcsolni, mulcsolni, mulcsolni!!! " Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
csucsesz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.11.07, 22:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, azt latom..Smile

De van meg uj a Nap alatt...vagy is nem uj, csak olyan, amit eddig nem lattunk.

Lattam az egyik topicban valaki az asasrol ir. Na hat barmilyen hihetetlen, a permakulturas gazgalkodasban nincs asas...Ez meg nekem is meresz, de ha belegondolsz, logikus....A termeszetben ki as? Megis micsoda boseg van mindenhol? Az elhalt szerves anyagok a talaj tetejen taplaljak es vedik a talajt a kiszaradastol. A szivem fajdul, amikor az emberek egetik az avart, vagy kiteszik az utcara zsakokban hogy elvigyek...Fizetsz, ha el kell vitetni, elviszik, komposztaljak, es fizetsz amikor megveszed, ha kell a viragfold ultetni...Smile))

A komposztalas nem rossz dolog, de lehet komposztalni helyben is, ezzel megsporolod a komposzttarolo helyet, a komposztra hordas munkalatait, esetleges forgatast, a kihordas es a talajba dolgozast. Ha viszont a halott szervesanyagot elterited az agyasokon (lehet apritani is ugy kicsit rendezettebb hatast kelt) veded a talajt a kiszaradastol, a gilisztak nem a komposztaloban, hanem magaban az agyasban szaporodnak el, javitva ezzel annak szerkezetet.

A film tok jo, annyira egyszeru annyira nagyszeru...Nezzetek meg!
Vissza az elejére
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.11.07, 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát azért sokan vetünk meg aratunk itt a dísznövények mellett.
Veszünk is-adunk is.
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4093
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3865
Még komposztálunk is.
http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4100
Ezt a tavasszal vetettem, múlhéten arattam, a zöldje visszakerül majd 2 év múlva az anyafődbe, addig a komposztban nyugszik.

Ezt 8 éve ültettem, már szüretelem.

10 éve ültettem 500 tövet-gondozom is. szüretelem is, sokan tesszük ugyanezt!

Be is főzzük télire!

A babnak a szára 2 év mulva ismét komposztálódva visszakerül az anyafődbe.
Vasvellával trágyázunk is gumicsezmában!
Ez egy joutube videó, ami több éve készült!,,,azt hittem sajátod a videjó!
Ja és angliában van többhektáros terület ez a kis gazdaság!
csucsesz
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2013.11.07, 21:25    Hozzászólás témája: PERMAKULTURA: Termeszetszeru gazdalkodas Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gazlap tagok!!!!

Ahogy latom a gazlapon foleg "viragos" topicoc vannak, nem igazan latok zoldseges, gazdalkodos topicokokat, de hiszem, hogy rengeteg ember van, akiket nem csak a disznovenyek, hanem az "eheto novenyek" is erdekelnek.

A permakulturas gazdalkodas az egy regi-uj fele gazdalkodas. En hiszem, hogy a termeszetnel nincs jobb gazda, es aki tole tanul abbol tudatos, figyelmes, a foldet nem kizsakmanyolo kertesz lesz, aki belekerul maga is az anyag orok korforgasaba, aki nem csak elvesz, hanem ad is.

Ajanlom figyelmetekbe a kovetkezo kisfilmet, es varom hozzaszolasotokat a temahoz...

http://www.youtube.com/watch?v=xGf4C84T1uM
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2
2 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban