14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
2:45:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:40:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:11:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot! Kicsit tovább aludtam
5:20:am Emmylie :
Jo reggelt szép vasárnapot.
1:36:pm Emmylie :
Szép délutánt.
6:05:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét itt egy hétbége......rohan az idő
5:12:am kutyus :
Jó reggelt
12:45:pm Emmylie :
Szép délutánt
5:46:am kutyus :
Jó reggelt!
5:38:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:35:pm Bojtárgazdi :
Szép estét, Emmylie Kedves! Habár már késő van...
5:30:pm Emmylie :
Szép estét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt!
6:13:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
3:45:pm Emmylie :
Szép délutánt.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Citrusokról mindent (9)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Citrusokról mindent (9)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.10.30, 22:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eddig én is a többivel teleltettem, de akkor még nem volt rajta termés. Attól tartok, le fog hullni róla. Sad

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2018.10.30, 06:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A citrus csopiban a szakértők 10 C alatti teleltetést javasolnak.0-10 C .Világos fűtetlen lépcsőház ?Ha hidegen van akkor fény sem kell nekik.Nekem a hideg spajz ablakban lesz ,a 30 cm koktélnaracsom. És totál szárazon.Csak akkor kaphat icuri vizet ha a levele kanalasodik.
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2018.10.29, 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kérlek segítsetek! Egy ilyen (a képen látható) viszonylat nagy termésű narancsfám van. Ezt teleltethetem ott, ahol a többi növényt kb 15-18 fokon, mint pl. a hibiszkuszokat, leandereket, vagy vigyem be a lakásba 20-22 fokra?

20181029-203744

Vissza az elejére
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2016.09.22, 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A koktél narancsom a mostani virágzási hullámba 3 gyümölcsöt kötött,igy már 5 narancsom van!Ez a picurka(30cm)fa mennyi örömöt tud okozni!Már alig birom kivárni hogy az első kötés két narancsa ehetővé váljon.
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.09.17, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Madeleines, most vettem csak észre, hogy ez még IV. havi hozzászólás volt, hát így érthető ez a citrusoknál a teleltetés alatt a leggyakoribb. Remélem azóta már rendben vannak a növényeid.
üdv. Cimarin
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.09.17, 08:57    Hozzászólás témája: Talán valami gombafertőzés, vagy tartási hiba? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Madeleines!
Ez nálad mindenképpen szivogató rovar kártevő. Tulajdonképpen a tartás miatt van.
Nem tudom, hol tartod a citrusod, de a képeken atkák ( ált. takácsatka) kártétele látszik. Ez a száraz melegben jön elő általában télen a melegben tartott növényeknél. Nagy száraz melegben a szabadban is okoz kártételt nem csak citromféléknél de szőlőn, paradicsomon stb. Az atkák nem szeretik a párás nedves környezetet, de száraz körülmények közt nagyon gyorsan felszaporodnak és képesek elpusztítani a növényt. A levél fonákon szívogatnak jó lenne nagyítóval megnézni a levelek hátoldalát, mert csak úgy látni, hogy mozognak ezek a parányi élőlények. Azt is nézd meg, hogy a szár és levélnyél körül nem látsz-e valahol vékony pókháló szerű anyagot mert ez jellegzetes tünet. Lehet hogy pajzstetű is kiséri, mintha az egyik levélnél lenne, de nem jól látni.
Mindenképp vegyszerezni kell, gazdaboltban lehet kapni atkák elleni szert Flumite, Vermitec, vagy kénport meg kell kérdezni, hogy mi van és azzal lepermetezni. Minél előbb lépsz annál jobb mert gyorsan felszaporodnak.
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.09.16, 20:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A magnézium hiány is okozhatja, hogy a levelek erei zöldek, csak máshol lesz sápadt a levél!
csiri67
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2016.09.16, 19:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A koktél narancsom ismét virágözönnel lepet meg.Kb 15-20 bimbó.1-2 hónappal ezelőtti virágzásból 2 termést nevel.Mostani virágzást nem bizom a véletlenre és eljátszom neki hogy én vagyok az ő méhecskéje.Valakinek nincs gyakorlati tapasztalata vele?
Vissza az elejére
Madeleines
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.04.22, 10:56    Hozzászólás témája: citrom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy tudom, hogy hiába adunk neki vasat, ha nem tudja felvenni a talajból. Feltétlen savanyú föld kell neki, és csak esővízzel szabad öntözni. Savanyitsd el a talaját. Ültesd át új, savanyú földbe.
Az enyémnek mi a baja? Talán valami gombafertőzés, vagy tartási hiba? Nem tudom.
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

Tech! Mostanában itt vagy? Te mindent tudsz. Én mit tegyek?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
iberenyi
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2016.04.18, 11:17    Hozzászólás témája: Citrom Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kb. ilyenek a citromfám levelei. Azt olvastam ez talán vashiányra utal.
Belocsoltam vasgáliccal. Nem változott. Mit csináljak?

(Antoine de Saint-Exupéry)
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.30, 04:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szép! Kár lenne értük, ha most megfáznának!
Madeleines
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.03.29, 19:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [/img]
Tavaly tavaszra 25 és 28 dekás citromaim teremtek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Madeleines
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.03.29, 18:37    Hozzászólás témája: most Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most ilyenek. Remélem sikerül feltölteni a képeket.
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url[/img]
Az illatát nem tudom megmutatni, de csodálatos. A sok virág pedig csak ömlik rajta. Még a napokban csinálok róluk képeket.
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.03.29, 12:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem még ne.
A sógoroméknak már több éve van termő citromfájuk, és még nappalra sem tették ki,
Madeleines
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2016.03.29, 11:13    Hozzászólás témája: mit tegyek? Hozzászólás, az előzmény idézésével

Éjszakára kint hagyhatom már a citromfáimat? Tele vannak virággal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Következő
1 / 13 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban