15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (71)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (3)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Milyen öröm ért ma? (37)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Népi gyógymódok
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Népi gyógymódok
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.01.03, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De jó Smile
Érdekes amit írtál.
Én eddig még nem hallottam nem láttam! Sad
Jó lenne kipróbálni.
De sajnos nincs kertem. Sad
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.01.02, 22:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen ,a korillát(lugaspaprikának kaptam) ismerem , 4 éve termelem. Nagyon szereti a család . Sok mindent lehet készíteni belőle. A többi zöldséggel szoktam párolni. Levesekbe,lecsóba, is szoktam tenni ízesíteni .
Eddig csak a ,,dobálós "savanyúba raktam ,de idén maradt ki káposztám ,mikor a paprikákat töltöttem káposztával, szedtem hozzá korillát ,és megtöltöttem . Nagyon finom ,gyorsan elfogyott ,mert csak egy darab 2 literes üveggel tettem próbára.
De lehet tölteni különböző krémekkel,és megsütni. Nálunk a medvehagymás-sajtos töltelékes fogy el pillanatok alatt.
Én nagyon szeretem nyersen (nem szól vissza ,mint a paprika),kacsazsíros kenyérrel.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.01.02, 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ismeritek ezt a növényt?
Fűszer,vagy inkább zöldségnövény?
Írnak egy pár gyógyító hatásáról is!

http://www.szepzold.hu/igy_baratkozz_a_korillaval

És ezt??
Hallottam már róla ,kínai ételek főzésénél.

http://www.szepzold.hu/mi_lehet_ez_pakcsoj_egy_ujabb_zoldseg
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.05.06, 06:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezek nem nép gyógymódok, de valószínű népi gyökerei is vannak: HÁZI SZEREK A KAMRÁBÓL

Sampon

Három rész vízhez egy rész szódabikarbónát keverünk, jól összerázzuk őket egy flakonban, és már kész is a mélytisztító sampon. A hajmosás után víz helyett leöblíthetjük almaecetes lemosóval is a fejünket, ehhez egy másfél literes palack vízbe kell egy deci almaecetet öntenünk. Ne ijedjünk meg az erős ecetszagtól, száradás után már nyoma sem lesz. Ha különleges törődést igényel a hajunk, érdemes házi pakolásokkal is kísérletezni. Ezek fő összetevői az olívaolaj, a sör, az élesztő, a méz és a tojás. Száraz hajra a méz és a tojás kiváló, zsírosra a citrom és az élesztő vagy olaj elegye. Egy flakon sampon 600 forintról indul, míg a szódabikarbónás keveréket kihozhatjuk 20 forintból. Ugyanígy a hajbalzsam (700 forinttól felfelé) is körülbelül 20 forintból kijön egy alkalomra.
Tipp: kedvenc hajpakolásunk
Hozzávalók:
2 tojássárgája
4 evőkanál olívaolaj
2 evőkanál méz

A tojásokat felverjük, majd belekanalazzuk a mézet és fokozatosan az olajat. Alaposan betapasztjuk vele a fejünket ügyelve arra, hogy a tövektől a végekig érje a keverék a hajkoronát. Egy óráig hagyjuk rajta. Ajánlatos körülbelül 100-150 forintért beszerezni egy nejlon zuhanysapkát, ezt ráhúzni a pakolásra, esetleg még törölközővel is becsavarni a fejünket, nehogy megfázzunk. Olyan ruha legyen rajtunk, amit nem sajnálunk összekoszolni, mert valószínűleg folyni fog a keverékünk. Utána bő vízzel öblítsük le.

Arckrém

A legtöbb házi arckrémhez sokféle hozzávaló szükséges, például kókusz, jojoba olaj, shea mangóvaj, vagy más efféle termékek. Ezeket bioboltban lehet beszerezni, és érdemes több időt rászánni az elkészítésre: hosszabb tanulási folyamat kell a megfőzésükhöz, vagy kikeverésükhöz. Az olajok többségének 100 milligrammos kiszerelése 2500-3000 forint körül mozog, és általában csak pár csepp kell belőle egy adaghoz, így sokáig jók lesznek. A shea vaj kilója például 3800-4200 forint körül mozog, ebből körülbelül egy kanálnyi kell egy krémhez. 100 gramm méhviasz 1300-1500 forint körüli áron kapható, ebből 20-30 gramm kell egy adaghoz. Így ha kiszámoljuk, hatalmas indulótőkére van szükség, de hosszú távon jobban járunk, a bolti krémek ugyanis 1000 forint környékéről indulnak, mi pedig kihozhatjuk akár már 500 forint alatt. Ha olcsóbb és egyszerűbb megoldást szeretnénk, készíthetünk arcpakolást két tojás sárgájából és egy kávéskanál olívaolajból. Hagyjuk rajta húsz-harminc percig az arcon, puha és feszes lesz utána a bőrünk.
Hidratáló krém recept
Hozzávalók:
1 evőkanál friss vagy 1 teáskanál szárított körömvirágszirom
150 ml víz
20 g méhviasz
100 ml olívaolaj
1 kávéskanál glicerin
30 ml búzacsíra olaj
2 borágó olaj kapszula
2 E-vitamin kapszula
15 csepp tömjén illóolaj

Öntsd bele egy lábasba a vizet, és add hozzá a körömvirág-szirmokat. Forrald fel, majd fél órán keresztül főzd még tovább. Ezután hagyd kihűlni a főzetet, majd szűrd le. A méhviaszt és az olívaolajat olvaszd fel gőz felett, húzd félre a tűzről, és lassan add hozzá a glicerint és két evőkanálnyit a körömvirág-főzetből. Közben folyamatosan kevergesd. A borágó olaj és az E-vitamin kapszulák tartalmát alaposan dolgozd bele a keverékbe, majd következhet a búzacsíra olaj és a tömjén illóolaj. A kész krémet töltsd tiszta üvegcsébe, és miután teljesen kihűlt, fedd le.
Két hónapig eláll.

Forrás: biomaci.blogspot.hu

Pattanások ellen

Vízhez szódabikarbónát kell keverni úgy, hogy teljesen feloldódjon, nehogy felsértse a bőrünket, amikor bedörzsöljük vele az arcot. Szárítja a pattanásokat és a mitesszereket. A szódabikarbóna háztartási kiszerelésének kilója 400 forint, így egy kanálnyi használatával alkalmanként megsaccolható, mennyivel gazdaságosabb, ha nem az 1000-4000 forint körüli pattanás elleni készítmények közül válogatunk a boltban. Ha gyulladt, feszülő pattanásos az arc, a kamilla is beválhat. Fél liter vízhez keverjünk öt-hat evőkanál kamillát, egy kis borsmentát és mentaolajat. Ezzel töröljük át reggel és este az arcot.

Dezodor

A kellemetlen szagok elkerülése érdekében szódabikarbónát kell pár csepp illóolajjal elkeverni, és azt felkenni a bőrre. A legjobb, ha az olajat (például citromolajat vagy levendulaolajat) egy tálkába öntjük, és fokozatosan keverjük hozzá a szódabikarbónát. Legkönnyebben egy erre rendszeresített ecsettel tudjuk majd a bőrre kenni. Érdemes "szárazra" keverni, hiszen ha nagyon olajos marad az elegy, foltot hagyhat a ruhán.
Vissza az elejére
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.05.04, 06:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Az útifűleveleket nyersen is felhasználhatjuk, nagyon finom salátának vékony laskára vágva. apróra darabolt zöldhagymával, retekkel, kemény tojással, esetleg majonézzel vagy egyéb öntettel.

Andi - a nevét nem véletlenül kapta, olyan szívós, ellenálló növény, hogy még a folyamatos taposást, keréknyomást is kibírja. Nedves erdei ösvények mentén, általában csalánosok, vérehulló fecskefűtelepek mellett mindig van a lándzsás és a kereklevelű változata is. Arról lehet biztosan felismerni, hogy a levelek erezete párhuzamosan fut a levélnyéltől a levél csúcsáig mindegyik útifűfajtának, ha az erekre merőlegesen akarod elszakítani, az erek rostjai továbbra is megmaradnak, csak a levéllemez anyaga szakad el. Ezt a tulajdonságát használják sebgyógyításra, a sebes, megmosott testrészre (leginkább lábra) tették régen borogatás formájában, innen a szólás: "útilaput kötöttek a talpára", azaz továbbindulás előtt a vándort ellátták, gondoskodtak róla, majd útjára bocsátották.

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.05.03, 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én kimondottan szeretem,még akkor is ha nem vagyok beteg. A dohányos toroknak is jót tesz.
tercsi
tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2014.05.03, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha tudnék lelőhelyet biztosan kipróbálnám!
Évek óta használjuk köhögésre. Mikor a nagylányom kicsi volt a gyengébb kruppos rohamai esetén is segített. Csak nagyon édes, nem csoda, ha ennyi cukor és méz van benne Laughing
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2014.05.03, 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Facén találtam!

Lándzsás útifű szirup (egyszerű változat)

Két összmarék útifűlevelet ledarálunk, majd hozzáadunk 300 g nyers cukrot, 250 g valódi mézet és kevés vizet, hogy oda ne égjen. Folyamatos keverés mellett gyenge tűznél addig főzzük, míg sűrű massza lesz belőle, amit aztán melegen üvegbe töltünk. Hűtőszekrényben tároljuk. (Maria Treben)

Gyógy- szer az útifű

- elsősorban a légúti betegségek esetén használatos (köhögés, bronchitis, tüdőasztma, hurut, tbc)
- tisztítja a vért, gyomrot, tüdőt
- gyógyítja a golyvát, segít a daganatok elmulasztásában
- csípések kezelésére
- sebgyógyító, vérzéscsillapító hatású
- segít megelőzni a vízhólyag kialakulását kiránduláskor, illetve csillapítja a fáradt láb fájdalmát, ha a cipőnkbe teszünk néhány levelet
- nyers présnedve vagy hideg vizes kivonata egyes baktériumok fejlődését gátolja

Zsenge leveleit felhasználhatjuk saláták vagy főzelék készítéséhez.
Female
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.02.12, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A macska is érdekes. Ha beteg voltam és lefeküdtem, a cicám mindig rámfeküdt, a lehető legközelebb ahhoz a testrészemhez, ami fájt. Shocked Sajnos már nincs velem, 14 évesen meghalt. Sad
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.12, 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez nagyon érdekes.
Nekem volt egy cicám, aki úgy feküdt a fájós térdemre, hogy a kis puha meleg hasacskája volt a fájós részen. Szinte forróra melegítette, és (a dunszthoz hasonlóan) az ízület szinte belülről is átmelegedett.

Neki elég kényelmetlen lehetett ez a póz, félig lógott közben, mert én ültem.

Eleinte csak pár napig tartott a hatás, de több ilyen "kezelés" után hosszú hónapokig nem fájt a térdem.
Female
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.02.12, 18:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodo, ez ám a jó hír! Wink Remélem másnak is segíteni fog. Smile

Nekem a térdem fájt, a műtéte után pár évvel. A dokimhoz elmentem más miatt, de megemlítettem a fájdalmat. Írni akart gyulladáscsökkentő fájdalomcsillapítót. Mondtam, hogy ne írjon, nem szeretnék gyógyszert szedni. Elmosolyodott, majd mondta, hogy oké, mond egy másik módszert akkor. Este kenjem be a térdem indometacinos kenőccsel vastagabban, mint szoktam, tegyek rá langyos vizes, kicsavart gézlapot és kössem be valamilyen nylonnal, hogy ne vizezzem be az ágyneműt és hogy zárt dunsztba kerüljön a térdem. Így aludjak, reggel vegyem le a csomagot a térdemről. Megcsináltam még aznap. Reggel levettem a kötést és majdnem leesett az állam: minden fájdalom elmúlt! Érdekes, hogy pár napig még tartott a hatása. Azóta, ha megfájdul (egyre ritkábban), megy rá éjjelre a dunsztkötés. Nagy hálával gondolok rá a tanácsa miatt. Smile
Az indometacinos krémet háziorvos is felírhatja, nem is drága kence, mentolos illatú, biztosan többen is ismeritek.
Igaz, ez nem népi gyógymód, de alternatív és -nekem- nagyon hatásos. Smile
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2014.02.12, 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

lel01! tneandrea!

Nem nekem volt magas a cukrom, hanem a férjemnek Laughing
Különben köszönöm a tanácsokat!
A füvesember Gyuri bácsi teáját (50 g 2.200,- Ft)megspóroltam azzal, hogy kaptunk Hévízen egy jó tea receptet! Már a második kúrát itatom a férjemmel, és lement 5 alá a cukra Laughing
A cukorszint csökkentő tea:
(zacskóként kb. 160,- Ft = kb. 640,- Ft, de 200 g!!)
50 g fehérbabhéj
50 g kecskeruta
50 g feketeáfonya-levél
50 g csalánlevél - összekeverni, 3 dl felforrt vízbe 1 evőkanál, és lassú tűzön 15 percig főzni! Leszűrni ( de csak műanyag szűrőt szabad használni!) és evés előtt meginni. Ha lehetőség van, naponta 2x.

Amíg tart ez a keverék, addig tart 1 kúra, utána 1-2 hét szünet.

Legutóbb dodo szerkesztette (2014.02.12, 14:40), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Magdi47
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2014.02.12, 11:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én éppen mézes- zsurló teát iszogatok, sikerült jól felfáznom, nekem mindig jót tesz.

Magdi47
mimma
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2014.02.12, 10:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szervusztok!

nagyon szép napot kívánok Mindannyiunknak!

Nálunk (is) esik az eső folyamatosan.
Tegnap volt egy picike kis napsütés, utána megint esett. A hóesést jobban kedvelem, és nagyon szerettem nézni, ahogy nagy pelyhekben hullt a hó.

Nagyon örülök, hogy igen hasznos témákat olvashattam különböző dolgokra, legyen az szépítészeti, vagy akár gyógymódra való recept. Köszönöm szépen.

Túl vagyok az egyik szemem - bal - szürkehályog műtétjén, hétfőn műtöttek, tegnap du. már itthon is voltam. Nagyon kell még vigyáznom rá, káprázik is eléggé, és "rózsaszínben" láttam/látom a világot. Very Happy

A tüdőgyulladásra kapott utóbbi antibogyó jót tett, így nem kellett halasztani a szemműtétemet. Jövő héten kedden kontroll. Majd műteni kell a másik szememet is, az időpontját nyilván még nem tudom.

Legutóbb mimma szerkesztette (2014.03.03, 13:28), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2014.02.05, 16:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen ,érdemes kipróbálni!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
4 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban