16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:06:pm aszokfa :
Lobularia hybrid 'Stream® Purple' – Illatos ternye (mézvirág) lila szinben magra vevő lennék!
7:23:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:19:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:23:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:25:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét...készülődés t Pünkösdre
6:13:am Bojtárgazdi :
Ó, szóval jó reggelt kívánok!
6:12:am Bojtárgazdi :
ó reggelt! Hidegecske van.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!pályinkás at vagy anélkülit
5:08:am aszokfa :
Jó reggelt! Ki korán kel, hamar álmos lesz!
2:57:pm bau :
:sleep
1:42:pm Bojtárgazdi :
Bauka, én kora reggel nem pálinkázom, úgyis lassan boot-olok be! Persze lehet, hogy más lenne a véleményem, ha lenne itthon pálinka...
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2020.05.31, 23:56    Hozzászólás témája: Miért mérgelődök? Hozzászólás, az előzmény idézésével

A május 31. a könyvelőknek rettenetes határidő!
Nekem ezt még megfejeli, hogy május 15. a területalapú támogatás igénylése, majd május 31-ig lehet módosítani. Ez most 06.02. kedd. A lányom szokta a gépen elkészíteni, de itt ülök vele, én ismerem jobban a területeket. Ezek ilyen "anyázós" napok, hogy ez az utolsó eset, hogy megcsinálom, menjél vele a falugazdászokhoz. Én meg nem akarok, mert tudom, hogy ennyi idejük nincs. A legelők szabálytalan alakúak és még egyebek is bonyolítják. Egy szántó vagy szőlő sokkal egyszerűbb, kevesebb csücske van.
Egy évben mentem a falugazdászhoz, egytelen hiba csaknem 700 eFt veszteséget okozott. Na, hát akkor csinálja meg a lányom.
Megtanulnám, de én erre április-májusban alkalmatlan vagyok, agyilag teljesen kimerít a könyvelés-adóbevallás.

Május 15-re nem tudtuk rendesen megcsinálni, mert ezek a nyamvadt legelők gyakran mások által is használatba kerülnek.

Már többször írtam, hogy itt egy elhíresült szőlőper miatt (két falu népét mesterségesen gerjesztette perre egy abban érdekelt érdekcsoport), hogy ne folytassák a földkiadást. Viszont most már a földek kiadását záros határidőn belül ki kall adni.

Ennek ismeretében az említett érdekcsoport, a Tsz. vagyonkezelői jogokat is gyakorolva, úgy döntött, hogy a dzsungellé vált legelőkről a tüzifának és építőanyagnak alkalmas fákat kivágatja, értékesíti, a trutyi a vágásból marad és a dzsungel is. Novemberben megvolt a földkiadási eljárás.
Ami a földhivatalnál gyep, de a valóságban dzsungel, az gyepként lett kiadva. Vannak olyan dzsungelek, amelyek bozótirtása 300 eFt/ha. A vagyon kezelőnek kötelessége lett volna a földek művelési ágak szerinti kultúrállapotban tartása, de ők csak a támogatást igényelték rá, a legelők tisztításával nem foglalkoztak. Csak a fakivágással. A haszon kellett duplán (támogatás +fa), a költség nem.

A legelős fakitermelés egyik helyszíne az egyik legelőnk mellett volt, a mi legelőnkön, mint tiszta területen folyt a fák szállításra alkalmassá tétele, előtte a galyazása. A területeünkön minden szart otthagytak, összevágták a gépek a területet. Erre nem tudjuk beadni a támogatási igényt.

Én is megkaptam a 3 db hrsz-t novemberben.

Az egyik hrsz. erdő és gyep művelési ágú. Mellette van egy pici darab földje az önkormányzatnak, amit annak idején tévedésből sorsolt a falunak az akkori polgármester. Ő a tó mellé akarta, de egy heggyel elnézte. Na, itt is van erdő és legelő, szomszédaim. Tarvágatták az erdőt, de kivágatták az enyémet is. A kivágott erdő 90%-ban az enyém, fa nélkül.

Ahogy csináljuk a területalapú támogatás igénylést, az egyik terület nem akar stimmelni. Amikor nagyon megnézzük, kiderül, miért van ott évek óra eltérés. Az történt, hogy a szomszéd gyümölcsöst telepített, de a a mezsgyéig ültette a fákat, de a gépekkel fordulni is kell, az már a miénkből megy a kerítéséig.

Az egyik hrsz-en szintén van jókora veszteség, az álatalam sokat, de nem eleget szidott vadászok, akikre elegendő negatív jelzőt nem lehet aggatni, csak a passziójuknak élő ingyenélő potyolinók. A nagy esők után is járnak, de lusták, az autóval a vadászlesig mennek. Az utat összevágták, megállt benne a víz, feljöttek a cserjék. Ez nekik nem gond, arréb kezdtek ki egy utat, de így egy nagy terület évek óta kiesik a támogatási alapunkból.
Borzasztó! Ez az egész ország egy nagy vadaskert ingyenélőkkel!
Másik hrsz-en ugyanez! Hatalmas költséggel és saját munkával kitisztítottuk, erre a vadászok alkalmasabbnak és rövidebbenk (enyhébb lejtőjű is) találták közlekedésre, mint a rossz állapotú dűlőutat. Eróziós kár, nem támogatható terület, terméskiesés.

Egy másik helyen, ahol szintén nagy összeget vesztettünk korábban, mert a méhész a kertje vége helyett a legelőre rakta a kaptárakat, de azokhoz nem kertjén át járt, hanem a legelőn át. Oda utat vágott, ezért nekünk egy nagy darab kiesett a támogatásból. Meghalt a méhész, nem jár ott senk azótai, az út begyepesedett.

Egy harmadik helyen kutyaszaratónak használták a területet, a sok autós oda járt a kutyájával, ahogy forgolódtak a legelőn, kivágták a gyepet, eróziós károk és kutyaszar. Gondolom, szegény kutyák, ahogy kiléptek az autóból, azonnal végezték a dolgukat.

Na, ezekhez még a vaddisznótúrások okozta cserjésedés, erózió.
Az őzek, szarvasok okozta kár sem kisebb. Leháncsolják a fákat. Még egy egyszerű akácért is kár, nemhogy egy tölgyért. A legelőkön minden tölgyet meghagytunk, 2003. óta gondozzuk őket. Nagyon sokat fejlődtek, miután a dzsungelből megszabadítottuk, kitányéroztuk őket, az aljukat lemetszettük. Egyszerűen jó rájuk nézni! Mekkora famatuzsálemek leszenek ezek, ha a klímakatasztrófa nem tesz be nekik. Ellenben az új véletlen magoncok megmaradási esélye nulla, mert a vadak nem kímélik. Kitaláltam, hogy hagyjuk meg melelttük védelmül a cserjéket! De azt meg nem lehet, mert az MVH levon a cserjék miatt. Bár amikor EU-sok lettünk, nagyon sok dolgot rosszul alkalmazott az MVH. Vagy fehér, vagy feket. Pl. a legelőn nem lehet fás szárú növény. Na, még a globális felmelegedés előtt sem lehetett a kánikulában megmaradni egy kis árnyék nélkül, nemhogy azóta. Aztán jött, hogy 300 db fa/ha, egyenletes téreloszlásban. Na, ilyen legelőt meg sosem adott az úr, azt csak telepít, aki esztelen. Fás ligetek kelelnek, ahol a legelő állatok hűsölni tudnak a melegben. Régen a csordakutak körül azért volt sok fa, hogy ott hűsöljenek, majd a déli pihenő után helyben legyen az ivóvíz,újra friss vizet igyanak és úgy induljanak újra legelni. De ha ennél sokkal több fa van, az csak jó lehet az állatnak, de az embernek is, ha a magasztos környezetvédelemről nem beszélünk, akkor is. Régen a paraszt nem hallott környezetvédelemről, mégis mennyi szép hagyásfát hagytak ránk, sőt még gyümölcsfákból is. Na, ez volt az igazi környezetvédelem!

Ehhez képest az ember a minap csak egy rókát lőtt ki. Szerintem jogos az elégedetlenségem...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.30, 04:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ááááá, nem olyan hosszú lejáratú......és keveset sütizek

Van egy emésztési bajokkal küzdő család, ahol az asszony szokott jótékonykodni.......neki ajánlottam föl, ő boldog volt tőle......és én is, hogy megszabadulok a rengeteg liszttől
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 18:11    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus szivem,most méreg,de így van tartalékod és hogy fogsz neki örülni mikor csak úúúgy rádjön a süthetnék. Wink Very Happy
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 17:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kátya!
Akkor sütizhetsz az elkövetkezendő kb. 9 hónapban.

tercsi
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.29, 05:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnapi mérgem: rendeltem a neten kenyérlisztet - de valószínű melléütöttem, mert 5 kg süti liszt jött Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.27, 19:09    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

győzelem puszi2 puszi2
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.27, 04:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

NAgyon köszönöm mindenkinek.....jegelem, fáslizom a bokám - ma reggelre már egész jó lett Very Happy

Ászokom
a madaraknak átadom az üzeneted Very Happy
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 16:48    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnálom Kutyus Exclamation simi puszi2 puszi2
Vissza az elejére
ászokfa
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus! Elvárom a madaraktól, hogy kárpótlásként pózoljanak rendesen a fotózáshoz!
Rolling Eyes
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kutyus jobbulást!
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 09:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ejnye Kutyus... simi
Jobbulást kívánok én is.
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 09:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jobbulást kutyus
Vigyázzatok magatokra
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 06:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Emmylie!
Remélem, hamar rendbe jövök Smile

Te pedig nagyon vigyázz, nehogy eless!
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 05:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj Kutyus kedves simi milyen hamar megtörténik a baj.
Azért még szerencséd Volt hogy nem törted össze magad és legalább tudod hogy miért estél le.
Legközelebb tudsz jobban vigyázni.
Szük egy év alatt én hétszer estem el és a mai napig nem tudom hogy miért.

Pihenj és borogass és kivaánom hogy mihamarabb muljon el minden fájdalmad hogy sétálhass ujra és hozz szép fotokat. Wink simi
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2020.05.26, 04:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jesszus, ne ijesztgess.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő
1 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban