15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt....indul az új hét....
7:27:am pili :
Szép vasárnapot!
3:50:pm aszokfa :
Szép napot! Munkával nekem is! Földfelszintakaró egyengetéssel múlatom az időt
10:35:am Bojtárgazdi :
Szép hétvégét! Nekem munkával is telik, de ennek örülök.
9:46:am tamarik :
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést!
5:13:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:31:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:18:am kutyus :
Jó reggelt!
5:24:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt!
6:00:am aszokfa :
Irány a szőlő! Jó reggelt!
5:10:am kutyus :
Jó reggelt
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Komposzt és ami vele jár
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Komposzt és ami vele jár
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.04.15, 08:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt érdemes elolvasni
http://hetszinvilag.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1186765
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.21, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Dodo nezd csak most lett odom feltenni ezeket a tapokat mert mar a kertet turom mint egy szorgalmas vakond

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.15, 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A pálmákra azt olvastam, hogy 2:1 v. 3:1 arányban N,P,K, Mg műtrágya kell nekik. Nézd meg, hogy mi van a zacsira írva!
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.14, 23:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szepen koszonom kedves Dodo akkor ugy fogom hasznalni feltem nehogy artsak ha masra hasznalom eldobni mert azert csak nem szerettem volna ja meg egy kerdes a palmak megharagudnanak vajon mert abbol van a legtobb jo 30 folott
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.03.14, 23:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rododendronra való tápsót még használhatod pl. hortenziára, áfonyára . Tulajdonképpen a savas talajt szerető nővényekre. A tűlevelűre valót pedig örökzöldekre.
olati42
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2015.03.14, 21:13    Hozzászólás témája: info Hozzászólás, az előzmény idézésével

Elnezest lehet nem jo topikba irok de volna egy kerdesem hatha tud seggiteni valaki .
Megkertem egy nagyon jo baratomat hogy hozzon nekem nemetbol valami olcso univerzalis tapot viragzokra meg fure meg zoldekre erre fel szegeny mivel o nem temabeli gondolom bement az elso uzletbe es hozott nekem vagy 10 kilonyit ,edddig minden okes csak kimondottan mondtam neki hogy tulevelule nem kell mert azt hozott a multevben is 6 kilot erre fel msot mit hozott 2,5 kg tulevelure 2,5 kg ridodenronra akkor 2.5 kg rozsara mondjuk ezt el tudnam hasznalni de az elso kettot vajon masra ratehetem e es ha igen mire ja meg egy paradicsomra azt is el tudom hasznalni a tamarilora .
\igy jartam minden infot nagyon megkoszonnek .
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 13:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tőlem????Embarassed Embarassed
Írj privát üzenetet itt a nevem alatt
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 11:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kismonika!

Úgy örülök, hogy írtál. Annyi mindent szeretnék tőled kérdezni /nem komposzt témában/, hova írjak, hova írhatok?
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2015.02.24, 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Marika csodaszépek a virágok. Én is úgy látom, hogy amióta készítek komposztot és ősszel rászórom a virágoskertre, majd betakarom az egészet lombbal, azóta megbolondultak. Májusban akkora dzsungel van a virágoskertben, hogy valami csoda.

Pajor nekem is rengeteg van benne. Van 3db 1 köbméteres keretem. Ősszel kettőt átpakoltam. Akkor számoltam is a pajorokat, azt tudom, hogy 100 felett volt a számuk. A tyúkok nagyon örültek a gyűjtésemnek....
Szerintem rózsabogár pajorok, mert az itt rengeteg van, cserebogarat viszont elvétve látok csak
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.02.23, 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia bau!
Köszönöm a figyelmességed.
Szóval, most meggyőzött zozo, hogy valóban kell rostálni. Elsősorban nem a szemcsézettsége miatt, hanem a cserebogár lárvák miatt. Egyből eszembe jutott, hogy ősszel, amikor az egyik konténert ürítettem ki, a középső egyharmada tele volt lárvákkal, de valami eszméletlen mennyiséggel. Kb.20-25 lehetett benne. Azért is tűnt nagyon soknak, mert undorító volt. Eddig még nem láttam ilyen tömény mennyiségben soha. Kézzel /kesztyűben/ kiszedegettem egyenként. Érdekes, hogy a benne lévő növények nem sínylették meg a jelenlétüket. Ezért azt gondoltam, hogy valamikor ősszel kerülhetett bele, de most már egyértelmű, hogy a rostálatlan komposztból. Csak ebben az egy edényben találtam, pedig minden cserépbe, ládába tettem beültetés előtt. Az biztos, hogy csodálatos fejlődést biztosít a növényeknek. Hátha még egy kis érett birka, /nekem ez volt/ vagy marhatrágyával is keverjük.
A képeken az említett konténer. Csak azért küldöm, mert érdekes, ahogyan egyik növény átveszi az uralmat a másik felett. Szinte felfalják egymást.
Marika

Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2015.02.22, 22:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Előrehoztam ezt a topikot!

Itt lehet folytatni a témát!
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.10.29, 12:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

yulduz!
Ha én ezt már a múlthéten tudtam volna Rolling Eyes , nem tettem a komposztba az először összeszedett cseresznye leveleket, mert össze volt keveredve a szomszéd diófájáról a szél által átjött levelekkel. Ezeket vittem egy szakadékos gödör feltöltésére 2 szomszéddal arrébb!
A második adag már ment a komposztba.

A hétvégén megszórom komposztgyorsítóval az összegyűjtött leveleket.
yulduz
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.10.28, 21:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Diólevél-témában találtam egy újabb "fejleményt":

ITT

(egyébként általános tilalom van a levélégetésekre.Bírság minimum 50ezer Ft.Nálunk nem lehet,megnéztem az önkormányzat honlapján.Annak ellenére esténként csukott ablaknál sem lehet lehet megmaradni sokszor.Főleg hétvégeken,amikor ezelőtt sem volt szabad égetni )

Az élet a legizgalmasabb kalandregény.Az utolsó oldalnál újrakezdenéd.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.05.05, 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

zozo! Érdemes időnként meglevegőztetni, ugyanis minőségi komposztot az oxigén jelenlétében tevékenykedő mikroorganizmusok készítenek. Oxigén nélkül olyan folyamatok mennek végbe, amiknek nem kívánatos vegyületeket a végeredményei.
Ha több nedves anyag kerül bele, akkor érdemes többször átrakni, vagy ha nagyon esős az idő és nincs tökéletesen takarva. Arról nem is beszélve, hogy így jobban megkeveredik, a széle középre megy, stb....
Szóval nyugodtan pakolászhatod, nem fog megártani neki, csak a nagy kánikulában (bár akkor meg kinek lenne hozzá kedve) ne szárítsd ki.
Egyébként a melegedés úgy is az elején történik, aztán lassan elkezd hűlni, úgyhogy szerintem egy megbontással ebben sem lehet kárt tenni.
ginkgo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.05.05, 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tercsi
A komposzt minőségét nagyban javítja a belerakott krumplihámozó, ill. metszőolló.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 36, 37, 38  Következő
1 / 38 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban