14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Íriszek (7)
Konyhakerti növények (14)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Évelő virágok (20)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Sziklakerti növényeink (13)
Bougainvillea
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Milyen növény ez?? (37)

- Tábortűz témák:
Eladnám......Vennék (10)
Találd ki.....(27)
Milyen öröm ért ma?? (36)
IDŐJÁRÁS (57)
A Tudat keresése (2)
Írj bármilyen témáról (14)
Gazlap szakácskönyv (67)
Jól sikerült képek...legalábbis szerintünk (25)
Események........kiállítások....programok (4)
PIKNIK a Telepes utcában
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
4:11:pm bau :
Köszönöm,megvagyok,úg y öregesen Örülök,hogy benéztél a főzősbe is .) Veled mi van?
4:05:pm bujo :
Pedig emlékeim szerint jól éreztük magunkat. Te jól vagy? Nagyon tetszik a főzős képecskéd!
3:59:pm bau :
Sajnos itt már nincs meg a régi élet
3:57:pm bujo :
Szia Bau! Már azt hittem Mindenki alszik a Gazon!
3:57:pm bau :
Szia BUJÓ
6:26:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot.
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:07:pm Emmylie :
Szép estét.
1:10:pm lipio39 :
sziasztok
5:30:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes ünneplést mára is
1:21:pm Bojtárgazdi :
Mindenkinek szép Pünkösdvasárnapot kívánok!
5:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
8:34:am pili :
Szép pünkösdi hétvégét kívánok!
5:37:am Emmylie :
Szép és kellemes napot kivánok mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Fuksziák /Fuchsia (7)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fuksziák /Fuchsia (7)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kisandi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2018.05.11, 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Látom más is küzd a kis drágákkal, nekem is nagy kedvencem "lenne" ha szép lenne a fukszia. Valamiért nem akar nálam se növögetni, pedig idén is vettem tálcásat a 6-ból 2,5 éldegél. Pedig a kelő napot kapja, utána árnyékban van a teraszon. De persze minden évben "kell" venni, hátha....
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
DHajnalka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.05.09, 13:47    Hozzászólás témája: Fukszia magoncok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ültetett már valaki valaha fukszia magot, mert szeretnék róla képet látni hogy egyáltalán milyen amikor kikel. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.04.19, 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

De érdekes, nem is tudtam, hogy van olyan fajta is!
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.29, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem a képen látható fukszia cserjés, vagy télálló fukszia .Arborétumokban és kertészetekben is láttam, árulták is, némelyik 2 méter magas bokorrá is nő. A kertész kertjében is mutatták többször ezt a fajtát. Valamivel apróbb a virágja, vagy inkább keskenyebb szírmú, de nagyon sok virágja van.
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.28, 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt a fotót egy gellénházi férfi készítette a fuksziájáról.

Hogyan nőhet meg ekkorára??? Ráadásul tűző napon! Én úgy tudtam az árnyékot szeretik.

Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 20:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is már több fajta fuksziával próbálkoztam, de a vásároltak nem igen maradnak meg.
Van két öreg tövem, amik már vagy 10 éve megvannak, a száruk teljesen meg van fásodva, róluk, ha letörik egy ág azt elültetem, szépen meggyökeresedik és megmarad, nem pusztul el, mint a boltiak.
Az tény, hogy a fuksziák az árnyékot szeretik, nekem tavasztól őszig a ház északi oldalán a fal mellett vannak, és minden évben szépen virágoznak. Télen a hidegebb teleltetőben vannak, ahol +1 - +6 fok közötti hőmérséklet van.

https://photos.google.com/share/AF1QipMKiFJOWlNQeW7Pxxfjh4xADrWo8V1eMrrUA_Pojx3J5rjDqX4ccY3FL1UPQxgwMg?key=RHNMbGRSckpTM0RKV1NJZHh4TXBBeWdScWc0MVNn

Én úgy látom manapság nem az a cél, hogy az a megvásárolt növény minél tovább éljen, hanem az, hogy minél hamarabb pótolni akard az elpusztultat Sad

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Crystal
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.03.01, 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszod, torredelsole!

Tavaly vettem fuksziákat egy tizes tálcával, rögtön kipusztult mind, kivéve egyet. Az is majdnem tönkrement, de elvegetált valahogy.
Most ott van a kályha mellett az ablakpárhányban kb. 25 fokon és hajt, mint a fene. Teljesen egészséges.
Nemrég ültettem át.

Gondolom akkor nyáron is a szobában kell tartani, a ház árnyékos oldalán.
Mert itt délen nagyon forróak a nyarak és még a lepkeorchidea is megég az ablakban, kivéve ha lehúzzuk a redőnyt a déli órákban.
Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.09.17, 17:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kutyus igaza van torredelsole

nem való hozzánk a fukszia, a németekhez igen de nálunk a 35-40 fokban !áááá

viszont ajánlom a télálló fuksziákat, azok ne kényesek annyira, igaz nem annyira télállóak de cserépben teleltetve tavasszal kiültetve szép szinfoltja a kertnek, a magellanica fajok a legjobbak
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
torredelsole
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2017.09.17, 12:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Crystal! erre nincs egyszerű válasz.

Főleg a fuksziáknál, amik az egyik legérzékenyebb dézsás virágos növények Magyarországon.
Mi lehet a baj?
- A tartóközeg vagy talaj: nem lehet sem túl laza, sem túl tömör.
- A túl sok vagy túl kevés öntözővíz, de ezt mindig az adott évszakhoz és tarttási módhoz kell viszonyítani. Általánosságban mindig enyhén nedves talajt szeretnek, de nem bírják ha tocsogósan vizes a földjük és nem állhatnak vízben sem.
- Tavasszal és ősszel szeretik a fényt, reggeli vagy késő délutáni napsütés formájában, de a nyári hónapokban érdemes őket árnyékos helyre tenni.
- És hát a hőmérséklet. Azt szeretik ha télen 10-15, nyáron 25 fok C-ban lehetnek. Télen még ok, de nyáron......mert, 30 fok felett már szenvednek árnyékban is, 35 fok felett meg "megfőnek" a gyökereik a cserépben.
Tehát igényes és véleméynem szerint (az ország nagy részére gondolva) nem a hazai, melegedő éghajlatra való növények. Főleg nyáron nagyon nehéz a megtartásuk, bár vannak olyan vidékek az országban (a leghűvösebb középhegységeink, főleg azok északi völgyei) ahol könnyebb a nevelésük. Ha olyan helyen laksz, ahol nyáron gyakran van 35 °C felett a nappali hőmérséklet, akkor inkább mondj le róluk.
Annyi meleg és napkedvelő különleges virág van: Bougainvilleák, Leanderek és a többi....
Egyébként ha mégis "fuksziáznál" nézz be ide:
https://www.facebook.com/groups/964105993682784/?ref=bookmarks
A.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.09.15, 16:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tud valaki segíteni???

Crystal írta:
Sziasztok!

Többször vettem már fuksziát, az egyik kedvenc virágom, de pár napon, 1-2 héten belül mindig tönkrement. Lehullott az összes levele. Miért van ez?
Sok ezer ft-om ment már rá erre.

Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.08.10, 23:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Voltunk a Hever kastély parkjában és ekkor sor télálló fuksziák voltak.

Én kínkeservesen tudok egy kis félméteres bokrot felnevelni egész nyáron
Sad Mondhatom, az irigység megfogott!

Vissza az elejére
zivatar80
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.08.10, 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintetek az mitől van a csüngő fuksziánál, hogy a bimbó megjelenik, megnő, egy-kettő fel is reped, de nem nyílik ki. Kb. ugyanakkor hull le, mintha kinyílna, de a sziromlevelek nem tudnak elválni egymástól. Rolling Eyes

www.ankert.hu - Anna kertje, kertészeti oldal
www.esotanc.hu - a felelős időjárás-előrejelzés
Vissza az elejére
KiQsz
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.09.19, 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a válaszokat! Nem ismertem fel a sajátjaimat Sad
Szerintem kint hagyom őket, eddig egy telet voltak kint pici cserépben. Az egyik fagyott le, de csak a föld feletti része, azt hittem hogy nem is éli túl, de most olvasom, hogy a télállóknál egy normális.. Embarassed
Most rendesen földbe vannak ültetve, remélem átvészelik az ír telet, -2 foknál hidegebb nagyon ritka, leginkább 0-10 között van a tél. És esik. Mindig esik Neutral
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2015.09.19, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem ez a fajta télállóm van, már 3-4 éves. Télen takarom a tövét.

Azért én pl. az Annabelt nem merném kint hagyni télen. Lehet hogy Angliában kibírja a telet, de nálunk nem hiszem hogy még takarással is kibírja. Nekem jelenleg csak egy tő van belőle, ezt nem merem feláldozni Wink de majd egyszer kipróbálom.

Vissza az elejére
torredelsole
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2015.09.19, 13:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

KiQsz!
A következő linken megtalálod a télálló fajtákat, képpel együtt, talán felismered a sajátjaidat.
http://www.thebfs.org.uk/hardy.asp
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
1 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban