15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
Milyen öröm ért ma? (37)
IDŐJÁRÁS (61)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Leanderek (16 )
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Leanderek (16 )
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.16, 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Úgy látom, nagyon finomat kell főznöd. Laughing Az első szépség micsoda? Egyébként miért kell védeni az esőtől? Elveri a virágokat?

Az ürességet csak egyetlen dolog teszi elviselhetővé - a kapcsolat.
(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.16, 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Eső elől bemenekítve:

Az uram kicibálta őket a gödörből, beraktuk tető alá, aztán meg jól nem esett. Laughing Most mennek vissza a napocskára. Very Happy Very Happy Szegény ember! A Rubis-szal alaposan megharcolt! Van vagy 2,5 m magas, ráadásul előtte öntöztem. Erősen bizonygattam, hogy mennyire is szeretem, meg hogy főzök neki finom vacsorát! aranyoskám

Mont Blanc:

Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.16, 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne írta:
Nyinya80 írta:
Sziasztok!
Én még új vagyok a gazon meg úgy általában a virágtartásban is. A szívem azonban a leanderekhez húz, szóval csodájára járok itt ezeknek a szépságeknek.

Nyinyácska így kezdődik ez Razz
Nekem elsőre a fuksziák, aztán kiderült hogy a hibik is gyönyörűek, de később a murvafürt is nagyon megtetszett, na meg a sivatagi rózsa, most épp a fokföldi kankalin gyűjteményem szaporítom. Így lesz lassan-lassan tele minden szoba növénnyel aranyoskám Nézzél szél az orchideásban is Razz

Milyen kis gonoszul kuncog a kutyád! Yee
Csak azt a sok virágot valakinek locsolni is kell ám! Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyinya80 írta:
Sziasztok!
Én még új vagyok a gazon meg úgy általában a virágtartásban is. A szívem azonban a leanderekhez húz, szóval csodájára járok itt ezeknek a szépságeknek.

Nyinyácska így kezdődik ez Razz
Nekem elsőre a fuksziák, aztán kiderült hogy a hibik is gyönyörűek, de később a murvafürt is nagyon megtetszett, na meg a sivatagi rózsa, most épp a fokföldi kankalin gyűjteményem szaporítom. Így lesz lassan-lassan tele minden szoba növénnyel aranyoskám Nézzél szél az orchideásban is Razz

Vissza az elejére
friz74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 19:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én Provance magokat tettem vízbe, nagyon jól kelt. Fogvájóval ültettem el őket, 6 db maradt meg. Nagyon macerás, úgyhogy többet nem is próbálkoztam azóta. Pedig nagyon sok különlegesség született már magvetésből. A Csömöri, például. Laughing
kivivi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 15:55    Hozzászólás témája: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen Joomar , a rózsa ágyásban is vannak , kelőek meg magoncok is.
Meg cserépben is kipróbáltam - arra voltan kíváncsi , milyen a kelési - megmaradási arány a korai vetésekhez képest .
A cserépben is jól keltek - ebben az időszakban. Nincs fonnyadás , pusztulás . Én használok magvetéshez palántadőlés ellen Di.....-t . A szabad földbe vetéshez viszont nem - mégsem volt különbség. Biztosan van kényesebb fajta - de azt feltételezem , hogy ezt is javítani lehet természetesebb körülményekkel. Igaz ez nem is kiskert az erkély előtt - csak egy kis füves rész a lakótömb előtt sövénnyel elválasztva az úttól és garázs sortól. (Amit bevirágosítunk a szomszédokkal , mindenki maga előtt , a földszinten lakók..... Így kerül hely a dézsásoknak is. )
Tehát ilyen :

Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ő ki lehet? Én Art Deconak tippeltem, de nem tudom. Szomszédban lakik...

Vissza az elejére
Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 12:58    Hozzászólás témája: Re: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyinya: úgy értettem, hogy mi lett velük, hogy néztek ki, mikor elpusztultak? Elszáradtak? Vagy foltosak lettek? Vagy póthálósak?[/quote]

Volt, amelyik nem nőtt tovább, teljesen összement, elszáradt, de volt amelyiknek megfoltosodott a levele. Olyan volt, mintha megégett volna, pedig nem tűző napon volt. Shocked
Vissza az elejére
tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Márti, azért van még más is a vágyak között, de ez egy kicsit rosszul esett. Mert úgy gondoltam, hogy biztos helyről van, tuti az lesz. Emberek vagyunk tévedünk, ez mindenkivel előfordul.
A bizonytalanokra még várok, de eddig bejött amit ráírt az eladó.
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 11:49    Hozzászólás témája: Re: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

kivivi írta:
Kint a levegőn - rózsabokor árnyékában vannak - védve a perzselő naptól , szűrt fényben.

Szabad földbe vetetted? Shocked

Nyinya: úgy értettem, hogy mi lett velük, hogy néztek ki, mikor elpusztultak? Elszáradtak? Vagy foltosak lettek? Vagy póthálósak?

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
klauska
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 11:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Inkább ide írom, hátha többen nézik.
Keresnék az alábbi leánderekből hajtásokat megvételre esetleg cserébe:

NCSP, Papa Gambetta, Oasis, La fontaine, Boyteam, Campane, Dottore, Fahéjas, Hawaii, Rózsás sárga, Rubis

Cseréim az aláírásomban lévő albumban.

Kriszta

https://picasaweb.google.com/103642849783403406937/KertunkViragaink

Vissza az elejére
kivivi
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 09:23    Hozzászólás témája: leanderek... Hozzászólás, az előzmény idézésével

Very Happy Very Happy Joomar - csodás lett az avatárod !
Ha leander magot vetnék a jövőben - biztos , hogy megvárnám velük a természetes meleget. Gond nélkül kelnek azok amiket kísérletképpen nemrégen vetettem el. Kint a levegőn - rózsabokor árnyékában vannak - védve a perzselő naptól , szűrt fényben. Lehet - sőt biztosra gondolom , hogy a csömöri magjából is több sikerült volna , ha nem sietem el a vetését. H. Mariannál volt egy pár napig kapható ...
A piacon találtam ilyen virágú leandert ... lehet hogy valaki nevesíteni tudná ?Persze ha magoncként nevelték - akkor ez nemigazán számítana. A kereskedő nem tudja.
Vastag , erős ágai vannak és emeletes kezd lenni a bugája...

A fehér dupla és a rózsaszín telt , egybeültetve a sajátom , ami még megmaradt a tavalyi kemény év után. Nagyon örülök , hogy lassan virágba borulnak.
Csak egy kérdés : minden fehér ennyire gyengébb ágú , vissza hajló ? Nem győzöm kötözni....Lehúzzák az egyre jobban nyíló virágbugák....
Rolling Eyes Rolling Eyes

Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 09:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom mitől pusztultak el. Ugyanúgy és ugyanott voltak az elsők, ahol ez is. A Következő turnust meg a kikelés után szintén ott tartottam, ahol az előzőeket. Fogalmam sincs mi lehetett velük. Crying or Very sad
A levél fonákján lévő barna dögökkel mi a teendő? Tavaly rengeteg volt a nagyokon, idén még nem láttam, csak egyet, de jobb félni...
Vissza az elejére
joomar
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 08:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi, hogy leírtad. De mitől pusztultak el a kikelt magok? Mikor kikeltek, hogyan tartottad őket? Gombaölőznöd nem kellett? Azt olvastam, a Barcelona nagyon fogékony a gombára. Vagy ez csak felnőtt korára érvényes?

tneandra: akkor az Oasis a cél? Drukkolok, hogy egyszer összejöjjön. Laughing

(Kapcsolat)
Vissza az elejére
Nyinya80
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2013.07.15, 08:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyinya: lécci írd le pontosan, hogy mikor hogyan keltetted ki és tartottad meg ezt az egyet. Akár püben is. Köszi.[/quote]

Tavasszal kelt, több társával együtt, de csak ő maradt meg. Nedves, kicsi homokkal elkevert föld felszínére szórtam a magokat és betakartam őket vékonyan homokkal. Minden nap spriccelgettem őket vízzel meg letakartam üveglappal, hogy melegen legyenek. Az erkélyem déli fekvésű, ott jól érte a nap. Aztán egyszer csak kibújt! Very Happy Azóta próbáltam úgy is, hogy vízben kicsíráztattam a magokat, aztán a 6 legszebbet tettem csak földbe. Egy sem maradt meg... Crying or Very sad De így jártam a pink kínaival is! Az első verzió szerint keltek, de csak ketten vannak. Remélem megmaradnak és valóban olyanok is lesznek. A magokat ugyanis neten vettem, hát kicsit vannak fenntartásaim, hogy tényleg olyanok-e. Bár így kicsinek is eltérnek egymástól, szóval nagyon bízom bennük!!! Embarassed Laughing
A kínaiak amúgy joghurtos dobozban növekszenek. Remélem nem haragszanak meg érte, de elfogyott a kis "keltető" cserepem. Embarassed Azóta már kaptam ugyan sokat, de nem akartam már megbolygatni őket. Smile
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 37, 38, 39, 40  Következő
38 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban