13 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18281
Összes látogató: 7
Utolsó tag: janos001
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vizikertészet, vizinövények halastavak (8)
Íriszek (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Segítség csak kertészeti témákban (16)
Konyhakerti növények (13)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növény ez?? (37)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (51)
Rododendron (2)
Mangó, kiwi és egyéb egzotikus gyümölcsök (4)
Dézsások (19)
Szárazkert
Golgoták (17)
Harangláb 3

- Tábortűz témák:
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Írj bármilyen témáról(13)
Gazlap szakácskönyv (62)
Időjárás (53)
A Tudat keresése
Jó tudni!-Érdekességek,ismeretterjesztő írások (4)
Milyen öröm ért ma? (35)
Eladnám......Vennék (10)
Viccek, vicces történetek, képek (13)
Szomorú vagyok (9)
Kávéház (39)
Wanted!!! Őt keresem!!! (7)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
8:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:16:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, szép napot!
1:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok mindenkinek.
11:47:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok!
6:35:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
6:35:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot kivánok most már ujra a falubol
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:56:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes vasárnapot
5:54:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot
11:28:pm Emmylie :
Jo ejszakat szep almokat kivanok mindenkenek.
10:57:pm bojta :
Szi Molnárka!
10:52:am molnarka :
Sziasztok!
6:32:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot kivanok.
5:49:am kutyus :
Jó reggelt minden GAZ-társnak
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Dézsások (19)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dézsások (19)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Ibi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2017.05.17, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lius

A lapuleveles virágod, alokázia (elefántfül)
Áruld el hogyan bírtad virágzásra? Nekem is van, de 15 év alatt egyszer virágzott.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tercsi57
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2017.05.15, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Liuska!
Aranyos a kis hagymásod. A másikat én sem tudtam ,hogy virágzik.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.05.14, 23:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Még sosem nyílott. A nevét sajnos nem tudom, de jó nagy "lapulevelei " vannak.

065

Erről nem tudtam, hogy nyílik is.

034 032
Vissza az elejére
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.05.12, 13:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!
Bizony rosszul esik ha szeretett növényünk tönkremegy. temet
Ez a selyemmirtusz nekem azért is kedves, mert egy horvátországi nyaraláskor hoztam egy ágacskát amiből ez a nagy 2 m-es bokor lett. Már kb 10 éve ki van ültetve de csak az első 2 évben takartam, akkor még a tél jobban megviselte. Azóta egyáltalán nem volt semmi takarása és mindig kihajtott. Most is bíztam benne, hogy legalább a tövéről kihajt de egyre kevesebb a reményem. Sad Ez a tartós -10 fok alatti hideg nem volt bekalkulálva. Szerencsére van pár db kis dugványom ami védett helyen telelt, azok hajtanak szépen.
Nálunk is a hatalmas nagy fügebokor majdnem kar vastagságú ágai elfagytak, most a tövéről hajt.
A díszgránátalma bokor jó öreg már, ő is sok helyen hajt, rajta nem látszik fagyás nyom. Az ősszel ültetett babérmeggy tövekből 3 nem hajt, a többi kb 15 db beindult.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.05.12, 07:08    Hozzászólás témája: Dézsások Hozzászólás, az előzmény idézésével

Virág55!

Én ősszel rendeltem sok gyümölcsfát a DMKerttől. December elején érkeztek, előzetes megbeszélés alapján.
Itthon a többi konténerhez beraktam őket, alaposan betakartam falevéllel. Amikor a nagy hidegek jöttek, még ezüstfenyő ágakat is raktam rájuk és arra is szórtam falevelet. Sajnos, a hurma még nem hajt, tapintásra elvezeti a hőt a kezemből és a kérge nincs felpuhulva sehol sem, de még nem indult meg.

A Viburnum tinust tavaly vettem az OBI-ban, nagyon szép volt, már tél elején virágozni kezdett. Azt is konténeresen takartam. Tavasz elején még jól nézett ki, azaz az a része, ami takarásban volt. A kilógó részek már akkor elfagytak, de a takart részek szép zöldek voltak. Szedtem le a takaróból, visszajött a tél. Mostanra fagyási tüneteket mutat az egész növény és nem hajt.

A fügéről már írtam, azok is, amik kiértek a takarásból, nem hajtanak, onnan kezdtek el hajtani, ameddig be voltak takarva.

Asszem, most megtanulhattuk, hogy ami nem erre a klímára való, az csak kísérleti célú lehet vagy nagyon komoly fagyvédelmet kell biztosítani.
Ezek ezt a komoly hideget tartósan nem viselik el károsodás nélkül.

Előttünk a térre vagy húsz éve ültettem dísz gránát almát. Évekig takargattam, de már sok éve nem. Most a a vesszőkön csak néhány rügy hajt. A bokor alja dúsan hajt. Örülök, hogy egyáltalán túlélték a telet.
Már nagyon sajnálom, hogy nem takartam be falevéllel, mert semmibe nem telt volna.
Vissza az elejére
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.05.11, 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ranyu!
Ha erre jársz az lenne a kérdésem, hogy a selyemmirtuszod túlélte a telet? Úgy látom ki van ültetve a szabadba.
Az én óriási nagy bokrom még meg sem mozdult pedig a kéreg alatt a törzse zöld.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.01.16, 23:34    Hozzászólás témája: Dézsások Hozzászólás, az előzmény idézésével

http://ankert.hu/gardenia-gardenia-jasminoides-gondozasa-szaporitasa-viragoztatasa-teleltetese-es-betegsegei/

No, ez érdekes, a gardéniáról hoztam egy cikket. Az ott leírt ok is fennállhat, hiszen a tökfélék is eldobják a virágot, ha nincs elég meleg számukra.

Ezzel együtt úgy gondolom, a tápanyaghiány fenn áll, ezt bizonyítja a tápoldatos siker..

Egy átültetés mindig nagyon jót tesz.
A tömörödött talaj oxigénhiányos és kevésbé dolgoznak azok a mikróbák, amik felvehető állapotúra bontják le az elemeket. Ezért nagy növények, nagy cserepek esetében már az is segítség, ha a kés hegyével megkapáljuk őket és felülről öntözzük, ezzel levegőhöz és tápanyaghoz is jutnak..
A szakkönyvek a túlöntözés elkerülése miatt mindig az alátétből öntözést ajánlják Ez kényelmesebb is, mint a cserépben való öntözés. Viszont az alátétből öntözött növények esetében azt tapasztaltam, hogy a gyökerek a cserép lyukain is kibújtak, a cserép földjének alsó harmada nagyon át volt szőve gyökerekkel, miközben felfelé haladva csökkent a gyökérmennyiség.
Ezt a luxust nem nagyon engedhetjük meg, mert akkor hamarabb kell átültetni, nagyobb cserép kell, kevesebb darabszám/m2. A házat meg nem tudjuk bővíteni.
Ezért én azokat a növényeket, amiknél kifejezett tiltás nincs a felülről öntözés ellen, felülről is szoktam öntözni. A szabad természet is öntözi felülről.
No, majd olvasok még hozzá 20-a után.

Megint elkanyarodtam. Amikor még fiatalok voltunk, megmosolyogtuk és vén matuzsálemeknek tartottuk azokat az embereket, akiknek minden mondat újabb és újabb mondatokat kapcsolt az előzőhöz.
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.01.16, 23:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi Capsella. Arra gondoltam, hogy biztos nagyobb cserép kellene már neki.
Nyáron vártam a virágot rajta. Mivel nem volt, télre már nem ültettem át. Nem gondoltam, hogy most kezd virágozni. Jelenleg nincs rajta már bimbó, de azért adtam neki egy kis tápot, hátha még fog virágozni. Rolling Eyes

Vissza az elejére
Capsella
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2017.01.16, 22:35    Hozzászólás témája: Dézsások Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rózsa!
Ezt a növényt nem ismerem, de pl. a szőlőnél is a bimbó elhullajtása egy hiánybetegségre utal, ezért ahogy olvastalak, egyből erre gondoltam.
Aztán tovább olvasva igazolódni látszik, mert a tápoldatos vízben kivirágzott a bimbó.

Szakcikkekben biztosan meg lehet találni, mi az oka ennek, melyik elem hiánya, meg vágnom is kellene agrármérnökként, de erre spéci sose volt szükségem, elfelejtettem.
20-a után (ÁFA-bevallások) utána nézek.
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2017.01.15, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Nem tudom hová illene a kérdésem, így ezt a topikot választottam.
Kérlek adjatok tanácsot, mit csinálja a Solandra-val. Másfél méter magas, kb. 8 éves (nem emlékszem mikor kaptam). A tél folyamán tele volt bimbóval, de sorozatban potyogtak le. A legutolsó már hatalmas volt, egy-két nap kellett volna neki, így nagyon reménykedtem, hogy ezt sikerül kinevelnie, de az utolsó pillanatban ez is leesett. (Tápoldatos vízben azért sikerült kivirágoznia.)
Legyetek szívesek, adjatok tanácsot mit tegyek vele, hogy végre legyenek rajta hatalmas virágok! Előre is köszönöm a segítséget.

Azért megmutatom az egy db virágot Very Happy

Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.12.09, 13:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi szépen Dodoka!

Nekem is nagyon tetszik. Még fiatal, ahhoz képest sok bimbó van rajta.. Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2016.12.08, 17:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lius!
Nagyon szép a pillangód!!
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.12.08, 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Már ilyen:

Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.11.26, 23:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A Kékpillangóm évszakot tévesztett. Most bimbós.

Vissza az elejére
halkatla
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.11.14, 15:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is van két selyemmirtuszom, tavasszal mennek ki. Cserépben nem megy semmire az egyik, a másik szerencsére virágzott kétszer is.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 35, 36, 37  Következő
1 / 37 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban