15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Kertünk meglepetései (2)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (61)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Találd ki (28)
Írj bármilyen témáról (15)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Milyen öröm ért ma? (37)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kávéház (40)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
11:41:pm Bojtárgazdi :
Mergvagyok ám, csak kicsit több a munkám, aztán mire ideérek, mindenki alszik...
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kat-ica
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.04.07, 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Képzeljétek! Most meg kaptam egy cserepes orchideát. Csodálatos. Remélem, találk valamit itt, a kezelésére vonatkozóan. Smile

Most vettem új lakást, és a barátaim virágokat hoznak nekem. Smile
Fel kell még fedeznem, át kell tanulmányoznom ezt a fórumot,hogy otthonosan mozogjak, és megtaláljak minden topikot. Most pl. orchideás topikot keresek. Smile Biztos van, nem adom fel! Smile

További kellemes hétvégét kívánok Mindenkinek: Katica
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kat-ica
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.04.07, 04:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Katica vagyok, Fejér megyében élek, és gyámügyi főmunkatárs vagyok. Szeretem a csemetéket, emberekben és növényekben is. Smile

Remélem, a füge és citromfa csemetéimet szépen tudom majd nevelgetni, de szükségem van a segítségetekre.

Mindenkinek szép napot kívánok! Smile
Vissza az elejére
lencse
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.04.06, 18:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hú, milyen figyelmetlen vagyok ! Ezt a topic-ot észre sem vettem, pedig itt illet volna beköszönnöm. Most pótolom : Üdvözlök mindenkit.
Igen, a lakhelyemet már korábban elárultam : Nagyréde. Agrármérnök vagyok, jelenleg gyesen, 2,5 évesek az ikreim. Egy kisfiú és egy kislány.
A kertemről annyit, hogy én is még csak most ismerkedem vele, mert májusban lesz egy éve, hogy ide költöztünk. Korábban is kertes házban laktam, de ott korántsem voltak ilyen lehetőségeim, mint itt. Rengeteg kedvemre való növényt " örököltem " a korábbi lakóktól, és persze azóta én is sokat telepítettem, de nagyon sok még nekem is új, hiszen még csak most mutatják meg magukat. Most a kedvenceim a krókuszok és egy kicsi magnólia fácska, ja és egy virágzó erika. Ennyi úgy gondolom elég lesz egyenlőre. Annál is inkább, mert a gyerekeim is szeretnének bekapcsolódni az írásba, és az eléggé áldatlan állapotokat teremtene. Üdvözletem mindenkinek !
Vissza az elejére
toti47
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.04.06, 18:09    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

59 éves félig-nyugdijas vagyok. Zala megyében élek. Hobbim a horgászat , a sütés főzés, /állitólag nem is csinálom rosszul/ , és kis kertem is van virágokkal haszonnövényekkel.
Most épitettünk anejemmel egy kis sziklakertet, ide várok tanácsokat.
Majd ha lesz tárhelyem küldök képeket is, vagy közvelenül akit érdekel.
Ja meg halakról is!!!!!!!
OsziFeri
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.03.31, 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit a fórumon!

Baján élő nyugdíjas vagyok (13-án múltam 60) szeretem a virágokat, van a kertben nekem is néhány.
Időnként szaporítom, vagy irtom őket, de leginkább az első.
Időnkét ajándékozni is szoktam.
Van nagyobb kertem is 24 hektár, ott őstermelek, és a maradék időmbe biztosítást is kötök egy brókeren keresztül.
Nagyon örülök, hogy idetaláltam a fórumra.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Amaryl
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.03.29, 19:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szevasztok!
Múlt hónapban akadtam rá a gazlapra,most pedig erre a topikra!!!!Így aztán,kissé megkésve,bemutatkoznék!
Azt hittem,az elmúlt 3 évben,mióta nyugdíjas lettem,már nem nagyon van új a neten,mármint a fórumok közt!!! Very Happy ,na jó ez azért túlzás,de tény,hogy sokat kószálok,sokfelé! Örülök,hogy ide is eltaláltam!
Kétunokás nagymama vagyok,Budafokon lakom,kertes házban.Mindig szívesen kapirgáltam,imádom a virágokat.Igazán szép azóta lett a kertem,mióta menyem is van! Ő kertészmérnök,és imád mindent,ami növény,és profi módon ért is hozzá.Itt nálunk 30 cm a termőtalaj,és tényleg csodát művelt rajta!Alatta mészkő,úgy hogy nem egyszerű!Így aztán most már sikerélmény is van,nem csak a látvány.Alig várom,főleg a mai, újra pocsék idő miatt,hogy kiülhessek a hintaágyba,gyönyörködni a virágok semmihez nem hasonlító szépségében! Azt hiszem,ezzel az óhajommal nem vagyok egyedül. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Angyalka
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.03.29, 11:39    Hozzászólás témája: köszönet Hozzászólás, az előzmény idézésével

bodajutka írta:
Üdv minden újgazosnak !
Pá-pá

Köszönöm, minden új gazos nevében. Én pár napja léptem csapatotokba és most tanulgatom a gazlap használatát kisebb-nagyobb sikerrel!

Még egyszer KÖSZI
Vissza az elejére
Sarkantyúka
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.03.28, 16:53    Hozzászólás témája: halihó Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ha Émibaba nem szól, sosem vesze észre, hogy itt illene bemutatkoznom Embarassed nem szoktam fórumozni (eddig!), elnézést.

Lelkes amatőr vagyok, egy 4nm-es erkélyen garázdálkodom, az erkélyes topic-ba írtam eddig.

Amúgy 26 éves, jelen pillanatban mindenórás kismama vagyok, úgyhogy lehet, hogy mostantól nem lesz annyi időm kertészkedni, mint korábban.

Más most nem jut magamról eszembe. Smile

Üdv.
Sarkantyúka
Vissza az elejére
másikkriszti
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.03.27, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Molnárka meghívására megpróbálnék bemutatkozni. Kriszti vagyok, 37 éves, egyfiú - egylány anyukája (8-9,5 évesek). Jó látni, hogy mennyi hasonló "hibbant" lény van rajtam kívül, akik nem néznek furcsán, elnézően mosolyogva, hogy: na, ez se normális... Régóta nézegetlek-olvasgatlak Benneteket, és nagyon élvezem. A baj, hogy csak ritkán jutok géphez - az otthoni lassú, na meg ott időm sincs igazán.

Amúgy elméletileg régi kertész lennék, gyakorlatilag azonban most kezdtem a ga(rá)zdálkodást. A régin azt értem, hogy eddig a szüleim meg anyósomék kertjében próbáltam ezt-azt, de most már van saját!!! Imádott apósom pölö nem szólt semmit, csak mindig ráment a fűnyíróval... Azért én sem szóltam semmit, csak anyósommal összemosolyogtunk. Végül is igaza van, az ő kertje...

Építkezünk, ezért most csak ide-oda dugdosgatok ezt-azt (kb. egy kertészeti bolt fél kínálatát), hogy szaporodjon, nőjön, mire a végleges helyére kerül. A férjem teljesen rám hagyja, a gazolás nem érdekli, de azért a dzsungel az jöhet - akár szoba, akár kert.

Szóval örülök az őrült társaságnak. Van még rajtam kívül olyan, aki például képes lealkudni és megvenni egy olyan különleges növényt, ami tele van gyapjastetűvel, és már csak két levele van? (A sógornőm szerint "A DÖG", és én nem vagyok normális.) A dögről leírtottam a betolakodókat, átültettem, nevelgetem, és már új levelet hoz - ő a papiruszsás. Ha nagyra nő, megmutatom.

Üdv! Másikkriszti
Vissza az elejére
emanon1
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.03.21, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, tegnap találtam rá a Gazlapra, rögtön beléptem. Minden nagyon
új, időm pedig kevés, ennek ellenére remélem mihamarabb feldolgozom az információkat. A virágokat szeretem, de nem igazán foglalkozom velük, inkább kertészkedem. Az eper a mindenem, igyekszem minnél több
fajtát telepíteni. Szlovákiában lakom, 16 km--re a határtól. Egyébként nyitott vagyok minden újra, de hallgatag, magába zárkózó tipus. Egy fiam van, októberben lesz 20 éves.

Sziasztok, örülök, hogy rátok találtam Tibor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Mara
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.03.21, 17:43    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, a nevem Mara!
Véletlenül találtam rá a Gazlapra, azonnal megtetszett!
A kertészkedés nálam hobbynak indult, mára már azon gondolkodom, komolyabb vállalkozásba kezdek. Levendulát termesztek itt, az Alföld déli részén, Szegedtől 20 km-re. Kezdetben csak egy kicsi bokrocskám volt! Minden évben tőosztással szaporítva gyarapodott az ültetvényem, most több mint 300 bokrom van! Saját tapasztalatomból kellett kiderítenem, hogyan kell gondozni ezt a mediterrán növényt.
Szeretnék találni olyan kertész-társat, akivel eszmecserét tudnék folytatni a levendulatermesztés rejtelmeiről! Vagy bármi másról, ami a kertészkedéssel kapcsolatos. Pá-pá
Vissza az elejére
hkati
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.03.21, 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Én egy régi-új vagyok, és a bemutatkozásomból röviden csak annyit, hogy -miután visszaolvastam jó pár oldalt - mindenkinek a bemutatkozása egy kicsit az enyém is lehetne. Szóval, ugyanazért vagyok itt én is. Very Happy

Helyileg Oroszlányon lakom, egy tömblakásba, de van egy naaagy kertünk. A pontos méretét nem tudom, eddig azt hittem 600 négyszögöl, de kiderült, hogy 800, majd tavaly megvettük a szomszéd földet is, az a mienk testvére, tehát mostmár tényleg nagy. A régi területünk be van kerítve, az újat idén tervezzük, de előtte ki kel méretni, mert a szomszéddal van egy kis vitánk a birtokhatárt illetően. Jelenleg lucerna van benne, amit kedves barátságos szomszédaim kaszálhatnak ingyen és bérmentve, amiért is rengeteg hasznos dologgal látnak el.

Most tehát az egyik oldalról én vagyok a közvetlen szomszédom, ami nagyon jó állapot. Hogy mi van egy ekkora területen? Hát rengeteg gyümölcsfa, tényleg sok 50-60 darab, ez folyamatosan változik, mert minden évben telepítünk újakat is. És rengeteg növény. Évelők, hagymások, rózsák, bokrok, szóval minden féle. Állatokat nem tartunk, csak egy nagy németjuhászt, de őt minden nap látogatjuk.
A kertszomszédok szemében mi borzasztóan pazarló és lusta népség vagyunk, mert egyre nagyobb területet füvesítünk be, és lassan kiszorulnak a haszonnövények. A veteményesbe idén már csak paradicsom, uborka és csemikukorica kerül, mert a jelenlegi ültetésre szánt területemre az iskolázott szépségeim kerülnek. A dugványozás a fő "profilom", és tavasztól őszig a metszőolló a legfőbb kiegészítőm.
Idén az egyik szomszéddal az őszibarack átoltását fogjuk csinálni, ő tanít, én meg tanulom. Cserébe, ha megeredt, adok neki is oltványt. A következő, illetve ezzel párhuzamosan a rózsák oltása - szemzése lesz, mert ezt még nem próbáltam. Ezt egy másik szomszéd fogja mutatni, tanítani. A rengeteg gyümölcsöt pazar módon elajándékozom, - a kamrám mérete adott sajnos - ebből pálinkát főznek, amiből nekünk is adnak.

A terület, ahol a kertünk van eléggé szőlőtermesztésre koncentrált, illetve szántó. Ebből a környezetből tényleg kilógunk, de nem zavar. Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
maffia
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.03.16, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszönöm a biztatást, és máris folytatom a bemutatkozást. A nap maradék óráit szerény otthonom fenntartására és kicsinyke családom ellátására forditom.A párom, két csöpp fiam/ 30, és 23/ évesek, valamint CSUTKA nevű 10 éves pumi kutyánk, akinél szebbet okosabbat még nem láttam., és végül a világ leg-leg perzsa királyfia MAFFIA, aki ezüst szinü, és szivem csücske.Amig nem lesz unokám addig az is marad./ no meg utána is/.Mára ennyi elég lesz belőlem.
Csillagfényes jóéjszakát mindenkinek
Maffia
Vissza az elejére
maffia
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.03.16, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Molnárka!
Félreértések elkerülése miatt tisztázom,hogy nem tanyán élünk, de a nap 24 órájából 8-10-et ott vagyunk. Ugyanis egy kis sertéstelepünk van,meg ló ,meg csibe, diszbaromfi,kutya/6/, macsek/8/, gyöngytyuk/?/,feketerigó, meg egyéb szálldosók. A rózsáimat tavaly telepítettem , s remélem az idén már örömködhetek nekik.Ezen kivül sok-sok szines krizantémom van és gyümölcsfáim. Sajnos egyéb virág nincs a tanyán, mert a kapirgáló egyedek is szeretik, és a vita elkerülése érdekében én engedtem. Ha egyszer tavasz lesz, szeretnék még fás szárú lakókat telepiteni. Most ennyit a tanyáról., mert még a szómenés betegségébe esem.
Maffia
Vissza az elejére
maffia
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 20:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok köztetek,és még csak csetlek-botlok, de minden virágot és állatot szeretek
Maffia
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
7 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban