15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Leanderek(18)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Kertünk meglepetései (2)
Gyümölcsök (5)
Konyhakerti növények (14)
Hortenziák (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
2019-es nyári abádszalóki tali
Milyen öröm ért ma? (37)
Vicces történetek,...képek(16)
Írj bármilyen témáról (15)
Versek, költemények (4)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:28:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:46:pm Bojtárgazdi :
Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
6:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek Kellemes hétvégét
12:44:am Bojtárgazdi :
Szép álmokat mindenkinek!
5:50:pm Emmylie :
Fáraszto nap után a faluban talán majd pihenhetek. : Szép estét mindenkinek
11:33:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok! Mára is van munkám, de kicsit nemszeretem szöveg. Sok paragrafus van benne...
5:39:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
10:59:pm Bojtárgazdi :
Nocsak, hát már eltelt a nap! Sokat dolgoztam ma. Jó éjszakát kívánok!
10:08:am Emmylie :
Szep napot kivanok mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:42:pm Bojtárgazdi :
Nem tudom, ma már köszöntem-e... Szép estét kívánok, Gaznépek!
2:17:pm Emmylie :
Szep delutant. Tegnap az unokakkal ma a fiammal fagylaltozok. :
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek........ne m baj, Bojtikám, de legalább beköszönsz
2:12:pm Bojtárgazdi :
Én már csak kellemes délutánt tudok kívánni.
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
etelke
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.06.26, 17:51    Hozzászólás témája: bau Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Bau, hogy írtál nekem. Nekem nincs lakásom. Ezért azt gondolom, talán a bonsai dolgokat kellene kedvelnem Őket könyű költöztetni kicsi-vagy nagy albérletbe. Most ugyan párkapcsolatban élek egy cc elég nagy lakásban de fárad az egész. Talán majd később. Bau a kaktusz nem sír. Büszke és kemény vagy csak nem ismerem
Idea
üdvözöllek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kicsiSolya
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.06.26, 15:19    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Néhány napja regisztráltam a Gazlapon, melyre már nem is tudom, hogyan akadtam rá. Nagy ügyetlenségemben elfelejtettem bemutatkozni, bocsika. KicsiSolyának hívnak a barátaim; lassan 32 éves, agyondiplomázott pedagógus vagyok. Eddig műkedvelő szinten űztem a kaktuszkodást, tavasztól kezdett komolyabbra fordulni ez a románc köztem és a tüskések között. Nem vagyok egy nagy internetező és most már elárulhatom, nem is nagyon értek hozzá. Ezek az első, tétova kísérleteim a veletek való a kapcsolatteeremtésre. Kérlek, nézzétek el nekem, ha néha bénázok, vagy felesleges, már fent lévő dolgokat kérdezek, vagy írok! Még bele kell jönnöm.
Sziasztok!
Vissza az elejére
etelke
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.06.26, 09:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok most találtam rá erre a topikra. Jó ha elmondhatom ki vagyok és olvashatom ki ki. ámbár így is kedvesek vagytok, Én nem vagyok nagy kertész csak rácsodálkozom a világra de gondját nem tudom viselni
üdv mindenkinek,
Vissza az elejére
nhrita
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2006.06.24, 20:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit!

Kb. 1 hete regisztáltam a honlapon, miután véletlenül rátaláltam.
Nagyon örülök, hogy végre olyan témákat találok, melyek nagyon érdekelnek. Végre van egy kicsit több időm, bemutatkoznék.
37 éves vagyok, van egy 16 éves fiam, és egy 11 éves lányom.
Az egészségügyben dolgozom, hobbim minden virág, növény lakásban, illetve kertben. Ma voltunk az őrségi vásáron, alig tudott elcsalni a férjem a virágárusok környékéről Smile Ezen kívűl nagyon szeretem az állatokat, van egy skótjuhász kutyánk, teknősünk.
Nagyon tetszik az oldal, jól érzem itt magam. Köszönöm az eddigi segítséget
a képfeltöltéssel kapcsolatban.
További szép estét, és hétvégét kívánok mindenkinek!! Smile)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
ana_amy
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.06.24, 19:35    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Laughing
Nyolcpöttyös Annamária lennék Kolozsvárról, Erdélyből. Embarassed
Nagyon szeretek kertészkedni és sok szép virágom van szerény otthonomban! Wink
Örvendek, hogy léteztek és hogy közétek fogadtok. (remélem Wink )
Üdvözöllek ebből a szép Szamosparti városból! Razz
boszika
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.06.24, 05:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !Remélem nem zavarom meg köreiteket.Gyakran olvason a Gazlapot,márha az idöm engedi.Nagyon tetszik nekem a közvetlenségetek és nem utolso sorban a témák miről szó van.Szeretnénk én is aktiv tagja lenni ennek a társaságnak,bizzok benne segitségemre lesztek,elöre is köszönöm. Rolling Eyes
Vissza az elejére
erika68
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.06.22, 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok mindenki

Bocsánat, most azt hiszitek, hogy bunkó vagyok /amit megjegyzek jogosan/,mert elfelejtettem bemutattkozni, de elég kezdő vagyok az internetezésben és csak most találtam rá erre a topicra.
Mégegyszer bocsánat.

Én 38 éves vagyok van két lányom, a kicsi 13 éves a nagy 16 éves múlt.
Én és a családom együtt lakunk anyósommal. A pesti úti lakóparkba 2 éve költöztünk előtte a 10. kerületben laktunk betontömbben. Ott nem is érdekeltek a növények csak egy kicsit, de amióta it lakunk egyre jobban.
Igaz még a kertbe nem tudtam növénykéket telepíteni,de ami késik az nem múlik. Igaz van 23 darab smagad tujánk, egy darab juharleveleű platán fa, gömbszivar fa, diszalma fa, egy bokor/aminek a nevépt nem tudom/, mert a kertész aki telepítette nem mondta.
Igaz már azóta van 5 rózsatő is a kertben. Ja és egy gömbtuja, de azok nem olyan érdekesek, mert nem én telepítettem vagyis hát nem isnaz, hogy nem érdekesek hanem valami más.....
Az előketben van két szívem csücske egy darab nemes babér bokor, amit az én kiskutyán leamortizált, de idénre kezdi magát összeszedni. És van még egy liliomfa amit szintln leamortizált tavaly a kiskutyám , de az is kezd életre térni.
Bocsánat ha valakit zavarok az idegesítő kérdéseimmel, de sok mindent nem tudok még a kertészkedésről. Mostanság nagyon rákattantam az egzó növényekre, de a szoba illetve a többi fajta növényt is nagyon kedvelem.

Erika68
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.06.21, 18:19    Hozzászólás témája: Re: Bemutatkozás (2) Hozzászólás, az előzmény idézésével

kerekrepkény írta:
többnyire 35-nek sem látszom de a szemem sajnos az utóbbi 5 évben elég erősen elkezdett romlani.

Repkényke! Ne is haragudj, de nem bírtam ki...Hát ne nézz olyan gyakran tükörbe, ha csak ezen múlik!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Jó, hogy megtaláltad ezt a topikot (is), és érezd nagyon jól magad a Gazon!

Ami a repkényteát illeti: hónapokig ittuk, mert nekem csak az idézett szakirodalom van a birtokomban, így nem voltak kétségeink. Semmi kellemetlen hatást nem érzékeltünk.
kerekrepkény
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.06.21, 15:40    Hozzászólás témája: Bemutatkozás (2) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!

Most találtam rá a „bemutatkozás” topikra. Nem vagyok tapasztalt fórumozó, így először is Mindenkinek köszönöm eddigi segítségét, kedvességét!

Én 47 éves vagyok, azért szerencsére többnyire 35-nek sem látszom (szőke, madárcsontú embereknél ez azért nem olyan ritka), de a szemem sajnos az utóbbi 5 évben elég erősen elkezdett romlani. Két fiam van, 22 és 20 évesek.
Mi hetedik éve lakunk Csillaghegyen, de mindig volt egy kis kertünk. Most is zsebkendőnyi. Két éve fogadtunk be egy rendkívül okos kis fekete, fajtiszta tacskót, ha már ügyesebb leszek, teszek be róla képet! Nagyon kedves, szép pofija van!!! Idén hirtelen elkezdett a kiskutyánk öregedni, éppen mint a férjem! Őszül a kutyus szemöldöke, szakállkája, bajusza, hát pontosan, mint a férjemnek! Lehet, hogy van ebben a gazda-kutya hasonlatosságban valami Smile
Gyógynövények idén jelentek meg először a kertünkben. Sajnos nem nagyon értünk hozzá, de igyekszünk magunkat kiképezni! Ez az egész családra vonatkozik. Most épp a gyógynövények hatása alatt vagyunk! Ez a Gazlap nagyon tetszik, és úgy látom, itt sokan vannak, akik értenek a gazokhoz, illetve, mindenféle zöldhöz!

Eddig füvesítettünk, hogy a zsebkendő minél nagyobbnak tűnjön, de mostantól teli ültetjük a kertünket gyógynövényekkel! Füvet mostantól nem kell nyírni. Csak a kutyusunkkal van egy kis gond, mindenfelé potyogtat Crying or Very sad A füvet annyira nem zavarta, meg az ember összeszedegeti, de a gyógynövények miatt, most már lehet, hogy egy kicsi díszkerítéssel csökkentjük kiskutyánk birodalmát.

Üdv.: Mindenkinek! kerekrepkény
Vissza az elejére
Azalea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.06.11, 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Idetaláltam Embarassed . És már tudok képet felrakni. győzelem
Röviden én is bemutatkoznék: 59. évemet taposom, van egy lányom, két unokám, három kutyám és sok cicám. Hét éve költöztünk kertes házba, a kert elég pici, de minden négyzetcm ki van használva, még az utcs is be van ültetve, meg időnként a szomszédokhoz is átköltöznek a futó növényeim.
Képek a kertről, ami messze van rendezett mintakertektől, Embarassed de nekem tetszik.Egyenlőre ennyi, jó éjszakát és kellemes hetet. Zsóka

Vissza az elejére
chela
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.06.11, 22:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

No, jó, én is bemutatkozom, mert szerintem is úgy illik, és miután már jól letámadtam a problémáimmal a Szakértőket, hát éppen itt az ideje...

25 éves biológus végzettségű cica-(és minden élőlény)szerető nő vagyok. Pesten lakom, vidékről származom, innen a növényszeretet, legfőképpen Anyukámtól. Mikor a fővárosba költöztem, fontos szempont volt az erkély, hogy legalább legyen egy kis "kertutánzat", mivel mi is emeletesben lakunk...

Sajna a munkám és a szakirányom biológus létem ellenére nem növényes (kicsit már bánom is), én amolyan "számítógépes biológus" vagyok... Smile

Férjem szintén imádja a növényeket, ezt nagyon tisztelem is benne... Very Happy

Nos, akkor egyelőre ennyi bemutatkozásképpen.

Üdvözlet mindenkinek:
Chela

macs
Vissza az elejére
moncsi
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.06.11, 20:48    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Örülök,hogy rátaláltam az oldalatokra,nagyon tetszik.
Már régóta olvasgatom az oldalatokat,s úgy gondoltam ideje lenne
bemutatkoznom.
Pesten lakom,a 12 éves kislányommal,sajnos emeletes házban.
A cserepes virágokat szeretjük leginkább,a többi természetes élőhelyén
tetszik a legjobban.A kedvencem a japán cikász ami már elég szépen megnött,s most kaptam szerencse bambuszt.
Remélem tényleg szerencsét hoz,az sosem árt.
Bár az is szerencse,hogy rátok bukkantam,örülök nektek és sok sikert
kívánok mindenkinek. Laughing Móni
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
taxis
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.06.11, 17:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Taxiska,

Egyfolytában töröm a fejem, mit jelent a DB párod...Derék, bájos?
Vagy Duci, boszorkányos? Vagy...mi is?

Drága Bojtárgazdi!
Az nálam méretet jelent: 2 méter, 105 kilo Laughing , mert imádom a medveméretet!
Drága BAU!
Tőled elnézést kérek, nem akartalak becsapni. (esdeklek bocsidér!!! Laughing )de mint írtam a nevem véletlen alakult így. JA! találtam neked egy BAU-s feliratú képet, és ha hazajön a kölök majd segít elküldeni neked. És tényleg tetszene az a szoknyás taxi! Laughing Laughing Laughing
taxis
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.06.11, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
Taxis!
Itt mesélj magadról! Laughing

sziasztok!
már egész gyorsan megtaláltam ezt az oldalt is. a gyerek rötyög, hogy egész fejlődőképes vagyok aranyoskám .
naszóval van egy DB papim, akivel már régóta boldogítjuk egymást, kettő gyönyörű gyermekem, (10-12 évesek), és van egy megátalkodott majnem vega macskám. sajnos az alergiám miatt nem merek több állatot tartani bármennyire is szeretnék, helyettük diffenbachia erdőm van, némi banánfával, ügyelve rá ,hogy a gyerek ne mászkáljon rajt. növény, amire büszke vagyok az a saját magról vetett kanári főnix pálmáim, ami már félméteres. még több ilyen vetési kisérletem van, mind kelési folyamat alatt. most egyenlőre ennyi. kérdezzetek:
sissy
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2006.06.06, 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek! én nem csak itt vagyok új hanem a neten is csak két napja vagyok fent, de valami isteni szerencse vagy gondviselés már az első nap ide vezetett. Hat éve költöztünk Pestről vidékre, azóta vagyok elborult agyu kertésztanonc. Könyvekből és szaklapodból művelődöm. Gyönyörű zöldséges és virágos kertet csináltam egy térdig érő gazos telekből. Mindent elültetek amihez hozzájutok, de mivel a környéken inkább csak haszonkertek vannak, csereberélni nincs kivel . Talán mostmár lesz
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban