15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Vendégeink a kertben(17)
Gyümölcsök (5)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Hawaii rózsa - frangipani
Hibiszkuszok (32)
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Muskátlik (7)
Egzotikus és különleges növények (15)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)

- Tábortűz témák:
Versek, költemények (4)
Vicces történetek,...képek(17)
Írj bármilyen témáról (15)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Milyen öröm ért ma? (37)
Wanted! Őt keresem.....(8)
A Tudat keresése (3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Ezzel kúráljuk magunkat (2)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:22:am bojta :
Jó reggelt!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt! Mavan az őszi napéjegyenlőség.....
3:44:pm Bojtárgazdi :
Nagyon szép tényleg! Köszönjü!!!
10:40:am bau :
Jaj de szép FEJLÉCÜNK VAN! Köszönjük!
8:57:am aszokfa :
Jó reggelt!
6:02:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:37:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:42:pm Bojtárgazdi :
Látom, igen, már boldogan pakolgatsz!
6:33:pm Bojtárgazdi :
Azóta már megérkezett, Emmylie Kedves?
4:38:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot. Remélem ma meghozzák végre.Eddig nem kaptam meg.
2:02:pm Bojtárgazdi :
Épp akartam is kérdezni, Emmylie Kedves!
1:05:pm Emmylie :
Szép délutánt Még mindig a hütöt várom
7:05:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:46:am kutyus :
Jó reggelt
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.08.02, 14:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

..rágica....a nevem története a következő.... a páromról nemrégen kiderült hogy cukros..mondtam a férjemnek Tibi...majd én keresek neked való süteményeket a neten...nyugi!...persze hogy találtam milliót...de a család mindegyiket csak ugy hivta hogy ....biopite....nos ezért ez a nevem...olyan kis helyes..nem?...Smile..aztán a fiam lefényképezte nekem az egyik ilyen tál sütikét.... amit ti is láttok...

http://www.mandurateam.biz/feheragoo/
http://www.fotokep.hu/v/biopite/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
biopite
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.08.02, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

...Szia minenkinek!

46 éves vagyok és per pillanat nagyon ideges..ugyanis nem sikerül a képfeltöltés!...na de sebaj!...hol is tartottunk?...pesten a 15 ker-ben élek a férjemmel, a 25 éves lányommal és a 18 éves fiammal...már lassan ott tartunk,hogy 1edül nem mehetek ki a lakásból mert ..szerintük...valami nem stimmel nálam...azt mondják hogy a szobákban csak laposkuszásban lehet közlekedni a sok virágtól...Smile))..mondtam nekik semmi probléma!...ott van még a konyha is!...és még valamit tudni kell rólam...amig rá nem találtam a Gazlapra ..addig csak 1 számitógépünk volt...természetesen a gyerekeknek...ha azt szerettem volna hogy oda engedjenek engem is..akkor az bizony 2 tábla pirosmogyorosba került....hát 1x csak gondoltam egy merészet és....vettem magamnak egy gépet...dióhéjban ennyi az én bemutatkozásom...és mindezt Miattatok...Smile)))))...

tov.szép napot mindenkinek!
b i o p i t e

http://www.mandurateam.biz/feheragoo/
http://www.fotokep.hu/v/biopite/
Vissza az elejére
Bilbergia
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.08.02, 11:35    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

52 éves kislány vagyok és növényimádó állatbarát. Keresem egy növény nevét, de még senki nem reagált rá a "Ki ismeri" témában. Segítsetek!!!!!
Bilbergia
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.07.24, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Pera!
Jaj, de jó, hogy idetaláltál!
Azt hiszem mindannyian átéltük ezt az élményt! (Talán gyermekként éltünk át hasonlókat?) A család pedig előbb-utóbb nagyon készséges lesz! Az én férjem már szó nélkül hoz-visz (Van jogosítványom, de nem használom, nehogy elkopjon! Laughing )mindenféle találkozókra, kertészetekbe, és még érdeklődik is, hogy mi újság. Sőt büszkén újságolja fűnek-fának, hogy az ő felesége így meg úgy a neten.
Az az 1 óra pedig bemelegítésnek biztosan jó lesz!
Vissza az elejére
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.07.24, 20:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ettől szebben nézni már nem tudok!
Segíteni keveset segít, de az anyagi részébe ( valljuk be nem kevés) nem szól bele.
És velem együtt gyönyörködik, igaz tegnap leszólta a rózsaszín N.Dawn futórózsámat. De megenyhültem, mert a piros tényleg sokkal szebb volt júniusban.
Pera
Vissza az elejére
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.07.24, 20:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lányok! Fiúk! (Vannak itt fiúk?)

El vagyok ragadtatva, hogy ez milyen jó dolog!

Bizakodom, a technikai részt majd valahogy megtanulom.
Tegnap, azután, hogy láttam a felvételeiteket mondtam a férjemnek, hogy kell egy fényképezőgép!
Nem zárkózott el, de valószínüleg csak valami gagyisabb lesz, mert csak arra telik. Beleolvastam az erről szóló részbe. De ugye olcsó géppel is lehet virágokat fényképezni?

Pera
Vissza az elejére
keszler.r
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.07.24, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Pera!

Milyen kis helyesen írtad, hogy "furák" vagyunk! Laughing
Én is éppen ennyi idős vagyok, a gyerek is, csak éppen lány!
Érezd jól magad!
Írj sokat!
szia
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.07.24, 19:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Hurrá!!! Nagyon örülök, hogy eddig eljutottam!

Szóval magamról: Erika vagyok , 43 éves, férjes, egy 18 éves fiú gyermek anyja. Az Aggtelki NP határán egy pici, de szép faluban lakunk.
Az egész családunk egy közeli városban dolgozik, ill. tanul. Én szociális végezettségü köztisztviselő vagyok. Egész munkaidőmet számítógép előtt töltöm, de maradiságom miatt nem mertem, tudtam internetezni. Itthon pedig a gyermek ül mindig a gép előtt. (Most nyaral.)

Egy íriszes oldalon keresztül juttam el hozzátok és lehengerlő volt a felismerés, hogy mások is olyan "furák" mint én. Akarnak minden virágot, és olykor ápolnak gyomokat.

A kertünk 1400 nm, melyből alig 150 nm haszonkert. Ezt évről évre egyre kisebbre zsugorítjuk. A többit folyamatosan füvesítjük, virágosítjuk. Képet nem tudok küldeni mert nincs fényképezőgépük.
Május, júniusban ha a fű le volt nyírva, és bizonyos szögben álltam már egész szépnek tünt. Most nagyon ronda! Kb. 150 fajta évelőm és cserjém van, legtöbb helyi cseréből (Sajnos egybő-egyből keves a pédány, de öszre remélem lesz miből cserélni veletek is. ) A virágokat én gondozom, a fű és a fák a férjemé ( azokhoz keveset kell hajoni Laughing ) .
Paradicsom lehetne, de a hozzá vezető út elég rögös. Minden értelemben, mert erősen kötött agyagos a talaj.

Látom, hogy ti már nagyon sokat tudtok. A latin tudásotoktól egyenesen el vagyok halva.

Holnap jön haza a gyermekem, de ki fogom harcolni, hogy legalább 1 órát minden nap veletek tölthessek.

Pera
Vissza az elejére
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.07.24, 18:26    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ez első hozzászólási kísérletem a világhálón, kb 2 napja gyűjtöm a bátorságom, hogy egy szívemhez közelálló csapathoz (mármint hozzátok) csatlakozzam.
Mivel vigrágok iránti szeretem óriási, technikai tudásom azonban nulla kérlek - mielőtt bemutatkoznék, és hosszú sorokat írnék magamról és kertemről - jelezzetek vissza, hogy látjátok amit írok.

Köszi!
Vissza az elejére
krokusz
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.07.20, 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Gazlaposok!

Én is csak később találtam meg a bemutatkozót!/Jóval később/
De szerencsére már némi ismeretségre szert tettem a csere-bere révén!
Nagyon szeretek/vagyis inkább szeretnék,kevés az időm/ mindent ami a
kerttel, növényekkel kapcsolatos.A kertünk még nem valami szép, de
nagyon igyekszem.Már eddig is sok jó ötletet tanácsot kaptam tőletek.
Képet még nem tudtam feltenni, ez is inkább az idő miatt nem ment eddig
de valamikor csak összejön!
Szeretnék minél több időt köztetek tölteni mert a hossszú kihagyások
miatt az ember nem nagyon tud egy-egy témát igazán követni!
Bár lehet,hogy ez talán csak technikai probléma?
Köszönök minden kedves megnyilvánulást amit eddig kaptam tőletek!
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.07.20, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

BOJTÁR VAGYOK

capri
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.07.19, 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én is erkélykertész vagyok, mint többen az előzőek közül. Érdekelnek a növények. 11 évig kertészeti áruházban dolgoztam. (Elméleti kertész is vagyok, kert híján.) Van 20-30 kaktuszom, általában sikerül őket virágzásra bírni.+ Három cserép orchideám, + hét egyéb szobanövényem. Ez a kertbirodalmam. + Az erklélyládában rengeteg kövirózsám.
Remélem egyszer még kerttulajdonos leszek!
Vissza az elejére
Napraforgó
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.07.18, 09:11    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Most regisztráltam, gondoltam illendő ,hogy beköszönjek.

Ugyanúgy , mint mások , én is szeretném ügyes-bajos dolgaimat megosztani Veletek, hátha tudtok majd nekem is segíteni mindenféle "gazos" kérdésben.
Most egy panelban lakom, eddig vidéken. Szenvedek a kert hiányától, de kitalálom. Most épp azon törpölök, hogy lehet az erkélyt úgy megoldani, hogy olyan legyen, mint egy pici kert. Mivel elég pici az erkély is, sajna. De legalább van! Wink
Az egyik kertészlapban láttam egy képet, pont erre, azt próbálom leképezni éppen.

Nos, egyelőre ennyi, üdv !
Vissza az elejére
cziky
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2006.07.12, 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok,

Most, hogy már növény lettem és esélyem van a túlélésre, azt hiszem, itt az ideje, hogy bemutatkozzak, illetve bemutatkozzunk Laughing Laughing Laughing
Tulajdonképpen ciki, de mi ketten vagyunk Cziky. A férj csinálja a fotókat és enyémek a virágok, azaz két test egy lélek Laughing Laughing Laughing Laughing
A fotó néha szebbet mutat mint a valóság, már ahogy az más modellekkel is lenni szokott Yee Yee ,
ha nem sikerül, nem is látjátok meg aranyoskám
A virágokon és a fényképeken kívül azt is nagyon szeretjük, ha tele a posta ládánk, tehát ne fogjátok vissza magatokat és írjatok Computer
, ja igen és küldjetek nekem sok sok virágmagot, tövet és dugványt szív szív szív szív szív
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Jilly
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.07.10, 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pár napja léptem be közétek, és csak most szántam rá magam, hogy bemutatkozzam.
Talan mert fogalmam sincs, mit mondjak magamrol... ami erdekes lehet
Budapesti vagyok, az állatok közelebb állnak hozzám, mint a növények, de nemrég elkezdett foglalkoztatni a ház körüli telek benépesítése növényekkel. Akkor rengeteg problémával szembesültem, rájöttem hogy ez nem is lesz olyan egyszerű, mint ahogy elképzeltem.
Teljesen új volt számomra, hogy a virágaim ennyire egyéniségek és válogatósak a talajra, a hidegre, a napra, meg még ki tudja mire (én még biztosan nem Very Happy ahhoz túl kezdő vagyok).
Első látásra nagyon megtetszett a gazlap, bár először nem értettem a nevét. Embarassed
Még azt hiszem ismerkednem kell a témákkal, rengeteg segítséget lehet találni az oldalakon, nem is beszélve a gyönyörű képekről...
Ezeket reggel nézegetve mindjárt jól indul a nap!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban