15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Muskátlik (7)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Golgoták (17)
Vendégeink a kertben(17)
Konyhakerti növények (14)

- Tábortűz témák:
Írj bármilyen témáról (15)
GAZLAP szakácskönyv (71)
IDŐJÁRÁS (62)
Vicces történetek,...képek(17)
A Tudat keresése (3)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (61)
Találd ki (29)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am etimami :
Kellemes vasárnapot.
3:42:pm Bojtárgazdi :
Azt a betyárját, hát azt meg mire...? Hát merek én?
11:02:am bojta :
Gyerekcsináló a szép jó reggelt!
4:58:am kutyus :
Jó reggelt!
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:40:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sylvi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.19, 18:38    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Na végre! Megtaláltam! A TÉMÁT és a lehetőséget, hogy bemutatkozzam. Nagyon örülök, hogy köztetek lehetek és nem érzem magam kínosan, hogy hogyan is szólítsam meg az öreg motorosokat.
Tehát: Szilvi vagyok, Újszentivánon élek, kicsi falu Szegedtől délre. Három gyermekem van, 2 lány és egy fiú. A legkisebbel gyeden vagyok, Karácsony napján döntött úgy Bogi, hogy lejön az angyalokkal, nem vár január 21-ig.
Bár kertes házban élünk, a kert egyelőre csak gazt termel, előkertemben és az útig terjedő területen próbálom virágosítani az agyagos földemet.
Tavasszal nagyon szép volt, mikor egymás után nyílt ki mindig valami új és szép, de júliustól kicsit megkopott, alábbhagyott a lelkesedés. Én sem tudtam úgy gazolni ásó , ahogy kellet volna, plusz a csigák, meg egy légszennyező bútorgyár van mellettünk, ha arról fúj a szél, nem lehet kint maradni. Így a napomból 8 óra minimum odavan, amit nem tudok kint tölteni, mert a gyerekeket sem akarom mérgeztetni.
Magamról még annyit, hogy 32 leszek, iskolatitkárként és nyelvtanárként dolgoztam a szegedi Waldorf-iskolában, és ha nagy leszek, remélem osztálytanító leszek.
Véletlenül találtam rá erre a lapra, és nem ment zökkenőmentesen a dolog: mire regisztráltam magam; a bemutatkozást saját magamnak küldtem el; nem mertem hozzászólni semmihez sem, amíg be nem mutatkoztam. Na de mostantól...!
cigánykerék És köszönöm a segítségeteket!
Örülök, hogy itt lehetek.
Üdv mindenkinek! Sylvi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Sarkantyúka
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.08.18, 16:57    Hozzászólás témája: Sziasztok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Halihó!!

Jártam már itt majdnem öt hónapja Embarassed , de nem várom el senkitől, hogy emlékezzen rám, ezért újra bemutatkozom!

Lelkes erkélykertész voltam, de aznap, amikor utoljára írtam ide, megszületett a kislányom, és azóta csak kirohangálok időnként az erkélyre locsolni (még márciusban megtrágyáztam mindent tartós műtrágyával, tehát annyira gonosz nem vagyok). Very Happy

Talán azért néminemű időm lesz tevékenykedni, és ha meg nem, akkor is jó olvasgatni Titeket (eddig ezt is hanyagoltam Rolling Eyes).

Egyébként akkor irány az erkélykertészes Topic, ha még megvan! Ha nincs, akkor majd Ti eligazítotok, hgy merre keresgéljek, igaz?

Sarkantyúka (na, azt sem ültettem idén Embarassed )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
clonbaby
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.16, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mindenkinek Very Happy hódol

Padma..........nálunk a kisebbik lányom festi az üvegeket Smile és rajzol, de csak grafittal és csak lovakat Very Happy .....az az élete )mármint a pacik)
Nálunk van eg ynagyon jó kis hobbibolt, nagyon szép formájú üvegcséket lehet kapni, aki nem ért hozzá, el is hiszi, hogy régiség....
Rakhatnál fel képet az "festményeidből", szívesen megnéznénk Smile

Napcsepp.........én imádom a szakmám, és el sem tudnám képzelni, hogy mást csináljak Smile Úgy gondolom, mindegy, hgoy mit csinál az ember, lényeg, hogy szeretettel tegye azt, ne kényszerből.... szerencsés vagyok, hgoy azt tehetem, amit szeretek......
Megnéztem a képeidet.....csodásak a virágaid, és a kézimunkáid is. Nagyon jó kézügyességed van, a rajzhoz is Very Happy
Én gobelin-ezni szoktam télen, de csak kicsi képeknek állok neki, a nagyhoz nincs türelmem.
Én is voltam balaton-parti....Siófokon éltünk 8 évig ..

Émibaba.......ezeknek a kis tárgyaknak nem kell nagy hely, bárhol elférnek.......csak legyen aki tolerálja Smile
Én is kijárok a vásárba, de mostanában egyre ritkábban találok olyan dolgot, amit érdemes megvenni Sad
De nem adom fel Very Happy Very Happy Very Happy
Faluhelyen több a lehetőség a gyűjtögetésre Smile ...no meg Bp-en Sad , de oda nem járok
Émibaba
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.08.16, 07:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Clonbaby!

"Te vagy az én emberem!" Very Happy Imádom ezeket a régi, szép üveget és tárgyakat én is imádom! Very Happy Very Happy Igaz, a gyűjtést még csak most kezdtem, és helyem se igen van, de azért mindíg kitalálok valamit. Itt a környéken sajna tényleg nincs olyan igazi piac, én a vásárba szoktam kimenni, de nincs igazán választék, és elég magasak az árak Confused Azért aki ismer, és idős emberek padlásán jár, tudja, mivel lephet meg! Wink

Ja, és üdv a lapon minden új gazosnak!

Napcsepp
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.08.16, 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

SZia Clonbaby,

Az én első szakmám is hajász Very Happy Csak aztán elfajzottam és lediplomáztam, de a mai napig vannak vendégeim akikhez járogatok.
Nézz be a képtáramba (www lent), kíváncsi vagyok, hogy a handmade mappában találsz-e ismerős képet Laughing
Isten hozott köztünk! (és nem is vagy messze)
Padma
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.08.16, 07:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Clonbaby!

Látom, Neked is van pár hozzászólásod már. Gratu a két nagylányhoz! Biztos nem könnyű manapság szülőnek lenni, a kolléganőmnek egy 13 és egy 15 éves van, de végignéztem két harcot a Siget fesztivál miatt..hihi nem volt semmi.
Én is imádom az üvegeket, de én megfesteni. Nemrég vettem egy nagy barkácsáruházban egyet, ami perzse nem antik, de nagyon annak néz ki. Olyan mint egy kisorvosságos üvegcse.. És kicsit kékes a színe, ahogy átmegy rajta a fény..

Padma
Vissza az elejére
clonbaby
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.16, 06:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jó reggelt mindenkinek Smile

Pár szót magamról...............
Tünde vagyok, 39 éves, Kaposváron élek. Két kamaszlányom van, 14 és 17 évesek, nem egyszerű mostanság velük az élet. Sosem hittem el az "öregeknek", mikor azt mondták, "kis gyerek kis gond,. ....".
10 éve lakunk kertes házban. Kicsit nehezen szoktam bele, mert előtte még csak kapa sem volt soha a kezemben Smile ...........mostanra pedig már néha túlzásokba esek (szerintem nem, csak a családom szerint).
Kicsit szégyellem magam, mikor olvasom, hogy itt sokan kenik-vágják a növények nevét (latinul is).......Engem igazából csak az érdekel, az alapján kategórizálok, hogy tetszik, vagy nem tetszik. Ha igen, felőlem gaz is lehet Smile
A másik "hobbim", gyűjtöm az apró régi tárgyakat, főleg kis üvegcséket (meg nagyobakat is Smile ) De itt nálunk nincs olyan piac, ahol ki lehetne fogni jó cuccokat....sajnos

Jahhh.....azt elfejtettem írni, hogy fodrász vagyok Very Happy
puszedlee
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.08.14, 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Már elég sok tanácsot kértem és kaptam tőletek a növényeimmel kapcsolatban és csak most látom, hogy illik bemutatkozást is írni Embarassed
szóval most megteszem:

25 éves lelkes kezdő kertész vagyok, 1,5 éve dolgozom fejvadászként a munkaerőpiacon.

A szülői és nagyszülői házban mindig sok növényünk volt, a nagyapám méhész, kertész, akivel bejártam egész Magyarországot, úgyhogy azt hiszem, innen ered a természetbarátság. Sajna a szakértelem még hiányzik, azért is örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra Smile

Múlt héten költöztem be a saját lakásomba Budapesten Very Happy Ugyan nincs sok hely a pici lakásban, de egy sarkot és néhány polcot szabadon hagytam a virágaimnak: van pár kaktuszom és pozsgásom, akik velem együtt kibírták a megterhelő kollégiumi légkört Smile (Sajna nem tartozik közéjük pl a vénusz légycsapója, amit féltő gondoskodással nevelgettem, erre a haverjaim egy nagyobb buli alkalmával a távollétemben megetették párizsival és megitatták egy kis borral..)
Most rajtuk kívül egy buzogányfám, ficusom és egy ikeás spirálos növényem van, de szeretném bővíteni a gyűjteményemet a legújabb kedvenceimmel is pl. egy új vénusszal, egy euphorbia millivel (kutyatej-féle), egy oxalis triangularissal(lóhere-szerű növény) és egy seneció rowleyanussal (kis borsós).

Hát nagyvonalakban ennyit magamról.

Remélem eljön az a perc, amikor én is fogok tudni segíteni nektek! Smile
Vissza az elejére
Ditti
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2006.08.14, 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves „Gazosok”!
Örömmel találtam rá erre a lapra, külön öröm a számomra, hogy hasonló gondolkodásúakra és érdeklődésűekre leltem.
Edit vagyok, 48 éves tanfolyamszervező Kőszegről. Sok(féle) munkát végeztem eddig, de mindig a virágok és a természet volt az, ami segített visszaadni az energiáimat, ami örömet szerzett nehéz időkben is. Lánykoromban Dédnagyanyám nyomdokain haladva tanulgattam, ismerkedtem a különböző kerti és szobai növényekkel, felnőttként pedig saját lakásomat és kertemet népesítettem be a különböző cserepes és kerti virágokkal.
16 éves házasság (és egy házépítés) után elváltam, el kellett hagynom a kertemet is, amit jobban sajnáltam mindennél. 2 gyerekem jött velem, így őket nem kellett hiányolni. Néhány viszontagságos év után ismét kertes házban lakom, megosztva a helyet a virágaimmal.
Jelenleg virágkötő tanfolyamra járok (amit én szerveztem). Bár a vágott virágokat végtelenül sajnálom, mégis mint látvány és mint elfoglaltság nagyon tetszik. Azonban az élő virágok gondozása mégis közelebb áll hozzám. Amerre jártam eddig a világban, mindenhol próbáltam szaporítóanyagot szerezni, hol egy hajtás, hol magvak formájában. Itthon kísérletezem a nevelésükkel, több-kevesebb sikerrel. A fotózás a másik hobbym, ami jól összeegyeztethető a virágmániával. Nagyon sok szép virágot és tájat örökítettem meg. Ez tartósabb, mint a vágott v. a szárított virág.
Találkoztam itt a honlapon receptekkel is, nos, sütni-főzni szintén elég jó színvonalon tudok, és tanultam is jó néhány különlegességet ott, ahonnan egyes virágokat beszereztem. (USA, Mexico, Görögország).
A mellékelt képem tegnapi munkám eredménye, egy gyümölcstál. Üdvözlök még egyszer minden növényrajongót! Ditti
Vissza az elejére
anya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.08.14, 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !
Szeretnék bemutatkozni : Éva vagyok,55 éves Szabolcs "fővárosától" 14 kilómeterre lakom, ahol az ország második legnagyobb Pszihiátriai Szakkórháza található. 30 évig dolgoztam az egészségügyben, nagyon szerettem a munkámat, de 8 éve a gyilkos kór közbe szólt. 2 felnőtt gyerekem van, és 2 fiú unokám. Nagyon szeretem a természetet, ezen belül a hegyes, dombos vidéket, mivel alföldi ember vagyok. A Zempléni hegyvidék a kedvencem. Itt van egy kis paraszt házunk. Ez a vidék nekem a béke és a nyugalom szigete. Szeretem a virágokat, állatokat. Van egy Tücsök nevü tacskó kis kutyám. Szeretek sütni, főzni, főleg sütni az unokák örömére. A Gaz lapra a lányom regisztrált, azzal, hogy itt megtalálom azokat a dolgokat ami engem érdekel. És milyen igaza van. Most tanulom a számitógép használatát. Még képet nem tudok felrakni,de remélem egyszer nekem is sikerül. Jó kedélyü vagyok, szeretek másokon segíteni. Szeretettel köszöntök és üdvözlök mindenkit : Anya
Vissza az elejére
egmar
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.08.13, 21:17    Hozzászólás témája: bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lssan haladok,a nick nevem már elmondtam.Margit csak így egyszerűen a kereszt nevem.54 éves vagyok,özvegy.3 felnőtt gyermekem van,és 1 pár iker unokám,akik minden lehetséges időt a mamival töltenek.Biológia,testnevelés szakos tanár vagyok,és 36 éve tanítok.Nagyon szeretem a munkám,örömmel tölt el minden idő amit a gyerekek közt lehetek.Mindíg osztályfőnök voltam,és a két szakomnál fogva ,nagyon sok maradandó élményt adtam a gyerekeknek,a 2o évi vándortáborozás ,valamint a számtalan kisebb kirádulás során.Többnyire természetvédelmi területeket jártunk .Idén egy hetet voltunk a Bükkben,most voltam 8-s of.Ilyen természet barátnak születtem,és a családom is ilyen.Falusi viszonylatban,a virágos kert presztizs dolog.Ebben a férjem és anyósom is nagy segítőim voltak.Az első 3 követ is férjem hozta ,hogy csináljak belőle sziklakertet.Lassan sziklakert udvarom van.Szeretek sütni,főzni,olvasni,és netezni.Érdekel a természetgyógyászat,a homeopátia,nagyon kedvelem a fűszernövényeket,és kedvenceim a vadvirágok.Mindig bringával járok,nincs jogsim,most kaptam szülinapomra egy terepjáró bringát,mert messze a temető,és nagy a domb.Egy tolnamegyei kis alig ezer fős sváb településen élünk.Cziky már megkereste a honlapot és nagyon tetszett neki.Szeretek itt élni,tudom,hogy melyik virág hol nyílik az úton.s tudom ,hogy mit jelethet egy nyári alkonyon a házfalakról lecsorgó vöröslő fájdalom.Szeretem a verseket,a hajnali csendet,az erdő zúgását ,a patak csobogását.Kedvenceim a mottók, százával gyűjtöm őket.Minden osztályombeli gyermek virágnevet kap tőlem ajándékba,sosem ugyanazt.Általában jó kedélyű,jó kedvű ember vagyok,szeretek nevetni.A mosoly olyan fény mely az arc ablakán mutatkozik,hogy a szív otthon van./Platon/Ennyit magamról,a képekkel pedig hamarosan jövök.üdvzl

ha csak a legtehetségesebb madarak énekelnének.

Legutóbb egmar szerkesztette (2006.08.14, 16:45), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
vanilla
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.13, 19:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hat,akkor kezdem en: Erika az igazi nevem,31 eves vagyok,es Nagyvaradrol irok(Romania nyugati reszen,magyar hatar mellet).Nagyon szeretek mindent ami a termeszettel kapcsolatos,hobbym a termeszet gyogyaszat,a viragok(foleg a szobanovenyek),es imadom a kutyakat (van egy dilinyos nemet vizslam)...Tavaly,aug.20-an hazasodtunk ossze a ferjemmel,Tibivel,ugyhogy mostmar a csaladalapitas kellemes reszenel tartunk Rolling Eyes Evek ota tervezem,hogy ellatogatok Debrecenbe,aug.20an a virag karnevalra,de ugy tunik iden sem jonn ossze,mert a hazassagi evfordulonkat kell megunnepeljuk a baratok es szulokkel,ugyhogy,talan jovore(valamit kitalalok,hogy lerazzak mindenkit Very Happy )
Vissza az elejére
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.08.05, 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Sanona!

Nagyon örülök neked, mivel úgy tudom Te vagy hozzám a legközelebb!
Kb. 40 km és 5 település választ el. (Sajnos hozzád nem én vagyok, mert Szalmajuli közlebb lakik.)

A kaktuszokkal nincs közelebbi kapcsolatom ( csak 6 féle van), de itt minden ragályos. (Lásd tegnapi találkozásom Rágica és Anya virágaival)

Óh(!) az üvegház egy nagy álom. Mindent tudni szeretnék róla és persze rólad is!

Pera
Vissza az elejére
rágica
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.08.05, 10:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Sanona!
Örülök Neked, itt a helyed köztünk!
Az a télikert, az igen! Majd irigykedünk, amikor bemutatod az ott viruló növényeidet! De ne ijedj meg, ez csak olyan egészséges irigység!
Majd mesélj a fuxiákról, mert velem nincsenek nagy barátságban.
Vissza az elejére
sanona
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2006.08.04, 23:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nem akartam addig megszólalni, amíg nem olvasok el minden tudnivalót illetve a fórumokat,de legyen,ha már Bau ennyire kíváncsi Very Happy

Krisztinek hívnak, Miskolcon lakom, 34 éves vagyok. A világ legjobb Édesapjával élek ( ez a barátaim véleménye és igazuk van, piszkosul elkényeztet). A férjhez menést eddig sikeresen elkerültem.
Kb. 10 éve vagyok kaktuszmániás Smile
A többi növénnyel 2000-ben estem "szerelembe",azért nem hamarabb, mert addig egy 42 m2-es lakásban laktunk, de sikerült családi házba telepedni végre,ahol van hely (kint is, bent is) a virágoknak. Igaz nincs akkora kertem mint itt néhányatoknak, de ezzel is végtelenül boldog vagyok Very Happy
Ja és imádom a kutyákat, macsekokat, lovakat és a tenger élővilágát.
Valamint Egyiptom függőségben "szenvedek".

Van egy telkünk is, de ott inkább haszonnövények vannak ( Apa felségterülete) + fenyőfák (Apa mániája), bár amikor bokorról eszem a fügét, elfelejtek minden vízhólyagot amit szerzek ásózás+kapálás közben.

A megszállottságomról csak annyit mondanék, hogy addig sírtam Apa fülébe, hogy jó lenne egy télikert a kaktiknak + leandereknek + angyaltrombitáknak míg tavalyelőtt elkészült az emeletünk télikerttel és egy jó kis terasszal a muskátliknak, fuxiáknak Very Happy Very Happy Very Happy

Sajnos még nincs sok virágom ( a pénztárcánk kicsit megapadt az építkezés miatt), úgyhogy egyenlőre csak nézegetem a Ti szebbnél szebb és különlegesebb növényeiteket.

Ui: Kb egy hete találtam Rátok, azóta úgy nézek ki mint egy panda,mert hajnalig olvasom a témákat, de még a felénél sem tartok Sad

Jó éjt minden Gazlaposnak! Smile
Vagy inkább jó hajnalt? uhhh, meddig fogom bírni alvás nélkül?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
3 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban