15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (61)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kávéház (40)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.09.06, 22:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Hahagaj!

Örülök, hogy itt vagy közöttünk. A leírtak szerint egy szakértővel gazdagodtunk!

Mekkorák a gyermekeid? Milyen a kerted?
Van fényképezőgéped? Értesz a számítógéphez?

Sajnos én nagyon-nagyon kíváncsi vagyok.
Mesélsz még ezekről?

Pera
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.06, 22:14    Hozzászólás témája: kicsit megkésett Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Már egy hónapja regisztráltam, láttam is, hogy üdvözöltetek, de épp nyaralni indulásban voltunk, így épp csak olvasgattam. Azóta már ki is aludtam a nyaralást, így a bemutatkozásra is sor kerülhet.
Közép-dunántúli városnak mondott faluban élek, egy férjjel két gyerekkel és 0-2 kutyával attól függően, hogy épp anyósomnál vannak vagy velünk. Hivatalosan egy-egy lenne a leosztás.
Tágabb szakmám vegyész, leszűkítve talajkémikus meg talajerő gazdálkodó. Innen már csak egy ugrás az élőhelyismeret, meg a növények szeretete.
Személy szerint azokat a növényeket szeretem a legjobban, amelyek többé-kevésbé honosak (legalább is Közép-Európa, Kárpátok, Balkán) és élnek, ha hagyjuk hogy éljenek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Rony
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2006.09.06, 00:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Pár napja kaptam magam azon, hogy virághagyma-keresés helyett regisztrálok, olvasgatok... de egyből beleszerettem ebbe a helybe Smile
Régóta vagyok virágimádó - rózsák, kaktuszok, hibiszkszok, meg ami jön. Ehhez az imádathoz nemrég egy kert is társult. Jelenleg küzdök vele. Az egykori angolkertből kialakított focipálya után a most létező elhanyagolt gyümölcsösssel és a prérivel (gaznevelde Shocked ) próbálom felvenni a harcot. Az ember méretű gaz mára már bokáig ér. Cél a virágoskert, szőlő-, rózsalugas... nagyon sok álmom van, terület meg egyelőre még elég Very Happy
A gazos kert mellé van egy gaz kutyus is a kertben, aki igen jó gödörásónak és cseréppusztítónak bizonyult! Laughing A gézengúz cicek pedig csak lakáscicek, mégis imádják a virágokat (rágcsálni). Nemegy hibiszkusz esett áldozatul... Embarassed Az aszparátusz is le lett legelve, aminek következtében a növény életre kelt, s lerághatatlan nagyságként tornyosodik a cicek fölé Laughing
Én magam lakberendezek, kulturális területen munkálkodok, kertészkedek. Smile Jól érzem itt magam! Very Happy
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szalmajuli
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.09.02, 07:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok Gazosok!

Örülök, hogy idetaláltam (az úgy volt, hogy nem akart kikelni a cobea scandens-em, most nem jut eszembe a magyar neve, és keresgéltem a neten, idetaláltam, és itt ragadtam)!

Szikszón próbálok egy 20 éven át vadult kertet kertté tenni, nehezített pályán, mert a szomszéd intellektuális alkoholista kertje is meglehetősen gyomos (ez L alakban veszi körbe a kertet, a másik oldalon pedig építkeznek, és szintén meglehetősen gyomos a kert, és így a kerítés mentén nagy harc folyik).

Eredetileg jogász vagyok, de újabban úgy érzem, talán pályát tévesztettem, de lehet, hogy csak munkahelyet, és szívesen folytatnék kertészeti tanulmányokat. (erről közben már nagyjából letettem).

Most itthon töltöm napjaimat 5 hónapos terhesen (most 2 és fél hónapos Lilla, és gyakorlatilag a gazlapon szültem, vagy legalábbis papás szülés helyett nálunk gazlapos szülés volt), így van időm fél napokat a Gazlapot olvasgatni. Emiatt többnyire nincs ebéd, mire Péter hazaér, akármilyen későn jön... Laughing ) (Ez azóta sem sokat változott).

Nagyon otthonosan érzem magam az itt összegyűlt társaságban (vajon miért kapcsolódik össze a kertszeretet a lököttséggel? (meg egy ártatlan kis jószág képe Dijuval Laughing ), ezért számíthattok rá, hogy hosszabb távon berendezkedem.

Na, elég félszeg?
Vissza az elejére
szalmajuli
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2006.09.01, 23:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen. A jelenlegi munkahelyemen az első állásinterjún (LE VOLT ZSÍROZVA, DE MONDTÁK, HOGY LEGYEK SZERÉNY, VAGY ALÁZATOS, vagy mi) csak a fotel szélére ültem, nem terpeszkedtem el benne, és nem gyújtottam rá, és nem voltam fölényes, és cinikus se...

De egyébként szerintem a félszegre még képet se lehet akasztani, a fotel meg arra való, hogy kényelmesen üljön benne az ember! Very Happy

De megpróbálhatom reprodukálni "félszeg" belépéskori önmagamat... Laughing
Vissza az elejére
Cherry
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.09.01, 20:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon kedvesek vagytok, miután olvastam, hogy ide csak webről lehet képeket tenni, gondoltam csinálok egy keptarat a ta.hu-n. nos másfél napja konvertál, addig nem tudom róla ide feltenni ide a képeket. Sad
Pedig a hibis topicon is teljesen felpezsditettek, ráadásul az én egyik hibim most gyönyörű virágokat hozott. Very Happy
Szóval én szívesen mutatok képeket, de hogyan???
hmmmm, végülis tudok mutatni, priviben tudok linket küldeni egy oldalra, annak akit érdekel, a növényeim, a hímzéseim és a gyermekeim -ről van ott fotó.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pera
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2006.09.01, 19:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Cherry!

Köszi, hogy bemutatkoztál.

Én is folyamatosan olvasok visszafelé, de a mai napig nem tudok rájönni, hogy milyen kapcsolat van Annaka és Bojtárgazdi között.

Lányok mit kell tudnom?

Ajánlom további figyelmedbe a gyermekpalánták témát, ahol szívesen gyönyörködünk más gyermekeiben. Az enyém 18 éves és nem ad magáról képet, pedig elbüszkélkednék vele.

Pera
Vissza az elejére
Cherry
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2006.08.31, 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Itt vagyok, csak nem tudtam, hogy van ilyen oldal is.

szóval, akkor bemutatkozok én is, remélem szívesen fogadjátok a zöldfülüeket Very Happy
Van két gyermekem, a nagyobbik kisiskolás, fiú, a kisebbik lány és vele itthon vagyok gyesen. Ő jövő szeptemberben megy oviba. Egy éve költöztünk be a házunkba és a kertet most nyár elején kezdtük rendbe tenni. Még nincsen kész, az elképzeléseimnek még csak a váza kezd alakulni. A célom az volt, hogy minél előbb tudjanak a növények növekedni benne, és ne sitt és gaz legyen. A kert nagy része uj telepítés, ez főként bokrokat jelent, az évelő növényeket még csak most gyüjtögetem, férjem elnéző mosolygása vagy éppen szemöldök emelgetése melett. Bár, az alakuló kertnek ő is örül. Én gyerekkorom óta imádom a növényeket, annak idején még a nagymamámmal bogarásztuk együtt a kertet. A másik nagy hobbim a kézimunkázás, ez mostanában a keresztszemes hímzésben teljesedik ki.
Nagyon örülök, hogy idetaláltam a gazlapra. Nagyon tetszenek a témák, nem győzöm visszaolvasni őket. Very Happy

mindenkit szerettetel ölel,
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Böbsi
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.08.29, 18:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

3-4 napja találtam rá a gazlapra, nem tudok tőle szabadulni, nagyon jó oldalnak találom, sok érdekes témával.
Ami engem ide vezetett azok a növények, 1 éve kertes házba költöztünk, előtte panel lakásban laktunk, ott egy kis teraszon próbáltam a mini kertemet megvalósítani családom nem túl nagy örömére, most úgy érzem a növények iránti szeretet csak fokozódik, egyre több növényem van, és egyre többet is kell még tanulnom, ez az oldal nagyon sok segítséget adott nekem, többek között Rágica és Molnárka segítségét szeretném külön megköszönni!!!
Magamról egy kicsit, 37 vagyok kettő kamasz fiam van, a férjemmel egy válalkozásban dolgozunk 16 éve.
Érdekel még a gasztronómia, nagy állat barát vagyok és ha még van egy kis szabad időm a számítógéphez is szívesen oda csüccsenek!
További szép estét mindenkinek! Böbsi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
anyoka_volt
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.08.28, 23:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Helló Mindenkinek! Laughing Laughing

Valójában minden érdekel. Szeretem a növényeket, bár be kell vallanom még nagyon sok mindent nem tudok roluk, ill.minnél többet szeretnék tudni.
Ezen kivü mindenféle kreativ dolgot és munkát szeretek, különösen azokat amiken törpölni kell (na nem sokat).
Imádom a természetes anyagokat.
Hát röviden ennyit.
Most megyek ismerkedni a lap felépítésévell
Vissza az elejére
Sylvi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.25, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Utóirat:
Bocs Bojtárgazdi, elfelejtettem válaszolni a többi kérdésedre.
Sokféle növényem van, a csere-bere rovatba írtam egy párat, de néhány növényemnek nem tudom a nevét. Sokat vettem tavaly ősszel, meg most tavasszal is, de jó részük eltűnt. Vagy eleve visszahúzódik nyár derekára, vagy megette a csiga, lóbogár, pocok. Ez utóbbi mit eszik amúgy? zombi
Tehát: vannak íriszek, hagyományos sásliliom -narancssárga-, lonc -illatos és sárga meg fehér színű virágot hoz; varjúháj; évelő nefelejcs; menta:bors, fodor, zöld; kaukázusi harangvirág (ennek mondta az a néni, akitől a piacon vettem); léggömbvirág; veronikafű; tűzeső; pünkösdi szegfű; orbáncfű -talajtakaró és magas változat); klematisz; hunyor; salamonpecsét és még jó pár növényke.
Neked? Mióta kertészkedsz?
Erre a lapra véletlenül találtam, a természet szinében játszó újság honlapján találtam rá, ha jól emlékszem.
Embarassed
Sylvi
Vissza az elejére
Sylvi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.25, 12:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Bojtárgazdi, és Mindenki!

Azért választottam a Sylvi nevet, mert "z"-vel már foglalt volt az "y" helyett. Így már érthető ugye? Very Happy
Valahogy nem éreztem magamhoz közel egy nevet sem, de talán csak azért, mert először kellett választani nevet.
Bocsi, egy kicsit elmaradtam. Nekem otthon nincs netem -azt már látom, hogy szerencse, mivel rá lehet kapni a Gaz-olásra, de csak házon belül. Kint meg, na meg a család elgazosodna teljesen. De már hiányzott egy kis csatangolás. Csak furcsán érzem magam attól, hogy csak belecsöppenek egy beszélgetésbe, és nem tudom a másik fél örül-e neki Pletyka ?!
Amivel viszont nem boldogulok, az a chat szobába való bejutás.
De 100%-os pozitívuma a lapnak, hogy kijutottam a kertecskémbe és gazoltam kint is. Valahogy spleenes lettem a nyár közepére, főleg az egyre jobban terjeszkedő taracktól és a csigáktól. Crying or Very sad
És üdvözlök minden új Gaz-embert!
Sylvi z-vel ásó Pá-pá
Vissza az elejére
haraplak
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.08.22, 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a fogadtatást és a dicséretet, még egy kicsit lassan mozgok a témák között. De majd belejövök én!
Igyekszem nem "sajnálni" a kaktuszokat, de ezt majd a megfelelő helyen megbeszéljük. Ám csak halkan mondom, hogy beszélgetni is szoktam a növényeimmel. Ha kell meg is szidom őket, meg is fenyegetem. De a szép szót se sajnálom tőlük. Smile
Vissza az elejére
haraplak
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.08.22, 12:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ha későre is, de itt vagyok. Átlapoztam pár témát...
Mint sokan mások én is a növényeim miatt keveredtem erre az oldalra. Ismertem a lapot, de sose néztem a fórumot. Pár napja bekukkintottam és azóta itt ragadtam. ragacs
Ésanyámtól örököltem a növények szeretetét, sajnos ő is csak egy panellakásból tudott dzsungelt csinálni (a jóapám és a zemberem szavai). Egyelőre én is csak az albérletünket gazosítom (de ha egyszer nagy leszek, akkor kertes házam lesz). És mivel úgy szép a növénytartás, ha azt is tudjuk mink van, elkezdtem neveket keresni. Szerencsére a szobanövényeimmel már majdnem végeztem. Még egy fránya növényem van, aki névtelen. Érdekes jószág, mindenki ismeri, mindenkinél megtalálható, de senki se tudja a nevét.
A kaktuszokért való rajongás viszont érdekesen kezdődött. 5 évvel ezelőtt vettem ésanyámnak 12 apróságot ajándékba. Együtt adták, olcsón adták, nem lehetett otthagyni. Aztán ő nem tudott bánni velük (túlöntözte) és képletesen visszavettem tőle. Azóta, ha ő beszél róluk, akkor az övéi, ha én, akkor az enyémek. Viszont a túlöntözés még mindig jellemző mindkettőnkre.
Láttam, hogy felmerült pár kérdés velem kapcsolatban. Megpróbálok válaszolni.
1.a nick megválasztása: évek óta ezt használom mindenhol. Az ötlet egy kedves ismerősömtől jött, ő birlak volt. Nekem nem volt ilyen szerencsém, az összes kedves „lak” foglalt volt.
2.harapni nem szoktam, csak ha bántanak. beee
3.szeretem a kutyákat (nemúgy a macskákat), de csak akkor lesz, ha meglesz a kertes ház.

Ha kérdésetek van szívesen válaszolok, ha valamit kifelejtettem, akkor szóljatok.

Üdvözletem mindenkinek.
Vissza az elejére
Wuk
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.08.22, 10:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Először is nagyon szégyellem magamat, hiszen már április óta itt "gazolok" veletek, és még be sem mutatkoztam... Embarassed Embarassed
Igazából még eddig nem fedeztem fel, hogy itt ilyen is van.... Embarassed Embarassed Legszívesebben egész nap a gazlapot olvasgatnám, de gondolom ezzel nem vagyok itt egyedül Laughing

Hát akkor magamról: Huszas éveim elején járó "lányka" vagyok. A növények sokáig távol áltak tőlem, mert anyukám nem szereti őket.... Sad Sad , ezért aztán óriási minusszal indultam a növényápolásban. Azonban úgy 5 éve elkerültem otthonról, és kb 1,5 éve kezdett rámtőrni a növényőrület. Az első növényünket a párom hozta: egy kaktuszt. Azóta is ő a kaktuszőrült közülünk, és azóta sokat gyarapodott az állománya. Az én első növényem egy orchidea volt, ami azóta is él és gyönyörűen virágzik. Az én növényszenvedélyemet azonban a húsevőnövények keltették fel igazán, mivel nagyon ritkák, és nem is lehet sok helyen tájékozódni róluk...és ezzel el is jutottam ahhoz a ponthoz, ahogy idekeveredtem hozzátok. Laughing Pár hónapos itt létem alatt sokat segítettetek már nekem, és még szükségem is lesz erre a segítőkészségre, ugyanis az ősszel fogunk külön költözni, egy nagy kerttel rendelkező házba. Egy kertet pedig be kell lakni növényekkel, és nem csak kaktuszokkal meg húsevényekkel! Laughing
Hogy mit csinálok a gazlapon és növényeken kívül? Eddig tanultam: a főiskolán közgazdász logisztikus lettem, az egyetemen meg közgazdász-marketinges...szóval nem sok növénytant tanultam Laughing Most már szeretnék dolgozni is valamit, de nem könnyű ma megfelelő munkát találni....
És még egy fontos: van egy igen aranyos abesszin cicánk (már 4 éves lesz karácsonykor), akinek a negatívos képe az avatarom. Laughing Élőben ennyire nem ijesztő! Laughing

Hát röviden ennyit, mert hajlamos vagyok túlzásba vinni az írogatást... Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
2 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban