15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (61)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
A Tudat keresése (2)
Találd ki (28)
GAZLAP szakácskönyv (71)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Kávéház (40)
Nagyik és ŐK..........(3)
Slideshow & Videó
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Vicces történetek,...képek(16)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
11:27:am Bojtárgazdi :
Szép napot! nekem munka futott be, manapság már ez a divat.
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Pünkösdi Ünnepet kívánok!
5:01:am kutyus :
Jó reggelt
5:06:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
szabolcs
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.03.15, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Yulduz,

a legközelebbi nagyobb település Budapest Smile
Kb. 26 km-re lakunk a városhatártól. A munkahelyem és a kapu között 35 km van, lemértem Smile

A héten figyeltem fel, hogy a tulipánjaim kibujkálnak; elolvad a hó és ot a tulipán! Nekem ez annyira furcsa volt, hogy még nagy hidegek vannak, de a tulipánt ez már nem érdekli. Itt a tavasz!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szabolcs
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.03.14, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A kislanyom a fokertesz! Vegig kell vele jarnom a viragokat, es locsolnom kell. Mindig nyujtozik, hogy vegyem fel, majd kell vennem a permetezot es mutatja az ujjacskajaval, hogy permetezzek, kozben mondja psssz-psssz Very Happy Na es termeszetesen tobbszor kellene locsoljam a viragot, hiaba mondom, hogy ezt mar meglocsoltuk Very Happy
Vissza az elejére
szabolcs
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.03.13, 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Uj vagyok es nagyon megszenvedtem, hogy eljussak a bemutatkozasig Very Happy Idovel talan megtanulom a tajekozodast a "nagy gazosban" Very Happy Mar jo ideje olvasgatom a forumokat, de csak most jutottam oda, hogy regisztralt felhasznalo legyek. Nem vagyok profi viragos, csak egyszeru kezdo, aki probalkozik egy-ket viraggal szebbe tenni a kornyezetet. A kornyezetem a 15 honapos kislanyom es a felesegem. Van egy hazikonk egy kis kertecskevel, azt igyekzem csinositani. Tavaly mar volt tulipanom, cana-m (remelem, helyesen irom), liliom. De azt senki ne kerdezze, hogy milyen fajta Smile Valamint van nehany szobanovenyem - kaktusz, fikusz, yucca es egyeb szamomra meg beazonositatlan virag. Roviden ennyit magamrol, orulok, hogy itt lehetek - remelem, idovel nemcsak en Smile
Vissza az elejére
pocok
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.03.09, 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Zsofi vagyok. Svajcban elek egy kicsi faluban egy igazi regimodi, gerendas fahazban (300 eves!). Mi sajnos/szerencsere (nem is tudom melyik) nem a nagy hegyek fele lakunk, hanem a zurichi alfoldon. Az alfold itt azt jelenti, hogy 3-400 meter magas dombok kozott kanyarg a Rajna. Kicsit vicces, leven jaszsagi szuletesu egeszen mas fogalmaim vannak az alfoldrol, de mindegy. Aki a Matterhorn mellett szuletett annak ez tenyleg alfold.

Szoval az egyik ilyen Rajna-menti domb oldalaban lakunk. A klima olyan, mint otthon, talan kicsit nedvesebb, es a folyo kozelsege miatt neha delig sem oszlik el a reggeli kod. Vicces, amikor viszem a gyerekeket reggel oviba Zurich-be, es kierunk a volgybol: akkor derul ki, jol tippeltem-e arra a napra, felhos az eg vagy netan 7agra sut a nap.

Van egy kis kertunk, amelynek hatso frontjat -mint azt a szomszedoktol megtudtam- kb. 10 eve nem muvelik. Elkepeszto mennyisegu gazt es szemetet takaritottam ki onnan!

Nehez az ecceri kertesz dolga a vilag ezen kicsi reszen. Valami olyan hihetetlen es elkepeszto mennyisegu es szepsegu virag es noveny burjanzik mindenfele, hogy az ember szohoz sem jut. A kerteszhez neha direkt nem viszek se penzt, se kartyat magammal, nehogy valami konnyelmusegre ragadtassam magam. A szomszed falurol majd csinalok kepet nyaron, ha olyan lesz -marpedig miert ne lenne- mint tavaly volt! A szembenlevo hazban egy kozel 80 eves neni lakik, o is allandoan kerteszkedik, olyan aranyos, mert eleg alacsony es alig latszik ki a viragok kozul.

A masik szembeszomszed lakasa nyaranta szerintem teljesen sotet a gigantikus futomuskatlitol. A mi hazunk kakukktojas volt eddig a faluban, ugyanis a benne lako 3 csalad kozul egyedul en (mi) szeretunk kertezni. De a helyiek hozzaallasa a foldhoz es a termeszethez (es annak megovasahoz) egyszeruen tokeletes. Ezert is volt nagyon furcsa a mi hatso kertunk, hogy nem csak parlagon hagytak, de mint az az asatasok alatt kiderult, egy szep kis diszkert volt ott regen, csak nem gondoztak. Ez itt nem szokas, szoval most jo vagyok a szomszedoknal, hogy kigazoltam. Amugy is egy csigafeszek volt, kepzelem, hogy utaltak.

Egyebkent 3 kislanyom van, 10 honapos, 3 eves es 4,5 eves leosztasban. A ferjem magyar, o kapott itt kinn munkat, mi meg jottunk vele. Maximum meg 3 evig tervezzuk, hogy itt maradunk, mire a legnagyobb lanyka iskolaskoru lesz szeretnenk hazakoltozni.
Vissza az elejére
vavrecky
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.03.05, 14:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A szőlőművelésben én is jártas vagyok, de én szeretem mert
közben olyan jókat lehet elmélkedni az élet dolgairól és
közben ha megállok gyönyörködöm a természetben
Vissza az elejére
hohanyo
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2006.03.05, 11:57    Hozzászólás témája: . Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ma regisztráltam magam,így illene valamit mondani magamról. Tehát egy huszonéves srác vagyok a D.-Dunántúlról.
Jelenleg még tanulok (kb. 2,5 év a diplomáig). Bár falusi gyerek lennék, nem vagyok túlságosan jártas sem a növények
körében ( Na jó! A babot talán nem keverem össze a sárgarépával vagy a tökkel), és a fórumok köreiben sem vagyok túl
otthonos. Hogy miért is vagyok itt?! Nos a családnak van egy kis szőlője és kertje, ahol, ha időm engedi segédkezem. Az egyetemi,
és általában a mindennapi hajtás után néha jól esik, kikapcsol és megnyugtat ez a más jellegű elfoglaltság. Valahogy ugyan
ezt a hangulatot sugározza ez a lap is, felüdít, és nyugalommal tölt el, ráadásul sok érdekes és hasznos dologról olvashatok.
Vissza az elejére
ViriTória
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2006.03.03, 17:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma csatlakoztam hozzátok, és úgy illene, hogy bemutatkozzam.
Szakácsné Viki vagyok Veszprémből. Itthon vagyok a legkisebb gyerkőcünkkel, aki mos 11 hónapos lesz(Gábor). A nagyobbak már tényleg nagyok 14 (Kristóf) és 9 évesek(Eszter). Közel két éve költöztünk családi házba (előtte panel, de szép nagy erkéllyel), és néha magamat is meglepve teljesen virágmániássá váltam. Igaz régebben is a legszebb, legvirágosabb erkélyek egyike volt a mienk, de most van helyem!! A kert még félkész állapotban leledzik, tehát figyelek, tervezek, ötleteket gyűjtök (no meg növényeket). Most rá is érek a dologra, és az idei tavasz több új lehetőséget is hozott. A szomszédaim is mind virágszeretőek, van, aki virágokat termeszt is (mármint eladásra). A házunkban van olyan virágom (egy fikusz), ami 19 éves lesz, akkora bokor, mint én, csak háromszor olyan széles, és még apukámtól kaptam 20 centis korában.
Miket szoktatok még itt leírni? Szeretem a könyveket, zenében mindenféle jó jöhet, a növényeket és állatokat mindig is szerettem és ami fontosabb tiszteltem is őket. A családom nagyon sokat jelent nekem, és a környezetem tudja rólam, hogy barátságos, nyitott ember vagyok.
A ViriTória a Virágból, és a nevem becézéséből jött össze.
Vissza az elejére
Sz.Ili
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.03.02, 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! itt is.
Egy HB-i kisvárosban születtem, de már rég egy román határmenti kisvárosban élek a családommal. 51 éves vagyok Sad , a fiam 24 éves, jelenleg Londonban él és dolgozik, a lányom 18 lesz, gimis. Kertes házunk van elöl kicsi disznövényekkel, de elsősorban évelők, és bokrok, ezekre most álltam rá. Hátul van egy kis veteményes, az a férjemé, ő egyébként nyugdijas, volt "egyenruhás". Bükkszentkereszten van egy kis házikonk, ott is elsősorban évelők vannak, főleg talajtakarok, de az utóbbi időben a fenyőfák mindent kipusztitanak. Kedvenc állatom a cica, de imádom a kutyákat is, van is két nagy dög, és most min. 1, de lehet 2 vadászgörény a vágyam.
Molnárka! H Böszörményben vannak rokonaim, ill. a férjemnek, és láttan valakit H Szoboszlóról is.
Vissza az elejére
bagolyka55
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.02.26, 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, már régóta olvasgatom, de nem nagyon volt bátorságom irni.
A kert nekem nyugtató, imádom a növényeket minden formában:)))
Nyugdijas vagyok, de dolgozom, egy viselkedés terápiás osztályon, hiperaktiv, szorongós, egyég pszichés beteg gyerekekkel ami egy másik kert:)
Hát ennyit magamról
Bagolyka Laughing [/img]
Vissza az elejére
piszi
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.02.25, 09:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !
Eddig még nem mutatkoztam be, de mér egy ideje itt vagyok veletek.
Egy ÉNY.-i faluban élek,ez azzal jár,hogy hatalmas kertünk van.Eddig mindenféle zöldségeket ültettünk,de tavaj felhagytunk az egésszel mondván ugysem éri meg. 3 gyermekem van és ebből adódóan jött az ötlet, hogy legyen egy olyan hely ahol nyugodtan tombolhatnak.Így belefogtunk a füvesítésbe, és pár díszfát is ültettünk már.Ezt persze idén bővíteni szeretnénk,hogy minél szebb legyena kertünk.Magamról csak annyit, hogy nagyon szeretem a növényeket.
Vissza az elejére
kriszti1
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.02.25, 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen, hogy bemutatkozzam. Hmm.
Mint egyszer regen lattam egy embert az volt a neve kiskisember.
En is csak egy "kis" vagyok a sok kozul, iden nyugdijas leszek.
A kertet imadom. Szakerto nem vagyok. Sot iden meg csibeket is batorkodom nevelni.
Videki vagyok.
Mit irjak, mit irjak......, szukszavu is vagyok. javascript:emoticon('Wink')
Wink
Udv. mindenkinek.
Vissza az elejére
Ibolya
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.02.24, 23:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Pár napja találtam rátok, de csak most látom, hogy van bemutatkozó topikotok! Nagyon jó ötlet!
Mivel ez főleg növényes oldal, az eredeti nevemmel regisztráltam. Le kell szögezzem nem értek a növényekhez. Remélem, nem botránkoztok meg ezen nagyon. De hát épp ezért kerestem egy oldalt, ahol némileg kiokosodhatom. Sajnos kertünk nincs, sőt saját lakásunk se, de szobánk igen, és ugye szobanövények. Very Happy Na meg egy gyönyörű tündéri kislányom, aki 1 1/2 éves. Vele vagyok gyeden. Mit írjak még? Confused
Szeretek decoupage tecnikával foglalkozni, mostanában szinte csak ez fér bele az életemben kikapcsolódásként. De nem bánom, mert olyan édesen szuszog a kicsim most is az ágyba!
Hát ennyi! Nem jut más az eszembe. Rolling Eyes Üdv mindenkinek: Ibolya
Vissza az elejére
cinkapanni
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.02.20, 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

:o Sziasztok!
Most regisztráltam, szeretnék bemutatkozni, Budapesten élek, nagyon szeretem a növényeket, az embereket :!:
Szeretek beszélgetni, tapasztalatot cserélni másokkal, mindig őszinte vagyok és szeretem, ha mások is azok velem szemben. Kezdő vagyok a virtuális világban, soha nem tanultam iskolai szinten amit tudok autódidakta módon tanultam, ezért bizonyára lesznek esetek amikor segitséget fogok kérni amit előre is köszönök. Férjnél vagyok van egy felnőtt fiam és három unokán egy vérszerinti, a másik kettő az Édesanyjuk első házasságából született, de számomra nincs különbség köztük egyformán szeretem Őket :D
No jó a kicsit valamivel jobban, de nem azért, mert ő a vérszerinti unokám,hanem mert egy igazi imádnivaló kis csibészke :!:
Ezért :oops: is magam, de sajnos a szívnek nem lehet parancsolni :cry:
Viszont különbséget nem teszek köztük, mindhárman a mi kutyánk "kölykei" :P :D :P :!:
Vissza az elejére
wirág
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.02.20, 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm a kedves fogadtatást! Bp.-i vagyok. Mint az avataromon is látszik, a pipacs a kedvencem és a mezei virágok. Nagyon szeretem a virágokat és szerintem ezt érzik is. Most virágzik otthon a kálám, két kaktuszom és mára kinyílt a hibiszkuszomon is egy öklömnyi virág! Laughing Szeretek mindenféle kreatív dolgokat készíteni.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
wirág
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.02.20, 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Most regisztráltam. Nagyon szeretem a virágokat, a virágkötészetet. Még barátkozom az oldallal, olvasgatom a topicokat.
Az első benyomásaim reménytkeltőek, sok "virágőrült" van itt. Very Happy

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
8 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban