15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
A Tudat keresése (3)
Találd ki (29)
IDŐJÁRÁS (62)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
GAZLAP szakácskönyv (72)
Eladnám..........Vennék (11)
Vicces történetek,...képek(17)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bemutatkozás (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bemutatkozás (2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2006.09.17, 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt a topikot lezárom,mert túl nagyra nőtt!
Folytatás a BEMUTATKOZÁS (3)-ban
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arien
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.16, 16:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Gábor!
Igen a szobanövényesben már találkoztunk.Adtál jó tanácsokat is. Cool Az illendőség kedvéért ide irtam magamról nagyvonalakban,hogy a többiek is megismerjenek.
Kis faluban lakom kb 30 km.-rel odébb Komitól. Úgy hivják Szimő ( Zemné ). Ki van még aki földi társam itt? Had üdvözöljem..
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2006.09.16, 13:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Arien!

Asszem én már valamelyik topikban köszöntöttelek, de akkor újra megteszem Smile
Egyébként Komárno környékén merre laksz? Mert van még valaki, aki arrafelé lakik Wink
Örülök, hogy idetaláltál, írjál minél többet, biztosan fogsz idővel fejlődni Smile
Úgy látom, neked is sokfelé irányuló az érdeklődési köröd Smile

Gyere minél gyakrabban!

"A föld itt olyan kedves, hogy csak megcsiklandozod egy kapával, és nevetése termést érlel." (Douglas Jenbold)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
blumiii
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2006.09.16, 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

szia orchidea!
én pont fordítva gondolkodok.... én igyekszem minél több különleges kedvencet beszerezni. nekem ugyan nincs kertem, egy 12nm-es szobában van a gyűjteményem, kicsit zsúfolt is, de én szeretem legeltetni rajtuk a szemem. Wink
orchidea
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.16, 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Mindenki!
Köszönöm a szíves fogadtatást.Lassacskán bekapcsolódok a fórumba.Most a kedvenceim a krizantémok.Nagyon szépen díszítik a kertet.Minden nap örömömet lelem bennük, de ez így van más virágokkal is. Very Happy
Minden növényt szeretek, de rájöttem, hogy a kevés néha több.Én szeretem ha laza színfoltként jelennek meg a növények és nem szeretem összezsúfolni őket.Érdekes, hogy másoknál ez néha tetszik, de én ezt kerülöm.Valószínü, hogy a környezet ezt erősen befolyásolja.Ha lesz rá módom én is küldök képet és így érthető lesz , amit írtam.
Vissza az elejére
orchidea
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.16, 08:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Fórumozók!
Én úgy érzem, hogy már mindenkit ismerek a fórumon résztvevők között, hiszen már régóta lelkes olvasója vagyok a Gazlapnak.Rólam viszont nem tudtok semmit.Ezt most szeretném bepótolni.Balatonfűzfőn lakom, 50 éves vagyok.Nagyon szeretem a növényeket és az állatokat.Kertes házban lakom, ahol mindkét szenvedélyemnek hódolhatok. Örülök, hogy rátaláltam erre a közösségre. Wink
Vissza az elejére
Vica
Site Admin
Site Admin

HozzászólásElküldve: 2006.09.14, 20:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Arien bemutatkozása:

Arien írta:
Sziasztok. Üdvözlök mindenkit. Én teljesen véletlenül csöppentem ide az oldalra. A keresztlányom hozott nekem ajándékba egy gloxiniát.mivel fogalmam nem volt hogy mit kell vele tenni igy az interneten kezdtem el a böngészést utánna. Igy kerültem erre az oldalra is.Itt sok jó tanács és az emberek önzetlensége nagyon megfogott és el is határoztam nyomban, hogy beregisztrálom magam én is.
Magamról talán annyit, 29 éves vagyok Dél-Szlovákiában lakom a férjemmel egy nagy kertes házbannem messze Komáromtól. Hobbim a kert, főzés, zene, könyv, filmek, állatok meg minden egyébb..
Még csak kis magoncka vagyok de remélhetőleg a ti segitségetekkel jobban is ki tudok majd fejlődni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
ginkgo02
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2006.09.14, 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

diju írta:
MOST MEGMIÉRT NEM JELENNEK MEG A KÉPEK? ÚGY CSINÁLOM, MINT MÁSKOR.... Sad((

Dijukám, ne kiabálj..... Very Happy
Az Img helyett írjál Url-t

http://images.google.hu/images?q=tbn:yOKqLVTpHscr4M:http://www.roslynnursery.com
http://images.google.hu/images?q=tbn:MmWVeO84p_7s2M:http://www.cayugalandscape.com/gardencenter/perennials/ajuga.jpg
http://images.google.hu/images?q=tbn:UBPIM0uiQZeRFM:http://www.dobrepole.pl/pic/ajuga_reptans_atropurpurea_0.0.jpg

(így jár, aki a bemutatkozósba mutatja a növényeket....pusssz.) Very Happy
Vissza az elejére
kurkuma
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.09.13, 13:11    Hozzászólás témája: Bemutatkozás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Molnárkától hallottam a lapot, és igen megtetszett. Itt vagyok már egy kis ideje, de eddig csak nézelődtem, tájékozódtam.
51 éves vagyok 3 gyermekkel, 3 unokával, 1 férjjel, 1 kutyával, sok madárral, kicsi kerttel. Mindegyik a szívem csücske.
Szívesen olvasgatom ezeket az oldalakat, sok érdekeset hallani, látni. Szeretnék majd virágot is csereberélni, csak nem tudom a földrajzi elhelyezkedések ebben miként játszanak. Én Pesten, Zuglóban vagyok.
Üdv Mindenkinek Emi
Vissza az elejére
Catea
Hajtás
Hajtás

HozzászólásElküldve: 2006.09.13, 12:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!Smile

Eredetileg az orchidea szóra kerestem rá, és ezt a lapot is kiadta a keresőt, és ez több és jobb, mint amit vártam.Smile

Nálam otthon - csomó állat (kutya; rózsásfejű törpe- és hullámos papagáj; kanári; ékszer-, mór és átmenetileg befogadott mocsári teknős; achát csiga) mellett - rengeteg növényem van: orchideák, fikuszok, begoniák, fokföldi ibolyák, gyertyaámpolna, dracena, van egy kancsókám és egy kicsi agavem is, és még sokan mások (köztük a "szokványos" muskátlival, árvácskával, porcsinrózsával... Smile ). A lakásom elött egy kis dézsa-kertet is készítettem, itt éldegél egy vízitök egy mocsári nőszirom (és néhány vízicsiga) társaságában.

Nagyon sok infó és kedves ember van itt, örülök neki, nektek!Smile
("Ki virágot szereti...") Smile

További napsugaras szép napot!Smile

Kati:)
Vissza az elejére
sfd
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2006.09.10, 20:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! 52 éve imádom a természetet. Hobbiszinten, na és ha van időm kertészkedek, próbálgatok ezt-azt. Mióta rátaláltam erre a fórumra, és ne hallgassuk el, más fórumokra is, azóta itt töltöm az estéimet a gép előtt és falom a tudományt, a sok indormációt. Remélem megháláják a növénykéim kint és bent.
Öröm olvasni, hogy milyen sok széplelkű társam van.
Vissza az elejére
ViMiZo
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2006.09.08, 23:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!

Ma találtam rá erre a forumra, és nagyon megtetszett:) Azt hiszem lesz mit olvasgatnom, büngészgetnem az elkövetkezendő hetekben:)
3 éve költöztünk ide, de igazán most volt időm akertre, a "kötelező gyepesítésen kívül" leginkább ezen a héten kezdtem el rajta-benne dolgozgatni:) Mikor ideköltöztünk itt csak sitt és törmelék volt..
Már kezd tetszeni:) Eddig ugy gondoltam hogy a hátsó telekrész marad csak fű, hisz a gyerekek... de rájöttem ha kicsit csinositgatom, Ők is elférnek és szépíthetek is:)
Most itt tartok.

Rólam pedig annyit hogy Hajninak hívnak, van három gyönyörű kiscsajunk:) 3, 4és fél és 6 évesek, és most mind ovisok Razz illetve a kicsi októberben kezdi.
Van egy nagyon jó apájánk is Wink
Van egy törpe kutyusunk, és egy hófehér cicánk. ők is csajok Laughing

szóval olyan filmesen csöpögősen Very Happy

háát. röviden ennyi rólam, rólunk:)
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.07, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Pera!
A kisfiam 3 éves és épp most fog beleszokni az oviba. A kislányom 10 hónapos. Van egy digitális gépnél matuzsálemnek számító 3 éves fényképezőm, már eléggé akadozik és beteges, lassan bele kell ruházni egy újba. A számítógéphez felhasználói szinten értek, programozni weblapot szerkeszteni nem tudok. Rolling Eyes
A kertem, mikor öt éve megvettük egy nem túl nagy de óriási gazzal benőtt sitttelep volt. Ebből próbálunk buzgó gyermeki és kutyai segítséggel de nem túl nagy anyagi ráforfítással kijönni. Most már eljutottunk oda, hogy nem úgy néz ki, mint egy vasúti töltés egy elhagyott településen, de még van mit javítani.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Brigi0621
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2006.09.07, 14:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Új vagyok ezen az oldalon. Többször hívtak már, de eddig sajnos még nem volt irőm ide is írni. Sokan ismerhetnek egy másik fórumról, a nevem nem változott.
Nos, magamról pár szót... Szeretek mindent ami virág és kert! Élek-halok a kertért, legszivesebben mindig ott lennék. Pár éve sikerült egy telket vennünk, ahol házat építettünk és most kertet szépítgetünk. A kedvenceim a rózsák, sásliliomok és íriszek, de imádok minden virágot legyen az orhidea vagy hagymás-gumós növény. Van egy cicám és három kutyám is a kerthez... Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lel01
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2006.09.07, 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Smile
2-3 hónapja regisztráltam, de csak most tűnt fel, hogy létezik ez a fórum is. Sajnos Pesten, emeletes házban élek, hétvégenként jutok csak ki Horányba, ahol van lehetőség kertészkedni. Szép nagy gazos kert van, homokos talajjal. A gyümölcsfák egyrésze kiöregedett, próbálom pótolni. Eddig 1 cseresznye és 1 kajszi maradt meg, idén 2 almával fogok próbálkozni. Virágokat és ehető dolgokat egyaránt szívesen vetek/ültetek, 5 éves kislányom lelkes segítségével. A Gazlapon rengeteg érdekes ötletet, információt találtam, amiket örömmel hasznosítok.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Archívum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
1 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban