14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:21:am kutyus :
Jó reggelt
5:47:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
9:40:am bau :
Bagoly!! Nagyon hiányzol!
9:48:am Emmylie :
Szép napot kivánok mindenkinek.
6:12:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek...új hét van indulóban
6:28:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:14:am kutyus :
Jóó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt! Látom, Etimami már itt vagy
5:14:am kutyus :
Szép csillagos reggelt!
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:31:am etimami :
Kellemes vasárnapot.
6:07:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...már voltam a tecsóban, kellett venni vizet és mindenféle mosó- mosógatószert
8:27:am Emmylie :
Szép napot
5:51:am kutyus :
Jó reggetl minden alvó és nem alvó GAZ-nak
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Szobanövények (22)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Szobanövények (22)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Csiri48
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.08.27, 20:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Kaptam Barbados büszkesége magot! Segítséget kérnék a gondozásához!
http://balkon.blog.hu
http://viztisztitas.try.hu
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
szivecske
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2018.08.27, 19:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Laughing
Kaptam egy szép, virágokkal teli flamingóvirágot. A cserép láthatóan kicsi, kikandikálnak belőle a gyökerek. Átültethetem most, vagy várjam meg, míg elvirágzik. Embarassed
Marika
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.08.26, 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyakran előfordul, hogy a cserepes növényekkel szabad szemmel szinte nem is látható, mini tetvek végeznek. Ezt a problémát könnyen kiküszöbölheted gyufával, mert a gyufafejben található anyagok elűzik a kártevőket. A virágcserép szélétől mintegy 5 centire szúrj a virágföldbe fejjel lefelé 2–3 gyufaszálat. Öntözd meg a virágokat, majd 2 nap múlva cseréld ki a gyufaszálakat. Pár nap alatt megszabadulhatsz így a rovaroktól, mivel a gyufa foszfortartalma fertőtleníti a cserépben lévő földet.

https://lajk.startlap.hu/2018/08/24/szurj-gyufaszalat-szobanovenyek-foldjebe-nem-banod-meg/
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.08.22, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
Próbáltam levágni a levelét

Szár résszel együtt tedd vízbe! Smile

https://citygreen.hu/wp-content/uploads/2015/01/letoltes_Szoban%C3%B6v%C3%A9nyek_szapor%C3%ADt%C3%A1sa_egyszer%C5%B1en.pdf
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2018.08.22, 12:58    Hozzászólás témája: Szobai futóka Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot mindenkinek. A szobai futókát hogy lehet szaporítani? Próbáltam levágni a levelét és vízbe tenni de elszáradt. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2018.07.24, 21:30    Hozzászólás témája: Szobanövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

A 90-es években vettem egy merisztéma szaporításból származó dracénát. Tudjátok, azok a nagyon pici cserépben lévő növénykék, egyes multiknál néha kaphatók.
Nagyon mutatós, zöld fehér levelű dracéna volt, idővel elérte a mennyezetet, le kellett vágnom. Készítettem egy fejdugványt és a törzset is feldaraboltam, sok-sok dugvány lett. Vízben kigyökereztek, elláttam a környezetemet

A törzs is kihajtott, 3 hajtást meghagytam rajta. Sok év múlva elszáradásos levelek jelentkeztek és a szár is száradgatott, mintha felülről lefelé rágná valami. Aztán kinőtte, közben a rossz leveleket mindig leszedtem. A tavaszon már fogtam, hogy kidobom, de megsajnáltam. Annyira elegáns a fehér csíkkal, hogy szeretem.
Már néztem, hogy a tetejét vissza fogom vágni, de ezzel azt érem el, hogy el fog ágazni. Majd ha ez eljön, eldöntöm, hogy az új hajtásokat leszedem és külön-külön kigyökereztettem, hogy egy új növényhez jussak vagy megbékélek egy két-három ágú dracival. Szép a két-három ágas is, de ha egy törzsű, akkor szélesebbek, hosszabbak a levelek, mutatósabbak

Ha levágjuk a törzset, akkor metszfelületet érdemes gyertyával vagy sebkezelő kenőccsel lefedni, hogy ne fertőződjön és a seben keresztül ne veszítsen vizet.
A gyökereztetésre előkészített dugványokat is érdemes a felső metszfelületen lezárni.

Jó pár hét kell, mire kigyökeresedik. Tehát igyekezni kell vele, amíg jó meleg van, jobban gyökeresedik.

Ha a dugványok gyökereztetéséhez nylonzacskót használunk, a sarkai legyenek levágva, hogy szellőzzenek. De még levágott zacsi mellett is célszerű pl. este egy-két órára levenni a zacskót, hogy szellőzzenek.
A zacsi, üveg sose érjen hozzá a növényhez, mert könnyebben penészedhet., rohadhat. Hurka pálcikákat szoktam a cserépbe szúrkálni és arra húzom a zacsit.
A dugványok meleg helyen legyenek, de ne tűző napon.

Az a tapasztalatom, hogy a túlöntözésre is, a kiszáradásra is érzékeny növény. Egy szűrt fény elég neki, nyáron nem lehet a déli ablakba tenni a tűző napra.

Ha találnék valahol zöld-fehér színűt, vennék, mert nagyon szeretem, nagyon mutatós. Jobban tetszik, mint a zöld-sárga levelű.

Bár szerintem a legegyszerűbb virág is szép, ha jól van gondozva, egészséges, jól fejlett és a legdrágább, legdivatosabb drága növény is csúf, ha elhanyagolt, tetves, gombás, barnuló levelekkel teli.
Maga a növény turgora is sok mindent elárul.

Szeretem a Clorophytont (csokros inda), zöldben és zöld-fehérben is.
Az is egy fantasztikus növény! Ha jól érzi magát, úgy tud pompázni, ha valami baja van, lógnak a levelei, megváltozik a levél színe, az ember legszívesebben kikukázná. De megöntözöm, ha kell átültetem, spriccelem, a rossz leveleket leszedem és ki van cserélve.

Spriccelés! Fantasztikusan hálásak érte a növények! Letakarítja a port a légzőnyílásokról, a klorofitonokról és növeli a levegő páratartalmát.

Most nézem, hogy a csokros inda latin nevét esetleg elírtam? A latin vágott be, nehezen jutott eszembe a magyar neve. És a zöld színtestecskét is így hívják?
Vissza az elejére
Szécsike
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2018.07.24, 19:28    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudom mi az eredményes szabály, nálam vízben kigyökeresedett a feldarabolt szár.
A tetejét lenyisszantva cserépbe tettem,az anya tő pedig több ággal kihajtott.

Ezt találtam róla:

http://novenytar.krp.hu/novenytar/sarkanyfa-tarka-dracena/30
Vissza az elejére
Boncamano
Mag
Mag

HozzászólásElküldve: 2018.07.24, 13:33    Hozzászólás témája: Dracena Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szép napot Dracena dugványozásában tudna valaki valamilyen segitséget adni? Sárkányfát le kellett vágni mert tul magas. Foltosak a levelei. Nem kizárt hogy beteg.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.06.01, 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kisandi!

Írtam pü-t!
Vissza az elejére
kisandi
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2018.06.01, 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lius mit csinálsz vele hogy virágzik?
Szép nálam is de nincs rajta virág. Egymás mellett van 2 tő és az egyik rendre vissza szárítja a frissen hozott hatásait így mindig vissza kell vágni.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2018.05.31, 22:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Imádom !!!!

Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.08.16, 23:33    Hozzászólás témája: Szobanövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez az Arundo donax "Variegata" nem szobanövény.
Tudomásom szerint kiültethető olasz nád.
Vissza az elejére
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.08.16, 19:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

dany12 írta:
Arundo donax 'Variegata'bir a hideg ?

Vissza az elejére
zsuzsok
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2017.07.28, 14:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Caspella
köszönöm legalább már a nevét tudom
arra vigyáztam hogy ne csorduljon ki a viz a kaspóba mindig csak meglötty.
A huzat talán , de tavaj nyáron is itt volt ezen a helyen, sőt amióta meg van itt tartom ,
Fogok neki másik helyet keresni
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.07.28, 13:25    Hozzászólás témája: Szobanövények Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mivel szép züldek a levelek, tápanyaghiány nem lehet.

Én is túlöntözésre gondolok.

Nekem ma már alig van növény kaspóban, mert bár szép a kaspó, de a növény halála gyakran. A kaspóban gyorsan felgyűlik a víz, ráadásul kevés víz is akadályozza az alulról való szellőzést. A pangó víz rothadást indít meg.
A kaspóba nem lehet belelátni, hogy kifogyott-e már a víz?

Ha kaspózok, a kaspó aljára egy rétag kavicsot teszek, de évek óta inkább az ásványvizes flakon kupakját, mert azt cserélem és nem kell a kavicsot mosni. Azzal az 1-1,5 cm-rel akarok több esélyt adni, hogy a cserép ne érjen a vízbe, viszont párologtat. De ezt is kell figyelgetni.

Vannak kényesebb növények, amiket csak alátéttel nevelek. Az alátétben látom, hogy áll alatta, vagy felszívta.

Zsuzsok!
Ficus lyrata=lantlevelű fikusz.
Szép példány, ezek a levélhiányok egyre kevésbé lesznek feltűnőek, ahogyan nő.

A huzatra, túlöntözésre, vízhiányra, égető napra nagyon érzékeny. Nagyon szép növény, de nagyon igényes.

Nekem merisztémaszaporításból volt egy kb. 5 cm-esen vett növényem. Azt neveltem a plafonig, de már több levele hiányzott, sok helyet foglalt. Végül selejt, már nem kísérleteztem a dugványozásával.
Azért a fikuszokról elmondhatjuk, hogy nem egyszerű a nevelésük.
Fontos az ideális hely kiválasztása és eltalálni az öntözéseket. Télen sokkal kevesebbet isznak vagy akár a nyári tartós lehüléseknél is..
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Következő
1 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban