15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
5:19:am Emmylie :
Jo reggelt szep napot. Vissz-ut napom van
6:48:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:31:am kutyus :
Jó reggelt
5:36:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:47:am kutyus :
Jó reggelt, indul az új hét
7:55:am pili :
Szép vasárnapot!
5:16:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bokrok,...cserjék (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bokrok,...cserjék (10)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.05.19, 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Physocarpus opulifolius Luteus - Sárga levelű hólyagvessző

https://lh6.googleusercontent.com/-4Cvd6Sadbxs/UZiEFNodN_I/AAAAAAAAM3k/vMSEEsNAWt4/s912/DSC_0003.JPG

Széthúzta a túl nagy kép az oldalt!! A betehető maximális méret 640x480 /moderátor
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.05.18, 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vissza az elejére
zozo0174
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2013.05.18, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.05.18, 07:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

rózsalonc
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.05.18, 07:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen rá gondoltam. Laughing
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.05.18, 07:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magda, ha a gyöngyvirágcserjémre gondolsz, már a háznál volt, de szerintem Deutzia scabra plena. Majd jövök fotóval.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Csillagvirág
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.05.17, 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam most tavaszi ültetés egy illatos bangita (Viburnum carlesii), de még igen picurka.
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.05.17, 20:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is nagyon megtetszettek ezek a gyöngyvirág cserjék, tavasszal Deutzia × hybrida 'Mont Rose' vettem.

ranyu!
Tiédnek mi a neve?
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.05.17, 19:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Wieder, köszönöm! A csúcskitörést hagyom meg, tényleg lehet, hogy oltott. Igen, nagy gyűjtő vagyok, elkapott ez a Gazos kór! Embarassed

Magdi, jól látom, hogy a fehéred gyöngyvirágcserje? Az enyém rózsaszínes, de még tiszta bimbó. Tavaly lefagyott, de idén nagyon szép lesz. Már várom, hogy nyíljon. A fűszercserjéd is gyönyörű!
Mai
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wieder
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.05.17, 18:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia Ranyu!
Igen ez az a bangita. Látom Te is elég nagy növénygyüjtő vagy Cool .
Én meghagynám az 1 méteres törzset és az alul kihatott hajtásokat letörögetném, hogy csak felül hajtson ki, végül is az 1 méter már egy normál törzs, onnan lehet több hajtást is meghagyni a koronának, vagy ha magasabbat akarsz, akkor 1 hajtást felül meghagysz, majd ha eléri a kívánt törzsmagasságot, ott le kell csípni, hogy ágazódjon el. Először biztos, hogy csúnyán fog mutatni a görbület, de ahogy vastagszik a szára, úgy lesz egyre láthatatlanabb. Meg egyébként sem baj ha egy kicsit szabálytalan, attol csak még egyedibb.
Az még eszembe jutott, hogy az én galagonyám pl. oltvány és ha netán a tied is, akkor könnyen lehet, hogyha alul lévő hajtást hagyod meg, akkor nem a nemes rész, hanem az alany fog nőni, ami biztos, hogy nem olyan szép.
Vissza az elejére
Magdi47
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.05.17, 15:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magdi47
ranyu
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.05.16, 21:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Wieder, köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésemre. Azt még pontosítanád, hogy a tőről kitörő hajtásból neveljünk új fát (tehát a régi törzset tőből vágjuk ki), vagy a kb. 1 m magasságú törzsön kitörő hajtást neveljük? Ez eredetileg is ilyen magas nyúlánk formát mutatott, nem is bántam. Figyelgettem másoknál is, tényleg változatos formát mutat a korona itt-ott.
Van Mariesii bangitám. 2011-es virágzó képet tudok mutatni csak (2010 őszén ültettük), mert a tavaly februári -23 fokot éppen, hogy túlélte, kilevelesedett jó későn, de az idei virágzás elmaradt. Most szép a lombja, remélem nem lesz zord a tél, és jövőre pompázni fog.

A kányabangitának is hasonló a virága.
Én még egy bangitát vennék, ami ősszel a bordó árnyalatait veszi fel, talán bogyói is voltak annak, amit láttam, tojásdad levelekkel.
Vissza az elejére
wieder
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2013.05.16, 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen ez az. Valóban van egy fajta hortenzia, akkor biztos a futó, aminek nagyon hasonló a virágzata.
Nekem a redős bangitából van 2 változat is, az egyik hagyományos kb. 2-3 méteresre nő, míg a másik a törpésített változat kisebb kertekbe.
Vissza az elejére
Sz.Alice
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.05.16, 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Wieder
Erre gondoltál, tényleg nagyon szép, a virága hasonlít a futó hortenziához, idén rendeltem olyat. Laughing

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://www.gardendepot.hu/5257-1108-thickbox/Redos-bangita-100125-k7.jpg&imgrefurl=http://www.gardendepot.hu/cserje/5257-Redos-bangita-100125-k7.html&h=600&w=600&sz=129&tbnid=fXd7jHqQAF99NM:&tbnh=87&tbnw=87&zoom=1&usg=__M7P0syUj-yG7moRjC3sETiBGaYM=&docid=h09hAXHf1uRAdM&sa=X&ei=4x6VUbbyDI7CtAaxuoHQDQ&ved=0CDcQ9QEwAQ&dur=964
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
dodo
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.05.16, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sz.Alice írta:
Dodo!

Én is kaptam egy kedves kertbaráttól tavaly ősszel kései végzet fát. Az enyém is itt tart. Én kiültettem, és utólag tudtam meg, hogy először cserépben tanácsos nevelgetni. De 'hál isten nem fagyott ki. Laughing

Vajon mennyi idő kell a virágzáshoz?

Nem tudom!
Az enyém cserepestől volt kint, és nem fagyott ki, szerencsére!!

Még az álmom egy illatos fűszercserje Embarassed
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 26, 27, 28, 29  Következő
27 / 29 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban