15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:05:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:21:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
7:28:am pili :
Végre szép hétvége ígérkezik. Jó reggelt!
7:17:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:20:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:36:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:50:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:14:am kutyus :
Jó reggelt!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:07:pm bau :
Nna véééégre!
8:02:pm kutyus :
itt vagyok....ragyogok!.. ..Tabon voltam, kb. 1 órája értem haza
7:47:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Itt esett az eső.
5:02:am kutyus :
Jó reggelt! Akkor jó
7:18:pm Emmylie :
Nem áztam el csak egy kicsit. Mikor a faluba értem a nap sütött.
5:43:am kutyus :
Jó reggelt!Remélem, nem ázol el Emmylie!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Bokrok,...cserjék (10)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bokrok,...cserjék (10)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nevi73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.10.25, 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ő a Perzsafám.

Én is milliószor ránézek, olyan szép, minden nap más-más a színe, de napsütésben az igazi.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.10.24, 23:59    Hozzászólás témája: Bokrok, cserjék Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nevi73!
Ez gyönyörű! M ez a nagy-nagy bokor ilyen csodás őszi lombbal? Nagyítva sem bírom felismerni.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nevi73
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2016.10.24, 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Üdvözlök mindenkit ezen a borús, szomorú napon!

Szeretnélek feldobni benneteket egy gyönyörű képpel!

Zsuzsa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.10.05, 19:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella!

Köszönöm a biztatást. Így bátrabban metszem meg tavasszal. Biztos jót is tesz neki, mert a tövénél már felkopaszodott.

Marika
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.10.03, 01:59    Hozzászólás témája: Bokrok, cserjék Hozzászólás, az előzmény idézésével

Természetesen, metszheted.
Nagyon ügyes vagy, hogy Neked ilyen szép nagyra megnőtt a Hebe, nekem mindig elpusztul. Kutya, vadkacsa, stb.., a zembernek a hülyeségei miatt.

Egyébként mindent lehet metszeni, alig van, amire egy kis formázás ne férne rá. Metszeni nem fagyos időben kell, hanem akkor, amikor már melegszik és indul a nedvkeringés, hogy a gyorsabban beforrjanak a sebek.Mivel mostanság már annyiféle kórokozó károsít, a metszfelületet célszerű lekenni vagy sprézni. A gazdaboltokban lehet kapni sebkezelő kenőcsöt vagy sprét.

A szőlő nedve, ha elkésünk a metszéssel, nagyon tud folyni és kár érte. Kisüzemben meg lehet metszeni időben, a nagyüzemek kényszerülnek már télen elkezdeni a metszést, mert alig kapni rá embert.
Vissza az elejére
zefirvirág
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.09.29, 20:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a Hebe 'Emerald Green'-t lehet metszeni? Erre vonatkozóan semmilyen információt nem találtam. Az út mellett van, és már nagyon ráhajlik. Meg merjem próbálni tavasszal?

Köszönöm: Marika
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.06.04, 21:48    Hozzászólás témája: Bokrok, cserjék Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lius! Nagyon köszönöm.

Tehát én szedek és vetek fehér nyári orgona magot, készítek több fajta loncot és hóbogyót is készítek Neked.. Majd szétnézek, hogy még mi van. Ha kell, borostyán és 5 karéjú medveszőlő is van.

No. leszedtem a Buddleia magokat, vagyis nem tudom, van-e benne mag vagy kipergett. Az interneten megnéztem, hogy olyasmi magja van, mint a leándernek. Hát, elvetem és lehet, hogy csak szemetet vetek.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.06.03, 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella! Nagyon szívesen. Remélem, hogy meggyökeresedik, amit tegnap ledugdostam.

Nekem azért ment tönkre rengeteg kerti virágom, mert tavaly júliusban költöztünk, és én kis hiszékeny azt hittem, hogy ha áttelepítem, meg is maradnak. Persze, 90 %-a tönkrement. Nagyon sajnálom, mert most mindent pótolnom kell. És természetes, hogy a legféltettebbek mentek tönkre. (Mocsári Hibiszkuszok, nyári Orgonák, 2 db fás Bazsarózsa, Sisakvirág,Loncok, Rhrododendronok, Gyűszűvirágok, sárga Akác, citromsárga Trombitafolyondár, többféle díszbokor. stb.)

Aminek nagyon örülök, hogy nagyon sok "gazocska" segített, és már alakul a kertecském. Itt is nagyon KÖSZÖNÖM nekik.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.06.02, 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Lius!
Hálás köszönetem!

Az a nyári orgona, ami abszolút árnyékban volt, megmaradt.

Nyári orgonát még sosem dugványoztam, majd utána olvasok, és ha biztató kilátásokat olvasok, akkor gyökereztetek.
A fehérről, ami kifagyott, leszedem a magokat. Ha csíraképes, a fehéret megnyertük, mert úgy gondolom, a magvetésük egyszerű. Nekem már a szomszédéról hoztak a madarak magot és kikelt, pl. ez a hatalmas fehér is így lett, ami kifagyott. Tudom, hogy ez azért fagyott ki, mert ősszel sokáig hajtott. Sokáig meleg volt és csapadék, nem készült fel jól a télre. De még a telet is bírta, a tavaszi fagynál lett vége. Abban bíztam, hogy tőből ki fog hajtani, de nem. Ja, és ez a példány napos oldalon van. Ezért melegedett fel jobban tavasszal és az éjszakai fagy elintézte. Ami árnyékban volt, annak nem indult meg a keringése, nem tudott megfagyni.
Vissza az elejére
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.06.02, 15:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én gyökereztetek Nektek Kékszakáll-t. Az véletlenül megmaradt az átmentettek közül. Very Happy

Sajnos a nyári Orgonáim nekem sem bírták a júliusi átültetést, az összes tönkrement.
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.06.02, 09:42    Hozzászólás témája: bokrok-cserjék Hozzászólás, az előzmény idézésével

horvathgne írta:
Nagyon szomorú vagyok, mert nálam sem a kékszakáll (2 db), sem a lila nyári orgona nem hajtott ki Crying or Very sad Crying or Very sad Pedig már nem kezdők voltak, több évesek, 3-4 cm átmérőjű törzzsel. Confused Semmi más nem fagyott ki, csak ők hárman. Rolling Eyes

A fehér nyári orgona nekem is kifagyott és a kékszakállak is.
Szerintem az nagy baj volt, hogy ősszel nem igazán tértek nyugovóra, tavasszal gyorsan kihajtottak és visszajött a hideg. Már előrehaladott keringése volt.

Az ígért fehér nyári orgona mag ott van rászáradva, majd a napokban leszedem és elküldöm, ha jó minőségűnek látom.
Barátcserjém is fagyott ki.
Mind több évesek voltak. Pedig nem is volt kemény tél csak hosszú és szeszélyes. De pont ez volt a baj!
Vissza az elejére
betti08
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.06.02, 08:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

oerzsi írta:
Betti08, gyönyörű szép a fás bazsarózsád

Köszönöm Very Happy
Szerencsés vagy, hogy rátaláltál a növendékekre, biztosan nagyon szépek lesznek.
Én is tervezek még más fajtákat, kedvenceim közé tartoznak.
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.06.01, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagyon szomorú vagyok, mert nálam sem a kékszakáll (2 db), sem a lila nyári orgona nem hajtott ki Crying or Very sad Crying or Very sad Pedig már nem kezdők voltak, több évesek, 3-4 cm átmérőjű törzzsel. Confused Semmi más nem fagyott ki, csak ők hárman. Rolling Eyes

Vissza az elejére
era
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2016.06.01, 07:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egy baja van, hogy nálunk elfagy. Két éven keresztül ősszel kiástam és teleltetőbe tettem, minusz 1-2 fok volt azért. Addig nagyon szép volt. Harmadik évben kint hagytam, el is fagyott.
A rózsaszín változata viszont áttelel nálunk, az már évek óta ki van ültetve, nagyon erős télen egy kicsit az is visszafagy, de a gyökérzete nem fagy el.
Vissza az elejére
borzaskata
Növény
Növény

HozzászólásElküldve: 2016.05.31, 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ezt a gyönyörű "kék táskavirág" névre hallgató cserjét ma fedeztem fel egy kertészetben, még sosem láttam ilyen növényt hazai a kertekben. Rögtön beleszerettem, és előnye még, hogy bírja a szárazságot. Viszont igen termetesre meg tud nőni. Van valakinek itt tapasztalata vele? Milyen gyorsan nő, és hogy lehet kordában tartani? Balkonra tenném.

vagy http://www.greatplantpicks.org/plantlists/view/319
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Következő
2 / 29 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban