16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 1 / 18286
Összes látogató: 7
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:59:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:25:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!.....Kösz önöm Ászokom, szép volt!
4:18:pm aszokfa :
Jó napot és szép délutánt Kutyus!
6:57:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:57:am kutyus :
Ászokom nagyon jópofa mindkét szöveg....bár én egyiket se ismerem
10:08:am bau :

10:00:am aszokfa :
Szisztok! Szia Bau néni! igen hol svábbal, hol újmagyarral próbálkozunk no és értelme van:- Lám, te észre is vetted!
6:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Valaki segítsen (21)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Valaki segítsen (21)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.04.10, 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tneandrea!
Ebben az esetben keressétek fel a hozzátok legközelebb álló dialízis központot, itt EGYÉNRE szabva mért értékektől függően állítják be bizonyos nyomelemek engedélyezett bevitelét!
Ez mindenkinél más egység lelettől függően. Lehet egyikünknél ennyi mg másikunknál kevesebb-több.
A magyar EÜ. én sem minősíteném.
Jobbulást és kitartást kívánok!
Írtam PÜ.
tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.04.10, 07:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie várom.
Anya, hétfőn megyünk úgyis, mert még csak magánrendelésen tudtuk elérni a doktornőt. Az egészségügyi helyzetet ebben az ügyben nem minősíteném...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.04.10, 06:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andi kedves irok neked pü-t .

Legyetek vidámak.
A nevetés a legjobb orvosság.
Vissza az elejére
anya
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.04.09, 22:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andi

Keresd meg a hozzád legközelebb lévő Müvese Állomást.
Ott van dietetikus, vidd a leleteket. Sztem segiteni fognak.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.04.09, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen valóban igazad van, hogy sokféle betegség van, de ha leírom, hogy nephrózis szindróma, sokan azt hinnék, hogy káromkodom Embarassed
Az ilyen netes dolgokat én is elolvastam, és orvos is adott tanácsokat, hogy mit ne, de ha valakinek már van saját tapasztalata, azoktól kérnék ötleteket.
Vissza az elejére
nagyika48
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.04.09, 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez így elég tág, hogy vesebeteg diéta.
Először is tisztázni kell, milyen a vese betegsége,,,mint pl kő-homok-cysta-zsugor-tumor-hidgkin...stb.
Pl a kő-homok hajlamra nemigen jó a k betűs, mint karalábé-karfiol-káposzta, itt időnként ajánlott egy vízlökés.(viszonylag rövid idő alatt, sok folyadék bevitele)
Más vesebetegségnél figyelni kell a só bevitelre-folyadékháztartásra, más vesebetegségnél tiltott a déligyümölcs a magas K szint miatt, sőt a paradicsom is.
Kérjetek célzottan diétás nővértől tanácsadást! Állt.-ban só fűszerszegény a diéta.
A neten is sokminden van, én szakemberhez fordulnék!
Pl itt egy
http://dietak.hu/vesebeteg.html

tneandrea
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2013.04.09, 21:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Ha valakinek van tapasztalata vesebeteg étrendjét illetően nagyon szívesen fogadnám a tanácsokat, akár priviben is.
Pl olyan egyszerű dolgokra is gondolok, hogy mit kenjen a kenyérre?
Nem édes szájú, hogy lekvárt adjak neki, vagy mézet.
Köszönöm!
Andi
Vissza az elejére
uncsikák5
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2013.04.09, 20:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bocsi, de nem tudom, hova írjam:

MOST 21:20-KOR VÉLETLENÜL SIKERÜLT KITÖRÖLNÖM A BEJÖVŐ ÜZENETEIMET. AKIKET ESETLEG MOSTANSÁG ÉRINT ELNÉZÉST, DE VALAHOGY MAJD RENDEZZÜK SORAINKAT.

Köszi
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.04.04, 19:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

tercsi hahagáj köszönöm mindkettőtöknek, a link is nagyon jó volt frappáns leírást szerkesztettünk. pacsi pacsi pacsi

Fő bajom az volt, hogy biciklipumpa működése keresőszóra a gugliban rengeteg találat jött fel nekem, de mindegyik a hőszivattyút magyarázza a biciklipumpa példáján. Jómagam meg műszaki analfabéta vagyok Embarassed Embarassed
hahagaj
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.04.04, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Képzelj el egy csövet, amiben mozog a dugattyú. Ez a dugattyú húzza, tolja a levegőt. A dugattyú a cső falával szorosan érintkezik, ott nem tud a levegő átmenni (tömítés bőr vagy gumi). A cső másik végén két kapu van a levegőnek: egy bejárat, itt szívja be a levegőt a pumpa, és ez egy szeleppel egyirányúsítva van, tehát kimenni itt nem tud a levegő, meg egy kijárat, ahol a dugattyú kitolja a levegőt praktikusan a biciklikerékbe. A dugattyút kézzel működteted, vagyis tolod-húzod.
csalán lesz belőlem. (Nagy László)
Vissza az elejére
tercsi
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2013.04.04, 17:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kismonika!

A hőszivattyú működése - alapelvek.

Azt mindenki tudja - ha személyes tapasztalatból nem is, akkor legalább a fizikaóráról - hogy amikor a kerékpár gumit pumpáljuk, a pumpa alsó része erősen felmelegszik. Nem melegítjük a pumpát, olykor mégis annyira felforrósodik, hogy kézzel meg sem lehet fogni.
Az is köztudott dolog, hogy amikor a szódásüvegbe (habszifonba) belecsavarjuk a széndioxid patront, akkor annak felülete egy pillanat alatt jéghideggé válik. Annyira hideg lesz, hogy ha megérintjük a nyelvünkkel, az akár oda is fagyhat (tapasztalatból tudom, ne próbáld ki).
A biciklipumpában a következő fizikai jelenség zajlik le: amikor a levegő nyomását megnöveljük, akkor annak hőmérséklete is megnő. Ugyanez vonatkozik valamennyi egyéb gázkeverékre, gázra is.
A széndioxid patron lehűlése ugyanennek fordítottja: ahányszor egy gáz nyomását csökkentjük, csökken a hőmérséklete is.

EZT is nézd meg!
http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/termeszettudomanyok/fizika/fizika-10-evfolyam/az-izotermalis-es-adiabatikus-folyamatok-termodinamikaja/gyakorlati-peldak-adiabatikus-folyamatokra

Legutóbb tercsi szerkesztette (2013.04.04, 17:51), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.04.04, 16:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Közöttetek olyan sok okos van Wink Wink Wink

El tudná nekem valaki magyarázni az ötösért fizikából, hogyan működik a biciklipumpa (hetedikes gyereknek kellene)?
Fél délután kotortunk a neten, de semmi normálisat nem találtunk.
Tényleg csak egyszerűen kellene.

Hála és köszönet szálem szálem
Fiatalm
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2013.03.29, 11:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm mindenkinek a segítséget meg van 4,4 fok a hőküszöbértéke.
De nem mondom meg miért kellett,azt hiszem Cavintont fogok szedni Very Happy
tigerkemke
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2013.03.28, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem is tudtam melyik topikba írjak,de emellett döntöttem...
Egy ismerősöm gyermekéről van szó! Szegény beteg! Kérlek benneteket, aki tud segítsen!
http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/580163_171783242975494_1385721719_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/580163_171783242975494_1385721719_n.jpg

[/url]http://www.facebook.com/photo.php?fbid=171783242975494&set=a.104439863043166.10239.100004314571698&type=1&theater[url]

széthúzta a képed az oldalt, 640x480 a feltehető méret/moderátor
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.03.27, 16:41    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ha az,akkor hiába nézegetem a konzervet. Embarassed röhög2
Meglátszik hogy nincs zöldséges kertem. Embarassed Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 38, 39, 40  Következő
39 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban