14 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Krizantém (4)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Canna Indica / kána virág
Milyen növény ez?? (37)
Konyhakerti növények (14)
Orchideák otthonunkban (111)
Vendégeink a kertben(17)
Mocsári hibiszkus /H.Moscheuttos/....(8)

- Tábortűz témák:
IDŐJÁRÁS (58)
Találd ki.....(27)
Gazlap szakácskönyv (68)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Miért mérgelődök?....mi bosszant? (23)
Írj bármilyen témáról (14)
Vicces képek, történetek (15)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Szomorú vagyok (9)
Versek, költemények (4)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
3:03:pm Bojtárgazdi :
Neked is szép délutánt, Emmylie Kedves!
12:24:pm Emmylie :
Szép délutánt és holnapra szép ünnepnapot kivánok mindenkinek. Készülök a "nagy" utazásra
7:44:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:58:pm Emmylie :
Szép vasárnap délutánt kivánok mindenkinek.
7:26:am kutyus :
látom, alszik még mindenki: maci-idő van
5:39:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
8:50:pm Bojtárgazdi :
Nem, Etike, egy hete volt munkanap. Ma szombat volt.
5:25:pm etimami :
Ma munkanap volt?
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek,kellemes hosszú hétvégét - majd holnaptól a dolgozóknak
7:31:pm Emmylie :
Szép estét mindenkinek.
7:18:am etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
8:22:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
4:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:08:am Emmylie :
Jo reggelt szép napot
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Helleborus/Hunyor (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Helleborus/Hunyor (2)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2018.03.09, 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A megmaradt hunyorom...sajnos nem hoz túl sok virágot

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ildikó61
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.24, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is van 4 egyforma hunyorom, annyira szépek.Smile
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1795205423836839&set=pcb.134209594030058&type=3&ifg=1
Ildikó61
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2017.12.24, 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1795205193836862&set=pcb.134209594030058&type=3&ifg=1[/url]
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2017.12.17, 16:37    Hozzászólás témája: Helleborus Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is virágzik egy tő, konténerben van, előre hoztam a bejárathoz.
A kis lucfenyővel, a Helleborussal és Ericákkal tervezek egy kis összeállítást, de ne adj ég, hogy odaérjek.
Van még egy szép nagy tő kikészítve, hogy előrehozzam.
Ezeket gondosan kell beültetni, hogy ne fagyjanak át, illetve gyorsan és jól tudjam takarni, amikor kell.

Nagyon szeretem ezeket a hórózsákat! Olyan elegáns, szép virágok a télben, hogy rájuk nézve minden alkalommal csak arra tudok gondolni, mennyi gyönyörűséggel vagyunk megajándékozva.
Szakszon Lacinak külön köszönet jár, hogy olyan nagy munkát fejtett ki e növényfaj nevelése, nemesítése során és általa nagyon sok családhoz eljutott ez a szépség.
Ha az OBI-ban meglátom ezt a növényt, akkor is mindig hálával gondolok SZLacira, hogy önzetlenül osztotta meg velünk itt a Gazon is a tapasztalatait. Érdemes visszaolvasni, a képeket megnézni a zord téli estéken. Remélem, a képek fent vannak még, bár Lacit elvétve látom it a Gazon. Reméljük, jól van.

Sikerült megfáznom, úgyhogy muszáj pihengetnem, ami egyszerű, mert nem sok erőm van. Az orchideám is várja, hogy átültessem. Azt talán ma este.
Az esőben sokat voltam kint, hordtam le a tűzifát, ment a diófa kivágós project is, a kertben még sok pakolás várt/vár rám. Sokszor megizzadtam, ezek szerint rám is hűlt, de akkor nem vettem észre.
Antibiotikumot ha nem muszáj, akkor nem eszek, inkább kiizzadom a nyavalyát.

Az OBI-ban tavasszal, nyár elején lehetett venni akciós fehér virágú hórózsákat, többször is vettem, olyan rokonaimnak, ismerőseimnek ajándékoztam, akik még nem ismerték, hadd gyönyörködjenek ők is benne.

Ja, és egy fontos tudnivaló hozzá! A méhek számára nagyon fontos virág, mert a virágporával etetik a lárvákat és nektárt is termel a hórózsa, abból mézet termelnek a méhek. Ez azért nagyon fontos, mert tavasszal olyan korán virágzik, amikor kevés növény. A méhek 16 C-tól tudnak hordani érdemben.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2017.12.15, 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

arozsa írta:
Boldog Karácsonyt Nektek!
Karácsonyi rózsám a kertből. (Helleborus niger).

Pont ma olvastam,hogy kedvelt karácsonyi virág lett a fekete hunyor! Smile
Milyen érdekes.
Kis apró és szerény virág,mégis csodás!
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.12.30, 19:17    Hozzászólás témája: Hunyorok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma megnéztem a hunyorokat. Nekem konténerben vannak a több évesek, egy fal tövében, északra nézve. Most beraktam őket a többi konténerhez és takartam falevéllel, ezüstfenyővel.
Még nem virágoznak, de szép bimbók vannak bennük.
3 db-ot bevittem a kazánházba, hogy beültessem nagyobb cserépbe, hogy a bejáratnál helyezzem majd el. De már szürkült, meg fáztam is, mert nem voltam elég melegen felöltözve. Úgy gondoltam, nem lenne nekik jó, ha a kazánház melegében időznek és megint kiviszem. Így a többiekkel együtt betakartam.
Talán holnap becserepezem őket, most megyek le fűteni, a lépcsőhöz már készítettem tőzeget, holnapra felmelegszik, virágföld, kerti föld van a kazánházban. Aztán jövőre az elvirágzás után megint az északi fal elé pakolom őket.

Kaptam magoncokat egy kedves gazos társtól, azok kisebb edényekben a mirtuszlonc alatt telelnek, rajtuk kis falevél, ezüstfenyő és eltakarja a mirtuszlonc.

Ma felhúztam a falevelet a konténerekhez és már mindenüvé tettem ezüstfenyőt, hogy a fekete rigók ne kaparják le a takarást.
Az én rigóim engem rigónak néznek, ma egy méterre tőlem sokáig csipegette a rigó az almát, ott jöttem-mentem, egyáltalán nem zavarta.
Nagy hülye vagyok, almát teszek ki nekik, ugyanakkor bosszankodok, hogy mindent kicibálnak.
Bár, ha belegondolok, hogy a segítségükkel a falevél sem nagyon tud tömörödni a konténereken, vagyis a kapirgálással segítenek szellőztetni, ők segítenek nekem.
Vissza az elejére
Capsella
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2016.12.29, 20:59    Hozzászólás témája: Hunyorok Hozzászólás, az előzmény idézésével

virág55 írta:
A hunyort szabad ilyenkor átültetni ha a tövében már látszik a bimbó? Milyen helyet szeret naposabbat, vagy inkább félárnyékot?

Egy átültetés idejének a megválasztásánál - szerintem - az is mérvadó, hogy a gyökérzetét szétcincáljuk-e, vagy érintetlenül ültetjük az új helyre.
Ha érintetlenül, az nagyon kedvező a gyökeresedéshez.
A következő szempont, hogy milyen nagy a gyökérzet, abból mennyi kerül a fagymentes zónába, ahonnan télen is ihat, ehet az asszimiláló zöld növény.
Mivel az átültetett tövet jól lehet takarni szélesen és akár magasan, lazán, szellősen falombbal, tőzeggel, a fagyokig lehet ültetni illetve fagymentes napokon, ha van, aki a gödröt kiássa. Természetesen a fagyott talaj ne kerüljön a gyökérzet mellé! Inkább rá kell áldozni egy másik helyről kiszedett, legalább szobahőmérsékletüre felmelegített talajt, hogy az kerüljön a gödörbe és a gyökérzet mellé. Beöntözni is olyan legalább 20 C-os vizet gondolok jónak, hogy a talajélet zavartalan legyen.

A hunyorok az erdők aljnövényzetéhez tartoznak, ebből következően nem szeretik a sok fényt, a félárnyék bőven elég. Szeretik az üde, nedves, de nem tocsogó talajt, sok tápanyaggal.
Az erdőben az avar lebomolva sok tápanyagot biztosít és az ősszel lehulló avar minden évben jó új takarót ad, védi a fagytól a gyökérzetet, ezért tudnak télen is jól táplálkozni.
A fák téli koronája ugyan kopasz, de mégis jelent egy kis védelmet a fénnyel szemben. Így kevésbé melegszik fel a zöldje és kisebb a nappali és éjszakai hőkülönbség.

Az agyagos talajban is elvan, de célszerű trágyával, tőzeggel lazítani. Az eredeti élőhelyén ha agyagos is az eredeti talaj, de az erdő kedvezővé teszi: az avar bomlása savanyít a lúgos agyagon és lazítja a talajt.

A homokos talajok általában savanyú kémhatásúak és nagyon szegények agyagban, előfordulhat, hogy ilyen talajokhoz egy pici ásványi anyag kiegészítés kell. De megteszi egy kirándulás alkalmával zsákban vinni agyagos földet.

Imádom ezeket a hunyorokat!

SZLACIT NAGYON HIÁNYOLOM!!!

Mi van vele, miért nem látom itt sosem?

Szerintem nagyon sokan gondolunk rá hálával, hogy megismertette velünk ezt a csodálatos növényt és sokat írt a szaporításukról, nevelésükről is. És azok a fotók!!! Abszolút hunyorprofi!
Vissza az elejére
oerzsi
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2016.12.29, 17:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Arózsa, nagyon szép a hunyorod, olyan jó, hogy ilyenkor is van virág a kertben Smile Smile

Novemberben a névnapomra a férjemtől kaptam két cserép hunyort ajándékba, már akkor tele voltak bimbókkal. Akkor még jó idők voltak, úgyhogy gyorsan el is ültettem őket a végleges helyükre. Ma mivel olyan csodaszép napsütésese idő volt, és otthon voltam, körbe jártam a kertet és láttam, hogy mind a kettő szépen virágzik. Képet nem csináltam róluk Embarassed
Két napja voltam az O.i-ban és vettem még két cseréppel, 50 %-os áron adták őket, szépen virágoznak. Ők egyenlőre a teraszon cserépben várják, hogy elmúljanak a fagyok, és a végleges helyükre kerülhessenek Smile

http://picasaweb.google.com/115907101229751647496
Vissza az elejére
Cimarin
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2016.12.27, 18:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is nyílik a Helleborus niger. Az egyik tövön még csak most jön a bimbó, a másik nyílik.Tavaly már decemberben nyílt, de most sincs elkésve.
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.12.27, 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Anyukámnál volt a kertben. Nem ismertem és rácsodálkoztam, hogy ilyen hidegben nyíló virág. Mi lehet ez Rolling Eyes Még gazos sem voltam, emeletesben laktam. 16 éve öltöztünk kertes házba. Mondanom sem kell, hogy a legelső az volt, hogy áttelepítsek belőle.

Nyáron szétszedtem, mert már nagy bokor volt. Lehet hogy most azért nem virágzott késő ősszel.

Vissza az elejére
arozsa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.12.26, 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Rózsa!
Tied is ilyen ősi beszerzés?

Igen, vannak évek, amikor már Katalin napra virágzik. Nálam elnyílik tél végére, csak magot nem igazán érlel, lefagy a magkezdemény.
Nálatok, ott északon jelentősen hidegebb van, lehet, azért cifrázza, nyílik tél előtt, tél után.
Vissza az elejére
horvathgne
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2016.12.26, 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nekem is van ilyen fajta hunyorom, de eddig minden le volt fagyva, nem is nézelődtem sokat a kertben. Tavaly már novemberben volt rajta virág, és tavasszal tovább folytatta a virágzást.

Vissza az elejére
arozsa
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2016.12.26, 16:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Lányok!

Igen, Virág, ez ilyen korai fajta Helleborus niger. A kép tegnap készült.
Vagy 20éve kaptam egy akkor idős nénitől. Neki a férje hozta valahonnan külföldről. Sajnos nem tudok többet róla, már nincs kitől megkérdezni. Az tény, hogy ezt a fajtát nem látom másoknál.
Nekem is van egy bolti vásárlású, még épp csak látni, hogy bimbó készül rajta.
Vissza az elejére
virág55
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2016.12.26, 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Arozsa!
Gyönyörű a hunyorod, ez már most kivirágzott? Enyémen is vannak már bimbók de még alszanak. Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
lius
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2016.12.26, 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyönyörűűűűűűű!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Következő
1 / 22 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban