16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....indul nak a munkás napok!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Szép Húsvét hétfőt!
7:56:am Etimami :
Szép napot mindenkinek. Kellemes húsvétot.
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Húsvétot kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Mindjárt itt a Húsvét!!
6:37:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....ismét egy újabb hét indul
6:50:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Növények,virágok vetéséről amit tudnunk kell (6)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.04.02, 12:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mit tegyünk a cserepes jácinttal elvirágzás után?

https://agroforum.hu/szaktanacsadas-kerdesek/mit-tegyunk-a-cserepes-jacinttal-elviragzas-utan/
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.17, 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na jó, de nem azért fekszik el, mert kiment a divatból.
Én valami klimatikus okra gondolok, hogy nem marad meg.

Vagy a túl sűrűn vetés is lehet ok?
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szécsike
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.16, 21:32    Hozzászólás témája: ... Hozzászólás, az előzmény idézésével

bau írta:
https://citygreen.hu/az-estike-matthiola-bicornis-gondozasa-es-szaporitasa-magvetessel/

Szinte minden évben vetek, /megbeszélem magammal hogy többé nem,aztán mégis/ de mindig elfekszik és sajnos illata sincs. Crying or Very sad Két-három nagyobb edényben 1-2 hét eltéréssel vetem,de nem élvezem az illatát. /Tavaly is volt,idén nem lesz. Evil or Very Mad/
Régen a falusi házak este szinte illatfelhőben úsztak. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.16, 18:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem kiment a divatból.
Épp tegnap este láttam egy filmet, igaz angol film volt de azon problémázott a kertész, hogy eltűntek a kertekből és a virágboltokból a szegfűk.
Az volt a magyarázat, hogy már nem divat... Sad
Mindenféle szegfűre gondolj, nem csak a vázába valóra. Sad
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.16, 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, Bauka!
És miért nem látni? Kiment a divatból? Vagy túl melegek a nyári délutánok? Esetleg nem eléggé nyirkos az este?
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.16, 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

https://citygreen.hu/az-estike-matthiola-bicornis-gondozasa-es-szaporitasa-magvetessel/
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.15, 20:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem tudjátok, hogy miért nem látni mostanában sehol estikét?
Régebben több ház előtt díszlett, ma már nincs, és egy ismerős is mondja, hogy ő sem látott mostanában.
Ő balkonládába szeretné ültetni, de eddig már többször nem sikerült. Most megpróbálja, de azt mondja, utoljára.
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.03.09, 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Milyen zöldségfajokat vethetünk legkorábban a kertbe és mikor?

https://agroforum.hu/szaktanacsadas-kerdesek/milyen-zoldsegfajokat-vethetunk-legkorabban-a-kertbe-es-mikor/
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.02.15, 23:29    Hozzászólás témája: növények, virágok vetéséről amit tudni kell Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emlékeztek, Mexike mennyire szeretet a magvetést?
Na, őz igazzán jó volt olvasni! Sokat lehetett belőle tanulni, látszott, hogy tapasztalt volt.

Bau drága! Emlékeztem, hogy február elején veted a csilit. De sajnos, nem értem rá.

Nekem is volt áttelelős csilim, de tavaly tavasszal több növényem is tönkrement . Én már január-februárban covidod voltam. Február 25-26-án máe újra voltam adós és számvitel előadáson, az egri polgármester akkor zavarta haza a vízi pólósokat az uszodából, akik akkor jöttek haza Olaszországból.

Tehát február végére voltam kicsit jobban. A tavalyi év nekem fekete év volt. Októberben újra elkaptam í vírust. Én orvoshoz nem mentem, de minden tünet megvolt. A másodok enyhébb volt és rövidebb.

Tüdőgyulladásom volt már többször korábban, az se kutya, de sokkal rövidebb ideig tart. Gyakorlatilag mindig vagy három nap volt, amikor mozgásképtelen voltam, csak a mellékesbe hagytam el a helyem. Akkor is volt, hogy megfordult a fejemben, hogy talán lejárt a szavatosság, de ez csak pár nap volt.

Így tavaly bizony előfordult, hogy egyes növények egyedei igényeivel nem tadtam eléggé foglalkozni.

Azt hiszem, a csili eléggé életre való növény. Én nem ehetm a nagyon csípőset, de a többiek eszik.
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.15, 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
A csilikből a napokban fogok vetni, mert az hosszabb tenyészidejű.

Azt én minden évben február elsején szoktam vetni.
Az vált be.
Az időn nem ültettem mert volt tavalyi ültetésem,ami MÁR VIRÁGZIK yes
Szépen áttelel,tovább lehet nevelni őket, nem kell újat vetni.
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.15, 05:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Capsella

Téged olvasva az embernek azonnal kedve támad mindenfélét vetni.........szerencse, hogy nálunk nincs erre mód - max, a teraszon nevelhetek paradicsomot .....bár tavaly az se jött be Sad
Vissza az elejére
Capsella
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2021.02.15, 03:50    Hozzászólás témája: növények, virágok vetéséről amit tudni kell Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bizony, nagyon helyfüggő!
Még itt bent Egerben sem mindegy, a városnak melyiik részéről van szó és azon belül is az emeletes házak felfogják-e a hideget vagy akadálytalanul hömpölyög be.
Mi a 25-ös fűúttal párhuzamosan lakunk a belvárosban, itt max. egy emeletek vannak, de a környező utcákban 4 emeletesek. Ezért itt nálunk egy jó kis mikroklíma van. Na, ugyanez nyáron visszjára fordul, mert túl meleg van.

A 25-ös főút túloldalán már más a helyzet, az a Hajdúhegy, magasabban fekszik és ott nincsnek csak max. egy emeletes házak, igazi kertváros, laza beépítéssel. Ezért zavartalanul nyomul a hideg.

De még egy portán belül sem egyformák a helyek. Ha három oldalról magas épületek védik, akkor az előnyös, ha meleg kell. És a széltől is jobban védett.

Kint Ostoroson északi lejtőn vagyunk, az emelkedő (ellenkező irányból emelkedő) tetején van a kertecske. Ott régen szőlő volt. A dombokról egybébként is lefolyik a hideg sűrű levegő, mert a fajsúlya nehezebb és lefelé gurul a völgybe. A terület lemegy a Rakottyás patak völgyébe, ami egy igazi hideg völgy, fagyzugos terület. Ott hömpölyög az Eged hegyről lefolyó hodeg levegő.

Az ország északi részén vagyunk, itt sokkal hidegebb van, mint pl. Pesten. Olyan 2-3 hét a tavaszi klimatikus különbség.
Ha figyelembe vesszük az utóbbi évek megváltozott klímáját is, nekem akkor is felelőtlenség Orbán előtt (05.25.) kiültetni a palántákat.
Az utóbbi években nagyon becsapós, hogy márciusban és áprilisban már szinte nyári idők vannak, könnyen elcsábul az ember.

Nekem még egyszer sem fagyott el, de borzasztó, amikor takargatni kell a kiültetett növényeket. Ráadásul nekem 05.31-ig nagyon határidők vannak.

Én úgy látom, hogy nekem meg kell venni a palántákat május elején, mert nem szeretem, amikor végre eljutok érte és már nem kapok valamit. Mezőkövesdről szoktam hozni.
Az a módszer vált be, hogy hogy a sejttálcásokat (karalábé, zeller) azonnal elültetem kis poharakba vagy cserepekbe. A paradicsomot pár napon belül nagyobb cserepekbe. A paprikár úgy egy hét múlva legkésőbb, mert akkorra már kijön a gyökere a cserépből.
Tavaly fejlesztetttm a "technológiát". Legjobb, ha M30-as rekeszek aljába fóliát teszek, hogy felfogja a vizet. Ezzel együtt teszem ki nappalra. Este, amikor be kellett hozni np mint nap azt a sok rekeszt, muszáj volt egymásra rakni éjszakára, mert nem fértünk. Az M30-as elég magas egy ideig, de aztán nem Ekkor M10-est fordítva teszek rá éjszakára és úgy jön a következő M30-as rá. Rendesen kell igazítgatni. Nagy macera reggel kihordani és este be, ha fagy vagy nagyon hideg jön.

Kint az udvaron csak addig hagyhatom éjszakára, amíg magasságra elég az M30-as, mert ha ráér a takaró, az nem jó. Ha fejjel lefelé ráteszem a másik rekeszt és úgy takarom több rétegegl, akkor elcsúszhatnak a rekeszek, az se jó.

Tavaly volt, hogy 13-szor is fordultam, mire mindent kihordtam. Na, mondtam is, hogy nagy az Istennek az állatkertje, de én vagyok a legnagyobb barom benne.

Nagyon sok palántát vettem is, de én is sokat neveltem. Volt, amiből egy szál sem kelt ki, de olyan is, hogy minden mag kikelt. Sajnáltam eldobni a magoncokat, inkább nevelgetetm és elajándékoztam a felesleget.

A túl korai vetésnek az a baja, hogy az ablakban nem kapnak elég fényt. Minél korábban vetjük, ez annál valószínűbb. Ráadásul, amikor már több a fény, sokkal gyorsabban és jobb minőségben is fejlődnek.
Addig elmegy a hobbi, amíg nem kell pikírozni a magoncokat, de onnantól már nincs elég hely. Amint pedig megkezdődik a kihurcolkodás, az ember este, mire az utolsó kört is behordja sokszor a sötétben, rájön, hogy a bolondok házában igazán normális emberek szaladgálnak.

Na, de ha meg arra gondolunk, hogy pl. a paradicsombefőzést, lecsót le kell bonyolítani augusztus végéig, mert utána már kevésbé jó ízű a termés, akkor mégiscsak muszáj a tenyészidőszakot meghosszabbítani. Legalább a paprika, paradicsom és az uborka, jó lenne, ha a fagyokig lenne belőle.
Nagyon sajnálom, hogy már nincs meg itthon a fóliasátorom. Ha túl leszünk itt a beruházásokon, újra szeretnék egyet. Abban már március elejétől el lehet ültetni a palántákat, ha van bennne trágyatalp vagy fűtés. Régen a tyúktrágyát tettük mélyen alá és az fűtötte. Ősszel október végéig volt benne növény. Ez mostanság lehene november vége is, pláne egy kis fűtéssel.
Ha újra lesz, az alá való palántákat meg fogom venni, de a szabadföldieket akkor én is mindet meg tudom nevelgetni.
Bár ki tudja, még hány év van a szavatosságomból?

Esélytelen, hogy normálissá váljak! Már úgy várom, hogy itt a nappaliban vethesssek magokat! A csilikből a napokban fogok vetni, mert az hosszabb tenyészidejű.

Fekete paradicsomot feltétlenül vessetek, mert nagyon finom! De a sárga mini körte és tigris csíkos paradicsos is és ...és... és..
És a kápia paprika, a nem csípős almapaprika, a kaliforni és...és...

El lehet kezdeni az édes burgonya palántanevelsét!

Szokott-e valaki magszalgot készíteni? Ha igen, csirízzel vagy van valami megbízhatóbb ragasztó?
Vissza az elejére
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.14, 16:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Persze... Ez hely függő.
Van ahol melegebb és korábbi a tavasz, van ahol fagyzugos a hely és nem lehet korán ültetni.
A mi kertünkben is csak május elején lehetett kiültetni.
Viszont fólia sátor alá talán hamarabb.
Elültetni viszont február elején szoktam a magokat. TALP MELEG kell nekik. Smile
Nálam a radiátor tetején szerettek lakni. Wink
Erdő
Erdő

HozzászólásElküldve: 2021.02.14, 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszi bau!

Én csak május végén, a fagyos szentek után ültetem ki.
Rá fáztam már párszor!

tercsi
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2021.02.14, 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Mikor vessük el a paprika- és paradicsommagokat palántanevelés céljából?

https://agroforum.hu/szaktanacsadas-kerdesek/mikor-vessuk-el-a-paprika-es-paradicsommagokat-palantaneveles-celjabol/
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: 1, 2, 3 ... 18, 19, 20  Következő
1 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban