15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Primulák (2.)
Pletykák
Gyümölcsök (5)
Vendégeink a kertben(17)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Öreg fák - különleges szép fák
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)

- Tábortűz témák:
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
IDŐJÁRÁS (60)
2019-es nyári abádszalóki tali
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(16)
A Tudat keresése (2)
Milyen öröm ért ma? (37)
Találd ki (28)
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Slideshow & Videó

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:34:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:28:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:07:am kutyus :
Jó reggelt!
5:19:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Amit nem mersz megkérdezni a számítástechnikáról....(2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Amit nem mersz megkérdezni a számítástechnikáról....(2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor! Köszönöm a segítséget. Letöltöttem az általad javasoltat, majd először meg is örültem, mert legalább a keretprogramot már hajlandó volt megnyitni. Eddig az sem nyílt meg, csak egy fekete ablak felvillant azt annyi...
Aztán a NAV oldaláról megpróbáltam letölteni magamnak a nyomtatványt, és újra ott voltam, ahonnan indultam. Nem engedi letölteni a nyomtatványt ír egy ilyen hibaüzenetet és ámen:

ÜZENET:
Ön 64 bites Windows operációs rendszert használ.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a www.java.com nyitólapon megjelenő Free Java Download választásakor 32 bites böngészőt használva a Java 32 bites változata települ a 64 bites környezetben is, de nem fog elindulni az ÁNYK-AbevJava keretprogram. 64 bites böngészőt használva a Java 64 bites, böngésző plugin nélküli változata települ, ami a Java folyamatosan ismétlődő újratelepítését eredményezi. Ezért ajánlott a Java 64 bites változatát telepíteni. 64 bites operációs rendszer esetén a www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html oldalon a JRE linkre kattintva kiválaszthatja és letöltheti a 64 bites operációs rendszernek megfelelő Java programot.

Ha segítségre van szüksége a telepítésben kattintson ide (http://www.nav.gov.hu/data/cms90022/JRE_telep_segedlet.pdf) a telepítési segítség eléréséhez.

ENNYI A HIBAÜZENET

Na hát én azt a pdf fájlt már végignéztem, és végül ott nem tudtam eldönteni mit is telepítsek, és erre írtad te a válaszod....
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kismonika írta:
Tudja valaki, hogy Win7-re melyiket kellene letölteni pontosan?

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
a Windows x64 31.44 MB jre-7u11-windows-x64.exe a telepítő file, internetről szedi le a szükséges vackokat. Én ezt használnám.

a Windows x64 41.48 MB jre-7u11-windows-x64.tar.gz tömörített, mindent leszed és a gépedről telepít. Ami neked nem kell, azt is letöltöd, ott lesz a gépeden.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Tud-e nekem valaki segíteni Java telepítés ügyben?
NAV nyomtatvány letöltéshez kellene. Le is töltöttem valami JAVA-t Embarassed , de szólt a program, hogy nekem a Java 64 bites változatát kellene telepítenem, mert ezzel a 32 bitessel nem fog menni...

Na keresgéltem, meg valami telepítési segédletet is találtam, amit a hajamra kenhetek, mert a legutplsó mondatot külön is választottam, ott is csak annyit segít, hogy hol keresgéljek, melyik Java linken. Van egy rakás program ott is, de NEM TUDOM PONTOSAN MELYIKET TÖLTSEM LE Félelem Félelem Félelem
Tudja valaki, hogy Win7-re melyiket kellene letölteni pontosan? Előre is millió köszi:

Itt van a nagy segítség, amiből nem tudok kiolvasni semmit:

Jelzések alapján a Windows7 és Vista operációs rendszerek 64 bites változatánál elıfordulhat,
hogy az ÁNYK-AbevJava program nem indul el, abban az esetben, ha nem az operációs
rendszernek megfelelı Java változat van a számítógépen.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a www.java.com nyitólapon megjelenı Free Java Download
választásakor alapértelmezett módon a Java 32 bites változata települ a 64 bites
környezetben is, de nem fog elindulni az ÁNYK-AbevJava keretprogram. Ezért ajánlott a

Java 64 bites változatát telepíteni. 64 bites operációs rendszer esetén a
www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html oldalon a JRE linkre
kattintva kiválaszthatja és letöltheti a 64 bites operációs rendszernek megfelelı Java
programot.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.01.03, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi Andris, megyek................
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2013.01.03, 14:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nézz be a Valaki segítsen- be....
Tegnap előtt volt megint egy problémás nap a buckett használók körében!
Nálam semmi baj azóta, az előbb használtam!
Lehet Nálad még az a váltogatás maradt meg!

Egy fotós közösség: DaDalia Galeria

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.01.03, 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

segítsééééég!

megint megőrült a Photo B...t Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Nem tudom, mi lett vele, egy hétig nem használtam, és fogalmam sincs mit kéne vele csinálnom Crying or Very sad Crying or Very sad Embarassed Embarassed Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

úgy néz ki, megint az új verzióra váltott.............hogy tudom a régit használni????
Vissza az elejére
gloriosa
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.12.23, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Bojtárgazdi írta:
Én segítek szívesen!
De most nem vagy itt, és én se soká maradok.
A változásokon én sem azonnal igazodtam ki, de már megvan. A gmail legfelső címsorában ott látod a jobboldali végén, hogy : Egyebek. Arra rákattintva feljön néhány szó, a legalsó: Fényképek. No ezzel a neheze már meg is van! Very Happy
Azt megnyitod, elég a mutatóujjas (bal) egérgombbal, simán rákattintani, és megnyílik a Picasa.
A címsorában van Főoldal, Saját fotók, Felfedező...és kicsit arrább a Feltöltés. Ezt használod akkor, ha újabb képeket szeretnél a saját Picasa-albumodba tenni a gépedről.
Ha már meglevő képet szeretnél velünk megosztani, akkor a Saját fotók-at kell megnyitnod.
Ott kiválasztod a megfelelő képet, megnyitod a valódi méretében (ez fontos!), és rákattintva: Képadatok megjelenítése.

A felugró több sor közül azt "Másolás", amelyik eleve ki van jelölve magától. Ezt a sort a hozzászólás-ablakban az [img] és az [/img] közé beilleszted, és kész.

Szia! Nagyon szépen köszönöm a segitséget. Az ünnepek alatt megpróbálom.

Kellemes ünnepeket, és boldog ujévet kivánok családoddal együtt. Gloriosa

Nagyon remélem, hogy sikerült segítenem!!! Very Happy

Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.12.22, 18:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én segítek szívesen!
De most nem vagy itt, és én se soká maradok.
A változásokon én sem azonnal igazodtam ki, de már megvan. A gmail legfelső címsorában ott látod a jobboldali végén, hogy : Egyebek. Arra rákattintva feljön néhány szó, a legalsó: Fényképek. No ezzel a neheze már meg is van! Very Happy
Azt megnyitod, elég a mutatóujjas (bal) egérgombbal, simán rákattintani, és megnyílik a Picasa.
A címsorában van Főoldal, Saját fotók, Felfedező...és kicsit arrább a Feltöltés. Ezt használod akkor, ha újabb képeket szeretnél a saját Picasa-albumodba tenni a gépedről.
Ha már meglevő képet szeretnél velünk megosztani, akkor a Saját fotók-at kell megnyitnod.
Ott kiválasztod a megfelelő képet, megnyitod a valódi méretében (ez fontos!), és rákattintva: Képadatok megjelenítése.
A felugró több sor közül azt "Másolás", amelyik eleve ki van jelölve magától. Ezt a sort a hozzászólás-ablakban az [img] és az [/img] közé beilleszted, és kész.

Nagyon remélem, hogy sikerült segítenem!!! Very Happy
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
gloriosa
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.12.22, 16:18    Hozzászólás témája: képfelrakás Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én sem merem már megkérdezni, mert senkinek sincs türelme és ideje hozzám."Neem érek rá, haggyjál már, próbálgasd..."Ezek a válaszok.
A Picasá-ban vannak a képeim, és nem tudom feltenni őket. Egyszer segitett valaki, akkor ment, azután valami eszement megváltoztatta a menetrendet, uj szavak kerültek fel, amiket én nem ismertem, és azóta próbálgattam,de már le is tettem róla. Nem értik meg, hogy igaz, hogy 78 éves vagyok, de szeretnéktöbbet kihozni a gépből.
Ha tud, kérem, segitsen.
A laptopp: Dell Mikrosoft Windows xp-

Köszönettel. Rostás Kálmánné, /Gloriosa/
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.12.19, 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie Kedves, látod? Ügyesebb vagy, mint gondoltad! Very Happy
Csak legyen önbizalmad, hidd el nekem, van mire! Very Happy
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.12.19, 22:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen a segitséget.Valoban meg vannak a képek a CD-n és a Media Playrrel meg is tudtam nézni.
Nagyon szépen köszönöm Zsarg és Daddy a segitségeteket.Hálás köszönet érte.
Vissza az elejére
daddy
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2012.12.19, 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A VCD lemez
A VCD jelentése "Video Compact Disc", ami egy mozgóképet és hangot tartalmazó CD lemez. A VCD 74/80 percnyi MPEG tömörítésű videót és jó minőségű hangot anyagot tartalmazhat függően a lemez 650/700MB-os kapacitásától. A VCD szinte az összes asztali DVD lejátszón lejátszható, valamint olyan számítógépen is, amely CD vagy DVD olvasót és szoftveres lejátszót is tartalmaz.
DVD-hez hasonló menük és fejezetek is használhatók, valamint egyszerű diavetítés jellegű állóképek, háttérzenével.
Egy nagyon jó minőségű VCD eléri a VHS minőséget, azonban a képe egy kicsit homályosabb annál. Jobb minőséghez SVCD-t vagy DVD-t kell választani.
"VLC Media Player"-rel lehet simán lejátszani, Windows Media Player-rel is mennie kell! A legújabb VLC verzió támogatja a Windows Media Video 9-et és Flash Videot. Több fontos változások a H.264 dekódolás javítása, fejlesztett Windows Unicode támogatás és teljes képernyő.
zsarg
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2012.12.19, 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A képeknek elvileg ugyanolyan formátumban kell a lemezre kerülni, amilyenben voltak. Nemigen van olyan automatikus beállítás, ami átírná.
Ha a CD-t kiveszed, vársz pár másodpercet és újra berakod, akkor szerintem egyből felajánlja a Windows, hogy megnyitja a lemezen lévő dolgokat, és meg lehet nézni.

Az összes eredeti kép megmaradt, ugye? Mert ha esetleg beállítottál valami törlést, akkor a Lomtárban még megvannak, vissza lehet állítani.
Emmylie
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.12.19, 21:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát nem tudom milyen lehetöségek vannak.Feladom. Nem foglalkozok ilyesmivel többé.Legalábbis egy ideig. Wink
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.12.19, 20:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van valami lehetőség kijelölni, hogy Képek? Shocked
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Következő
31 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban