16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:01:am Bojtárgazdi :
Na még egyszer:
11:00:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! - Remélem, másutt is ilyen szépséges, napos idő van! :yes
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
7:04:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:43:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Látok már egy derűs csíkot a naaagy esőfelhő mögött...
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Amit nem mersz megkérdezni a számítástechnikáról....(2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Amit nem mersz megkérdezni a számítástechnikáról....(2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.01.23, 20:02    Hozzászólás témája: köszi szépen Hozzászólás, az előzmény idézésével

nem sikerült állomást keresnem, valami hiányzik még....Jön már valaki a hétvégén,a ki megcsinálja. Nagyon köszönöm.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
daddy
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.01.23, 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

internetes rádiózás:
1.) WMP -> ez a link tartalmazza a tudnivalókat

http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows-vista/Listen-to-radio-in-Windows-Media-Center

2.) másik megoldás egy netrádiós link gyűjtő oldal keresése, mint ez például:

http://www.popularis.hu/radio/

3.) rengeteg rádiónak van internetes "hangja" is, ha a neten egy ilyen rádióra rákeresel, akkor az élő adás, netrádió, stb gombra kattíntva hallgatható a műsoruk
(általában valamilyen pluggin telepítését kérik, ha nincs WMP, winamp telepítve)
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.01.22, 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Daddy!
Telepítettem a MP-t, de rádió állomást hogyan találok rajta?
Köszi
Vissza az elejére
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.01.22, 20:28    Hozzászólás témája: Daddy Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen!!

1,. a méretállítás---úgy látom-jó lesz-
2.,IE van a gépen/ de csak a férjem részében...
3., ok, a rádiót mindjárt megpróbálom.

Nagyon szépen köszönöm.
Vissza az elejére
daddy
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.01.22, 20:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

1.) Méretállítás; általában a ctrl és 0 egyszerre lenyomása segít. A CHROME estén ajobb felső sarokban kell lennie három egymás alatt lévő vonásnak, odakattintva lehet méretet állítani. IE esetén a jobb felső sarokban kell lennie egy "fogaskerék"- nek, továbbiakba ugyanaz.

2.) IE felejtős ha nem tudod hány bites a géped, de saját magad is tudod telepíteni, WIN7 esetén a
http://windows.microsoft.com/hu-HU/internet-explorer/downloads/ie-9/worldwide-languages
linken elindulva. XP esetén pedig:
http://www.microsoft.com/hu-hu/download/details.aspx?id=43
DE! WIN7 esetén biztos siker a 32 bites IE telepítése!

3.) Internetes rádiót a WIN média playerrel is lehet hallgatni, letöltés itt:
http://szoftverbazis.hu/szoftver/windows-media-player-11--magyar--LU12.html
vagy pedig a WINAMP
http://szoftverbazis.hu/szoftver/winamp_5.63.html

FONTOS: ha telepítesz valamit WIN7 alatt, és biztos akasz lenni a telepítésben; akkor minden a telepítő exére jobb egérgomb kattintás, és rendszergazdai joggal való futtatást választani. De, ha félsz a telepítéstől, keres valakit helyben, aki tud is segíteni.....!
Primula285
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2013.01.22, 18:59    Hozzászólás témája: új kérdés Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szevasztok!

Köszönöm eddigi hasznos tanácsaitokat.
Most ismét szükség lenne rá.

Szerelőnél volt a gép, és a kezdőoldalt jó nagyra állította.Most a levelek/ vagy bármi/ olvasásakor nem látszik az "oldal vége" / a lap széle/ Hogyan lehetne kisebbre állítani? Shocked

Nem telepítette az IE programot

Nincs rajta az sem , amivel rádiót lehet hallgatni

kérem, ha tudtok, segítsetek egy "amatőrnek" Laughing

Köszi Rolling Eyes [/b]
Vissza az elejére
daddy
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

JAVA telepítése előtt tűzfalat, víruskeresőt, kémprogramkeresőt aktiválni!!!! Ha már települt a "jáva", akkor a legkomolyabb védelmet feltenni!!!
Súlyos sérülékenységgel küzd a Java, amely Windows, Linux, sőt Mac OS X rendszerek alatt is veszélyt jelent a felhasználójára! Az android a java felhasználásának módjából adódóan immunis ezekre a sebezhetőségekre.
Androidot futtat az okos telefonok többsége, néhány tablet.
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

OK. Jövő hét második felében lenne időm vele találkozni, remélem tud jönni akkor, úgyhogy majd írok.
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 19:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Majd írd meg kérlek, hogy mi volt a kulcs! Érdekelne, pusztán okulás céljából!
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 19:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Igen azt töltöttem le, sőt már korábban is azzal próbálkoztam.
Mindegy is, van itt az utcánkban egy ember az foglakozik ilyen tehetetlenekkel és problémásokkal mint én. Most legalább összeírom a bajaimat és akkor egy füst alatt mindent elintézek. Köszönöm nagyon, nagyon a segítséget, már annyit bajlódtam a héten vele, de csak körben toporgok, nem idegelem magam tovább miatta...
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A listából alulról a másodikat letöltötted és futtattad? (Ez az a bizonyos Windows x64 31.44 MB jre-7u11-windows-x64.exe) Ha igen, akkor jót töltöttél le.

Win7-et használsz ugye, nem Vistát? 64 bites az oprendszer is meg a böngésző is... Firefox?
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Vackor! Köszönöm a segítséget. Letöltöttem az általad javasoltat, majd először meg is örültem, mert legalább a keretprogramot már hajlandó volt megnyitni. Eddig az sem nyílt meg, csak egy fekete ablak felvillant azt annyi...
Aztán a NAV oldaláról megpróbáltam letölteni magamnak a nyomtatványt, és újra ott voltam, ahonnan indultam. Nem engedi letölteni a nyomtatványt ír egy ilyen hibaüzenetet és ámen:

ÜZENET:
Ön 64 bites Windows operációs rendszert használ.

Felhívjuk a figyelmet, hogy a www.java.com nyitólapon megjelenő Free Java Download választásakor 32 bites böngészőt használva a Java 32 bites változata települ a 64 bites környezetben is, de nem fog elindulni az ÁNYK-AbevJava keretprogram. 64 bites böngészőt használva a Java 64 bites, böngésző plugin nélküli változata települ, ami a Java folyamatosan ismétlődő újratelepítését eredményezi. Ezért ajánlott a Java 64 bites változatát telepíteni. 64 bites operációs rendszer esetén a www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html oldalon a JRE linkre kattintva kiválaszthatja és letöltheti a 64 bites operációs rendszernek megfelelő Java programot.

Ha segítségre van szüksége a telepítésben kattintson ide (http://www.nav.gov.hu/data/cms90022/JRE_telep_segedlet.pdf) a telepítési segítség eléréséhez.

ENNYI A HIBAÜZENET

Na hát én azt a pdf fájlt már végignéztem, és végül ott nem tudtam eldönteni mit is telepítsek, és erre írtad te a válaszod....
Vackor
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

kismonika írta:
Tudja valaki, hogy Win7-re melyiket kellene letölteni pontosan?

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/jre7-downloads-1880261.html
a Windows x64 31.44 MB jre-7u11-windows-x64.exe a telepítő file, internetről szedi le a szükséges vackokat. Én ezt használnám.

a Windows x64 41.48 MB jre-7u11-windows-x64.tar.gz tömörített, mindent leszed és a gépedről telepít. Ami neked nem kell, azt is letöltöd, ott lesz a gépeden.
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2013.01.19, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Tud-e nekem valaki segíteni Java telepítés ügyben?
NAV nyomtatvány letöltéshez kellene. Le is töltöttem valami JAVA-t Embarassed , de szólt a program, hogy nekem a Java 64 bites változatát kellene telepítenem, mert ezzel a 32 bitessel nem fog menni...

Na keresgéltem, meg valami telepítési segédletet is találtam, amit a hajamra kenhetek, mert a legutplsó mondatot külön is választottam, ott is csak annyit segít, hogy hol keresgéljek, melyik Java linken. Van egy rakás program ott is, de NEM TUDOM PONTOSAN MELYIKET TÖLTSEM LE Félelem Félelem Félelem
Tudja valaki, hogy Win7-re melyiket kellene letölteni pontosan? Előre is millió köszi:

Itt van a nagy segítség, amiből nem tudok kiolvasni semmit:

Jelzések alapján a Windows7 és Vista operációs rendszerek 64 bites változatánál elıfordulhat,
hogy az ÁNYK-AbevJava program nem indul el, abban az esetben, ha nem az operációs
rendszernek megfelelı Java változat van a számítógépen.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a www.java.com nyitólapon megjelenı Free Java Download
választásakor alapértelmezett módon a Java 32 bites változata települ a 64 bites
környezetben is, de nem fog elindulni az ÁNYK-AbevJava keretprogram. Ezért ajánlott a

Java 64 bites változatát telepíteni. 64 bites operációs rendszer esetén a
www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html oldalon a JRE linkre
kattintva kiválaszthatja és letöltheti a 64 bites operációs rendszernek megfelelı Java
programot.
kutyus
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2013.01.03, 14:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

köszi Andris, megyek................
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Következő
31 / 34 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban