15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
*bau
Tagok: 2 / 18286
Összes látogató: 8
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
Csuporkafélék (achimenes,kohleria,streptocarpus,stb) (10)
Konyhakerti növények (14)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Kertünk meglepetései (2)
Golgoták (17)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Amarilisz /Hippeastrum/22
Kertes sorozatok a nagyvilágból
Hibiszkuszok (32)
Segítség csak kertészeti témákban(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (28)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
Vicces történetek,...képek(16)
IDŐJÁRÁS (61)
Milyen öröm ért ma? (37)
GAZLAP szakácskönyv (71)
ITT_HON is_SZÉP! (2)
A Tudat keresése (2)
Kávéház (40)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
Jópofa, "beszélő" elírásaink (6)
Nagyik és ŐK..........(3)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:02:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
4:44:am kutyus :
Jó reggelt
1:42:pm Emmylie :
Szép délutánt.
5:23:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
2:01:pm Emmylie :
Nem is kéne strandra mennem van medencénk Csak éppen a lábom miatt pár hétig plasztik zsákkal a lábamon tussoltam Strand és medence sajnos NO GO
10:41:am aszokfa :
Ma hiper szuper UV B sugárzás van odakinn... Jobb lenne árnyékban vagy idebenn!
10:34:am bau :
Mi van? Mindenki strandra ment?
5:22:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:39:am kutyus :
Jó reggelt......dögletes idő lesz megint
5:04:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
1:44:pm Bojtárgazdi :
Későn ébredtem, hajnalig a szúnyogok alig hagytak aludni. Mindenkinek szép napot kívánok!
5:09:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:21:am Bojtárgazdi :
Szép napot! Én is későn ébredtem, és így is telefonhívásra.
6:28:am kutyus :
Jó reggelt!Tovább aludtam a szokásosnál
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Daturák, trombita virágok (2)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Daturák, trombita virágok (2)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
robancs684
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.10.07, 19:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Juhi, nekem pont fordítva van a cserepes nagyobbra nő, mint a szabadföldi.
Sajnos az éven nem volt angyaltrombitám, mivel a telet nem bírták ki sajnos. Sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Juhi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.10.07, 19:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na ezért kéne cserépben nevelni az "újoncokat", de nekem a cserépben neveltek valahogy nem fejlődnek úgy.... Lehet én csinálok rosszul valamit.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.10.07, 18:26    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én vettem tavasszal a Lidiben egy pirosnak írt,fényképezett igen leromlott állapotban lévő tövet,/350.-ennyit a hülyének is megér,hát még nekem Wink /ami "kikupálódott" szépen,aztán az is a hanyatlás útjára lépett. Crying or Very sad Most van rajta bimbó,de már nem fogom megtudni milyen színű. Crying or Very sad Ez izgatott a legjobban, Embarassed a többi színét tudom.
Vissza az elejére
Juhi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.10.07, 06:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nálam is majdnem ez a helyzet. Csak hébe-hóba volt rajta virág a nyáron pedig mindent megkapott, most azon megy az izgulás hogy kinyíljon rajta a közel 100 virág mire bejön az első fagy. A kert végén van egy idei gyökereztetés(sajna nem tudom milyen színű) rajta még pici az első bimbó és valószínű csak jövőre tudom meg miféle lesz pedig 1 méter magas.
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.10.07, 04:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie írta:
...Virágot sajnos még se tavaly se az idén nem láttam egyiken sem....

Shocked Nem értem miért.Már a levágott, gyökeresedett gyerkőcnek -amit tavasszal elültetsz-virágoznia illene és tisztességes méretűvé kellene fejlődnie.Napos,de nem tűző napon tartom./ahol a fák lombja árnyékot ad "délidőben" Wink /
Igaz,az ezévi virágaimmal /eggyel sem/ én sem dicsekedhetek,eddig még sosem tapasztalt szeszélyes időjárással "ajándékozott" meg a természet. Azóta "őrültek meg" mióta bejött a huszonfok.Nőnek mint a gomba és most van tele bimbóval. Nem szerették a több héten át tartó közel 40 fokot. Crying or Very sad
/még a levelek is lehullottak/Én még várok a bevitellel,körbe van a telek leilandival /ami védi őket/ és a nappali hőmérséklet-nálunk- még 26 fok volt.
Vissza az elejére
Emmylie
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.10.06, 21:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma felszedtem én is az angyaltrombitákat mivel mostmár rosszabb idöt mondanak a josok. Pár darab fás hajtást beföttes üvegbe tettem remélem lesz valami belöle. Virágot sajnos még se tavaly se az idén nem láttam egyiken sem. Sad Remélem jövöre megtudom végre hogy milyen szinüek. Wink
Vissza az elejére
erika83
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.10.06, 19:42    Hozzászólás témája: - Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Szécsike. 5ből 2-t már felvettem, mivel szerencsére nem volt "akkora" a gyökérzete így műanyag vödrökbe bele tudtam tenni. A maradék 3-at hétfőn csinálom. Pár fás hajtás a biztonság kedvéért vízzel teli üvegbe landolt. Ahogy elnézem a méreteit (pedig megmetszettem) nem fog elférni az összes a kazánházba, mennek a pincébe. Eddig még soha semmilyen növény nem volt télen a pincébe, pár hagymát leszámítva, de az idén rákényszerülök. Imádom a virágokat, a nyáron szinte minden héten hazajött velem valami Smile , de ilyenkor mikor be kellene őket hozni pfff... [/b]
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.10.03, 17:28    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

erika 83!Nem probléma,ha kúrtítassz a gyökérzeten.A törzstől számítva kb.30-40 cm-re ásd körbe és ahogyan kiemeled,annyi gyökérzettel és egy kis földdel áttelel.Nagyon strapabíró. Laughing Télen néha léccci adj nekik vizet!Amolyan muskátlisan! Laughing Jó pár éve már nem ásom ki,nem cipelem. Embarassed Minden színből leviszek egy cserép idei gyerkőcöt-visszavágva,az lesz a köv.évi "szabadföldes",amiről a fagyok előtt hajtatni valót vágok./el van egy befőttes üvegben/Így biztosítom be magam. Laughing

4-5 foknál azért már szedd fel,tele van vízzel,/eléggé piás Wink de ezt már biztosan tapasztaltad/ és így hamarabb "megfagy".
Persze Te ismered a kerted,mennyire fagy védett,mennyire van körbe ültetve más növényekkel stb.stb.
Nálam az É-NY-i oldalon már elfagy,mikor még a D-K-i oldalon a ház védelmében vígan elvan. Laughing
Vissza az elejére
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.10.03, 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

robancs684 írta:
Még nyugodtan maradhatnak, úgy kell őket kezelni mint pl egy leándert, vagy akármelyik dézsást. Smile

Szerintem, sokkal óvatosabban, a leánder elvisel -3,-4 fokot is, rövid ideig, addig a trombiták már 0 fok környékén is kimúlnak.
Én beviszem, ha éjszaka már +5 foknál nem lesz melegebb.
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
erika83
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.10.03, 07:25    Hozzászólás témája: - Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm Szécsike. Még nem döntöttem el, hogy hogyan fogom teleltetni. Ha esetleg valami oknál fogva a gyökérzet is hatalmasra nőtt (ami nagyon valószínű, a mérete miatt) lehet ilyenkor ősszel egy kicsit abból is levágni vagy csak tavasszal? A másik kérdés, hogy pár éve volt már angyaltrombitám, de azt hittem, hogy egy csepp víz sem kell neki a télen, s teljesen kiszáradt, tavasszal már nem hajtott ki. Ezek szerint néha nem árt egy kicsit meglocsolnom ugye?
Vissza az elejére
Szécsike
Őserdő
Őserdő

HozzászólásElküldve: 2012.10.03, 05:45    Hozzászólás témája: .. Hozzászólás, az előzmény idézésével

erika83!Ha a felszedett tövön lévő földdel együtt nejlonzsákba teszed,az is megteszi.
A levágott fás ágakat darabold fel,tedd vízbe,majd tavasszal ültesd el.
/A nem fás ágak könnyen elrohadnak./ Ha valami nem jönne össze,lesz "utód".
Úgy vettem észre,hogy 2-3 év után érdemes "fiatalítani" a virágok mennyisége miatt. Embarassed
Vissza az elejére
erika83
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.10.02, 20:24    Hozzászólás témája: - Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm szépen Juhi a segítséget.
Vissza az elejére
Juhi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.10.01, 06:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szerintem minimum annyira vissza kell vágni a lombot mint amennyi gyökér marad rajta az egyensúly miatt. Én tavaly visszavágtam a lombot kb 80 cm magasan és most kb 2,5 méteres.
Nálam egy kisablak előtt telelnek a nyitott kazánházban(kutyák miatt, mert ott a téli menedékük). Ott a tavalyi nagy hidegben sem volt fagy, nekik ez pont jó volt.
Vissza az elejére
brenyo
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.09.30, 21:19    Hozzászólás témája: Daturák, trombitavirágok Hozzászólás, az előzmény idézésével

Emmylie, nálam is hasonló a helyzet. Most jönnek a bimbók. Én úgy gondoltam, hogy amíg virágzik, beviszem a lakásba, hadd lássam, aztán megy csak a pincébe.

brenyo
Vissza az elejére
erika83
Palánta
Palánta

HozzászólásElküldve: 2012.09.30, 19:10    Hozzászólás témája: - Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok

Bár még nem kell behozni az angyaltrombitákat, de azért már gondolkozom, hogy hol teleltessem őket. Szerintetek egy hideg sötét pince szóba jöhet? Ha nem, akkor marad a kazánház, ahol kap egy kis fényt, viszont meleg is van. A másik kérdésem: ki vannak ültetve a kertbe, ha felszedem őket, dézsába teszem, akkor meddig lehet visszavágni őket, hogy el is férjenek? Smile A következő évi virágzást a visszavágás mennyire befolyásolhatja?

Sziasztok
Erika
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Következő
18 / 19 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban