16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
3:41:pm Bojtárgazdi :
Úgy legyen, Emmylie Kedves! Lám, Kutyuséknál is javulnak a betegek.
1:03:pm Emmylie :
Szép délutánt Jo hireket várok Remélem lesznek is
7:42:am tercsi :
Jó reggel! Kutyus ez jó hír!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!.....köszönöm a jókívánságot....megin dultak a gyógyulás útján
10:55:am Bojtárgazdi :
Szép napot kívánok, a betegeknek gyógyulást!
5:29:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
11:49:am Bojtárgazdi :
Hozom a napsütést! Itt már előbújt! Szép napot kívánok mindenkinek!
7:08:am Etimami :
Szép napot mindenkinek.
5:16:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
11:01:am Bojtárgazdi :
Na még egyszer:
11:00:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! - Remélem, másutt is ilyen szépséges, napos idő van! :yes
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
7:04:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt kívánok!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
7:43:am Bojtárgazdi :
Jó reggelt! Látok már egy derűs csíkot a naaagy esőfelhő mögött...
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Paleolit életmód 2.
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paleolit életmód 2.
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő

Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.15, 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én a barátomék préselése után szoktam kapni piros szőlő magját, kenyérsütéskor az olajos magvak lisztjéhez szoktam keverni megőrölve. Tisztán én sem használnám. Arról nem tudok, hogy mérgező anyagokat is tartalmazna, de egy éve használom alkalmanként kis mennyiségben és még élek. (És virulok) Wink
Nem difinózásból használom, hanem a vércukorszintet ez is csökkenti.

http://barbaraeperfagyi.blogspot.hu/2009/09/szolomag-jotekony-hatasai.html

http://fmh.hu/eletmodi/20100726_a_szolomag_nagy_tulelo?FullComment=true

Pá-pá Gábor

Legutóbb pili szerkesztette (2012.09.16, 05:37), összesen 1 alkalommal
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.15, 18:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Idézet:
kész is a szőlőliszt!

és azt is tudod,hogy vannak-e benne mérgező anyagok??? Rolling Eyes Rolling Eyes

Én nem biztos,hogy meg merném enni! Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csöni
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.09.15, 17:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok!
Én mint nem paleós, megint bekotyogok nektek ide...bocsi!
Anyuék paleóznak, tudom mit esznek. Egy drága dolog, ami házilag is kivitelezhető:
Most szüretelnek sokfelé. Nálunk is. Kunyeráltam a présből szőlő "trutyit" (héj+mag+szár). Egy fakeretre szúnyoghálót szögeltem és azon szétterítettem. A szárakat kidobáltam, maradt a héj és mag. Régi függöny maradékkal letakartam és a napon megszárítottam. Aztán kávédarálón ledaráltam. Átszitáltam és kész is a szőlőliszt! Még nem sütöttem belőle, de az illata nagyon fincsi!
Piros szőlő az igazi, de én csak vegyeset kaptam (piros és fehér szőlő).

Kalandra fel! Irány a pincesor! Very Happy
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.15, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Éva, használtad már az eritritet? És hogy ízlik?
bau
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.12, 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Éva

Hol és mennyiért vetted?
Kérlek priviben írd meg nekem Smile

Köszi
Vissza az elejére
bagoly
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.09.12, 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Csak nagyon ritkán csinálok olyan ételt, amibe cukor (ill. édesítő) kell, de azért nagy ritkán előfordul. Ezt találtam, aminek elég jónak tűnik az irodalma. Energia 0 kcal, fehérje 0 g, szénhidrát 0 g, zsír 0 g, glikémiás index 0. Süthető, főzhető. Valaki próbálta már?

Éva

Belőlem csak egy van, a többiek sokan vannak
Ezért nekem nagyon kell vigyázni magamra
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.12, 13:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pili, már mindent elmondtál, amit leírhattam volna Wink

A véleményemet továbbra is fenntartom, és a linket éppen a képei miatt illesztettem be. Nekem táplálkozásról ne beszéljen aolyan valaki, pláne ne hülyeségeket, aki ennyire igénytelenül mocskos konyhában főz és ráadásul nem szégyelli feltenni a netre...

Azt minden estere én is elfogadom, hogy ez egy szolid kis cikkecske, a pontatlanságain kívül nincs sok haragudnivalóm miatta. Valószínű a szerző sütött már együtt töpörtyűt olyan pasival, aki állt már buszon paleos mellett, és így alaposan ki tudták tárgyalni a paleot, olyannyira, hogy még cikket is sikerült róla írnia Rolling Eyes
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.12, 07:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nem akartam ehhez hozzászólni, de látom, nem arról kezdődik a vita, amiről Nyubocs és Móni eredetileg szólt.
Egyrészt:
A boa2 nem a Nyubocs által idézett írást, hanem a szerző életművének egy másik opuszát minősítette.
Másrészt: Az a sok boa2 teljesen helyénvaló, beleolvasgatva az általam eddig nem ismert - és a továbbiakban sem sűrűn látogatandó - sajtóorgánumba, láthatóan ocsmány és gyomorforgató, gyalázkodó, trágár és összességében minősíthetetlen szemét. Remélem, ezen nincs vita.
A Nyubocs által idézett írás tényleg nem túlzottan negatív - eltekintve a "Korunk álősemberei", "sokan, akik erre a diétára vetemednek" stb. kitételektől, amelyek azért nem feltétlenül az objektv tájékoztatás igényéről tanúskodnak.
Tartalmaz viszont számos teljes félreértést, tájékozatlanságról árulkodik az "a legkisebb elhajlást sem engedhetik meg maguknak", az "... a paleolit diéta nehézségeit maguk a követők is hajlamosak túlmisztifikálni", stb. Ezeket a kijelentéseket ez a topik és mellesleg Szendi összes könyve és honlapok, blogok tucatjai cáfolják, az elrettentésül felhozott receptek pedig egyszerűen szánalmas butaságok és félreinformálnak. (Bojti, nem csodálom, hogy most már semmit nem értesz, el nem tudom képzelni, miért pont a házi rizstej http://www.origo.hu/tafelspicc/recept/20120829-hazi-rizstej.html és túrós édességek mellé ajánlott rozmaringos méz http://www.origo.hu/tafelspicc/recept/20120823-rozmaringos-mez.html receptjét teszi ide, hiszen a rizs (gabona lévén) eleve nem szerepel a paleós nyersanyagok között, a méz és a túró szintén nem ajánlott.)

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.12, 05:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én eleve kicsit nehezen értettem meg a paleo lényegét, de azt hittem, jól értem.

Most már kezdek semmit sem érteni. Shocked

Rá-blöázni.... eddig senki "tányérjába" nem volt szokás, pedig láttunk mindenféle képriportot is már.
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2012.09.11, 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na látod pont ez a baj, hogy egy alapjaiban negatívnak még rosszindulatúan sem nevezhető cikktől valakire rájön a hányás.

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.11, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Jaj hol maradt???? El voltam foglalva a blöákkal .....

http://matula.hu/index.php?section=article&rel=14&id=161
Bojtárgazdi
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.11, 21:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Én is nézném...lemaradt? Shocked
pili
Srí Lanka
Srí Lanka

HozzászólásElküldve: 2012.09.11, 20:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Móni - hol van? Rolling Eyes

Pá-pá Gábor
Vissza az elejére
kismonika
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.11, 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Hát erre meg kommentár nélkül mutatom ugyanennek a szerzőnek egy másik művét. Nem kell végigolvasnotok, a képei beszélnek magukért. boa2 boa2 boa2 boa2
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2012.09.11, 09:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kommentár nélkül!

http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20120910-korunk-alosemberei-a-paleolitdieta.html

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Zárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Tábortűz Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39, 40  Következő
37 / 40 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban