16 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
Hirdetés
Üzenőfal
9:22:am bau :
Laci bácsi!Látom átmentél újmagyarba Jó reggelt nektek is
6:23:am aszokfa :
Jau regölt kevanok!
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:52:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:05:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
5:43:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:34:am kutyus :
Jó reggelt!
6:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:59:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!....indul nak a munkás napok!
5:33:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! Szép Húsvét hétfőt!
7:56:am Etimami :
Szép napot mindenkinek. Kellemes húsvétot.
5:03:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:00:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek! SZép Húsvétot kívánok!
5:27:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt! Mindjárt itt a Húsvét!!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés
Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Adeniumok (6)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Adeniumok (6)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.27, 07:41    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

na ha túléled majd írj az eredményről! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.27, 05:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Most kiviszem a kicsiket. Valahol olvastam, hogy az atkák nem bírják a fokhagymát. Csináltam lötyit.
4-5 nagy gerezd fokhagyma szétzúzva, 1 marék kamilla forrázva és 1 kávéskanál fahéj, ezt összekevertem vízzel, kb. fél liter vagy kicsit több, egy 7 dl-es üvegbe, majd érleltem a hűtőben. Most kipróbálom, hogy hat e. Ártani tuti nem árt és tápanyag is van benne, ezzel permetezek. Olyan erős szaga van, hogy a gyomrom forog tőle töményen, pedig imádom a fokhagymát enni is.
zskoncz
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.09.27, 05:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sad( az én kisbabám is atkás!
sűrgősen kell permeteznem. de mire észrevettem már a fikuszok és leánder meg minden az erkélen
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.27, 05:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erre az atka ügyre én is végignéztem az Adeniumokat. A 3 nagyon nincs.
Viszont a kicsiken felfedeztem pár darab takácsatkát. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Szívásnyomok még nincsenek. Ma permetezek, jó idő van, kiviszem őket és jó időt mondanak még, így maradnak kinn.
csonttollu
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2012.09.25, 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok! Ha javasolhatom, atka ellen a Sanm*te (vagy Vert*mec) mellé tegyetek N*ssorunt (*=i) is, akkor tuti lesz a hatás. (Csak a Nisso azért nem elég, mert a mozgó, kifejlett alakokat nem pusztítja.) Én szoktam egy másodszori permetezést (illetve akkor már csak belocsolást) is végezni, az első permetezés után 7-10 nappal, akkor már csak a N*ssorunnal.

MAGRENDELÉS_ELSZÁMOLÁS

"Meg kell tanulnunk vágyakozni az után, ami a miénk." (Simone Weil)

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
marti8
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.09.25, 08:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

trewa
Bocs, hogy nem válaszoltam a leveledre az atkás ügyben. Akkor megnéztem az enyémeket. Még nem voltak. De sajna, mióta behoztam a szobába őket, találtam rajtuk én is.
Én már használtam vertimecet, de nekem nem jött be. Vagyis mikor már azt hittem, hogy eltűntek (pár hét atka nélkül), egyszer csak újra láttam egy kettőt. Most jön el az az idő, hogy egyenként fogom lemosogatni jó alaposan vízzel. Bocs ha kellemetlenséget okoztam, nem állt szándékomban. Akkor tuti nem volt rajtuk egy sem. Szóltam volna, illetve atkátlanítottam volna Embarassed

Most én is Sanmite-t fogok venni amit Timi mondott. A csótányokat előbb ki lehet irtani mint ezeket az atkákat. Confused Miután kikelnek, szinte átlátszóak, és alig lehet őket észrevenni. Lehet egyszerre beöntözni és spriccelni a szert? Úgy kell beöntözni, mintha locsolnék?

Kint az erkélyen a leander hajtásokon is van már pár levélke, de ott nem találtam. Talán már hideg van nekik éjszaka. De az adeniumokat nem merem kivinni, mert még megfagynak nekem.

Olvastam már a szappanos vízről is. Szerintetek az jó? Ha igen, akkor mennyi szappant kell belereszelni kb. 5 dl vízbe?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.24, 21:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

trewa!
Nézd át azokat a növényeket is, amik a közelében voltak. Én a tél kellős közepén kihurcoltam őket kintre és permeteztem kétszer. Pont nem voltak mínuszok, elég jó volt akkor az idő. Az atkák nemcsak az Adeniumokon voltak, hanem a Hoyakon, Plumérián és kálán. A permetezésés ki-behurcolás, alkalmanként fél napba tellett. Rolling Eyes De a lényeg, hogy eltűntek.
A Vertimecet is nagyon dícsérik, én még nem használtam, de van itthon. (könyv kell hozzá Embarassed )
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.24, 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

ok,köszi! akkor holnap veszek.
mexike
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.09.24, 21:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Egyetértek Timi74-el! yes
Vissza az elejére
Timi74
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.24, 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ez takácsatka. Embarassed Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Télenn volt hozzá szerencsém nekem is.
Jól láthatóak a szívásnyomok a levélen. Én Sanmite-vel kiirtottam, kétszer permeteztem, többször nem is szabad, mert hozzászoknak.
Próbáld meg először vízzel és zsebkendővel letörölgetni. A petéket a levelek közelében is lerakhatták, valószínű az nem teljesen jön le.
A Sanmite minden állapotukra ha az atkáknak
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.09.24, 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kézzel letörölhetőek? Kicsit úgy is néz ki, mintha szívogatná valami a leveleket. Azt hiszem egy fajta levéltetű lesz.

Volt nálam is a nagy meleg után. Én a bio trugyival locsoltam, és permeteztem, és naponta letöröltem a leveleket, a fonákát is. Mára nincs sehol egy sem, és így nem permeteztem vegyszerrel. Ja és bár eléggé szkeptikus voltam, de kávézaccot is kaptak. Valamelyik használt. Laughing Laughing
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.24, 13:17    Hozzászólás témája: mi a neve a bajnak???? Hozzászólás, az előzmény idézésével

szió!
ilyen bigyó van az adenium leveleken:

meg tudná mondani vki,h mi ez és mivel védekezzem ellene?lehetőleg konkrét vegyszer nevet kérnék és ha létezik akkor olyat amivel be lehet öntözni mert a lakásban nem szívesen permeteznék a gyerek mellett.
előre is köszi!
zafira
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.09.21, 07:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Tegnap este behoztam az adeniumokat. És milyen jó volt, reggelre 3 fokra hűlt a levegő! Shocked Aztán majd megint ki lehet tenni, mert újra melegeket jósolnak. Katasztrófa ez a beviszem-kiviszem játék! Evil or Very Mad
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.19, 19:02    Hozzászólás témája: :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

jóvannnna!! én sem olvasok el mindent!! Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink Wink
sirrra
Fasor
Fasor

HozzászólásElküldve: 2012.09.19, 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

trewa: már többször beszéltünk itt erről,,,,hogy a dugvány is úgy működik, mint a magoról nevelt. Lehet nem olvastad Wink Hiszen a megvastagodott gyökerek adják nekünk felemeléssel a szép formákat. Teljesen mindegy, hogy magról nevelt, vagy dugvány a növény, mindegyik egyformán működik.

Nálam az alapok is neveltek oldalágat, de egy sem virágzott még onnét. Amit nyakaztam és alap maradt, mind egyszerű növény, se egy csík, se egy kocka, de még csak nem is narancssárga Laughing Laughing

Én is most játszok a gyökerekkel a napokba,,,, egyik másik, megverte méretbe a kintről érkezett mérteit Laughing Twisted Evil
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 31, 32, 33, 34, 35  Következő
32 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban