15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Muskátlik (7)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Egzotikus és különleges növények (15)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Liliom (9)
Adeniumok (6)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Golgoták (17)
Vendégeink a kertben(17)

- Tábortűz témák:
Találd ki (29)
GAZLAP szakácskönyv (71)
Kutyák, cicák és egyéb házi kedvenceink (50)
IDŐJÁRÁS (62)
A Tudat keresése (3)
Valaki segítsen (22)
Nagyik és ŐK..........(3)
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Írj bármilyen témáról (15)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
IDŐJÁRÁS (61)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
9:37:pm Bojtárgazdi :
Szóval:
9:37:pm Bojtárgazdi :
Jóéjszakát! :sleep
11:13:am Emmylie :
Szép napot mindenkinek.
10:34:am Bojtárgazdi :
Szép napot, kellemes hetet kívánok!
5:53:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:22:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
5:14:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:48:am kutyus :
Jó reggelt!
5:49:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
3:06:pm kisfecske :
Szép napot Gazország!
8:01:am etimami :
Szép napot mindenkinek. Nekem nincsenek utazó napjaim.
4:50:am kutyus :
Jó reggelt! Merre utaztál Etikém?
12:57:pm Emmylie :
Szép délutánt kivánok nektek. Kettökor megy a vonatom
5:41:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:30:am etimami :
Kellemes vasárnapot.
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Adeniumok (6)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Adeniumok (6)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na most végigolvastam a továbbiakat is, a tápozás is erősen vitatható, én 20-20-20-assal tápozom őket, hetente nyáron. De hát tudjuk, a boldogsághoz több út is elvezet...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem egy másik fórumon ugyanúgy megkövez/tek/nek a mai napig is, amikor közöltem, hogy a magról vetett növények színazonossága átverés. Hiába, érdekek...
Vissza az elejére
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A garantált színű mag nálam is kiveri a biztosítékot, mert szinte biztos, hogy nem lesz az, az esélye pár százalék. Láttam, hogy Te is szóvá tetted ezt, ugyanakkor azt is látom, hogy a mai napig tömegével verik át ugyanezekkel az embereket.
A linkelthez nem tudok hozzászólni, nem ismerem őket. Nem tudom, mekkora a caudexek mérete és mekkorák a növények. Azt furcsállom, hogy ennyire nyomott áron hogyan lehet beimportált növényt adni, de ez az eladó döntése.
Most azért megnéztem, eddig az volt az infóm, hogy 3000 Ft egy tő, hát ez nem annyi, és ami meglepett, az a tanács a nevelésre vonatkozólag, hetente-kéthetente locsolni nyáron. Na ettől nem lesz szép növényed, az biztos.

Legutóbb NamWan szerkesztette (2015.01.06, 13:35), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma a magyar piaci viszonyok között azért még elég hosszú időnek kell eltelni a letisztuláshoz (ha bekövetkezik egyáltalán)

Az átvert vevő vagy szégyelli, hogy átverték és igazából soha nem fog kiderülni, hogy átverték... vagy tudja, hogy átverték, de ha ezt szóváteszik, akkor annak támad neki, aki felvilágosítja. (Háklis vagyok a színgarantált adenium-mag hirdetésre, aztán amikor ezt szóvá tettem, hogy így mégse kéne, a csoport admin közölte, hogy takarodjak a sunyiba, mert neki az onnenvett magjai mind kivétel nélkül szinhelyesek lettek és kizárt)

A linkelt oldalt is ezért nem értem igazán.
Azok ott mind nevesített hibridek képei. Akkor miért is kell kódszámon árulni őket?

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 09:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!
Egyetértek abban, hogy a piac letisztul idővel és a minőséget adók maradnak hosszú távon. Csak sajnos addig sokan csalódnak.
Ez egy ilyen szakma? Nem hiszem. Sajnos sokan vannak, akik úgy vélik, belefér. Ezért aztán az átvágott vásárlók rezisztenssé válása a sokadik kudarc után, viszont szerencsére itt is vannak megbízható, gondos, becsületes emberek, cégek.
Jó gyakorlat, hogy virágos növényt veszel, ott nincs zsákbamacska. Még az is sokat tud segíteni, ha a kiválasztott tételről fotót küld az eladó. Ezt a kertészeti online áruházak a legritkább esetben vállalják. Volt, hogy az én képem tette fel az egyik, majd megpróbálták sajátjukként feltüntetni nekem.
Adeniumokról szinte mindenhol csak netes képet tesznek fel. Szánalmas, amikor a meghúzatott, vékony caudexű egy-két ágas növényt árulják horror áron. Ez után nehéz elhitetni bárkivel is, hogy egy nagy, sok éves növény valóban érték.

Szép napot!

Vissza az elejére
Nagycsillag
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.05, 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Egyébként a probléma azért ál - probléma, mivel én ha BÁRHONNAN veszek adeniumot ( oltottat ) akkor szigorúan virággal kérem - vagy veszem. Egyébként nem kell.
Ja, s a szavahihetőség...A cégek 99 % nem maga szaporítja a növényeit.
Egy ilyen 3000 Ft + posta ár viccesen kevés az átlagosnál speciálisabb növényárakhoz képest...A cégek jelentős része igyekszik megfelelő helyről vásárolni, de hiba s gigszer mindig becsúszhat... Ez egy ilyen szakma...
S itt a net is, ahol bármikor s szinte ezernyi helyre lehet leírni a problémákat...- hogy más ne essen bele - ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.05, 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

"Sok embertől vettem, cseréltem már növényt itt a gazon,soha senki se vállalt garanciát bármiért is..."

Azért szerencsére van, aki garanciát vállal. Én a felesleges oltott szaporulatot mindig úgy értékesítettem, hogy a színre garanciát vállaltam, vállalok. Szerintem ez a minimum. Ha valaki oltott virágott ad el, akkor az a legkevesebb, hogy azt a fajtát adja. És ebben nem lehet "bocs elnéztem" mellébeszélés. Itt kezdődik a szavahihetőség.
Az egy másik kérdés, hogy a növény állapotára már nem adsz garanciát, csak az átvételkor, hiszen azt követően a tartásért miért vállalnál te felelősséget. De ez már egy másik kérdés.
Vissza az elejére
Nagycsillag
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.03, 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia - sztok!

Ok. Tudom, megrezgettem a lécet... Vedd úgy, írói munkásságom részét osztottam meg a közönséggel...Vagy a sok pezsgő miatt offoltam be...
Ezzel együtt BUÉK mindenkinek...
Vissza az elejére
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.01.03, 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagycsillag írta:
Szia!

Agyvérzés? Viccelsz? 8 éve dolgozok gazdaboltban - illetve faiskolát vezetek -s mellette az ország legnagyobb díszhagyma csomagolójában is dolgozom.
Tudnék mesélni cifrábbnál cifrább dolgokat. Átverésről, lenyúlásról, komisz s szemét magyar illetve nem magyar cégekről... illetve gazlapos kollégákról akik ott vernek át ahol tudnak. S azután más néven futnak tovább. Illetve mindenféle személyiségi jogokról papoló adminokról, akik félnek szemét gazemberek nevét kiírni...Mert nekik vannak jogaik ( a szemét kisebbségnek ) , a becsületes Többségnek pedig kuss van ( e miatt számtalan barátom hagyta már itt a gazlapot... ) Ez a helyzet. Tündibündizhetnék is, de te is régi motoros vagy itt, s tudod, hogy ez a helyzet...
Ezzel együtt - talán nem csak remélem -, idővel a hulladék elkopik, kirostálódik - nem máról holnapra - s lassan a meglévőknél is egyre több működő közösség lesz itt is. ( illetve egyre több lesz a korrekt cég - egyébként ezt tapasztalom is - ) Üdv s BUÉK...

Nem biztos, hogy ennek a hozzászólásodnak pont itt van a helye Very Happy inkább egy másik topikban. (Mondjuk a linkesnek is)

Az adminokat csesztetni is lehet, legfeljebb ha megbüntetik Vicáékat, majd Te kifizeted (de kár ebbe a témába újra belevágni - főleg az adenium topikban megint nem)

De ha ismered a céget, akkor szólhatnál nekik, hogy a fogyasztóvédelem ha ráakad a honlapjukra a minimum 100 eft bünti garantált.
(többek között működési engedély, adószám, adatvédelmi nyilvántartási szám, elérési telefonszám, tárhelyszolgáltató adatai nincsenek feltüntetve)

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.01.03, 12:31    Hozzászólás témája: :) :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nagycsillag!
Kár,h itt nem lehet lájkolni mert azt hiszem mi haverok lennénk élőben!! Smile Smile Nagyon egyetértünk! Smile Smile
balu28
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2015.01.02, 17:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Boldog új évet nektek is! Laughing
Vissza az elejére
Nagycsillag
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.02, 14:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Agyvérzés? Viccelsz? 8 éve dolgozok gazdaboltban - illetve faiskolát vezetek -s mellette az ország legnagyobb díszhagyma csomagolójában is dolgozom.
Tudnék mesélni cifrábbnál cifrább dolgokat. Átverésről, lenyúlásról, komisz s szemét magyar illetve nem magyar cégekről... illetve gazlapos kollégákról akik ott vernek át ahol tudnak. S azután más néven futnak tovább. Illetve mindenféle személyiségi jogokról papoló adminokról, akik félnek szemét gazemberek nevét kiírni...Mert nekik vannak jogaik ( a szemét kisebbségnek ) , a becsületes Többségnek pedig kuss van ( e miatt számtalan barátom hagyta már itt a gazlapot... ) Ez a helyzet. Tündibündizhetnék is, de te is régi motoros vagy itt, s tudod, hogy ez a helyzet...
Ezzel együtt - talán nem csak remélem -, idővel a hulladék elkopik, kirostálódik - nem máról holnapra - s lassan a meglévőknél is egyre több működő közösség lesz itt is. ( illetve egyre több lesz a korrekt cég - egyébként ezt tapasztalom is - ) Üdv s BUÉK...
Vissza az elejére
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2015.01.02, 12:21    Hozzászólás témája: :) :) Hozzászólás, az előzmény idézésével

Nyugi mert elvisz az agyvérzés!
Az Oázisban vett orchidea nem képpel együtt van a leendő virágról.Hanem vagy rajta van a virág vagy nincs és akkor zsákbacica.Ha esetleg elolvasnád amit írtam akkor látnád,h én is azt írtam,h jó az ár.Viszont Te is tudod,h ha virág nélkül árulom akkor azt mondok amit akarok.Aztán majd mikor virágzik max elnézést kérek és Te meg így jártál.
Annak pedig csak örülj,h téged nem vert át magyar cég vagy ember. Wink
Nagycsillag
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.01, 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia!

Ezt most komolyan kérdezed?
1. Magyar cég... - régebben vettem tőlük már növényt, s az szép lett -
2. Ha vackot árulnak, tönkremennek
3. Harmadannyiba kerül, mintha bárhonnan venném
Egyébként a sarki virágárus se vállal " garanciát " még a muskátliért se...
Sőt nincs olyan cég aki vállalna ilyenre garanciát.
Évek óta vannak a piacon, gondolom nem akarnak sz..t csinálni a szájukból...
( ha veszel egy orchit az o....ban, ők vállalnak bármiért is garanciát? )
Sok embertől vettem, cseréltem már növényt itt a gazon,soha senki se vállalt garanciát bármiért is...Ha korrekt volt, éveken keresztül kapocsban vagyunk, sőt barátságok is kialakultak, ha átvert, soha többé nem álltam - illetve állunk szóba vele...
Vissza az elejére
trewa
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2014.12.31, 18:45    Hozzászólás témája: Oltványok. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Van köztük nehány ami tetszene,az ár sem rossz.Kérdés,h milyen garanciát vállal a virágszínre?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 33, 34, 35  Következő
3 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban