15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Tagok: 3 / 18286
Összes látogató: 9
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Orchideák otthonunkban (111)
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Aktuális tennivalók a kertben (3)
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
Vendégeink a kertben(17)
Erkély és ablakpárkány kertész (5)
Leanderek(18)
Citrusokról mindent (9)
Minden, amit a gyógynövényekről tudni érdemes - 2.
Mézelő kert, avagy hasznos virágokkal a méhekért
Szobanövények (22)

- Tábortűz témák:
Ki milyen zenét hallgat Gazlapozás közben (9)
Gazlap SZAKÁCSKÖNYV (70)
Vicces történetek,...képek(16)
Találd ki (28)
IDŐJÁRÁS (60)
Versek, költemények (4)
A Tudat keresése (2)
JÓ TUDNI...érdekességek...ismeretterjesztő írások (5)
TAVASZ - 2014.....2015....2016....2017.....2018....2019.
Írj bármilyen témáról (15)
Milyen öröm ért ma? (37)
JÓKÍVÁNSÁGOK (20)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
6:03:am kutyus :
Jó reggelt!
5:40:am kutyus :
Jó reggelt........indul a hét!
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
12:54:am Emmylie :
Jo éjszakát
7:40:am aszokfa :
Jó reggelt!
5:18:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
12:47:pm bau :
Melegszik? Na jah... 4 fokról 6 fokra
6:01:am kutyus :
Jó reggelt! Ismét melegszik az idő
7:03:am Emmylie :
Itt csak a villamost lehet hallani.Visszautam van ma. Szep napot mindenkinek.
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!Mifelénk is ordítoznak......
4:57:am Vackor :
Jóreggelt! De szép idő van! És hogy ordítoznak a madarak! Ma nagyon szép napunk lesz!
5:52:am aszokfa :
Hideg van! Öltözz melegen! Jó reggelt!
5:08:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:55:am kutyus :
Jó reggelt minden kedves GAZnak!
4:03:am Vackor :
Jóreggelt! Ma szép napja lesz mindenkinek!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Adeniumok (6)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Adeniumok (6)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Zsuliette
Nyírfa
Nyírfa

HozzászólásElküldve: 2015.02.21, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kezdenek beindulni!

Tavalyi külföldről rendelt tarka oltványom szív Imádom a leveleit!

linterneszegedieva
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.01.13, 22:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Gyönyörűek ! Taps

Nekem is van kettő,..de sajnos még nem virágoztak !

Éva Pá-pá
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.01.13, 15:01    Hozzászólás témája: adenium. Hozzászólás, az előzmény idézésével

a sárga adeniumokkal kapcsolatban, hát nem baj az sem,ha világosabb lenne a színe. mindig eljutok egy két éves korig. kikelnek jó fejlődnek, de még nem virágzik . A rózsaszínű, a citrom színű, és a fehér változat nagyon impozáns, szép,.
Szivesen. valóban. szép.
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.13, 14:06    Hozzászólás témája: Re: rózsaszínű. Hozzászólás, az előzmény idézésével

"vásároltam citromsárgát, amit ,most be is költöztettem ide a lakásba a melegebb környezetbe, A színe ,meglepetés lesz majd. "

A sárgák az Adeniumoknál minig azt jelentik, hogy sárgás árnyalatúak, de nincs citromsárga sajnos.
Nekem is van több fajta sárga, de maximum vajsárgák.
Egyébként köszönöm a dícséretet!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.01.12, 11:44    Hozzászólás témája: rózsaszínű. Hozzászólás, az előzmény idézésével

A rózsaszínűd, nagyon káprázatos!
még ilyen szépet nem láttam. Minden növénynél elsősorban sok személyes tapasztalat, s a sikeresen nevelők, virágzásra bíró növénykedvelők tapasztalatai, nagyon mérvadóak.
a színekkel kapcsolatosan egyetlen megfigyelésem van, a tavalyi évben volt egy fajtám, Arabicum adenium, ami fekete, nos már a törzs nevelése alkalmával, látszodott fekete csíkozáson ami a pocakos törzsön végigfutott más színvilágról van szó.! A többinél valóban talánynak gondolom a színt, vásároltam citromsárgát, amit ,most be is költöztettem ide a lakásba a melegebb környezetbe, A színe ,meglepetés lesz majd. De én nem bánom azt se csak tanuljam meg őket kezelni legalább annyira mint az orchideáim.
k.zoltan0705
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.10, 18:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok !

Szeretnék tanácsot kérni. A képen látható növényt szeretném vissza metszeni. Mikor a legalkalmasabb ezt megtenni és a levágott részt hogyan
gyökereztethetném meg ? Az ág közel 20cm-es, mennyit vághatok belőle ?

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Vissza az elejére
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.09, 14:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves fpirgi,
A tiszta rózsaszíneket én is kedvelem, nagyon mutatósak. Nekem ezekből kétféle van; az első képen látható a dupla virágú NamWan, és a másodikon a tripla a Pratumma. A Pratumma hatalmas virágokat nevel, gyakran 9 cm az átmérője, viszont nem nagyon borkos növekedésű, még rendszeres visszametszéssel sem. Viszont a Pratumma könnyen dugványozható.

Vissza az elejére
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.09, 09:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Szia fpirgi!

A teleltetéssel kapcsolatban egyetértek, ez a legjobb módja a rohadás megelőzésének. A lehető legmelegebb helyen tartani őket, moderált locsolással. Ezért nem értem azokat a tartási tanácsokat, ahol fűtetlen helységről, vagy 10-15 fokról beszélnek. Az adeniumoknak nincs szükségük pihenőidőre! Az egy másik kérdés, hogy ilyen hűvös környezetben lelassulnak az anyagcsere folyamataik és mesterséges nyugalomba kerülnek. Egy kevésbé tapasztalt növénykedvelő ilyenkor tudja legkönnyebben kivégezni őket egy nem megfelelő öntözéssel.
Én mindenkinek azt javaslom, tartsák szobában egy déli ablakban, ahol viszonylag sok fényt kap, és ott biztosan telel a növény, tavasszal pedig azonnal hajtani kezd. Egy-egy virágot pedig szerencsés esetben ki is nevel. A természetben a száraz időszakok jelentenek egyedül pihenőidőt nekik, de ott azok között a hőmérsékleti körülmények mellett.
A magról nevelt növények színazonossága pedig ámítás és ellentmond a biológia törvényszerűségeinek.

Szépek a virágaid!
A.
Vissza az elejére
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.01.09, 08:56    Hozzászólás témája: köszönöm. Hozzászólás, az előzmény idézésével

Köszönöm, szépen, amit írtál, kedves Frigi.
igen sejtettem ott a nem elég meleg hely és talán kicsit párásabb környezet okozta a pusztulását. A te növényeid fantasztikusak. ! gratulálok hozzájuk,még pár szóban annyit, nem biztosak valóban a színek amiket vásárolunk, a magról nevelteknél sem biztos, de bármely színű tetszene nekem is. most még nevelgetem a kis újoncot amit nyáron vetettem, de megfogadom a tanácsodat ,és beköltöztetem a házba.
köszönöm. Üdv szép napot nektek. Üdv
fpirgi
Tölgyfa
Tölgyfa

HozzászólásElküldve: 2015.01.09, 08:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Képekkel - egyébként nyáron készültek - illusztrálnám NamWan állítását,ami igazságot rejt.Nincs garancia,arra színazonos lesz a magról vetett növény.
Amit mutatok,tripla rózsaszínnek vettük,és ő lett belőle,amit egyébként nem bánok,de az állítás igaz.

Tímkának pedig folytatnám a gondolatmenetet.Ez a növény 3 éves,én vetettem magról,metszem is,saját magam keverem a földjüket,semmiféle hókuszpókusz nélkül,és nem kell olyan sokat várni a virágra.Az a három év nem olyan hosszú,sok gyümölcsfa is hány év után fordul termőre.
A téli tartást illetőleg,egy a titka.Fény és meleg,kevés locsolás.Kint az üvegházban azért csak párásabb,csak kinyitod az ajtót,ha nem lakáson keresztül közlekedsz,főleg ha huzat közelében van,megfázhat,a gomba is könnyebben enyészik párásabb helyen.Nekem az ablakban vannak radiátor felett,semmi bajuk.
Ősszel ilyenek voltak,mikor behoztam őket:

és most ilyen is van rajtuk,bár nem hinném kinevelik őket,ahhoz kevés ez a téli fény,én úgy gondolom,de sebaj,majd nyáron kárpótolnak.

http://picasaweb.google.com/fpirgi
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tímka
Facsemete
Facsemete

HozzászólásElküldve: 2015.01.07, 07:49    Hozzászólás témája: üdv Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sziasztok, boldog új évet mindenkinek!
igazatok van, sajnos egy növényke ,míg eléri a virágzási idejét ,az sok év,!
S az sem biztos addíg meg tudod tartani, nekem sajnos most kiment egy hároméves példányom.! üvegházban volt s még sem találtam neki megfelelő otthont. Pluméliák és kisebb adeniumom ,van, de színe zsákbamacska, rózsaszínűt vettem ,"elvileg" de általában a virágaikban mindig megtalálható, a szírmok szélében, sávokban fehér. A keltetésükben, már sok gyakorlatom van, meg tudom oldani, de nehezen indulnak meg,s még nálam nem virágoztak.
Oltott példányhoz még nem volt szerencsém.
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Na most végigolvastam a továbbiakat is, a tápozás is erősen vitatható, én 20-20-20-assal tápozom őket, hetente nyáron. De hát tudjuk, a boldogsághoz több út is elvezet...
Vissza az elejére
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Engem egy másik fórumon ugyanúgy megkövez/tek/nek a mai napig is, amikor közöltem, hogy a magról vetett növények színazonossága átverés. Hiába, érdekek...
Vissza az elejére
NamWan
Bokor
Bokor

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A garantált színű mag nálam is kiveri a biztosítékot, mert szinte biztos, hogy nem lesz az, az esélye pár százalék. Láttam, hogy Te is szóvá tetted ezt, ugyanakkor azt is látom, hogy a mai napig tömegével verik át ugyanezekkel az embereket.
A linkelthez nem tudok hozzászólni, nem ismerem őket. Nem tudom, mekkora a caudexek mérete és mekkorák a növények. Azt furcsállom, hogy ennyire nyomott áron hogyan lehet beimportált növényt adni, de ez az eladó döntése.
Most azért megnéztem, eddig az volt az infóm, hogy 3000 Ft egy tő, hát ez nem annyi, és ami meglepett, az a tanács a nevelésre vonatkozólag, hetente-kéthetente locsolni nyáron. Na ettől nem lesz szép növényed, az biztos.

Legutóbb NamWan szerkesztette (2015.01.06, 13:35), összesen 2 alkalommal
Vissza az elejére
nyubocs
Park
Park

HozzászólásElküldve: 2015.01.06, 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Ma a magyar piaci viszonyok között azért még elég hosszú időnek kell eltelni a letisztuláshoz (ha bekövetkezik egyáltalán)

Az átvert vevő vagy szégyelli, hogy átverték és igazából soha nem fog kiderülni, hogy átverték... vagy tudja, hogy átverték, de ha ezt szóváteszik, akkor annak támad neki, aki felvilágosítja. (Háklis vagyok a színgarantált adenium-mag hirdetésre, aztán amikor ezt szóvá tettem, hogy így mégse kéne, a csoport admin közölte, hogy takarodjak a sunyiba, mert neki az onnenvett magjai mind kivétel nélkül szinhelyesek lettek és kizárt)

A linkelt oldalt is ezért nem értem igazán.
Azok ott mind nevesített hibridek képei. Akkor miért is kell kódszámon árulni őket?

All I wanna do Is trade this life for something new
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3, ... 33, 34, 35  Következő
2 / 35 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban