15 éves a Gazlap!!!
Információk
Szia Anonymus!
Összes látogató: 6
Utolsó tag: czaczi
Keresés
Web Gazlap
Részletes fórum kereső
Utolsó fórumtémákból
- Szakértői témák:

- Kertészeti témák:
Segítség csak kertészeti témákban(17)
Vendégeink a kertben(17)
Milyen növény ez?? (37)
CSERE-BERE növények, magok....(50)
Milyen növényt vettem/szereztem ma (20 )
Fokföldi ibolya / Saintpaulia (52)
KAKTUSZOK ÉS POZSGÁSOK (48)
Hagymások, gumósok, rizómások (34)
Virágaink, növényeink teleltetése (4)
Hawaii rózsa - frangipani
Paprikák, chilik, Paradicsomok(5)
Daturák, trombita virágok (2)
Kékpillangó /clerodendron/...és egyéb Végzet-ek(5)

- Tábortűz témák:
GAZLAP szakácskönyv (72)
IDŐJÁRÁS (62)
Találd ki (29)
Vicces történetek,...képek(17)
JÓ TUDNI....érdekességek...ismeretterjesztő írások (6)
Eladnám..........Vennék (11)
A Tudat keresése (3)
Nagyik és ŐK..........(3)
Írj bármilyen témáról (15)
ŐSZ....2015....2016.....2017.....2018.....2019.
Miért mérgelődök?.....mi bosszant? (24)
Wanted! Őt keresem.....(8)

A Gazlap Fórumai
Tábortűz
Kertészet
Szakértők
Műhely
Archívum
Virágrend
Hirdetés
Üzenőfal
5:29:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek
5:37:am kutyus :
Jó reggelt!
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
7:26:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!...az eső itt is szakad
7:20:am Etimami :
Jó reggelt. Esik az eső.
5:35:am kutyus :
Jó reggelt, kellemes hétvégét
4:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:26:am kutyus :
Jó reggelt!
5:32:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:31:am kutyus :
Jó reggelt!
5:17:am kutyus :
Jó reggelt, indul az újabb hét......
6:17:am kutyus :
Jó reggelt, szép vasárnapot!
6:32:am kutyus :
Jó reggelt!..Elment szeretteinkre emlékezünk
5:45:am kutyus :
Jó reggelt mindenkinek!
5:41:am kutyus :
Jó reggelt, ismét itthonról!
Korábbi üzenetek

Csak regisztrált felhasználóknak
Regisztráció/Belépés
Google Hirdetések
Mellékletek
Hirdetés

Gazlap.hu :: Téma megtekintése - Dáliák (4)
 Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   CsoportokCsoportok   ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dáliák (4)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.03, 08:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Örülök neki! Very Happy Very Happy
Illetve, annak nem, hogy ezek szerint Nálad is van baj, és segíteni kellett Confused Confused Confused

Egy fotós közösség: DaDalia Galeria

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsusa
Vadgesztenyefa
Vadgesztenyefa

HozzászólásElküldve: 2012.09.03, 08:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

rajtam is segítettél Smile

zsusa
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.09.02, 21:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Andris, nagyon köszönöm ismételten a mindenre kiterjedő választ Smile

Nem attól féltem, hogy ki akarnak telelni a gumóban a kukacok, hanem hogy esetleg megcsócsálják belülről mostanság. Alaposabban szemügyre vettem a helyzetet. Vannak virágzabáló kukacaim, bár ezekről eddig is tudtam, de azok kirágják az egyik bimbót, aztán mennek a másikra. Vagy közbejövök én, és leszedem őket Very Happy Aztán vannak ezek a most felfedezett "hervasztó" kukacok, amik nem a virágnál költöznek be, hanem az oldalhajtásoknál rágják be magukat (naná, mert az is finom, zsenge). Én meg csodálkozok, hogy minden locsolás ellenére kókad a szár egy része. Nehezemre esik elfogadni a tényt, hogy ezekből az undok kis dáliarémekből lepkék lesznek, pedig tudom, hogy tényleg..

Megnyugtatott amit írtál, hogy nem nyiffantom ki a visszavágással a tövet!!! Persze azért holnap nem indulok neki mindnek a metszőollóval Laughing Inkább még többet locsolok.

Sirrrának fődiszörnye volt, nekem meg szárszörnyeim Rolling Eyes Na de nem hagyom magam, és főleg a virágaimat! Harcol babakill Harcol
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.09.02, 19:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Moncsi! Hogy milyen "képtelen" kérdéseid vannak!! Very Happy Very Happy Very Happy
De nem is kellenek a képek....
Vegyük csak sorra!
A kukacok!
Leginkább a szár felső, zsenge részén rágják bele magukat, vagy fent másznak ki a petéből, amit anyuka nagy gonddal elhelyezett a bimbókezdeményben!! Ettől, ez a bimbó már ki sem igen fejlődik.
Fel, le mászkálnak, rágnak, szeretik a zsenge hajtást, a fejlődő bimbó friss sziromleveleit. (ezek a dália legzsengébb, "legfinomabb" részei!)
Aztán lehúzódnak a földbe, vagy a szár alsó részébe, bebábozódnak, és utána kirepülnek...... És ekkor megcsodálod a szebbnél szebb lepkéket!!!!
Tehát kukac nem telel át a gumók közt!
Ellenük egyszer kontakt rovarölő szer, mikor hajnalban, este kint lakmároznak, másodszor, szisztemikus, felszívódó szer, ami elpusztítja ha eszik a lepermetezett részekből. De csak az ifjúság érzékeny a szerekre, inkább.
A nagyobbak már ellenállóbak, Ezért kel rendszeresen permetezni!!!

A hervadás, visszavágás!
A gumókat nem meríti ki az új hajtások nevelése!
A nem betegség okozta hervadásról.... Hogy is legyen kerek?...
A dália gumói módosult gyökerek. Pontosabban a gyökerek felső részének megvastagodása. Attól hogy ezek a gumók épek, még a gyökerek alsó, tehát vízfelvevő része lehet sérült, beteg, szakadt!
A gumók lényegében tranzit raktárak.
A gyökerekből a levélzetnek küldött víz egy részét elraktározza, ugyanúgy, mint a levelek által termelt és a gyökereknek küldött tápanyagból is. Ez a túlélés záloga az eredeti élőhelyén, ahol a száraz évszakot ezzel a tartalékkal vészeli át, amellett hogy meg kell szabadulnia a felszín feletti lombozattól!
Amikor a meleg, és szárazság miatt nem tud a lombozat párologtatásával lépést tartani a gyökérzet, tehát nem tud ugyan annyi vizet felvenni a talajból ...
( mert kiszáradt, vagy nem igazán tudod átnedvesíteni legalább fél méter mélyen tartósan, vagy sérült, szakadt, rágott, beteg a gyökérzet)
a lomb, kókad, fonnyad, az asszimiláció is szinte teljesen leáll, nincs előállított tápanyag....
.......akkor a gyökérzet, pusztán önvédelemből elzárja a víz útját a lombozat felé..... Beköszöntött a száraz évszak....
Ha idővel megszabadul az így hasztalanná váló lombozattól, (mondjuk visszavágod), megszűnik a nagy víz igény, előbb utóbb a gumók elkezdik a feladatuk elvégzését. Az új hajtás indításával egy időben próbálja rábírni a gyökereket is az intenzívebb vízkeresésre! Az új hajtások levelesedésekor már is kezdenek asszimilálni, ebből viszont a gumók is leveszik a részüket. Ha ekkorra talál vizet a talajban, igen erős fejlődésnek tud indulni. Ha nincs továbbra sem víz, akkor kezdődik előröl, és ezt már lehet megsínylik a gumók.

Na ezt jól tele írtam, remélem sok mindent ki tudsz hámozni belőle!

Piramis születik
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.09.02, 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velena nagyon szép helyen jártatok!! Gyönyörködök a képeidben Smile Megnéztem a honlapot további virágos képek reményében, de szobros, szökőkutas fotókat találtam Confused

Virágzókert, megint jövök a "képtelen" dáliahervadós, sárgulós esetemmel. Az egyik dáliát föld felett kb 15 cm-re visszavágtam kétségbeesésemben, azóta szépen hajt. A másikat meg kiástam, a gumója teljesen egészséges. Egy harmadikat most ismét visszavágtam, és felhasítottam a szárát. Na igen... kukacok laknak az üreges szárban. Mivel vágott virágnak is szoktam szedni a dáliát, gondolom a vágás helyén költöznek be, mert egyéb sérülést nem látok. Eleinte összecsipeszeltem a vágást, de már elfogytak a csipeszek. Milyen szerrel kezeljem a töveket? Gondolom a visszavágás nem jó ötlet (bár azzal tuti eltávolítom a kis dögöket), mert újrahajt, és szeptemberben már nem szeretném kimeríteni a gumó tartalékait, kell az a kiteleltetéshez. A gumóba leköltözhetnek ezek a kis izék a száron keresztül?? Mert az nagy baj lenne.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Velena
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.09.01, 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Sajnos már napnyugta volt, és így a színek nem túl jók a képeken, de azért remélem tetszeni fog. Laughing

Az első ágyban láthatóak hagyományos 1 méter magas dáliák, de mögöttük mind 2 méter körüli...

Ez is bőven magasabb volt mint én:

A kastély és parkjának oldala: http://www.hellbrunn.at/

http://s1021.photobucket.com/albums/af332/Velena_album/My%20Violets/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Etimami
Liget
Liget

HozzászólásElküldve: 2012.09.01, 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Velena, várjuk a képeket... Laughing
A virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljék, ha jő a szép kikelet .
Vissza az elejére
Velena
Fűzfa
Fűzfa

HozzászólásElküldve: 2012.08.31, 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Kedves Dáliakedvelők! Very Happy
Nekem csak néhány dáliám van a kertben, szeretem őket, de nem vagyok nagy szakértőjük. Idén nyáron volt szerencsénk Ausztriában ellátogatni a Hellbrunn kertbe, és ott rengeteg dália ágyást találtunk. Én ilyet még soha nem láttam, a növények magasabbak voltak mint én, és tele voltak virággal. Embarassed Kb. két méter magasak lehettek. A tábláik szerint a legtöbbjük Sziciliai dália valamilyen fajtája volt, ha jól emlékszem. Számomra nagy élmény volt, sétálni a különböző ágyások között, ha szeretnétek, teszek fel majd róluk néhány fotót. V.

http://s1021.photobucket.com/albums/af332/Velena_album/My%20Violets/
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.26, 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Más színek is reagál/hat/nak a hűvösre, vízre!
Még a nagyon sötét lilák, bórdók is fakóbbak a száraz, nagy melegben.
A közép színek, narancs, rózsaszín, piros, halvány lilák már jóval érzékenyebbek erre. Jelentős különbség lehet az alapszínben is, de főleg a sziromvégi színek jelzik, vagy a halvány csíkos, cirmos színek.
Ha nagyon beszorítana az eső Mad Shocked Rolling Eyes , keresnék a képek közt példákat!

Piramis születik
Vissza az elejére
moncsy87
Almafa
Almafa

HozzászólásElküldve: 2012.08.26, 20:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Erre még soha nem figyeltem oda, hogy a hőmérséklet-csökkenéssel változik a színük. Na majd idén meglesem Smile A fehéreseknél következik be ilyen markánsan, vagy más színek is reagálnak a hűvösebbre?
Vissza az elejére
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.26, 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Magda0828 írta:
Olyan mint, az ilyen volt-ilyen lett fotók.

Az is!!
Az ilyen volt, a sápadt, világos színű, melegben és viz hiányosan....
Az ilyen lett az meg a hűvös idő és víz hatására megsötétült, erősödő szín...
A két páros abszolút más időpontban, sőt más géppel készült képek, de minden páros azonos fajtáról!

Piramis születik
Vissza az elejére
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.25, 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

A lilás beütés miatt írtam. Olyan mint, az ilyen volt-ilyen lett fotók. Arcpirosítót nélkül és használata után. Laughing
viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.25, 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Question Question Question Question Question

Piramis születik
Vissza az elejére
Magda0828
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.25, 20:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

virágzókert!
Szépen "kisminkelted" őket!

Nálam most My Love mutatja meg magát:

viragzokert
Mamutfenyő
Mamutfenyő

HozzászólásElküldve: 2012.08.24, 15:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás, az előzmény idézésével

Pontosan!!
Nézzétek csak!

Vagy akár:

- -De megnézhetitek itt is! - -

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Piramis születik
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kertészet Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás az oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Következő
14 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban
Nem szavazhatsz ebben fórumban